Рішення № 82312973, 11.06.2019, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.06.2019
Номер справи
520/4734/19
Номер документу
82312973
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

11 червня 2019 р. № 520/4734/19

Харківський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді - Зінченко А.В., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Начальника Головного управління Національної поліції в Харківській області (вул. Жон Мироносиць, буд. 5,м. Харків,61002) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом. в якому просив суд визнати бездіяльність начальника Го ловного управління Національної поліції в Харківській області за моєю скаргою від 27 лютого 2019 року щодо призначення службового розслідування за фактами бездіяльності начальника Барвінківського відділення Балаклійського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківсь кій області Туренка А.М., та заступника начальника - начальника СВ цього ж відділення Національної поліції Баранова С.С. та зобов`язати начальника Головного управління Національної поліції в Харківській області надати відповідь за його скаргою від 27 лютого 2019 року щодо призначення службового розслідування за фактами бездіяльності начальника Барвінківського відділення Балаклійського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області Туренка А.М., та заступника начальника - начальника СВ цього ж відділення Національної поліції Баранова С.С.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 27 лютого 2019 року відповідно до ст.19 Конституції України, ст.2 Закону України «Про Національну поліцію» і ст.ст.1. 11-15 Закону України «Про Дисциплінарний статут Національної по ліції України» та Порядку проведення службових розслідувань у Національній поліції України, за твердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України 07 листопада 2018 року № 893, началь нику Головного управління Національної поліції в Харківській області мною подана скарга щодо при значення службового розслідування за фактами бездіяльності начальника Барвінківського відділення Балаклійського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області Туренка А.М., та заступника начальника - начальника СВ цього ж відділення Національної поліції Бара нова С.С.

Отримання відповідачем вказаної вище скарги підтверджується фіскальним чеком ВПЗ Барвінкове-1 Харківської області ПАТ «Укрпошта» від 27.02.2019 року, та, як слідує із інформації на сайті Укрпошти, що відправлення за номером 6470100826117 вручене за довіреністю 01.03.2019 року об`єктом поштового зв`язку Харків 1 з індексом 61001.

Відповідно до положень ст.19 Основного Закону України органи державної влади та органи місце вого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до положень ст.40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов`язані розглянути звернення і дати обґрунтовану від повідь у встановленому законом порядку.

Згідно ст. 18 Закону України «Про звернення громадян» громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій не залежно від форм власності, об`єднань громадян, засобів масової інформації, посадових осіб, серед іншого має право одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви ,чи скарги.

Статтею 19 цього ж Закону передбачено, що органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об`єднання громадян, засоби масо вої інформації, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов`язані: об`єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги; письмово повідомляти громадянина про результати пе ревірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення.

Як слідує із ст.20 згаданого вище Закону звернення розглядаються і вирішуються у термін не біль ше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п`ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п`яти днів.

Встановлено, що в порушення вказаних вище вимог відповідачем протягом 75 днів не надана відповідь на скар гу від 27 лютого 2019 року, чим порушені права позивача.

Суд зазначає, що згідно з вимогами ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з ме тою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтер есів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів влад них повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень тау спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім фор мам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, протягом розумного строку.

Статтею 6 Кодексу адміністративного судочинства визначено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Таким чином, проаналізувавши наведене, суд вважає за необхідне вказати, що позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджені нормативно та документально, а тому є такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 243, 244, 245, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Начальника Головного управління Національної поліції в Харківській області (вул. Жон Мироносиць, буд. 5, м. Харків, 61002) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати бездіяльність начальника Го ловного управління Національної поліції в Харківській області за моєю скаргою від 27 лютого 2019 року щодо призначення службового розслідування за фактами бездіяльності начальника Барвінківського відділення Балаклійського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківсь кій області Туренка А.М., та заступника начальника - начальника СВ цього ж відділення Національної поліції Баранова С.С.

Зобов`язати начальника Головного управління Національної поліції в Харківській області надати відповідь за його скаргою від 27 лютого 2019 року щодо призначення службового розслідування за фактами бездіяльності начальника Барвінківського відділення Балаклійського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області Туренка А.М., та заступника начальника - начальника СВ цього ж відділення Національної поліції Баранова С.С.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду у відповідності до ст. 295 цього Кодексу.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Зінченко А.В.