Ухвала суду № 82374700, 13.06.2019, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.06.2019
Номер справи
500/1339/19
Номер документу
82374700
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

Справа № 500/1339/19

13 червня 2019 рокум. ТернопільСуддя Тернопільського окружного адміністративного суду Хрущ В.Л., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали ОСОБА_1 , в особі представника - адвоката Гуцалюка Андрія Романовича до Управління Держпраці у Тернопільській області про: визнання протиправними та скасування постанов №ТР1610/759/АВ/ІП-ФС та №ТР1610/759/АВ/ТД-ФС від 05.12.2018 року, -

ВСТАНОВИВ:

У відповідності до вимог частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, серед іншого, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Разом з тим, вищезазначена позовна заява не відповідає вимогам, дотримання яких - є обов`язковими у разі звернення до суду з позовом.

Так відповідно до пункту 11 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема, власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Однак, в порушення вказаних вимог, в позовній заяві та доданих до неї матеріалах власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підставі, - відсутнє.

Відповідно до частини1 статті 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Разом з тим, як вбачається із матеріалів позовної заяви, примірник позовної заяви, поданий для відповідача, - не підписаний представником позивача.

Відтак, є необхідність також подати до суду підписаний представником позивача примірник позовної заяви - для відповідача.

Окрім того, згідно з частиною 3 статті 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору, відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI із змінами та доповненнями (надалі - Закон № 3674-VI).

При визначені характеру адміністративного позову слід враховувати Рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі "Щокін проти України", з якого слідує, що за практикою Європейського суду з прав людини - вимога про визнання протиправним рішення суб`єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна як фізичної, так і юридичної особи, та яким визначено суми відповідних стягнень податків, зборів, штрафних санкцій, пені тощо, - є майновою.

З огляду на викладене, адміністративними позовами майнового характеру - є, в тому числі, вимоги щодо визнання протиправними рішень про визначення грошових зобов`язань, про стягнення адміністративно - господарських та інших штрафних санкцій тощо, тобто, рішень, безпосереднім наслідком яких є втручання до майнових прав конкретної особи та наслідком яких може стати зміна складу майна такої особи.

Як вбачається з позовних вимог, - позивачем заявлено вимоги про визнання протиправними та скасування двох постанов Управління Держпраці у Тернопільській області: від 05.12.2018 року №ТР1610/759/АВ/ІП-ФС про накладення штрафу у розмірі 3723,00 грн. та від 05.12.2018 року №ТР1610/759/АВ/ТД-ФС про накладення штрафу у розмірі 223380,00 грн., які винесені відносно нього як фізичної особи-підприємця.

Тобто, позивачем у правовідносинах, які пов`язані зі здійсненням ним діяльності в статусі фізичної особи - підприємця, заявлено позовні вимоги майнового характеру, які стосуються його майнових прав та наслідком яких може стати зміна складу майна позивача.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону № 3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Пунктом 3 частини другої статті 4 даного Закону передбачено ставки судового збору, зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою – підприємцем, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином, при подачі даного позову позивач, який хоч і не визначив своє найменування у позовній заяві як фізична ососба-підприємець ОСОБА_1 , але у спірних правовідносинах оскаржує постанови, винесені відносно нього як фізичної особи-підприємця постанови, - повинен був сплатити судовий збір у розмірі 2271,03 грн., що дорівнює 1% розміру ставки судового збору від заявлених вимог майнового характеру на загальну суму 227103 грн. (3723 грн. + 223380 грн.).

Як видно із матеріалів справи, до позовної заяви не долучено документу (оригіналу квитанції чи платіжного доручення), які підтверджують сплату позивачем судового збору за заявлені вимоги майнового характеру - у повному обсязі у встановленому законом розмірі - за ставкою, визначеною Законом України "Про судовий збір" на визначений рахунок для його перерахування, що не відповідає вимогам частини 3 статті 161 КАС України.

Не подано також і документів, які підтверджують звільнення позивача від сплати судового збору.

Відповідно до частини 1 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (пункт 2 частини 2 статті 169 КАС України).

Оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

Недоліки позовної заяви необхідно усунути шляхом:

- подачі власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;

- подачі до суду підписаного уповноваженою особою примірника позовної заяви - для відповідача;

- подачі до суду оригіналу документу про сплату у повному обсязі судового збору в розмірі 1% від ціни позову, що містить вимоги майнового характеру у розмірі 2271,03 грн..

За подання адміністративного позову до Тернопільського окружного адміністративного суду судовий збір слід сплачувати за такими платіжними реквізитами: отримувач коштів УК у місті Тернополі/м. Тернопіль/22030101; код отримувача 37977726; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача 34311206084008; код класифікації доходів бюджету 22030101.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 10 (десяти) днів з моменту вручення даної ухвали.

3. Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.

4. Копію ухвали надіслати позивачу та його представнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Оскарження ухвали окремо від рішення суду не допускається.

Заперечення на ухвалу може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Хрущ В.Л.

Копія вірна:

Суддя Хрущ В.Л.