
Справа № 390/468/19
Провадження № 3/390/196/19
об`єднано з № 3/390/197/19
ОКРЕМА ПОСТАНОВА
11.06.2019 року м. Кропивницький
Суддя Кіровоградського районного суду Кіровоградської області Квітка О.О., при секретарі Шматковій А.І., за участі захисника - адвоката Березовської І.А., розглянувши матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Підгірне Тарутинського району Одеської області, громадянин України, приватний підприємець, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 130, ст. 124 КУпАП,
встановив:
Постановою Кіровоградського районного суду Кіровоградської області від 11.06.2019 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП та закрите провадження за ст. 124 КУпАП у зв`язку з відсутністю в його діях складу вказаного адміністративного правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
В пункті 1 розділу ІХ наказу МВС України 07.11.2015 № 1395 «Про затвердження Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі» водії, стосовно яких у поліцейських є достатні підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Поліцейський СРПП №3 Кіровоградського РВП Кропивницького ВП ГУНП в Кіровоградській області старший сержант поліції Токарем Сергієм Миколайовичем в протоколі про адміністративне правопорушення серії ОБ № 108464 від 26.03.2019 зазначив, що ОСОБА_2 керував транспортним засобом AUDI A6, н.з. НОМЕР_1 , по автодорозі Кропивницький-Миколаїв (74 км) в стані алкогольного сп`яніння згідно із висновком медичного огляду № 102 від 25.03.2019.
Під час допиту водія ОСОБА_3 , а також свідка ОСОБА_4 встановлено, що водій, який відповідно до висновку лікаря нарколога від 25.03.2019 перебував у стані алкогольного сп`яніння, не був відсторонений від керування автомобілем. В протоколі про адміністративне правопорушення також відсутні відомості про відсторонення ОСОБА_3 від керування автомобілем.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно із статтею 23 Закону України «Про Національну поліцію» поліція відповідно до покладених на неї завдань, зокрема: здійснює превентивну та профілактичну діяльність, спрямовану на запобігання вчиненню правопорушень; вживає заходів, спрямованих на усунення загроз життю та здоров`ю фізичних осіб і публічній безпеці, що виникли внаслідок учинення кримінального, адміністративного правопорушення; регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі та ін..
В розпорядженні Кабінету Міністрів України від 14 червня 2017 р. № 481-р «Про схвалення Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року» зазначено, що за результатами проведення аналізу наявних даних та аналітичного звіту Світового банку в Україні більшість дорожньо-транспортних пригод з тяжкими наслідками виникає через: перевищення швидкості водіями, що є основною причиною настання смерті у 39 відсотках випадків; необлаштованість пішохідних переходів (відсутність освітлення, розмітки тощо), що призводить до смертельних наслідків у 38 відсотках випадків; порушення правил проїзду перехресть, на яких стається до 30 відсотків всіх дорожньо-транспортних пригод із смертельними наслідками; керування транспортними засобами у стані алкогольного сп`яніння.
Таким чином, працівник поліції ОСОБА_5 С.М., маючи беззаперечні докази, що водій ОСОБА_2 перебуває у стані алкогольного сп`яніння, грубо нехтуючи своїми службовими обов`язками щодо вжиття заходів на усунення загроз життю та здоров`ю інших учасників дорожнього руху, не відсторонив водія ОСОБА_3 від керування вантажним автомобілем. Такі дії ОСОБА_6 суперечать завданням Кодексу про адміністративні правопорушення України та в подальшому могли б призвести до дорожньо-транспортних пригод із тяжкими наслідками.
Крім того, відповідно до п. 8 гл. VIII Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС 07.11.2015 № 1395, якщо при ДТП один з його учасників зник з місця пригоди, поліцейський оформляє схему місця ДТП, відбирає пояснення в потерпілого, свідків (у разі їх наявності), встановлює наявність засобів зовнішнього відео-, фотоспостереження та невідкладно повідомляє уповноважену особу підрозділу поліції, відповідальну за розшук осіб, що зникли з місця ДТП. Остання зобов`язана вжити всіх можливих заходів для встановлення винуватців ДТП та обставин її вчинення в найкоротший строк, але не більше двох місяців.
Розшук осіб, що зникли з місця ДТП, здійснюється шляхом використання баз (банків) даних, що входять до єдиної інформаційної системи МВС, відкритих джерел інформації, надсилання запитів про отримання необхідних фото- та/або відеофіксацій відповідної пригоди, виклику осіб для прибуття до підрозділу або відвідування їх за місцем проживання (перебування), роботи.
Як вбачається із матеріалів справи, працівником поліції ОСОБА_6 не було вжито заходів, передбачених згаданою інструкцією.
У зв`язку з чим, вважаю за необхідне поінформувати керівництво ГУНП в Кіровоградській області.
Керуючись ст.ст.256, 278, 282 КУАП,
постановив:
Окрему постанову надіслати до ГУНП в Кіровоградській області для перевірки фактів, викладених в описовій частині, та відповідного реагування.
Про прийняття заходів повідомити Кіровоградський районний суд Кіровоградської області у місячний строк з дня отримання даної ухвали.
Суддя /підпис/
Згідно з оригіналом
Суддя Кіровоградського районного суду
Кіровоградської області О.О. Квітка