
справа № 166/547/19
провадження № 3/166/197/19
ПОСТАНОВА
іменем України
11 червня 2019 року смт.Ратне
Суддя Ратнівського районного суду Волинської області Фазан Ольга Зіновіївна, з участю cекретарки Приймачук О.М.,особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , захисника Панасюка І.І., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Державної прикордонної служби України Північного регіонального управління Луцького прикордонного загону відділу прикордонної служби "Доманове" про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України,українця,жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, за ст.185-10 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 04 травня 2019 року о 14 год. 40 хв. на території Волинської області Ратнівського району Млинівської сільської ради в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення "Доманове" при слідуванні на в`їзд в Україну на транспортному засосбі марки Фольксваген р/н НОМЕР_1 був затриманий за невиконання законної вимоги прикордонного наряду не зупинився перед в`їздом в ППР, не виконав неодноразово повторюваної вимоги прикордонного наряду вийти з транспортного засобу та надати паспортний документ, продовжував рух транспортного засобу для зупинки якого були застосовані блокератори коліс та парапед,чим вчинив адміністративне правопорушення за ст.185-10 ч.1 КУпАП .
Справа надійшла до суду 06.05.2019 року,з`явився ОСОБА_2 , надав паспорт громадянина України, заявив усне клопотання про відкладення розгляду справи в зв`язку з можливістю скористатися правовою допомогою,викликом свідка ОСОБА_3 , особи, яка склала протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_4 ..
У судове засідання з`явилися 20.05.2019 року ОСОБА_2 та особа, яка склала протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_5 , який вніс виправлення до документів про адміністративне правопорушення, а саме виправив по батькові особу, яка притягується до адміністративної відповідальності з " ОСОБА_6 на " ОСОБА_7 ", так як останній умисно надав недостовірні дані щодо своєї особи, написавши власноручно пояснення та подав закордонний паспорт, де відсутні відомості по батькові. ОСОБА_2 відмовився підписатися про внесені зміни,просив відкласти судовий розгляд по причині відсутності захисника.
У судовому засіданні 30.05.2019 року ОСОБА_1 вину не визнав. Пояснив, що їхав з Білорусії , подзвонила дружина,що захворіла дитина. Під`їхав автомобілем під КПП та попросив ОСОБА_3 пропустити без черги ,так як бачив, що інші автомобілі пропускають. Про те, йому було відмовлено та старший зміни визвав підмогу прикордонників, після цього всі документи підписав. На підтвердження хвороби дитини надав медичні документи.
Свідок ОСОБА_8 пояснив суду, що є працівником прикордонної служби,4.05.2019 року виконував обов`язки "черговий шлагбаум" . ОСОБА_2 автомобілем Фольксваген без черги проїхав перед шлагбаумом , йому зроблено зауваження стати в чергу , проігігнорував , та без дозволу проїхав у пункт пропуску, не надав документи , застосовано блокуратори коліс.
Особа, яка склала протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_5 підтвердив зміст протоколу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_9 за ст. 185-10 ч.1 КУпАП . На спростування доводів ОСОБА_9 , що необхідно було проїхати без черги по причині хвороби дитини, надав документи про те, що в той же день ОСОБА_2 виїзджав з України - картка відмова від 04.05.2019 року, витяги з бази даних Гарт -1п.
У судовому засіданні 11.06.2019 року свідки: ОСОБА_10 , ОСОБА_11 підтвердили, що знаходилися в автомобілі під керуванням ОСОБА_9 в якості пасажирів та останній не зупинився перед в`їздом до пункту пропуску, тобто проїхав позачергово, на вимогу прикордонників не виходив із автомобіля , не надава паспортний документ , а продовжував рухатися автомобілем. Після цього, прикордонники ОСОБА_9 затримали.
З проглянутого у судовому засіданні DVD диска вбачається, що ОСОБА_2 не зупинився перед в`їздом в пункт пропуску, не виконав неодноразово повторюваної вимоги прикордонного наряду вийти із транспортного засобу та надати паспортний документ , продовжував рух транспортного засобу.
З постанови про накладення адміністративного стягнення серії ПнРУ № 200649 від 04.05.2019 року слідує, що ОСОБА_9 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 202 КУпАП за порушення режиму в пункті пропуску 04.05.2019 о 14 годині 40 хвилин при слідуванні на в`їзд в Україну , а саме без дозволу посадових осіб підрозділу кордону заїхав на територію пункту пропуску на транспортному засобі без облікового талончика, чим порушив п.3.5 Наказу начальника прикордонного загону № 62-од від 13.03.2018 . Вказана постанова набрала законної сили, направлена на виконання, що стверджено підписом ОСОБА_9 про її отримання , супровідною від 04.06.2019 року № 789 про направлення цієї постанови для примусового виконання до Ратнівського ВДВС Ратнівського РУЮ.
Суд, заслухавши ОСОБА_1 ,його захисника,свідків, особу, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, дослідивши письмові матеріали адміністративної справи ,приходить до наступного.
Відповідальність за ч. 1 ст. 185-10 КУпАП наступає за злісну непокору законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов`язків, пов`язаних з охороною державного кордону, суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні чи здійсненням прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України або контрольних пунктах в`їзду-виїзду, або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, який бере участь в охороні державного кордону України.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 20 Закону України " Про Державну прикордонну службу України" органам, підрозділам, військовослужбовцям, а також працівникам Державної прикордонної служби України, які відповідно до їх службових обов`язків можуть залучатися до оперативно-службової діяльності, для виконання покладених на Державну прикордонну службу України завдань надається право перевіряти в осіб, які прямують через державний кордон України, документи на право в`їзду в Україну або виїзду з України, робити в них відповідні відмітки і у випадках, передбачених законодавством, тимчасово їх затримувати або вилучати.
Розділом 111" Особливості здійснення прикордонного контролю" пунктами 1, 3 ст. 15 Закону України " Прикордонний контроль" передбачено, що прикордонний контроль у пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення включає : з метою здійснення прикордонного контролю з одночасним забезпеченням безпеки та безперервності дорожнього руху всі переміщення осіб та транспортних засобів у межах території пункту пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення регулюються уповноваженими службовими особами Державної прикордонної служби України; особи, які перетинають державний кордон у транспортних засобах, мають право під час здійснення прикордонного контролю залишатися всередині цих засобів. На вимогу уповноважених службових осіб Державної прикордонної служби України, органів доходів і зборів або інших контрольних служб зазначені особи зобов`язані вийти із своїх транспортних засобів для проходження відповідного виду контролю.
Поряд з цим , пунктами 1,2,10 Розділу 1V Технологічної схеми пункту пропуску " Доманове" № 50-од від 28.02.2018 року визначено загальний порядок та послідовність операцій і порядок пропуску через Державний кордон України осіб, транспортних засобів та вантажів,зокрема, транспортні засоби пропускаються через Державний кордон України в порядку черги, по мірі їх прибуття до пункту пропуску, в`їзд ( прибуття) осіб та транспортних засобів здійснюється з дозволу уповноважених службових осіб ВПС " Доманове" шляхом видачі контрольного талону прикордонним нарядом "Вартовий шлахбаум" в залежності від напрямку руху та кожний транспортний засіб, відповідно до обраної особою - водієм транспортного засобу смуги руху , в якому проставляється номер транспортного засобу, його марку, час в`їзду в пункт пропуску і кількість осіб , які прямують у транспортному засобі.
Крім цього, режим в пунктах пропуску регулюється наказом Адміністрації Державної Прикордонної служби України від 29.08.2011( Розділ 11 п.2.9) , наказом начальника Луцького прикордонного загону № 62 -од від 13.03.2018 року ( п.1,п.п. 1.2,п.п.3.5).
Поряд з цим , за приписами ст. 24 Закону України " Про державний кордон України" ( далі Закон), дозвіл на в`їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу дає і здійснює Державна прикордонна служба України. У необхідних випадках Державна прикордонна служба України може запроваджувати додаткові тимчасові режимні обмеження на в`їзд і провадження робіт у прикордонній смузі.
Так, у відповідності до ст. 26 Закону ,режим у пунктах пропуску через державний кордон України - порядок перебування і пересування всіх осіб і транспортних засобів у межах території прикордонних залізничних і автомобільних станцій, морських і річкових портів, аеропортів і аеродромів, відкритих для міжнародного сполучення, а також здійснення іншої діяльності, пов`язаної з пропуском через державний кордон України осіб, транспортних засобів, вантажів, - визначається згідно з законодавством України Державною прикордонною службою України разом з компетентними органами. У приміщеннях і місцях, де здійснюється прикордонний контроль, Державна прикордонна служба України встановлює додаткові режимні правила, що регламентують порядок допуску в них осіб, які беруть участь у контролі та обслуговуванні пасажирів і транспортних засобів закордонного прямування, відправленні з пунктів пропуску транспортних засобів, що вибувають за кордон і прибувають в Україну, а також інші обмеження для запобігання незаконному перетинанню державного кордону України.
У відповідності до ст. 34 Закону,державні органи, громадські організації, посадові особи, а також громадяни зобов`язані додержувати режиму державного кордону України, виконувати вимоги прикордонного режиму та режиму в пунктах пропуску через державний кордон України.
Особи, винні в порушенні або спробі порушення режиму державного кордону України, прикордонного режиму або режиму в пунктах пропуску через державний кордон України, у незаконному переміщенні або спробі незаконного переміщення через державний кордон України вантажів, матеріалів, документів та інших предметів, а також в інших порушеннях законодавства про державний кордон України, несуть кримінальну, адміністративну або іншу відповідальність згідно з законодавством України ( ст. 35 Закону).
Таким чином, факт винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ст. 185-10 ч.1 КУпАП, факт злісної непокори вимог працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов`язків ,пов`язаних з охороною державного кордону, підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення ПнРУ № 600425 від 04.05.2019 року та долучених до нього документів : письмовими визнавальними поясненнями ОСОБА_9 ,протоколом про адміністративне затримання від 04.05.2019 , рапортом ОСОБА_3 , ОСОБА_12 , розпискою ОСОБА_1 , диском із відеозаписом про вчинення ОСОБА_13 правопорушення за ч.1 ст. 185-10 КУпАП, показаннями свідків та іншими доказами дослідженими у судовому засіданні.
Відповідно до ст.4 ч.2 .п. 5 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з винної особи стягується судовий збір.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу яка, притягається до адміністративної відповідальності, майновий та сімейний стан, ступінь вини та інші обставини, що невиконання законної вимоги в пункті пропуску " Доманове" в період Російської збройної агресії проти України, приходжу до висновку про необхідність призначення стягнення у вигляді штрафу в мінімальному розмірі санкції статті, за якою притягується до адміністративної відповідальності , яке є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення,в дусі додержання законів України,поваги до правил співжиття,а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником,так і іншими особами.
Твердження ОСОБА_9 , його захисника про те, що відсутні докази вчинення адміністративного правопорушення за ст. 185-10 ч.1 КУпАП споростовується письмовими визнавальними поясненнями ОСОБА_9 , показаннями свідків ОСОБА_10 ., ОСОБА_11 ., які викликані за письмовим клопотанням у судовому засіданні 20.05.2019 року адвоката Панасюка І.І., які були незацікавленими очевидцями. Таким чином, інші докази: DVD - диск, постанова про адміністративне правопорушення за ст. 202 КУпАП, заслухання особи, яка склала протокол про адміністративне правопорушення і її присутність у судових засіданнях не впливає на кваліфікаці ю дій ОСОБА_9 та відповідає ст. 1 КУпАП.
Поряд з цим, покликання адвоката Панасюка І.І., що судом не направлено протокол про адміністративне правопорушення на доопрацювання , оскільки невірно вказано по батькові ОСОБА_9 не заслуговує на увагу, так як останній свідомо, умисно, протиправно своїми діями написав пояснення вказавши невірно по батькові з метою уникнення адміністративної відповідальності за ст. 185-10 ч. 1 КУпАП.
Крім цього, у судовому засіданні дав неправдиві пояснення щодо необхідності проїхати без черги у пункт пропуску по причині хвороби дитини, що простовано наданими документами : карткою відмови в прийнятті митної декларації , митному оформленні випуску чи пропуску товарів , транспортних засобів комерційного призначення № U А 205060/2019/00851, витягами з бази даних Гарт -1п, що він в той же день 04.05.2019 року 017 годині 37 хвилин намагався перетнути державний кордон України.
Керуючись ст. 34 Конституції України, ст. ст. 2,8,9,22,23,26,34,35,36 Закону України " Про державний кордон України " ст. ст.40-1, 185-10 ч.1, 283, 284,294 КУпАП,суд, -
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.185-10 ч.1 КУпАП, застосувавши стягнення у вигляді штрафу розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,що становить 850 (вісімсот п`ятдесят ) гривень в УДКСУ у Ратнівському районі код отримувача 37821937,МФО 899998,рахунок отримувача 31117106003320,код класифікації 21081100.
Відповідно до ст.308 ч.2 КУпАП в разі несплати штрафу порушником в добровільному порядку, не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови, у порядку примусового виконання стягується подвійний розмір штрафу 1700(одна тисяча сімсот)гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 384(триста вісімдесят чотири ) гривні 20 копійок судового збору в УДКСУ у Ратнівському районі код отримувача 37821937,МФО 899998,рахунок отримувача 31211206003320.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ратнівського
районного суду Фазан О.З.