
233 Справа № 233/5528/17
Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
11.06.2019 року м. Костянтинівка
Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Наумик О.О., розглянувши заяву Головного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання виконавчого листа, таким, що не підлягає виконанню, у справі № 233/5528/17,
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 14.02.2019 р. позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії задоволено частково:
-визнано довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 № 5632, видану Головним управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області в особі ліквідаційної комісії 31 травня 2017 року такою, що не відповідає вимогам чинного законодавства - Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших категорій осіб», затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45;
-зобов`язано Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області в особі ліквідаційної комісії підготувати та направити протягом одного місяця до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нову довідку про розмір та структуру грошового забезпечення для перерахунку з 01 січня 2016 року пенсії ОСОБА_1 за формою, встановленою Додатком 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2950 гривень 00 копійок, оклад за спеціальне звання - 2000 гривень, надбавка за вислугу років (50%) - 2475 гривень 00 копійок, надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) - 3712 гривень 50 копійок, надбавка за службу в умовах режимних обмежень (10%) - 295 гривень 00 копійок, премія (63%) - 7202 гривні 48 копійок, а всього - 18634 гривні 98 копійок;
-визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, що полягають у відмові ОСОБА_1 в перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року;
-зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про перерахунок пенсії за вислугу років на підставі ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з 01 січня 2016 року на підставі довідки, яка буде видана Головним управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області в особі ліквідаційної комісії «Про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії» та сплатити на його користь заборгованість з виплати пенсії, що утворилась з 01 січня 2016 року з нарахуванням та виплатою компенсації втрати частини грошових доходів у зв`язку із порушенням строків їх виплати з 01 січня 2016 року по день виплати заборгованості.
Постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 17.01.2019 р. рішення Костянтинівського міськрайонного суду від 14 лютого 2018 року у справі № 233/5528/17 скасовано в частині:
визнання довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 № 5632, виданої Головним управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області в особі ліквідаційної комісії 31 травня 2017 року такою, що не відповідає вимогам чинного законодавства - Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших категорій осіб», затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45;
зобов`язання Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області в особі ліквідаційної комісії підготувати та направити протягом одного місяця до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нову довідку про розмір та структуру грошового забезпечення для перерахунку з 01 січня 2016 року пенсії ОСОБА_1 за формою, встановленою Додатком 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад 2950 гривень 00 копійок, оклад за спеціальне звання - 2000 гривень, надбавка за вислугу років (50%) - 2475 гривень 00 копійок, надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) 3712 гривень 50 копійок, надбавка за службу в умовах режимних обмежень (10%) - 295 гривень 00 копійок, премія (63%) 7202 гривні 48 копійок, а всього 18634 гривні 98 копійок;
а в цій частині позовних вимог ОСОБА_1 - відмовлено.
В іншій частині рішення Костянтинівського міськрайонного суду від 14 лютого 2018 року у справі № 233/5528/17 - залишено без змін.
Судове рішення набрало законної сили
07.06.2019 р. Головне Управління Пенсійного фонду України Донецької області звернулося до суду із заявою про визнання таким, що не підлягає виконанню виконавчого листа у справі адміністративного судочинства №233/5528/17 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії.
Відповідно до ч.3 ст.3 КАС України, провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Отже, з 15.12.2017 р. до заяви застосовуються вимоги КАС України в редакції Закону № 2147-VIII від 03.10.2017 р.
Згідно з ч.1 ст.374 КАС України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Цією нормою КАС України не встановлено вимог щодо форми заяви про визнання виконавчого листа, таким, що не підлягає виконанню.
Відповідно до ч.6 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Таким чином, вважаю за можливе застосувати до вказаної заяви за аналогією закону положення ст.ст.160,161,169 КАС України.
Заява не дотримує вимог КАС України.
За приписами п.2 ч.5 ст.160 КАС України заява має містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
В порушення зазначених вимог заява не містить зазначення:
- усіх учасників справи, зокрема Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області, його повне найменування, місцезнаходження, поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;
- реєстраційного номеру облікової картки платника податків фізичної особи стягувача або номер і серію його паспорту, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти.
Пункт 8 ч.5 ст.160 КАС України містить вимогу зазначення у заяві переліку документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
В переліку додатків до заяви зазначена копія постанови про відкриття виконавчого провадження, що додана до заяви фактично. Проте копія фактично доданого до заяви супровідного листа від 29.05.2018 р. №4471 не зазначена.
Також, за приписами статті 94 КАС України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього (ч.2). Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (ч.4). Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення (ч.5).
Додані до заяви ксерокопії документів не завірені належним чином на предмет відповідності їх оригіналам, не зазначено щодо наявності у заявника або іншої особи оригіналів цих документів.
Крім того, в порушення ч.1 ст.161 КАС України, до заяви не додані її копії, а також копії доданих до заяви документів відповідно до кількості учасників справи.
Згідно зі ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву (у даному випадку - заяву) подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви (у даному випадку - заяви) без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.160,161,374 КАС України,
У Х В А Л И В:
Заяву Головного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання виконавчого листа, таким, що не підлягає виконанню, у справі №233/5528/17 залишити без руху, надавши заявнику для усунення недоліків строк п`ять днів з дня отримання копії ухвали.
В разі неусунення недоліків у зазначений строк заява буде повернута заявнику.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя