
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
11 червня 2019 рокум. ПолтаваСправа № 440/2067/19
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Ясиновський І.Г., перевіривши матеріали адміністративного позову громадянина Грузії ОСОБА_2 до Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області, Управління Державної міграційної служби України в Миколаївській області про визнання дій протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
10 червня 2019 року громадянин Грузії ОСОБА_2 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області, Управління Державної міграційної служби України в Миколаївській області про:
- визнання дій та рішення службових осіб Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області протиправними, скасування рішення № 7 від 04.07.2018 про відмову у видачі посвідки на постійне проживання в Україні та зобов`язати видати ОСОБА_2 посвідку на постійне проживання в Україні;
- визнання дій та рішення службових осіб Управління Державної міграційної служби України в Миколаївській області протиправними та скасувати їх рішення 2019 року про скасування дозволу ОСОБА_2 на імміграцію в Україну.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодекс адміністративного судочинства України у редакції Закону України від 03.10.2017 №2147-VIII суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Крім того, за змістом пункту 4 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
При цьому, як визначено пунктом 4 частини першої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Прохальна частина містить вимогу про визнання дій та рішення службових осіб Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області протиправними, а також визнання дій та рішення службових осіб Управління Державної міграційної служби України в Миколаївській області протиправними та скасувати їх рішення 2019 року про скасування дозволу ОСОБА_2 на імміграцію в Україну, що не відповідає змісту позовних вимог, які можуть бути предметом розгляду у порядку адміністративного судочинства, оскільки викладені нечітко, зокрема не зазначено, які самі дії підлягають визнанню протиправними та які саме рішення 2019 року Управління Державної міграційної служби України в Миколаївській області підлягають скасуванню, зокрема не зазначено чіткої дати такого рішення.
Згідно з частиною шостою статті 160 КАС України якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п`ятої цієї статті стосовно представника.
Частинами першою та другою статті 59 КАС України встановлено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтвердженні такими документами: довіреністю фізичної або юридичної особи; свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна. Довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або, у визначених законом випадках, іншою особою.
Відповідно до части другої, четвертої та п`ятої статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку встановленому чинним законодавством.
Учасник справи який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Системно аналізуючи вказані положення Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до висновку, що правом завіряти копію довіреності та копії письмових доказів, оригінали яких знаходиться в учасника справи під час звернення до суду з адміністративним позовом, представник позивача не наділений.
Судом досліджено документи долучені до позовної заяви та встановлено, що копії довіреності, посвідчення, паспорту, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера в порушенням вимог статті 94 КАС України не посвідчені стороною по справі - позивачем.
Відповідно до частини першої статті 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Всупереч наведеним положенням процесуального закону позивачем до примірників адміністративного позову, наданих для направлення відповідачам, не надано доданих до позовної заяви належним чином засвідчених документів відповідно до кількості учасників справи для направлення їм.
Згідно з частиною першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України подання позовної заяви без додержання вимог статті 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для залишення заяви без руху.
За таких обставин, позовну заяву ОСОБА_2 необхідно залишити без руху з наданням останньому строку для усунення недоліків позовної заяви.
Також суд зауважує, що частинами першою та другою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно із частиною першою статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Із змісту позовної заяви вбачається, що позивач оскаржує, крім іншого, рішення № 7 від 04.07.2018, натомість звернувся до суду із позовом 10 червня 2019 року, тобто з порушенням шестимісячного строку.
Отже, позивачем подано позов у наведеній частині після закінчення строків, установлених законом, при цьому заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду до позовної заяви не додано, що відповідно до частини 1 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини першої статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
У відповідності до частини шостої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Згідно статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України, при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування тощо щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.
Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.
Вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення викладені в ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України.
За таких обставин, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху із наданням позивачу строку для обґрунтування причин не звернення з позовом до суду в строк визначений в Кодексі адміністративного судочинства та подання відповідної заяви, з урахуванням вимог статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву громадянина Грузії ОСОБА_2 до Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області, Управління Державної міграційної служби України в Миколаївській області про визнання дій протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії залишити без руху.
Позивачеві усунути недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Вказані недоліки можуть бути усунені шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду: уточненої позовної заяви із приведенням змісту позовних вимог у відповідність до положень частини першої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України з визначенням вимог відповідно до пункту 4 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України та її копій у відповідності до кількості відповідачів; завірених підписом позивача (шляхом виконання напису "згідно з оригіналом", зазначенням прізвища та ініціалів особи, її підпису та дати засвідчення) копій паспорту, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера у трьох примірниках, а також доданих до позовної заяви належним чином засвідчених документів відповідно до кількості учасників справи для направлення їм; заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду, оформлену у відповідності до статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, із зазначенням поважних підстав пропуску строку звернення до суду або зазначенням підстав за яких позивач вважає, що строк звернення ним не пропущено.
Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк, позовна заява повертається позивачеві, а також якщо заяву про поновлення строку звернення до суду не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Копію ухвали направити позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя І.Г. Ясиновський