
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
11 червня 2019 року м. Київ № 826/4136/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Келеберди В.І., розглянувши у порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 з запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження у справі
за позовомОСОБА_1 доТериторіального управління Державної судової адміністрації України в місті Києві, Оболонського районного суду міста Києва третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Державна казначейська служба Українипро визнання протиправними дій, зобов`язати вчинити дії В С Т А Н О В И В:
У провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації в м. Києві, Оболонського районного суду міста Києва, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Державна казначейська служба України про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії.
Ухвалою суду від 23.04.2019 року, зокрема, визначено здійснювати розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
03.06.2019 року на адресу суду надійшла заява позивача із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, в якому останній просив про перехід до розгляду справи у порядку загального провадження.
Вивчивши вказану заяву, суд прийшов до наступних висновків.
Відповідно до частини першої статті 12 КАС України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються КАС України (ч. 5 ст. 12 КАС України).
Відповідно до ч. 2 ст. 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Згаданою ч. 4 ст. 257 КАС України, а також ч. 4 ст. 12 КАС України вказано чіткий перелік категорій справ, які за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті, а саме справи у спорах:
1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;
2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об`єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;
4) щодо оскарження рішення суб`єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з п. 1 ч. 6 ст. 12 КАС України справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище є виключенням з переліку визначення справ незначної складності.
Водночас, Кодексом визначено, а саме ч. 2 ст. 12 КАС України, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Так, дослідивши матеріали справи, враховуючи те, що дана справа, де предметом спору є розгляд питань, які виникають з відносин публічної служби, суд дійшов висновку, що дана справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, оскільки вважає, що швидкість вирішення справи вказаної категорії є пріоритетним, а відтак не знаходить обґрунтованих підстав для переходу до розгляду за правилами загального провадження.
Разом з тим, відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Так, з метою забезпечення права сторін на доступ до правосуддя для повного та всебічного встановлення обставин справи, суд дійшов висновку про необхідність призначення даної адміністративної справи до розгляду у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін у порядку спрощеного позовного провадження.
Керуючись ст.ст. 12, 248, 257, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
У Х В А Л И В:
1. Задовольнити частково заяву ОСОБА_1 з запереченнями проти розгляду справи №826/4136/15 за правилами спрощеного позовного провадження.
2. Подальший розгляд справи №826/4136/15 здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
3. Призначити судове засідання на 27.06.2019 року о 13:45 за адресою: м. Київ, вул. Петра Болбочана, 8, корпус 1, зал с/з №37.
4. Копії ухвали направити сторонам.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя В.І. Келеберда