Постанова № 82328761, 06.06.2019, Святошинський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
06.06.2019
Номер справи
759/9579/19
Номер документу
82328761
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Святошинський районний суд міста Києва

ун. № 759/9579/19

пр. № 3/759/4157/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 червня 2019 року суддя Святошинського районного суду міста Києва Жмудь Вікторія Олексіївна, розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту з питань запобігання політичної корупції Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Республіки Вірменія, громадянина України, номер картки фізичної особи - платника податків НОМЕР_1 , який працює на посаді керівника політичної партії «Політична партія Совість України», зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 21221 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 порушив встановлений порядок подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, а саме: не подання у встановлений строк звіту політичної партії «Політична партія Совість України» (ЄДРПО 33306555) за ІV квартал 2018 року до Національного агентства з питань запобігання корупціїдо 09.02.2019 (граничний термін подання Звіту політичними партіями за ІV квартал). Своїми діями ОСОБА_1 порушив ст. 21221 КУпАП.

У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про дату та час розгляду справи неодноразово повідомлявся належним чином. Жодних клопотань від нього на адресу суду не надходило.

Враховуючи те, що ОСОБА_1 про дату і місце розгляду справи повідомлявся завчасно та належним чином, однак, своїм правом бути присутнім у судовому засіданні він не скористався, суддя дійшов висновку про можливість розгляду справи про адміністративне правопорушення за відсутності ОСОБА_1

Ретельно дослідивши матеріали справи, а саме:

- протокол про адміністративне правопорушення № 50-22/303 від 09.04.2019, який складений стосовно ОСОБА_1 ;

- копію Акту № 141 від 22.02.2019 про подання звіту політичної партії «Політична партія Совість України» (код ЄДРПО 33306555) про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру до Національного агентства;

- витяг з безкоштовного пошуку відомостей у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

- копію рішення № 9 від 11.08.2016 про визначення уповноважених осіб Національного агентства з питань запобігання корупції;

- витяг з додатку до рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 року № 9 «Про визначення уповноважених осіб Національного агентства з питань запобігання корупції» про перелік уповноважених осіб Національного агентства з питань запобігання корупції, суддя дійшла такого висновку.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.

Положеннями ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, іншими документами тощо.

Згідно зі ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Положеннями ст. 21215 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за порушення встановленого порядку або строків подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог.

Згідно з п. 2 розділу ІІ Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.07.2016 № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.08.2016 за № 1185/29315, вказаний Звіт подається, зокрема, за ІV квартал та за рік - до 09 лютого наступного за звітним року включно.

Як встановлено в судовому засіданні ОСОБА_1 , будучи керівником політичної партії «Політична партія Совість України» не подав у встановлений строк звіт про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за ІV квартал 2018 року, що підтверджується зафіксованим в Акті № 141 від 22.02.2019 фактом відсутності реєстрації Звіту у автоматизованій системі діловодства «ДОК ПРОФ 3» Національного агентства.

Таким чином, враховуючи, що по справі зібрано достатньо доказів, які у сукупності не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.21221 КУпАП, є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності.

Разом з тим, відповідно до положень ч. 3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушення, передбаченого ст. 21221 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Як встановлено у судовому засіданні адміністративне правопорушення, передбачене ст. 21221 КУпАП, вчинене ОСОБА_1 09.02.2019 (останній день подання звіту) та виявлене 22.02.2019 (дата складення Акту № 141 від 22.02.2019 про подання звіту політичної партії «Політична партія Совість України» (код ЄДРПО 33306555) про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру до Національного агентства).

Справа про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 згідно з вхідним штемпелем надійшла до суду 24.05.2019, тобто після закінчення строків накладення адміністративного стягнення.

З огляду на вищенаведене, строки накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 21221 КУпАП, закінчилися, а відтак, провадження у справі стосовно нього підлягає закриттю.

Керуючись п. 7 ст. 247, ст. 9, 38, 21221, 245, 251, 252, 283-285, 294 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 21221 КУпАП.

Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 21221 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 закрити на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП - у зв`язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 Кодексу.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд міста Києва.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Святошинського

районного суду міста Києва В.О. Жмудь