
У Х В А Л А
29 травня 2019 року Справа №160/8114/18
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Турлакової Н.В.
зу участі секретаря судового засідання Зелецькому Р.Р.
за участі:
представника позивача Покотила М.Б.
представника відповідача Єгорова А ОСОБА_1 Є ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро клопотання представника відповідача про залучення Головного управління ДФС у Дніпропетровській області у якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ІМПА” до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ІМПА" звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати повністю податкове повідомлення-рішення від 24.01.2018 року №0000294614 про застосування штрафу в розмірі 10 039,50 грн.
20.03.2019 року, до суду надійшло клопотання представника відповідача про залучення Головного управління ДФС у Дніпропетровській області у якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача в адміністративній справі № 804/8114/18.
В підготовчому засіданні, яке відбулось 29.05.2019 року, представник позивача та представник відповідача дане клопотання підтримали.
Клопотання обґрунтоване тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Імпа» на момент подання позовної заяви, знаходилось на обліку Головного управління ДФС у Дніпропетровській області. Та результат вирішення даного спору може вплинути на права та обов`язки Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.
Відповідно до ч.2 ст.49 Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Дослідивши питання щодо залучення Головного управління ДФС у Дніпропетровській області в якості третьої особи без самостійних вимог, на стороні відповідача, суд приходить до висновку, що результат розгляду справи № 804/8114/18 може вплинути на права та обов`язки Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.
Суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання та залучення Головного управління ДФС у Дніпропетровській області у якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ІМПА” до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
Керуючись статтями 49, 241-250 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідача про залучення Головного управління ДФС у Дніпропетровській області у якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ІМПА” до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення – задовольнити.
Зобов`язати відповідача в п`ятнадцятиденний строк надати документи які стали підставою для прийняття рішення про відмову в зарахуванні ОСОБА_2 спірного періоду роботи.
Встановити третій особі, без самостійних вимог на предмет спору строк для подання пояснень на позов протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали, а також надати усі наявні у третьої особи докази на підтвердження обставин справи; строк для подання пояснень на позов протягом десяти днів з дня отримання позову, а також надати усі наявні у третьої особи докази на підтвердження обставин справи.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в строки передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України окремо від рішення суду у випадку, передбаченому п.5 ч. 1 статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Турлакова