Постанова № 82364286, 12.06.2019, Олександрівський районний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
12.06.2019
Номер справи
397/842/19
Номер документу
82364286
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Копія

Справа № 397/842/19

н/п : 3/397/323/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12.06.2019 року. Олександрівський районний суд Кіровоградської області у складі:

головуючого – судді Мирошниченка Д.В.,

за участю: секретаря – Рум?янцевої О.І.,

прокурора – Буданцевої В.П.,

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 ,

розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Любомирка Олександрівського району Кіровоградської області, українця, громадянина України, який одружений, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, працює трактористом у СФГ « ОСОБА_2 », є депутатом Вищеверещаківської сільської ради Олександрівського району Кіровоградської області, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер – НОМЕР_1 , про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП), -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, визначеним п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон) – депутатом Вищеверещаківської сільської ради Олександрівського району Кіровоградської області, у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2018 року до 01.04.2018 року в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а саме: 20.02.2019 року о 07 год. 44 хв., чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Вказане правопорушення вчинене за наступних обставин.

ОСОБА_1 являється депутатом Вищеверещаківської сільської ради Олександрівського району Кіровоградської області з 2015 року до теперішнього часу.

Таким чином, ОСОБА_1 станом на 00.00 год. 01.01.2018 року був суб`єктом декларування у відповідності до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3, ч. 1 ст. 45 Закону та суб`єктом, на якого поширюється і поширювалася дія цього Закону.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 вищезазначеного Закону, депутати місцевих рад зобов`язані щорічно до 1 квітня, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, подавати декларацію за минулий рік, у порядку, встановленому цим Законом.

Тобто, у депутата сільської ради Репала В.П. 01.01.2018 року виник обов`язок подати декларацію за 2017 рік у період з 00 год. 00 хв. 01.01.2018 року до 00 год. 00 хв. 01.04.2018 року.

Відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларації за 2017 рік ОСОБА_1 опублікував (подав) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсіhttps://public.nazk.gov.ua 20.02.2019 року о 07 год. 44 хв., тобто після кінцевої дати подачі такої декларації – несвоєчасно.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав, пояснив, що вчасно не заповнив декларацію, оскільки за місцем його проживання не було інтернету.

У судовому засіданні прокурор вважала встановленими та доведеними обставини вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки останній несвоєчасно подав без поважних причин декларацію як особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Суд, заслухавши прокурора та особу, яка притягується до відповідальності, вивчивши матеріали справи, дійшов до наступного висновку.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

У відповідності до ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Цією ж нормою закону передбачено, що для притягнення особи до адміністративної відповідальності її дія або бездіяльність повинна бути протиправною, тобто порушувати встановлений законом порядок.

Відповідно до приписів положення ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний зокрема з?ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з?ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. Закону, суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону є, у тому числі депутати місцевих рад.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 Закону, особи, зазначені у п. 1, пп. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

З матеріалів справи встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного правопорушення підтверджується:

-протоколом № 175/19 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 22.05.2019 року (а.с. 1-8);

-рішенням № 3 першої сесії сьомого скликання Вищеверещаківської сільської ради, згідно якого визнано повноваження депутата сільської ради ОСОБА_1 , тобто останній являвся і являється депутатом сільської ради (а.с. 13);

-відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій, згідно яких декларація за 2017 рік, ОСОБА_1 як суб`єктом декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua 20.02.2019 року о 07 год. 44 хв. (а.с. 15-21, 24-25);

-рішенням НАЗК від 04.04.2017 року № 124 «Про визначення поважної причини несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (а.с. 39-40).

Таким чином, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 повинен був і мав можливість вчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2017 рік, однак без поважних причин не виконав вчасно вимогу фінансового контролю та порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону, заповнивши несвоєчасно на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію за 2017 рік, тобто після кінцевої дати подачі такої декларації – 20.02.2019 року.

Отже, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, повністю доведена у судовому засіданні та матеріалами справи, а також і не заперечується ним самим.

При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, обставини, що пом?якшують та обтяжують відповідальність, а також те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. 00 коп.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір у провадженні по справі про адміністративні правопорушення у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення та становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 40-1, 279, 280, 283-285, 289 КУпАП, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.

Штраф необхідно сплатити на рахунок : р/р 31110106011041, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), отримувач: УДК в м. Кіровограді, МФО 899998, ідентифікаційний код: 37964328, код бюджетної класифікації: 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції".

Штраф має бути сплачений не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня отримання постанови. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова буде направлена для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.

На підставі ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 384 гривні 20 копійок, який необхідно сплатити на рахунок: отримувач коштів – ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ – 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача – 899998, рахунок отримувача – 31211256026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106.

Постанова суду може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги через Олександрівський районний суд Кіровоградської області.

Суддя: /підпис/

Копія вірна:

Суддя Олександрівського районного суду

Кіровоградської області Д.В. Мирошниченко

Постанова набрала законної сили________ і підлягає виконанню.

Оригінал постанови зберігається у адміністративній справі № 397/842/19 (н/п 3/397/323/19).

Строк пред`явлення постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.

Суддя Олександрівського районного суду

Кіровоградської області Д.В. Мирошниченко