
Провадження № 3/760/4142/19
Справа №760/12264/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 травня 2019 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Кушнір С.І., за участю представника Київської міської митниці ДФС України Кептене Д.А., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 (ОСОБА_1, АДРЕСА_1), за ознаками порушення митних правил, передбачених ст. 472 Митного кодексу України, -
В С Т А Н О В И В :
24.04.2019 року до Солом`янського районного суду м. Києва надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина ОСОБА_1 , за ст. 472 МК України.
Відповідно до протоколу №0221/10000/19 про порушення митних правил від 27.03.2019 року, вбачається, що 11.03.2019 в зону діяльності Київської міської митниці ДФС України до сектору митного оформлення №2 митного поста «Спеціалізований» м. київ, вул. Марка Вовчка, 18а, надійшло міжнародне експрес-відправлення (далі - МЕВ), за міжнародним транспортним документом від 01.03.2019 №VL00000000045223NPI та інвойсом від 01.03.2019 №VL00000000045223NPI на адресу гр. ОСОБА_2 ( ОСОБА_2 ), м. Полтава, вул. Сковороди, 2В, відділення № 31, телефон НОМЕР_1.
Згідно інформації зазначеної в міжнародному транспортному документі від 01.03.2019 р. №VL00000000045223NPI та інвойсі від 01.03.2019 №VL00000000045223NPI, МЕВ надійшло від відправника міжнародного експрес відправлення гр. ОСОБА_1, АДРЕСА_1 (ОСОБА_1, АДРЕСА_1) та згідно переліку мало містити «Phone, tools parts» (телефон, частини інструментів) в кількості 1 шт., загальною вартістю 5 USD.
Однак, при митному огляді МЕВ 11.03.2019 р. встановлено, що вміст МЕВ від 01.03.2019 №VL00000000045223NPI являє собою:
Мобільні телефони які були у використанні: 1. Samsung Galaxy S7 модель G930A, чорного кольору буз зарядних пристроїв та аксесуарів, без пакування виробника. Визначити ІМЕІ немає можливості - 2 шт. 2. LG G6 модель Н872 без зарядного пристрою та аксесуарів. Визначити ІМЕІ немає можливості - 1 шт., інформація про кількість, найменування та вартість не відповідає міжнародному транспортному документу від 01.03.2019 №VL00000000045223NPI та інвойсу від 01.03.2019 №VL00000000045223NPI.
Таким чином, у діях гр. ОСОБА_1 наявні ознаки порушення митних правил, передбачені ст. 472 Митного кодексу України, а саме: незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (найменування, кількість вартість) про товари, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Отже, в діях гр. ОСОБА_1 наявні ознаки порушення митних правил передбачених ст. 472 Митного кодексу України.
Громадянин ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Представник Київської міської митниці ДФС у судовому засіданні пояснив, що гр. ОСОБА_1 порушив митні правила, у зв`язку з чим щодо останнього складено протокол про порушення митних правил №0221/10000/19 за ст. 472 МК України. Зазначив, що гр. ОСОБА_1 не заявив за встановленою формою точних та достовірних відомостей (найменування, кількість вартість) про товари, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Заслухавши пояснення представника Київської міської митниці ДФС, розглянувши отримані матеріали, вбачається наступне.
За диспозицією ст. 472 Митного кодексу України, недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Таким чином, основним безпосереднім об`єктом є встановлений порядок переміщення товарів та транспортних засобів через митний кордон України.
Статтями 196, 197 МК України встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.
Відповідно до Актів Всесвітньої поштової конвенції (Доха, 2012):
Частиною 7 ст. 233 Митного кодексу України визначено, що міжнародні поштові (крім тих, що переміщуються через територію України транзитом) та експрес-відправлення переміщуються через митний кордон України після здійснення митного контролю і митного оформлення товарів, що знаходяться в цих відправленнях.
Згідно ч. 2 ст. 234 Митного кодексу України, товари (за винятком підакцизних), що переміщуються (пересилаються) на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях, якщо їх сумарна фактурна вартість перевищує еквівалент 150 євро, оподатковуються митом відповідно до цього Кодексу та податком на додану вартість відповідно до Податкового кодексу України.
Відповідно до ст. 236 Митного кодексу України декларування товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, здійснюється оператором поштового зв`язку, експрес-перевізником чи декларантом або уповноваженою ним особою.
Таким чином відповідно до вимог ст.ст. 234, 236 Митного кодексу України товари, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, підлягають письмовому декларуванню.
Правила декларування визначені ст.ст. 257-269 Митного кодексу України.
Згідно з ч. 1 ст. 257 МК України визначено, що декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Відповідно до МК України (підпункти 5.а, 5.б, 5.е частини 8 ст. 257), декларант зобов`язаний вносити до митної декларації відомості про товари, його найменування, торговельний опис, кількість, що дає змогу ідентифікувати та класифікувати товар, а також код товару згідно з УКТЗЕД.
Відповідно до пунктів 1 та 3 ч. 1 ст. 266 МК України декларант зобов`язаний здійснити декларування товарів відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом, надати митному органу передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей.
Згідно з ч. 3 ст. 75 Митного кодексу України (далі - МКУ) для поміщення товарів у митний режим імпорту особа, на яку покладається дотримання вимог митного режиму, повинна: подати органу доходів і зборів, що здійснює випуск товарів, документи на такі товари; сплатити митні платежі, якими відповідно до законів України обкладаються товари під час ввезення на митну територію України в режимі імпорту; виконати встановлені відповідно до закону вимоги щодо заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до ч. 8 ст. 264 МК України, з моменту прийняття митним органом митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.
Частиною 4 ст. 266 МКУ передбачено, що у разі самостійного декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення декларантом передбачену цим Кодексом відповідальність за вчинення порушення митних правил у повному обсязі несе декларант.
Відповідно до ч. 2 ст. 459 МКУ суб`єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.
Посадові особи підприємств - керівники та інші працівники підприємств (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов`язків відповідають за додержання вимог, встановлених Митним кодексом України, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України, укладеними у встановленому законом порядку (п. 43 ч. 1 ст. 4 МК України).
Згідно зі ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
За змістом ст. 458 Митного кодексу України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення - сукупності юридичних ознак (об`єктивних і суб`єктивних), що визначають вчинене протиправне діяння як конкретне адміністративне правопорушення.
Об`єктом порушення є встановлений законом порядок переміщення (пересилання) через митний кордон України товарів, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі такого переміщення.
Об`єктивна сторона - полягає у вчиненні дій, спрямованих на недекларування, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей про товари, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Суб`єктом вказаного правопорушення (відповідно до ст. 459 МКУ) можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку.
Суб`єктивна сторона правопорушення - характеризується виною у формі умислу або необережності. Під час митного оформлення в міжнародному транспортному документі від 01.03.2019 р. №VL00000000045223NPI та інвойсі від 01.03.2019 №VL00000000045223NPI, МЕВ надійшло від відправника міжнародного експрес відправлення гр. ОСОБА_1, АДРЕСА_1 (ОСОБА_1, АДРЕСА_1) в якому містився не задекларований за встановленою формою товар - мобільні телефони які були у використанні: 1. Samsung Galaxy S7 модель G930A, чорного кольору буз зарядних пристроїв та аксесуарів, без пакування виробника. Визначити ІМЕІ немає можливості - 2 шт. 2. LG G6 модель Н872 без зарядного пристрою та аксесуарів. Визначити ІМЕІ немає можливості - 1 шт.
Таким чином гр. ОСОБА_1 , з метою переміщення через митний кордон України, мав умисел не заявити вкладення МЕВ за встановленою формою.
На підставі зазначеного, дослідивши матеріали справи, прихожу до висновку, що вина гр. ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України, повністю підтверджується дослідженими у судовому засідання доказами, зокрема, даними протоколу про порушення митних правил №0221/10000/19 від 27.03.2019 року, копією МПВ, актом про проведення огляду товарів, службовою запискою та іншими документами в їх сукупності.
З огляду на наведене, в діях гр. ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, відповідальність, за яке передбачено ст. 472 МК України.
Таким чином, своїми діями, що виразилися у недекларуванні товару, що переміщується через митний кордон України, тобто незаявленні за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України, гр. ОСОБА_1 вчинив порушення митних правил, передбачене ст. 472 МК України, а тому до останнього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил, що становить 6861,18 грн.
Крім того, санкція статті 472 МК України передбачає конфіскацію товарів.
Керуючись статтями 257, 264, 266, 459, 467, 472, 491, 522, 541 МК України, статтями 283, 284, 294 КпАП України,
П О С Т А Н О В И В:
Громадянина ОСОБА_1 визнати винним у порушенні митних правил, передбачених ст. 472 Митного Кодексу України.
Застосувати до гр. ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 6861,18 грн., який необхідно сплатити на наступні реквізити: отримувач: УДКСУ у Солом`янському районі; Код ЄДРПОУ: 38050812; МФО: 899998; Банк отримувача: ГУДКСУ у м. Києві, р/р №31119106526010. Призначення платежу: код 050 від (ПІП), згідно ст. 472 МК України та постанови суду від 03.05.2019р. з конфіскацією в дохід держави безпосередніх предметів порушення митних правил, вилучених згідно з даними протоколу про порушення митних правил №0221/10000/19 від 27.03.2019 року, а саме мобільні телефони які були у використанні Samsung Galaxy S7 модель G930A, чорного кольору буз зарядних пристроїв та аксесуарів, без пакування виробника. Визначити ІМЕІ немає можливості - 2 шт., загальною вартістю 6861,18 грн.
Стягнути з гр. ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок, які підлягають сплаті на наступні реквізити: УК у Солом`янському районі/Солом`янський район, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38050812, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31218206026010, код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя С.І. Кушнір