
308/5727/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.05.2019 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Фазикош О.В., за участю представника Закарпатської митниці ДФС Зубенко І.І., розглянувши матеріали справи про порушення митних правил відносно громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання – АДРЕСА_1 - за ст. 471 Митного кодексу України, -
ВСТАНОВИВ:
До Ужгородського міськрайонного суду надійшли матеріали справи про порушення митних правил відносно громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання – АДРЕСА_1 - за ст. 471 Митного кодексу України.
З протоколу про порушення митних правил №2185/30500/19 від "25" квітня 2019 р. вбачається, що 25.04.2019 року о 12 год. 27 хв. в зону митного контролю на ділянку“В`їзд” митного посту «Тиса» Закарпатської митниці ДФС заїхав легковий автомобіль марки «MERCEDES-BENZ», моделі «E250», реєстраційний номерний знак ОСОБА_2 НОМЕР_1 , в якому в якості пасажира їхав громадянин України ОСОБА_1 , що повертався з Угорщини (м АДРЕСА_1 ), де перебував у приватних справах, в Україну на адресу: АДРЕСА_1 , с АДРЕСА_1 Коропець, АДРЕСА_1 . АДРЕСА_1 .
Як форму проходження митного контролю гр. України ОСОБА_1 обрав порядок проходження митного контролю по каналу “зелений коридор ”.
При усному опитуванні гр. України ОСОБА_1 заявив, що переміщує через митний кордон України виключно особисті речі та заперечив наявність у нього будь-яких товарів в обсягах, що підлягають обов`язковому письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами та підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України.
Відповідно до п. 6 ПКМУ «Про затвердження вичерпного переліку підстав, за наявності яких може проводитись огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення митними органами України» від 23.05.2012 №467, на підставі результатів аналізу та оцінки ризиків, транспортний засіб було виведено з загального потоку «зеленого коридору» для проведення митного огляду на оглядовий майданчик.
В ході митного контролю зазначеного транспортного засобу та речей гр. України ОСОБА_1 були виявлені не заявлені під час усного опитування товари іноземного виробництва, а саме: 1)ковбасні вироби, що містять у своєму складі м`ясо птиці, варені, розфасовані в упаковки виробника вагою по 1 кг кожна, торговельної марки «ARO», «PULYKA RUD» країна виробництва – Угорщина, в кількості 21 упаковка, загальною вагою 21 кг; 2) сир твердий, розфасований в упаковки виробника вагою по 3 кг кожна, торговельної марки «Ammerlander», «Trappista Sajt», іноземного виробництва, в кількості 8 упаковок, вагою 24 кг.
Виявлені продукти харчування переміщувалися через митний кордон України гр. ОСОБА_1 в багажному відсіку легкового автомобіля. Вищезазначений товар гр. України ОСОБА_1 визнав своєю власністю. Доступ до виявленого товару нічим не утруднювався.
Вартість вилучених продуктів харчування а саме Ковбасні вироби, що містять у своєму складі м`ясо птиці, варені, розфасовані в упаковки виробника вагою по 1 кг кожна, торговельної марки «ARO», «PULYKA RUD» країна виробництва – Угорщина 20 упаковок (загальною вагою 20 кг.) та Сир твердий, розфасований в упаковки виробника вагою по 3 кг кожна, торговельної марки «Ammerlander», «Trappista Sajt», іноземного виробництва 7 упаковок (загальною вагою 21 кг.), згідно висновку експертизи № 142008400-0144 від 11.05.2019 поведеної Закарпатським відділом з питань експертиз та досліджень, становить 2 623,20 грн.
Таким чином, громадянин України ОСОБА_1 порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщував через митний кордон України, обравши формою проходження митного контролю проходження (проїзд) через «зелений коридор» товари, переміщення яких через митний кордон України обмежено законодавством України.
Продукти харчування у обсягах, визначених Постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. N 434, а саме: 1) ковбасні вироби, що містять у своєму складі м`ясо птиці, варені, розфасовані в упаковки виробника вагою по 1 кг кожна, торговельної марки «ARO», «PULYKA RUD» країна виробництва – Угорщина, в кількості 1 (одна) упаковка; 2) сир твердий, розфасований в упаковки виробника вагою по 3 кг кожна, торговельної марки «Ammerlander», «Trappista Sajt», іноземного виробництва, в кількості 1 (одна) упаковка пропущено гр. України ОСОБА_1 через митний кордон України.
Зазначені дії мають ознаки порушення (порушень) митних правил, передбаченого статтею 471 Митного кодексу України.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Згідно до заяви яка міситься в матеріалах справи просив розглядати справу без його участі.
Представник Закарпатської митниці ДФС Зубенко І.І. в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним в порушення митних правил передбачених с. 471 МК України, та відповідно до санкції даної статті стягнути з порушника штраф та конфіскувати товари безпосередні предмети правопорушення.
Заслухавши думку представника Закарпатської митниці ДФС, дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку:
Згідно ст.471 МК України відповідальність настає за порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
З протоколу про порушення митних правил №2185/30500/19 від 25 квітня 2019 року встановлено, що 25.04.2019 року о 12 год. 27 хв. в зону митного контролю на ділянку “В`їзд” митного посту «Тиса» Закарпатської митниці ДФС заїхав легковий автомобіль марки «MERCEDES-BENZ», моделі «E250», реєстраційний номерний знак ОСОБА_2 НОМЕР_1 , в якому в якості пасажира їхав громадянин України ОСОБА_1 , що повертався з Угорщини (м АДРЕСА_1 ), де перебував у приватних справах, в Україну на адресу: АДРЕСА_1 , с АДРЕСА_1 Коропець, АДРЕСА_1 . АДРЕСА_1 . Як форму проходження митного контролю гр. України ОСОБА_1 обрав порядок проходження митного контролю по каналу “зелений коридор ”.
Згідно ч. 5 ст. 366 МК України обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Згідно ч. 6 даної статті громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов`язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.
При усному опитуванні гр. України ОСОБА_1 заявив, що переміщує через митний кордон України виключно особисті речі та заперечив наявність у нього будь-яких товарів в обсягах, що підлягають обов`язковому письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами та підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України.
Відповідно ч. 1 ст. 318 МК України митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.
Згідно ч.2 Типової технологічної схеми здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженої ПКМУ від 21.05.2012 №451 - митний контроль автомобільних транспортних засобів і товарів здійснюється виключно митними органами відповідно до законодавства, вибірково, у формах та обсязі, що визначені на підставі результатів системи управління ризиками.
Згідно п. 6 цієї Технологічної схеми - під час митного контролю та митного оформлення автомобільних транспортних засобів і товарів митні органи у пунктах пропуску здійснюють, зокрема, аналіз та оцінку ризиків, митний огляд (огляд та переогляд автомобільних транспортних засобів і товарів, ручної поклажі та багажу, особистий огляд громадян).
Відповідно до п. 6 ПКМУ «Про затвердження вичерпного переліку підстав, за наявності яких може проводитись огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення митними органами України» від 23.05.2012 №467, на підставі результатів аналізу та оцінки ризиків, транспортний засіб було виведено з загального потоку «зеленого коридору» для проведення митного огляду на оглядовий майданчик.
В ході митного контролю зазначеного транспортного засобу та речей гр. України ОСОБА_1 були виявлені не заявлені під час усного опитування товари іноземного виробництва, а саме: 1)ковбасні вироби, що містять у своєму складі м`ясо птиці, варені, розфасовані в упаковки виробника вагою по 1 кг кожна, торговельної марки «ARO», «PULYKA RUD» країна виробництва – Угорщина, в кількості 21 упаковка, загальною вагою 21 кг; 2) сир твердий, розфасований в упаковки виробника вагою по 3 кг кожна, торговельної марки «Ammerlander», «Trappista Sajt», іноземного виробництва, в кількості 8 упаковок, вагою 24 кг.
Виявлені продукти харчування переміщувалися через митний кордон України гр. ОСОБА_1 в багажному відсіку легкового автомобіля. Вищезазначений товар гр. України ОСОБА_1 визнав своєю власністю. Доступ до виявленого товару нічим не утруднювався.
Вартість вилучених продуктів харчування а саме Ковбасні вироби, що містять у своєму складі м`ясо птиці, варені, розфасовані в упаковки виробника вагою по 1 кг кожна, торговельної марки «ARO», «PULYKA RUD» країна виробництва – Угорщина 20 упаковок (загальною вагою 20 кг.) та Сир твердий, розфасований в упаковки виробника вагою по 3 кг кожна, торговельної марки «Ammerlander», «Trappista Sajt», іноземного виробництва 7 упаковок (загальною вагою 21 кг.), згідно висновку експертизи № 142008400-0144 від 11.05.2019 поведеної Закарпатським відділом з питань експертиз та досліджень, становить 2 623,20 грн.
Виявлені товари відносяться до першої - двадцять четвертої групи УКТ ЗЕД. Згідно ч. 1 ст. 378 МК України пропуск на митну територію України товарів, що класифікуються в 1 - 24 групах УКТ ЗЕД та ввозяться громадянами для вільного обігу, в будь-яких обсягах не дозволяється.
Згідно ч. 2 п.3 цієї статті обмеження не поширюється на харчові продукти для власного споживання на суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро, що ввозяться в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Згідно п. 1 Постанови Кабміну України від 21 травня 2012 р. N 434 «Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України харчових продуктів для власного споживання» громадяни можуть ввозити на митну територію України харчові продукти для власного споживання на загальну суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро на одну особу, в таких обсягах: в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, - у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кілограмів, кожного найменування на одну особу. Згідно п. 2 Постанови під час ввезення громадянами на митну територію України зазначених харчових продуктів здійснюється їх декларування (шляхом вчинення дій, усно або письмово за бажанням власника таких продуктів або на вимогу посадової особи митниці).
Таким чином, громадянин України ОСОБА_1 порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщував через митний кордон України, обравши формою проходження митного контролю проходження (проїзд) через «зелений коридор» товари, переміщення яких через митний кордон України обмежено законодавством України.
Продукти харчування у обсягах, визначених Постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. N 434, а саме: 1) ковбасні вироби, що містять у своєму складі м`ясо птиці, варені, розфасовані в упаковки виробника вагою по 1 кг кожна, торговельної марки «ARO», «PULYKA RUD» країна виробництва – Угорщина, в кількості 1 (одна) упаковка; 2) сир твердий, розфасований в упаковки виробника вагою по 3 кг кожна, торговельної марки «Ammerlander», «Trappista Sajt», іноземного виробництва, в кількості 1 (одна) упаковка пропущено гр. України ОСОБА_1 через митний кордон України.
З огляду на викладе суд вважає, гр. ОСОБА_1 вчинив порушення митних правил, передбаченого (передбачених) статтею 471 Митного кодексу України.
Вина правопорушника підтверджується: протоколом про порушення митних правил № 2185/30500/19 від 25.04.209 року поясненнями самого порушника, актом огляду товарів , транспортних засобів, ручної поклажі та багажу, доповідною запискою головного державного інспектора відділу митного оформлення №2 митного посту «Тиса» ОСОБА_3 , висновком експертизи про ринкову вартість товару №142008400-0144 від 11.05.2019 року.
В письмових поясненнях гр. ОСОБА_1 виявлений товар, визнав своєю власністю, вказав що товар: Ковбасні вироби, що містять у своєму складі м`ясо птиці, варені, розфасовані в упаковки виробника вагою по 1 кг кожна, торговельної марки «ARO», «PULYKA RUD» країна виробництва – Угорщина в кількості 21 упаковка та Сир твердий, розфасований в упаковки виробника вагою по 3 кг кожна, торговельної марки «Ammerlander», «Trappista Sajt», іноземного виробництва 8 упаковок – він придбав в Угорщині,жодних документів на нього він не зберіг, формою проходження вибрав «зелений коридор» оскільки не знав, що є обмеження щодо ввезення продуктів. При цьому зазначає, що йому було повернуто: 1 упаковку сиру«Trappista Sajt» та 1 шт. ковбаси «PULYKA RUD».
З огляду на викладене, в діях громадянина ОСОБА_1 , наявний склад порушення митних правил передбачений ст. 471 МК України, його дії кваліфіковані вірно.
Відповідно до ст.33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність. Обтяжуючих відповідальність особи обставин судом не встановлено. За правилами ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи конкретні обставини справи в їх сукупності, вважаю, що відносно ОСОБА_1 , слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. з конфіскуванням товару, а саме: Ковбасні вироби, що містять у своєму складі м`ясо птиці, варені, розфасовані в упаковки виробника вагою по 1 кг кожна, торговельної марки «ARO», «PULYKA RUD» країна виробництва – Угорщина в кількості 20 упаковка (загальною вагою 20 кг) та Сир твердий, розфасований в упаковки виробника вагою по 3 кг кожна, торговельної марки «Ammerlander», «Trappista Sajt», іноземного виробництва 7 упаковок (загальною вагою 21 кг.), загальна вартість якого становить 2 623,20 грн.
Відповідно до п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу. Відповідно до Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 1 січня 2019 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1921 грн. Таким чином, правопорушнику необхідно сплатити судовий збір в розмірі 384,20 грн.
Керуючись ст.ст. 483, 522, 527, 528, 529 МК України, ст.ст.40-1, 283-285, 287-290, 303 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закон України «Про судовий збір» суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання – АДРЕСА_1 – визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.471 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. з конфіскацією товару, а саме: Ковбасні вироби, що містять у своєму складі м`ясо птиці, варені, розфасовані в упаковки виробника вагою по 1 кг кожна, торговельної марки «ARO», «PULYKA RUD» країна виробництва – Угорщина в кількості 20 упаковка (загальною вагою 20 кг) та Сир твердий, розфасований в упаковки виробника вагою по 3 кг кожна, торговельної марки «Ammerlander», «Trappista Sajt», іноземного виробництва 7 упаковок (загальною вагою 21 кг.), загальна вартість якого становить 2 623,20 грн.
Стягнути з громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання – АДРЕСА_1 - судовий збір на користь держави у розмірі 384,20 грн.
Реквізити для сплати судового збору за рішенням суду (постанови) про стягнення в дохід держави коштів: рахунок отримувача – 31211256026001, назва отримувача коштів – ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача – Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, код банку отримувача МФО 899998, код класифікації доходів бюджету – 22030106.
Строк звернення постанови для виконання - три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду О.В. Фазикош