Рішення № 82380457, 12.06.2019, Краматорський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
12.06.2019
Номер справи
234/5215/19
Номер документу
82380457
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 234/5215/19

Провадження № 2/234/2013/19

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

іменем України

12 червня 2019 року

Краматорський міський суд Донецької області

у складі:

головуючого - судді Переверзевої Л.І.,

секретаря - Ситника О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Краматорську в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів,-

ВСТАНОВИВ:

26 березня 2019 року Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради звернулося до Краматорського міського суду Донецької області з позовом до ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що ОСОБА_1 звернулася ІНФОРМАЦІЯ_1 2016 року до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради з заявою про призначення житлової субсидії. В декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії вказала, що разом з нею зареєстровані ще її сини: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Відповідно до положення про призначення житлової субсидії, затвердженого постановою КМУ№ 848 від 21жовтня 1995року позивач призначив ОСОБА_1 субсидію на відшкодування вартості житлово-комунальних послуг рішенням від 19.03.2016року.

Надалі позивач протягом 2016 та 2017років отримувала субсидію за адресою АДРЕСА_1 .

В липні 2017 року у зв`язку з проведенням Міністерством Фінансів України верифікації згідно постанови КМ України від 18.02.2016 року №136 ОСОБА_1 , було призупинено виплату житлових субсидій до з`ясування обставин на підставі списків наданих в електронному вигляді про здійснення покупки нерухомості з 01.05.2017 року.

Їй на адресу, вказану в заяві, було направлено повідомлення про необхідність з`явитися для вирішення справи, також за телефоном, вказаним у заяві вона неодноразово запрошена до Управління для вирішення питання щодо вартості покупки квартири та законності права отримання субсидії. Але до теперішнього часу відповідач так і не з`явилась.

Надалі 07.12.2017 року ОСОБА_1 надала до УПСЗН Краматорської міської ради заяву, в якій вказала, що її сином ОСОБА_3 в березні 2016 року була придбана квартира за адресою: АДРЕСА_2 . В серпні 2017 року ОСОБА_3 подарував свою квартиру своєму брату ОСОБА_2 .. Вартість покупки зобов`язалася повідомити після спілкування з сином, який знаходиться в зоні АТО. Після цієї заяви ОСОБА_1 більше не приходила до УПСЗН та на контакт не виходила. Справа за дорученням №2552 була передана на перевірку у відділ державних соціальних інспекторів управління.

Державним соціальним інспектором була здійснена перевірка факту придбання Рудь Р ОСОБА_4 . квартири. Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно підтверджено, що 11.03.2016 року ОСОБА_3 дійсно придбав квартиру за адресою: АДРЕСА_2 . З метою з`ясування розміру переплати бюджетних коштів необхідно знати вартість придбаного майна, але ні з інформації Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, ні з заяви ОСОБА_1 не вбачається інформація щодо вартості майна.

Письмовими повідомленнями від 03.05.2018 року та 05.06.2018 року ОСОБА_1 викликалася до управління для з`ясування вартості придбаного майна, але до управління вона не з`явилася.

УПСЗН Краматорської міської ради вживало заходів щоб дізнатися про розмір придбаного ОСОБА_3 майна.18.06.2018 року надіслано запит до приватного нотаріуса про витребування інформації про вартість придбаного майна, однак відповіді не надходило. 22.01.2019 надіслано запит до Управління реєстраційних повноважень та ведення реєстру територіальної громади про розмір вартості придбаного майна отримувачем субсидії. Згідно відповіді від 30.01.2019 року УПСЗН Краматорської міської ради відмовлено у наданні таких відомостей згідно ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.

УПСЗН Краматорської міської ради зробило перерахунок переплати субсидії по верифікації за період з 01.12.2016 року по 30.04.2017 року у розмірі 6322, 63 гривень.

05.06.2018 року на адресу ОСОБА_1 направлено повідомлення про необхідність повернення надмірно виплачених коштів житлової субсидії.

На даний момент відповідач до Управління не з`явилася та сума надмірно виплачених коштів житлової субсидії на рахунок Управління не була повернута. Просять стягнути з ОСОБА_1 переплату державних коштів в сумі 6322, 63 гривень.

Представник позивача УПСЗН Краматорської міської ради в судове засідання не з`явилася, але надала суду заяву про те, що позовні вимоги підтримує та просить справу розглянути у її відсутності, не заперечує проти заочного розгляду справи.

Згідно ч. 3ст. 211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Представник позивача Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради Філоник В.В. до суду не з`явилося, про дату час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, надала заяву про розгляд справи за відсутності позивача, проти ухвалення заочного рішення не заперечувала.

Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилася, про дату, час та місце судового розгляду справи була повідомлена належним чином, про пичини неявки суд не повідомила. Відзив на позов до суду не надала.

Згідно вимог статі 280 ЦПК України, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, що є в матеріалах справи, оскільки відповідач була повідомлена належним чином про слухання справи, не сповістила про причини своєї відсутності, відзиву на позов не надала. Позивач не заперечував проти ухвалення у справі заочного рішення.

Суд,повно та всебічно дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

26 січня .2016 року ОСОБА_1 звернулася до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради з заявою про призначення житлової субсидії.

В декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії вказала, що разом з нею зареєстровані ще її сини: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Відповідно до п.1Положення «Про порядок призначення житлових субсидій», затвердженого Постановою КМУ від21жовтня 1995року №848 це положення визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Мінсоцполітики для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, умови призначення та порядок надання громадянам таких житлових субсидій, зокрема щомісячної житлової субсидії на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, а також житлово-комунальних послуг, а саме: житлової послуги - послуги з управління багатоквартирним будинком; комунальних послуг - послуг з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.

В період з січня 2016 року по квітень 2017 року ОСОБА_1 призначено житлову субсидію, за адресою: АДРЕСА_1 ., що підтверджується розрахунками субсидії на ЖКП до особової справи №11290 від 11 листопада 2016 року, від 2 березня 2017 року, від 17 травня 2017 року.

З 1 травня 2017 року ОСОБА_1 житлову субсидію не призначено, що підтверджується розрахунком субсидії на ЖКП до особової справи №11290 від 21 липня 2017 року, розпорядженням про призупинення субсидії №04-40/4694 від 21.07.2017 року.

Підставою для призупинення субсидії ОСОБА_1 є списки надані в електронному вигляді про здійснення покупки нерухомості.

Здійснення покупки нерухомості Рудь ОСОБА_5 , а саме, квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_2 , підтверджується Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта № 117160498 від 11.03.2016 року.

УПСЗН Краматорської міської ради неодноразово вживало заходів з метою визначення вартості майна, так, зокрема письмовими повідомленнями від 03.05.2018 року та 05.06.2018 року ОСОБА_1 викликалася до управління для з`ясування вартості придбаного майна, але до управління вона не з`явилася.

Крім того, 18.06.2018 року надіслано запит до приватного нотаріуса Соловйової С.С. про витребування інформації про вартість придбаного майна, однак відповіді не надходило. 22.01.2019 надіслано запит до Управління реєстраційних повноважень та ведення реєстру територіальної громади про розмір вартості придбаного майна отримувачем субсидії. Згідно відповіді від 30.01.2019 року УПСЗН Краматорської міської ради відмовлено у наданні таких відомостей згідно ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

10 серпня 2017 року ОСОБА_3 подарував квартиру за адресою: АДРЕСА_2 ОСОБА_2 , оцінивши в 80501,00 гривень, що підтверджується договором дарування квартири, за реєстровим № 2457.

Відповідно до п.13 Постанови КМ України«Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» від 21 жовтня 1995 р. № 848 громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.

Відповідно до п.1 Положення «Про порядок призначення житлових субсидій», затвердженого Постановою КМУ від 21жовтня 1995року №848(в редакції чинній на момент призначення субсидії), це положення визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Мінсоцполітики для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, умови призначення та порядок надання громадянам таких житлових субсидій, зокрема щомісячної житлової субсидії на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами,а також житлово-комунальних послуг, а саме: житлової послуги - послуги з управління багатоквартирним будинком; комунальних послуг - послуг з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.

Відповідно до п. 4 Положення, житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та/або скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, внеску/платежу об`єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, витрат на управління багатоквартирним будинком (далі - соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування) і розміром обов`язкового відсотка платежу, визначеного в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пп.5 п.5 Положення (в редакції чинній на момент призначення субсидії) субсидія не призначається, якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги (одноразово) з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв`язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов`язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень;

В судовому засіданні встановлено, що зареєстрований в житловомуприміщенні, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , на яке призначалася субсидія, ОСОБА_3 протягом 12 місяців перед призначенням субсидії без звернення здійснив купівлю квартири, на суму, що перевищує 50 тис. гривень.

В зв`язку з чим, УПСЗН Краматорської міської ради було надмірно сплачено субсидію за період з 01.12.2016 року по 30.04.2017 року у розмірі 6322, 63 гривень.

За таких обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі та з відповідача ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь позивача УПСЗН Краматорської міської ради переплату бюджетних коштів в сумі 6322, 63 гривень.

Відповідно до ч.6 ст. 142 ЦПК України якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а інша частина компенсується за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Якщо обидві сторони звільнені від оплати судових витрат, вони компенсуються за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Отже, з відповідача ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в дохід держави в сумі 768,40 гривень.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 10,142, 263-217,265,280 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів,- задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , заборговану переплату державних коштів у сумі 6322, 63 (шість тисяч триста двадцять дві, 63) гривні на користь Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради, ЄДРПОУ 25953617 на р/р 35415046022516 в ГУДКСУ в Донецькій області, МФО 820172.

Стягнути з ОСОБА_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 судовий збір в дохід держави в сумі 768,40 (сімсот шістдесят вісім, 40) гривень.

Рішення може бути оскаржено в Донецькій апеляційний суд через Краматорський міський суд Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому рішення суду не було врученим у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення судуякщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідачів, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Суддя Л. І. Переверзева