Рішення № 82341998, 05.06.2019, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.06.2019
Номер справи
200/4102/19-а
Номер документу
82341998
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 червня 2019 р. Справа№200/4102/19-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кошкош О.О., при секретарі Мурашко Д.О., за участю представника позивача ОСОБА_1 , представника відповідача Голуба П.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Головного управління Держпраці у Донецькій області про визнання протиправними та скасування постанов,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Держпраці у Донецькій області (ідентифікаційний код 39790445, 85302, Донецька обл., місто Покровськ, вулиця Прокоф`єва, будинок 82). Просив визнати протиправними та скасувати постанови від 29 січня 2019 року №ДЦ 25/557/АВ/П/МГ-ФС про накладення штрафу у розмірі 83460,00 грн. та № ДЦ 25/557/АВ/П/ІП-ФС про накладення штрафу в розмірі 3723,00 грн. Позов вмотивовано тим, що під час перевірки встановлено порушення ч.5 ст.95 КЗпП України, ст.33 Закону України "Про оплату праці", т.2 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення", п.2, 4, 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого Постановою КМУ №1078 в частині не здійснення індексації заробітної плати за листопад та грудень 2018 року застрахованим особам ОСОБА_3 та ОСОБА_4 . На виконання припису вказані недоліки усунуті у встановлений строк, що унеможливлює застосування штрафних санкцій відповідно до вимог статті 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

25 березня 2019 року ухвалою суду відкрито провадження та призначено підготовче засідання на 9 квітня 2019 року.

9 квітня 2019 року ухвалою суду відкладено розгляд справи до 13 травня 2019 року.

13 травня 2019 року відповідачем надано відзив, в якому зазначено, що під час перевірки встановлено порушення законодавства про працю, зокрема, ч.6 ст. 95 Кодексу законів про працю України, ст. 33 Закону України «Про оплату праці». Всупереч цих вимог позивачем не здійснено індексацію заробітної плати працівникам ОСОБА_4 та ОСОБА_3 за період лютий 2018 року - грудень 2018 року. Отже, не нарахування індексації заробітної плати за наявності підстав є порушенням статті 95 КЗпП і відповідно мінімальних державних гарантій оплаті праці, що призвело до застосування штрафних санкцій. Фактично індексація нарахована та виплачена лише 12.01.2019, однак виконання вимог припису не може бути правовою підставою для звільнення від застосування фінансових санкцій за виявлене порушення. Просив відмовити у задоволені позовних вимог.

13 травня 2019 року, 16 травня 2019 року ухвалами суду відкладено розгляд справи до 16 травня 2019 року та 05 червня 2019 року відповідно.

5 червня 2019 року ухвалою суду закрито підготовче провадження та призначено розгляд справи по суті в той же день.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив задовольнити їх у повному обсязі, представник відповідача заперечував проти задоволення позовних вимог.

Заслухавши представників сторін, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.

Позивач, ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ), зареєстрована у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань як фізична особа-підприємець 24.10.2008, адреса - АДРЕСА_1, про що свідчить витяг. Видами діяльності визначені: виробництво готової продукції; роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами (основний); надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

8 січня 2019 року Головним управлінням Держпраці у Донецькій області складено повідомлення №04.3-11-8/182-19 та направлення №8/04.3/15-08 про проведення інспекційного відвідування суб`єкта господарювання ФОП ОСОБА_2 тривалістю два робочих дні починаючи з 09.01.2019.

9 січня 2019 року Головним управлінням Держпраці у Донецькій області складена вимога про надання/поновлення документів №ДЦ 25/557/БД з посиланням на ст.295 Кодексу законів про працю України, ч.3 ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пп.2 п.11, п.12, 18 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року №295. Зобов`язано ФОП ОСОБА_2 у строк до 09.01.2019 надати: документи, що підтверджують легітимність керівника, трудові крижки працівників, журнал обліку трудових книжок, штатний розпис, трудові договори з найманими працівниками, накази про прийняття та звільнення працівників, повідомлення про прийняття на роботу, табелі обліку використання робочого часу, документи, що підтверджують підстави перебування осіб на місці провадження діяльності, звітність щодо сум нарахованого єдиного внеску, правила внутрішнього трудового розпорядку, договори про матеріальну відповідальність, заяви працівників про прийняття/звільнення, журнали обліку наказів роботодавця.

10 січня 2019 року Головним управлінням Держпраці у Донецькій області складено акт інспекційного відвідування фізичної особи, яка використовує найману працю №ДЦ 25/557/АВ.

В акті перевірки зафіксовані наступні порушення: працівників не ознайомлено з правилами внутрішнього трудового розпорядку відповідно; в правилах внутрішнього розпорядку та трудових договорах не зазначено початок і закінчення щоденної роботи (зміни) працівників, початок та закінчення перерви, трудовий розпорядок не затверджено трудовим колективом, не нарахована індексація за листопад та грудень 2018 року застрахованим особам ОСОБА_3 та ОСОБА_4

11 січня 2019 року Головним управлінням Держпраці у Донецькій області відповідно до п. 27 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року №295, складено припис про усунення виявлених порушень №ДЦ 25/557/АВ/П, яким зобов`язано усунути порушення, виявлені під час інспекційного відвідування у строк до 18.01.2018, а саме:

ознайомити працівників з правилами внутрішнього трудового розпорядку відповідно до вимог ст. 29 Кодексу законів про працю України;

зазначити в правилах внутрішнього розпорядку та трудових договорах початок і закінчення щоденної роботи (зміни) працівників, відповідно до вимог ст. 57 Кодексу законів про працю України;

визначити в правилах внутрішнього розпорядку початок та закінчення перерви, згідно вимог ч.2 ст. 66 Кодексу законів про працю України;

затвердити трудовий розпорядок трудовим колективом, згідно ч.1 ст. 142 Кодексу законів про працю України;

нарахувати індексацію за листопад та грудень 2018 року застрахованим особам ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , відповідно до вимог ч.5 ст. 95 Кодексу законів про працю України, ст. 33 «Про оплату праці», ст. 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», п.2, 4, 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078.

14 січня 2019 року позивачем на адресу ГУ Держпраці у Донецькій області надано лист та копії документів, що підтверджують усунення порушень, а саме протокол загальних зборів, на яком затверджені правила внутрішнього розпорядку; правила внутрішнього розпорядку з наявними відомостями про початок і закінчення щоденної роботи (зміни) та перерви працівників; особисті картки працівників; платіжні відомості на виплату індексації за листопад, грудень 2018 року ОСОБА_4 у розмірі 121,13 грн. та ОСОБА_3 у розмірі 121,13 грн.; розрахунково-платіжна відомість нарахування індексації; платіжні доручення; графіки виходу на роботу працівників, які містяться в матеріалах справи.

16 січня 2019 року Головним управлінням Держпраці у Донецькій області складено повідомлення про розгляд справи про накладення штрафу на ФОП ОСОБА_2 згідно ч.2 ст. 265 КЗпП України, яке відбудеться 29.01.2019 о 10:30.

Згідно протоколу від 29.01.2019 №04-13-12/025 під час розгляду справи про накладення штрафу враховані порушення, виявлені під час проведення перевірки та повідомлення позивача від 14.01.2019 про їх усунення на виконання припису інспектора праці.

За результатом аналізу матеріалів, за недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, а саме - не нарахування індексації за листопад та грудень 2018 року двом застрахованим особам вирішили винести постанову про накладення штрафу на ФОП ОСОБА_2 у сумі 83460,00 грн., а за порушення інших вимог трудового законодавства, а саме - незабезпечення роботодавцем достовірного обліку виконуваної працівниками роботи протягом 2018 року - постанову про накладання штрафу у розмірі 3723,00 грн.; за порушення інших вимог - не вживати заходи притягнення об`єкта відвідування до відповідальності у зв`язку з виконання припису у встановлений у ньому строк.

29 січня 2019 року Головним управлінням Держпраці у Донецькій області прийняті постанови про накладання штрафу уповноваженими посадовими особами, а саме:

№ДЦ 25/557/АВ/П/СГ-ФС, якою за порушення вимог ч.5 ст. 95 Кодексу законів про працю України, ст. 33 «Про оплату праці», ст. 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», п.2, 4, 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078 у зв`язку із не нарахуванням індексацію за листопад та грудень 2018 року застрахованим особам ОСОБА_3 та ОСОБА_4 накладено штраф у розмірі 83460,00 грн.;

№ДЦ 25/557/АВ/П/ІП-ФС, якою за порушення ч. 2 ст. 30 Закону України «Про оплату праці» у зв`язку із не забезпеченням достовірного обліку виконуваної працівником роботи та бухгалтерського обліку витрат на оплату праці у встановленому порядку накладено штраф у розмірі 3723,00 грн.

При вирішенні спору суд виходив з такого.

Відповідно до ст.43 Конституції України держава створює умови для здійснення громадянами права на працю. Нагляд і контроль за додержанням законодавства про працю є важливими способами захисту трудових прав працівників, гарантією забезпечення законності в трудових відносинах.

Указом Президента України від 06.04.2011 № 386/2011 затверджено Положення про Державну інспекцію України з питань праці.

Відповідно до п.п.1, 2 Положення про Державну інспекцію України з питань праці, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 386/2011 (далі - Положення №386), Державна інспекція України з питань праці (Держпраці України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем`єр-міністра України - Міністра соціальної політики України. Держпраці України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, на випадок безробіття (далі - загальнообов`язкове державне соціальне страхування) в частині призначення нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Держпраці України у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України (далі - Міністерство), іншими актами законодавства України, а також дорученнями Президента України та Міністра.

Пунктом 7 вказаного Положення Держпраці України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Процедура здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, на час призначення перевірки, визначалася постановою Кабінету Міністрів України "Деякі питання реалізації ст.259 Кодексу законів про працю України та ст.34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 26.04.2017 № 295, якою, зокрема, затверджено Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю (далі - Порядок № 295).

Відповідно до п.2 вказаного Порядку №295 державний контроль за додержанням законодавства про працю здійснюється у формі проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань інспекторами праці Держпраці та її територіальних органів.

У п. 5 Порядку № 295 передбачено, що інспекційні відвідування проводяться, зокрема, 1) за зверненням працівника про порушення стосовно нього законодавства про працю; 2) за зверненням фізичної особи, стосовно якої порушено правила оформлення трудових відносин; 3) за рішенням керівника органу контролю про проведення інспекційних відвідувань з питань виявлення неоформлених трудових відносин, прийнятим за результатами аналізу інформації, отриманої із засобів масової інформації, інших джерел, доступ до яких не обмежений законодавством, та джерел, зазначених у підпунктах 1, 2, 4 - 7 вказаного пункту; 4) за рішенням суду, повідомленням правоохоронних органів про порушення законодавства про працю; 5) за повідомленням посадових осіб органів державного нагляду (контролю), про виявлені в ході виконання ними контрольних повноважень ознак порушення законодавства про працю.

Порядок прийняття постанов про накладення штрафних санкцій, передбачених ст. 265 КЗпП України, регламентований Порядком накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 № 509 (далі - Порядок № 509).

Відповідно до п. 2 Порядку № 509 штрафи накладаються Головою Держпраці, його заступниками, начальниками управлінь і відділів Держпраці та їх заступниками (з питань, що належать до їх компетенції), начальниками територіальних органів Держпраці та їх заступниками, керівниками виконавчих органів міських рад міст обласного значення, сільських, селищних, міських рад об`єднаних територіальних громад та їх заступниками (далі - уповноважені посадові особи).

Штрафи можуть бути накладені на підставі, зокрема, акта про виявлення під час перевірки суб`єкта господарювання або роботодавця ознак порушення законодавства про працю та/або зайнятість населення, складеного посадовою особою Держпраці чи її територіального органу, виконавчого органу міської ради міста обласного значення та сільської, селищної, міської ради об`єднаної територіальної громади.

Приписами п. 8 Порядку № 509 визначено, що за результатами розгляду справи уповноважена посадова особа на підставі акта, зазначеного в пункті 3 вказаного Порядку, складає постанову про накладення штрафу.

У відповідності до положень п. 9 Порядку № 509 штраф сплачується протягом одного місяця з дня прийняття постанови про його накладення, про що суб`єкт господарювання або роботодавець повідомляють уповноваженій посадовій особі, яка склала постанову про накладення штрафу.

Отже, підставою для накладення штрафів є виявлені під час перевірки суб`єкта господарювання порушення законодавства про працю та/або зайнятість населення, зафіксовані в акті перевірки.

Щодо порушень вимог ч. 2 ст. 30 Закону України «Про оплату праці» суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 2 ст.30 Закону України «Про оплату праці» роботодавець зобов`язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку.

В акті перевірки зазначено, що всупереч вимог ч.2 ст. 30 цього Закону з пояснень продавців ОСОБА_4 , ОСОБА_3 та ОСОБА_5 виявлено, що вони працюють позмінно через тиждень з 08:00 до 20:00, з 07:00 до 19:00, з 08:00 до 20:00 відповідно, проте у табелях обліку використання робочого часу зазначено, що на протязі 2018 року вони працювали по 8 годин у робочі дні крім вихідних, що свідчить про не забезпечення достовірного обліку виконувальної працівником роботи.

Вказані порушення усунуті шляхом внесення виправлень до табелів використання робочого часу.

Суд враховує, що інформацію про усунення цього порушення припис від 11.01.2019 не містить, що свідчить про усунення порушень вимог ч. 2 ст. 30 Закону України «Про оплату праці» до прийняття припису.

Щодо проведення індексації заробітної плати суд зазначає наступне.

Відповідно до абзацу 4 частини 2 статті 265 Кодексу законів про працю України юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці у 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення.

Згідно з абз. 5 ч. 1 ст. 18 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» від 05.10.2000 № 2017-ІІІ законами України з метою надання соціальної підтримки населенню України в цілому та окремим категоріям громадян встановлюються державні гарантії щодо індексації доходів населення з метою підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» державні соціальні гарантії є обов`язковими для всіх державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.

Відповідно до ст. 33 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата підлягає індексації у встановленому законодавством порядку та в період між переглядом розміру мінімальної заробітної плати індивідуальна заробітна плата підлягає індексації згідно з чинним законодавством.

Згідно з ст. 1 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Відповідно до ч.1 ст. 2 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" об`єктом індексації грошових доходів населення є оплата праці (грошове забезпечення) як грошовий дохід громадян, одержаний ними в гривнях на території України і який не має разового характеру.

Положеннями п. 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078, із змінами та доповненнями (далі - Порядок № 1078) передбачено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством.

Структуру заробітної плати визначено у статті 2 Закону України "Про оплату праці", якою передбачено існування основної заробітної плати, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

Механізм проведення індексації у разі підвищення грошових доходів визначено положеннями пункту 5 Порядку № 1078.

У разі підвищення тарифних ставок (окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначених у пункті 2 цього Порядку, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків.

Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.

Сума індексації у місяці підвищення грошових доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу.

Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.

У разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру.

До чергового підвищення тарифних ставок (окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, крім щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потерпілим) та членам їх сімей, до визначеної суми індексації додається сума індексації, яка складається внаслідок перевищення величини індексу споживчих цін порогу індексації, зазначеного у пункті 1-1 цього Порядку.

У разі підвищення грошових доходів населення випереджаючим шляхом з урахуванням прогнозного рівня інфляції під час визначення розміру підвищення грошових доходів у зв`язку з індексацією враховується рівень такого підвищення.

Нарахування сум індексації або проведення чергового підвищення грошових доходів випереджаючим шляхом здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін, на підставі якого нарахована сума індексації перевищить розмір підвищення грошових доходів випереджаючим шляхом.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» встановлено розмір прожиткового мінімуму працездатних осіб: з 1 січня 2018 року - 1762 грн., 01.07.2018 - 1841 грн., з 01.12.2018 - 1921 грн., індекс споживчих цін у 2018 році становить: січень 2018 року - 101,5 %, лютий - 100,9%, березень - 101,1%, квітень - 100,8%, травень - 100,0%, червень - 100,0%, липень - 99,3%, серпень - 100,0%, вересень - 101,9%, жовтень - 101.7%, листопад - 101.4%, грудень - 100.6%.

Згідно з актом інспекційного відвідування, порушення ч. 6 ст. 95 КЗпП України, статті 33 ЗУ «Про оплату праці» ФОП ОСОБА_2 полягає в тому, що працівнику ОСОБА_3 та ОСОБА_4 не нарахована та не виплачена індексація заробітної плати за листопад, грудень 2018 року.

З 1 січня 2018 року ФОП ОСОБА_2 встановлено працівника заробітну плату у розмірі 3723,00 грн. Вказаний посадовий оклад протягом лютого 2018 року - грудня 2018 року не змінювався, індексація не нараховувалась.

Відсутність нарахування індексації двом особам за листопад та грудень 2018 року не є спірною обставиною у справі.

Індексація за листопад та грудень 2018 року нарахована ОСОБА_4 та ОСОБА_3 по 150,48 грн. кожному та виплачена 12 січня 2019 року по 121,13 грн. кожному, що підтверджується розрахунково-платіжною відомістю нарахування заробітної плати, платіжною відомістю.

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); розсудливо; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).

З огляду на те, що нарахування індексації заробітних плат у загальному розмірі 300,96 грн. здійснено до закінчення строку усунення порушень, визначеного в приписі від 11.01.2019 №ДЦ 25/557/АВ/П, а про відповідне нарахування та виплату позивачем повідомлено Головне управління Держпраці у Донецькій області до прийняття постанови про накладання штрафу, суд вважає що постанова про застосування штрафу у розмірі 83460,00 грн. прийнята без урахування усіх обставин, що мають значення, та без дотриманням необхідного балансу між несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів позивача і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення.

Враховуючи вищевикладене, під час розгляду справи не знайшла свого підтвердження правомірність винесення постанов про накладення штрафу, у зв`язку з чим, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

З огляду на те, що позивачем сплачено судовий збір у розмірі 871,84 грн.(квитанція від 16.03.2019 №2), присудженню за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень підлягає сума 871,83 грн. (1% суми позову).

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2,6,90,132,139,193,242-244,246,255 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

Позовні вимоги фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Головного управління Держпраці у Донецькій області про визнання протиправними та скасування постанов задовольнити.

Визнати протиправною та скасувати постанову Головного управління Держпраці у Донецькій області від 29 січня 2019 року №ДЦ 25/557/АВ/П/МГ-ФС про накладання штрафу в розмірі 83460,00 грн.

Визнати протиправною та скасувати постанову Головного управління Держпраці у Донецькій області від 29 січня 2019 року №ДЦ 25/557/АВ/П/ІП-ФС про накладання штрафу в розмірі 3723,00 грн.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держпраці в Донецькій області (ідентифікаційний код 39790445, 85302, Донецька обл., м. Покровськ, вул. Прокоф`єва, б. 83) на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 871 (вісімсот сімдесят одна) грн. 83 коп.

Вступна та резолютивна частини постанови проголошені у судовому засіданні. Повний текст постанови складено 12 червня 2019 року.

Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду, з урахуванням підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII Перехідні положення КАС України.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя Кошкош О.О.