Рішення № 82369077, 03.06.2019, Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
03.06.2019
Номер справи
389/2931/17
Номер документу
82369077
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

03.06.2019 Провадження № 2-а/389/169/17

ЄУН 389/2931/17

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 червня 2019 року Знам`янський міськрайонний суд

Кіровоградської області

в складі:

головуючого судді Українського В.В.

за участю секретаря Гой І.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду у місті Знам`янка Кіровоградської області справу за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, вимоги за яким уточнив в процесі розгляду справи, та в якому просить визнати дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо не проведення невідкладного перерахунку призначеної позивачеві пенсії з урахуванням змін та нововведень відповідно до Законів України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» № 900-УІІІ від 23 грудня 2015 року, Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанови Кабінету Міністрів від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» в зв`язку з підвищенням заробітної плати поліцейським протиправними.

Просить зобов`язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області невідкладно перерахувати призначену ОСОБА_1 пенсію відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення з повною реальною інформацією за формою, передбаченою додатком 2 до Постанови КМ від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до Постанови КМУ від 17 липня 1992 року № 393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні , передбачених Постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад-2400 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням майор поліції-2000 грн.;процентна надбавка за вислугу років -35%-1540 грн.;надбавка ДІМ (посадовий оклад + оклад за військовим званням + процентна надбавка за вислугу років) - 61%-3623,40 грн.; премія 53,8% (посадовий оклад + звання + процентна надбавка за вислугу років + надбавка ДІМ) - 5145,11 грн., всього - 14708,51 грн., починаючи з 01 січня 2016 року.

Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов`язання Головного Управління пенсійного фонду України в Кіровоградській області подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду (ст. 382 КАС України).

Вимоги обґрунтував тим, що він є пенсіонером та перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Кіровоградській області як пенсіонер Міністерства внутрішніх справ України та отримує пенсію за вислугу років. 29 грудня 2015 року набув чинності Закон України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» (далі - Закон № 900-VIII). Цим Законом внесено доповнення до статті 63 Закону № 2262-ХІІ, а саме: статтю 63 доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

На неодноразові звернення до відповідача із вимогою про здійснення перерахунку пенсії та виплати різниці між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії, отримав відмову в зв`язку з тим, що МВС України не повідомляло Пенсійний фонд України про підставі для такого перерахунку.

В листопаді 2017 року позивач отримав листа, в якому Ліквідаційна комісія УМВС України в Кіровоградській області повідомила про направлення довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії. На виконання вимог Постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 про здійснення перерахунку пенсії, надана довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії № 8269 від 29.04.2017 в якій вказано, що розмір грошового забезпечення за нормами чинними на січень 2016 року за прирівняною посадою поліцейського до посади на день звільнення зі служби становить: посадовий оклад - 2400,00 грн.; оклад за звання - 2000,00 грн.; надбавка за стаж служби 35% - 1540,00 грн.; премія 0,37% - 21,98 грн., всього 5961,98 грн., що суперечить вимогам Законів України.

При проведенні аналізу грошового забезпечення, позивачем встановлено, що в довідці про останній перерахунок його пенсії, складеної на підставі Постанови КМУ № 1294, відсутні такі надбавки як надбавка ДІМ (посадовий оклад + оклад за військовим званням + процентна надбавка за вислугу років) - 61%-3623,40 грн.; премія 53,8% (посадовий оклад + звання + процентна надбавка за вислугу років + надбавка ДІМ) - 5145,11 грн. З дати виникнення права на перерахунок відповідно до вищезазначеного пенсійне забезпечення з 01.01.2016 повинно складати 8678,02 грн. (14798,51 грн. х 59%).

Вважає, що ліквідаційна комісія УМВС України в Кіровоградській області зобов`язана виготовити та надати нову довідку про розмір грошового забезпечення з повною реальною інформацією із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення у вказаних вище розмірах.

На думку позивача, відповідач протиправно не здійснює перерахунок пенсії позивачу.

Позивач в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав заяву, відповідно до якої просить суд проводити розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання також не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав відзив на позовну заяву, відповідно до якого просить відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі. Пояснив, що відповідно до норм Закону та Порядку, 29 березня 2017 року до головного управління надійшов лист Пенсійного фонду України від 28.03.2017 року № 9493/02-23 з інформацією про отримання повідомлення від Міністерства внутрішніх справ України (лист 22.03.2017 року № 4019/02/22-2017), в якому зазначено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) проводиться з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», з 01.01.2016 на підставі довідок про грошове забезпечення, виданих ліквідаційними комісіями ГУМВС (УМВС) в областях та м. Києві.

04 травня 2017 року до головного управління надійшла довідка від ліквідаційної комісії управління МВС України в Кіровоградській області про грошове забезпечення для перерахунку пенсії на ОСОБА_1 від 29.04.2017 року № 8269. Водночас, зауважують, що листом Пенсійного фонду України від 28.03.2017 № 9493/02-23, визначено про необхідність проведення перерахунку та виплату перерахованих пенсій після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. Також, зазначеним листом поінформовано головне управління, що Пенсійним фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направлено до Міністерства соціальної політики України. Станом на 19.12.2017 року до головного управління не надходили бюджетні кошти для проведення фінансування вказаного перерахунку пенсій чи інформації щодо проведення такого фінансування та виділення коштів з Державного бюджету України.

Отже, здійснення перерахунку та виплати пенсії позивачу можливе лише при внесенні змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» та надходженні додаткового фінансування з державного бюджету для виплати пенсій військовим пенсіонерам,оскільки такі виплати, як зазначалося вище, забезпечуються за рахунок коштів Державного бюджету України, згідно норм чинного законодавства і фінансування даних виплат не було передбачено Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік».

Повно, всебічно та об`єктивно дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

На обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області ОСОБА_1 перебуває як пенсіонер Міністерства внутрішніх справ України та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач звертався до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області із заявою щодо здійснення перерахунку пенсії у зв`язку із зміною грошового забезпечення поліцейських. Перерахунок відповідачем не здійснено.

Спірні правовідносини, які виникли між сторонами, пов`язані з проведенням перерахунку пенсії за вислугу років військовослужбовцю, та порядком виплати перерахованої пенсії.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 22 Конституції України встановлено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними.

Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.

При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно до ч. 1 ст. 113 Конституції України Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади.

Кабінет Міністрів України забезпечує, окрім іншого, виконання законів України, проведення політики у сфері соціального захисту (ст. 116 Конституції України).

За змістом ст. 117 Конституції України Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає нормативно-правові акті, зокрема постанови і розпорядження, які є обов`язковими до виконання.

Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Згідно ч.3 ст.63 Закону №2262-ХІІ (у редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» №900-VIII від 23.12.2015, яка діє з 29.12.2015) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Відповідно до ч.4 ст.63 Закону №2262-XII (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Статтею 51 Закону №2262-XII передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком

Постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова № 988), яка набрала чинності 02.12.2015 затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Встановлені нові розміри грошового забезпечення, значно перевищують посадові оклади і оплату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Згідно із ст.102 Закону України «Про Національну поліцію» №580-VIII від 02.07.2015 (далі Закон №580-VIII) пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідно до абзацу другого пункту 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №580-VIII за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Отже, з огляду на викладене, позивач, як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на здійснення перерахунку розміру пенсії у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення або у зв`язку із введенням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення встановлених законодавством для поліцейських.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393» (далі - Порядок №45).

Відповідно до пункту 1 Порядку № 45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Разом з тим, питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1.(далі - Порядок № 3-1) Абзацом 1 пункту 24 даного Порядку № 3-1 передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 цього Закону уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до п.4 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені ч.ч.2, 3 ст.51 Закону №2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Враховуючи, що з 01.01.2016 у позивача виникли обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, зокрема, відбулась зміна розміру видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, та враховуючи, що такий перерахунок не проведено з вини державних органів, саме з цього часу необхідно здійснити перерахунок.

Судом встановлено та підтверджено відповідачем, що на виконання вказаної Постанови №103 Ліквідаційна комісія ГУ МВС України у Кіровоградській області підготувала та відправила до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області довідку про розмір грошового забезпечення для нарахування (перерахунку) пенсії позивача від 29.04.2017 № 8269.

Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 01 лютого 2019 року відмовлено ОСОБА_1 в задоволенні його позовних вимог до Ліквідаційної комісії УМВС України про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії, відповідно до яких ОСОБА_1 просив зобов`язати видати нову довідку, в яку включені надбавка ДІМ (52%) 3088,80 грн. та премія в більшому розмірі 12% 1083,45 грн.

Судом встановлено, що відповідно до приписів пункту 5 Порядку № 45 (у редакції, що діяла на час видачі довідки) для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання «заслужений» чи «народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію; щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об`єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 року для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Таким чином, оскільки надбавки за виконання особливо важливих завдань та за оперативно-розшукову діяльність, які отримував позивач, на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії, вже не виплачувались, тому, ці надбавки правомірно не вказані відповідачем у довідці про розмір грошового забезпечення.

Відповідно до приписів до абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів - інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Розмір премії у середньому розмірі, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію - за грудень 2015 року становить 0,37%, що підтверджується листом Міністерства внутрішніх справ України від 20.04.2017р. №5551/05/22-2017 «Про окремі питання підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій» з інформацією МВС України про середні розміри надбавок та премій, що фактично сплачені за грудень 2015 року.

Отже, вказаний відповідачем у довідці №8269 від 29.04.2017р. розмір премії 0,37% є середнім розміром, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію, що узгоджується зі змістом абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, у зв`язку з чим підстав для врахування премії у розмірі, в якому вказав та отримував позивач, немає.

Суд звертає увагу, що органи Пенсійного фонду не наділені повноваженнями самостійно визначати складові грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій. До їх функцій належать виключно питання призначення (перерахунку) і виплати пенсій. Розмір складових грошового забезпечення визначається уповноваженим органом.

Враховуючи наведене, суд зазначає, що Головне управління як територіальний орган Пенсійного фонду України здійснює перерахунок та виплату пенсій військовослужбовцям виключно на підставі документів, що надані уповноваженими структурними підрозділами де особа проходила службу та не наділений повноваженнями щодо визначення складових грошового забезпечення, які мають бути включені як складові в довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Таку ж правову позицію висловив Верховний Суд у справі К/9901/10401/18 у постанові від 26.06.2018.

З урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм закону, якими регулюються спірні відносини, суд дійшов висновку, щодо необхідності задоволення позовних вимог частково, а саме зобов`язати відповідача перерахувати призначену позивачеві пенсію відповідно до довідки про грошове забезпечення від 29.04.2017 № 8269.

Відповідно до ч. 1 ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Отже, встановити судовий контроль за виконанням рішення суб`єктом владних повноважень - відповідачем у справі суд першої чи апеляційної інстанції може під час прийняття постанови у справі. Тобто, питання щодо зобов`язання відповідача подати такий звіт вирішується судом під час постановлення судового рішення.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, на користь позивача підлягає стягненню сплачений судовий збір.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.6, 77, 241, 246, 255 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управлінняПенсійного фонду України в Кіровоградській області, щодо не проведення невідкладного перерахунку призначеної ОСОБА_1 пенсії в зв`язку з підвищенням заробітної плати поліцейським.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії з 01.01.2016 відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення № 8269 від 29.04.2017.

Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області подати звіт про виконання судового рішення протягом одного місяця з дня набрання законної сили рішенням суду.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 640 (шістсот сорок) грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головногоуправління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

Рішення може бути оскаржено до Третього апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Позивач ОСОБА_1 проживає в АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Відповідач Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області місце знаходження місто Кропивницький вул. Соборна, 7а, код ЄДРПОУ 20632802.

Повний текст рішення складений 10.06.2019.

Суддя Знам`янського міськрайонного суду

Кіровоградської області В.В.Український