Рішення № 82312420, 30.05.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.05.2019
Номер справи
1.380.2019.000110
Номер документу
82312420
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1.380.2019.000110

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 травня 2019 року м. Львів

13 год. 58 хв.

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П., за участю секретаря судового засідання Кушика Й.-Д.М., представниці позивача ОСОБА_1, розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Галицької районної адміністрації Львівської міської ради (79000, м. Львів, вул. Ф. Ліста, 1) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Львівське комунальне підприємство "Старий Львів" (79007, м. Львів, вул. Сербська, 15), про зобов`язання вчинити дії, -

в с т а н о в и в:

Галицька районна адміністрація Львівської міської ради звернулася до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Львівське комунальне підприємство «Старий Львів» про зобов`язання відповідачки - власниці квартири АДРЕСА_2 , за власні кошти демонтувати самовільно встановлений кондиціонер на дворовому фасаді АДРЕСА_2.

В обґрунтування позову зазначено те, що ЛКП «Старий Львів» складено протокол за ст. 150 КУпАП за самовільне влаштування кондиціонеру на дворовому фасаді будинку АДРЕСА_2. Адміністративною комісією при Галицькій РА ЛМР розглянуто вказаний протокол та прийнято постанову № 190, якою у зв`язку з наведеним накладено штраф. Відповідачці також скеровувалось попередження про добровільне демонтування.

Разом з тим, попередження про добровільний демонтаж відповідачкою проігноровано, як і не виконано розпорядження Галицької районної адміністрації № 346 «Про демонтаж кондиціонера на дворовому фасаді будинку АДРЕСА_2». Беручи до уваги усі зазначені факти невиконання та недотримання ОСОБА_2 вимог чинного законодавства, позивач, на виконання своїх повноважень був змушеним звернутись до суду із цим позовом.

Ухвалою суду від 01.02.2019 провадження у справі відкрито за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою суду від 09.04.2019 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Ухвалою суду від 30.05.2019 відмовлено у закритті провадження у справі.

В судовому засіданні представниця позивача позовні вимоги підтримала повністю, з підстав, що викладені у позовній заяві, просила позов задовольнити.

Відповідачка у судові засідання не з`являлась явки уповноваженого представника не забезпечила, про дату, час і місце судового розгляду відповідно до ч. 11 ст. 126 КАС України вважається повідомленою належним чином (поштові конверти повернулися на адресу суду із відмітками відділення поштового зв`язку: «Через незапит», «За закінченням терміну зберігання, адресат відсутній»). Клопотань про відкладення розгляду справи не подавала.

Третя особа явки уповноваженого представника у судові засідання не забезпечила, про дату, час і місце судового розгляду повідомлена належним чином.

27.05.2019 за вх. № 18286 від третьої особи надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника ЛКП «Старий Львів», оскільки рішення суду у справі № 1.380.2019.000110 не впливає на права та обов`язки ЛКП «Старий Львів», позовні вимоги підтримує повністю (а.с.74-75). Аналогічне за змістом клопотання надійшло за вх. № 18287 від 27.05.2019 (а.с.77).

Суд не встановив підстав для відкладення розгляду справи відповідно до ст. 205 КАС України.

Суд заслухав вступне слово представниці позивача, з`ясував фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини та встановив таке.

Відповідно до Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, реєстраційний номер: 1414715846101, номер запису про право власності - 23496013, ОСОБА_2 є власником квартири, що знаходиться за аресою: АДРЕСА_2 , загальною площею 49,1кв.м., на підставі договору купівлі-продажу від 22.11.2017 (а.с.15-16).

14.08.2018 ЛКП «Старий Львів» складено протокол № 78 про адміністративне правопорушення за ст. 150 КУпАП, відповідно до якого ОСОБА_2 придбала квартиру АДРЕСА_2 та станом на момент складення протоколу здійснює ремонт у квартирі та самовільно встановила кондиціонер на дворовому фасаді будинку АДРЕСА_2, в липні 2018. У потоколі міститься відмітка про те, що пояснень не надано (а.с.17). Вказаний протокол скеровано відповідачці (а.с.18).

13.09.2018 адміністративною комісією Галицької районної адміністрації Львівської міської ради складено постанову № 190 стосовно ОСОБА_2 , яка савільно встановила кондиціонер в квартирі АДРЕСА_2 в липні 2018, чим порушила ст. 150 КУпАП та накладено штраф у розмірі 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 51,00 грн. (а.с.19)

28.09.2018 ЛКП «Старий Львів» складено акт обстеження технічного стану будинку (квартири) АДРЕСА_2 . Вказаним актом зафіксовано, що квартира АДРЕСА_2 складається із 2-х житлових кімнат, кухні, коридору, вбиральні (із зазначенням відповідних площ). Зафіксовано самовільно встановлений кондиціонер на дворовому фасаді будинку АДРЕСА_2. Висновки комісії: передати акт на розгляд МВК (а.с.23).

Згідно з витягом з протоколу № 36 від 16.10.2018 засідання протоколу міжвідомчої комісії Галицького району щодо самовільно встановленого кондиціонера на дворовому фасаді в будинку АДРЕСА_2 гр. ОСОБА_2 власником квартири АДРЕСА_2 та вирішено гр. ОСОБА_2 власнику квартири АДРЕСА_2 за власні кошти демонтувати самовільно встановлений кондиціонер на дворовому фасаді будинку, АДРЕСА_2 (а.с.24).

Розпорядженням № 346 від 24.10.2018 затверджено висновок міжвідомчої комісії, зобов`язано гр. ОСОБА_2 , власницю квартири АДРЕСА_2 за власні кошти демонтувати самовільно встановлений кондиціонер на дворовому фасаді будинку АДРЕСА_2 до 10.11.2018 (а.с.25).

23.11.2018 Львівським комунальним підприємством «Старий Львів» Галицької районної адміністрації Львівської міської ради за № 781 відповідачці скеровано попередження, яким зобов`язано відповідачку у добровільному порядку за власні кошти демонтувати самовільно встановлений кондиціонер на дворовому фасаді будинку АДРЕСА_2. Попереджено, що в разі невиконання даного попередження, документи будуть скеровані у суд (а.с.26).

Актом від 23.11.2018, складеним уповноваженими працівниками та у подальшому затвердженому ЛКП «Старий Львів» зафіксовано факт не виконання розпорядження № 346 від 24.10.2018.

З огляду на викладене, позивач звернувся до суду із цим позовом.

Вирішуючи справу, суд керується таким.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 144 Конституції України передбачено, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов`язковими до виконання на відповідній території.

Згідно з Положенням про Галицьку районну адміністрацію Львівської міської ради, затвердженого рішенням виконкому Львівської міської ради від 01.11.2016 № 977 (із змінами) до повноважень Галицької районної адміністрації віднесено здійснення контролю за утриманням будинків (квартир), які належать громадянам, а також прилеглих територій; розгляд питань та вжиття заходів у порядку, встановленому виконавчим комітетом, щодо фактів самовільного будівництва (погодження, приведення до попереднього стану, демонтажу тощо).

Таким чином, за приписами вказаного Положення Галицька районна адміністрація має право звертатися у встановленому порядку до судових органів із вимогами щодо фактів самочинного будівництва і інших вимог, що виникають у процесі здійснення наданих районній адміністрації повноважень.

Статтею 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» № 280/97-ВР від 21.05.1997 (зі змінами), до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать, зокрема, власні (самоврядні) повноваження: 1) управління об`єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв`язку, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню.

Підпунктом 3 пункту «б» ч. 1 ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить, окрім іншого, здійснення в установленому порядку державного контролю за дотриманням законодавства, затвердженої містобудівної документації при плануванні та забудові відповідних територій; зупинення у випадках, передбачених законом, будівництва, яке проводиться з порушенням містобудівної документації і проектів окремих об`єктів, а також може заподіяти шкоди навколишньому природному середовищу.

Аналогічні положення містяться у ст.14 Закону України «Про основи містобудування» № 2780-XII від 16.11.1992 (зі змінами).

Згідно зі ст. 7 Закону України «Про основи містобудування» державне регулювання у сфері містобудування здійснюється, в тому числі органами місцевого самоврядування, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю, іншими органами в порядку встановленому законодавством.

Згідно з ч. 1 ст. 20 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» № 2807-IV від 06.09.2005 (зі змінами) організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, встановлених законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 382 Цивільного кодексу України усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирному будинку. Спільним майном багатоквартирному будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі та споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирному будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.

Згідно ст. 317 Цивільного кодексу України, власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном; ст. 319 цього ж Кодексу - власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

Частина 5 ст. 319 Цивільного кодексу України визначає, що власник не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі.

При цьому, в силу ч. 2 ст. 13 Цивільного кодексу України при здійсненні своїх прав особа зобов`язана утримуватися від дій, які могли б порушити права інших осіб, завдати шкоди довкіллю або культурній спадщині.

Згідно з ч. 2 ст. 139 Цивільного кодексу України, власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

Відповідно до ст. 152 Житлового кодексу Української РСР, виконання власниками робіт з переобладнання та перепланування жилого будинку і жилого приміщення приватного житлового фонду, які не передбачають втручання в несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування, не потребує отримання документів, що дають право на їх виконання. Після завершення зазначених робіт введення об`єкта в експлуатацію не потребується.

Державним комітетом України з питань житлово-комунального господарства прийнято наказ № 76 від 17.05.2005, яким затверджено Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України за № 927/1120.

За п. 1 Правил, ці Правила визначають порядок надання послуг з утримання будинків і прибудинкових територій:

- забезпечення нормального функціонування жилих будівель та прибудинкових територій протягом усього періоду їх використання за призначенням;

- проведення єдиної технічної політики в житловій сфері, що забезпечує виконання вимог чинних нормативів з утримання, поточного і капітального ремонту та реконструкції жилих будинків та прибудинкових територій.

Контроль за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів здійснюється відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «;Про захист прав споживачів» та інших нормативно-правових актів.

Відповідно до термінів, що наводяться у правилах, власник приміщення, будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - власник) - фізична або юридична особа, якій належить право володіння, користування та розпорядження приміщенням, будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, зареєстроване в установленому законом порядку.

Внутрішньобудинкові системи - мережі, арматура на них, прилади та обладнання, засоби обліку та регулювання споживання житлово-комунальних послуг, які розміщені в межах будинку, споруди, системи протипожежного захисту.

Перепланування - до елементів перепланування жилих приміщень належать: перенесення і розбирання перегородок, перенесення і влаштування дверних прорізів, улаштування і переустаткування тамбурів, прибудова балконів на рівні перших поверхів багатоповерхових будинків.

Переобладнання - улаштування в окремих квартирах багатоквартирних будинків індивідуального опалення та іншого інженерного обладнання, перенесення нагрівальних, сантехнічних і газових приладів; влаштування і переустаткування туалетів, ванних кімнат, вентиляційних каналів.

Згідно з підпунктом. 1.4.1. Правил, переобладнання і перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень дозволяється робити після одержання дозволу виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів відповідно до законодавства.

Підпунктами 1.4.1, 1.4.2 Правил передбачено, що переобладнання і перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень дозволяється робити після одержання дозволу виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів відповідно до законодавства.

Переобладнання жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень містить у собі - улаштування в окремих жилих будинках, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень індивідуального опалення та іншого інженерного обладнання, перенесення нагрівальних, сантехнічних і газових приладів; влаштування і переобладнання туалетів, ванних кімнат, вентиляційних каналів.

До елементів перепланування жилих приміщень належать: перенесення і розбирання перегородок, перенесення і влаштування дверних прорізів, улаштування і переустаткування тамбурів, прибудова балконів на рівні перших поверхів багатоповерхових будинків (підпункт 1.4.3 Правил).

Переобладнання і перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень, що призводять до порушення тривкості або руйнації несучих конструкцій будинку, погіршення цілісності і зовнішнього вигляду фасадів, порушення вимог протипожежної безпеки та засобів протипожежного захисту, не допускається (підпункт 1.4.4 Правил).

Перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень, що погіршує умови експлуатації і проживання всіх або окремих громадян у будинку або квартирі, не допускається.

Для одержання дозволу на переобладнання або перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень їх власник або уповноважена ним особа, наймач (орендар) приміщення за згодою його власника подають до органу місцевого самоврядування заяву про надання дозволу на переобладнання або перепланування та, у разі необхідності, подаються документи за переліком, визначених у Правилах (підпункт 1.4.5 Правил).

Підпункт 1.4.6. Правил зазначає, що власник, наймач (орендар) жилого будинку, жилого чи нежилого у жилому будинку приміщення, що припустив самовільне -переобладнання або перепланування, що призводить до порушення конструктивних елементів або засобів протипожежного захисту, зобов`язаний за свій рахунок привести це приміщення до попереднього стану.

Згідно з п.4 Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 № 572, власники, наймачі (орендарі) приміщень житлових будинків і гуртожитків мають право на переобладнання і перепланування житлових і підсобних приміщень, балконів і лоджій за відповідними проектами без обмеження інтересів інших громадян, які проживають у будинку, гуртожитку, з дозволу власника будинку (квартири), власника гуртожитку (житлового приміщення у гуртожитку) та органу місцевого самоврядування, що видається в установленому порядку.

Згідно з Положенням про порядок розміщення технічних елементів (пристроїв) на фасадах та зовнішніх частинах будинків і споруд на території м. Львова, затвердженого рішенням виконкому Львівської міської ради від 09.09.2011 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 01.02.2002 № 28 «Про впорядкування розміщення технічних елементів (пристроїв) на фасадах будинків на території м. Львова» та рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради, забороняється розміщення та встановлення технічних елементів (пристроїв) з ушкодженням зовнішніх будівельних конструкцій і споруд, а також їх встановлення без відповідного дозволу.

Відповідно до вищевказаного Положення технічними елементами (пристроями), що розміщуються ззовні на будівельних конструкціях житлової, громадської і виробничої забудови, є: пристрої та устаткування інженерного забезпечення будинків і транспорту; пристрої нічного оформлення та освітлення фасадів будинків; великі радіоприймальні антени, антени супутникового телебачення; пристрої та устаткування систем опалення, вентиляції і кондиціонування повітря.

Положенням про порядок розміщення технічних елементів (пристроїв) на фасадах та зовнішніх частинах будинків і споруд на території м. Львова заборонено встановлення пристроїв системи вентиляції на фасадах будинків (видимих чи невидимих зі сторони вулиць) без відповідного погодження.

Відповідно до п. 2.1 Положення про порядок розміщення технічних елементів (пристроїв) на фасадах та зовнішніх частинах будинків і споруд на території м. Львова, який затверджений рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради № 28 від 01.02.2002 (з відповідними змінами, які були внесені рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради № 833 від 09.09.2011) технічними елементами (пристроями), що розміщуються ззовні на будівельних конструкціях житлової, громадської і виробничої забудови, зокрема, є пристрої та устаткування систем опалення, вентиляції і кондиціонування повітря.

Самовільним встановленням технічних елементів (пристроїв) є встановлення технічних елементів (пристроїв) ззовні будинків і споруд без оформлення у встановленому порядку дозволу на їх розміщення та без дотримання вимог Положення (п. 2.3. Положення).

Приписами п. 2.8, п. 4 вказаного Положення визначено, що дозвіл на встановлення технічних елементів (пристроїв) - це документ, виданий уповноваженим на це органом у порядку, передбаченому цим Положенням юридичній чи фізичній особі на розміщення технічного елемента (пристрою). Дозволи на розміщення технічних елементів (пристроїв) на фасадах, торцевих стінах, зовнішніх будівельних конструкціях будинків і споруд надає районна адміністрація на підставі звернення юридичних і фізичних осіб, з вказанням місця розміщення елемента (пристрою).

Суд звертає також увагу на те, що згідно із рішенням виконкому Львівської міської ради від 09.12.2005 №1311 «Про затвердження меж історичного ареалу та зони регулювання забудови міста Львова» АДРЕСА_2 знаходиться у межах історичного ареалу м. Львова.

Дозволи на розміщення технічних елементів (пристроїв) на фасадах, торцевих стінах, зовнішніх будівельних конструкціях будинків і споруд надає районна адміністрація на підставі звернення юридичних і фізичних осіб з вказанням місця розміщення елементу (пристрою), чого відповідачем у справі зроблено не було.

Відповідно до підпункту 5.6 Порядку, демонтаж технічних елементів (пристроїв)у тому числі 2.1.4 Положення - пристроїв та устаткування систем опалення, вентиляції і кондиціонування повітря, здійснюють власники цих елементів (пристроїв)

У відповідності до ч. 1 ст.177 Житлового кодексу Української РСР громадяни зобов`язані забезпечувати схоронність жилих приміщень, бережно ставитися до санітарно-технічного та іншого обладнання, до об`єктів благоустрою, додержувати правил утримання жилого будинку і при домової території, правил пожежної безпеки, додержувати чистоти і порядку в під`їздах, кабінах ліфтів, на сходових клітках і в інших місцях загального користування.

Разом з тим, до матеріалів справи відповідачка разом із клопотанням про закриття провадження у справі від 03.05.2019 за вх. № 15192 представила документи, які підтверджують факт демонтування вказаного кондиціонеру.

Так, 18.04.2019 відповідачка звернулась до директора ЛКП «Старий Львів» із заявою про надання їй акту про те, що кондиціонер на дворовому фасаді будинку був демонтований ще 21.01.2019. На вказаній заяві міститься резолюція такого змісту: « ОСОБА_6 . До обстеження, оформлення акту і відповіді. 18.04.2019» (а.с.67).

19.04.2019 директором ЛКП «Старий Львів» затверджено акт, відповідно до якого комісією у складі: головного інженера ЛКП «Старий Львів» ОСОБА_6, майстрів по пожежній охороні ОСОБА_4 , ОСОБА_5 з виходом на місце, а саме: АДРЕСА_2, здійснила обстеження на предмет самовільного встановлення гр. ОСОБА_2 , жителькою вказаного будинку, на дворовому фасаді кондиціонера. При комісійному обстеженні встановлено, що гр. ОСОБА_2 даний кондиціонер демонтувала (а.с.66).

Представниця позивача доказів всупереч вказаному не надала, доказів, які б спростовували цей факт не представила.

Позивач звернувся до суду із позовом про зобов`язання ОСОБА_2 , власниці квартири АДРЕСА_2 за власні кошти демонтувати самовільно встановлений кондиціонер на дворовому фасаді будинку АДРЕСА_2, разом з тим, актом від 19.04.2019 підтверджено факт його демонтування.

Згідно з вимогами ст.78 Кодексу адміністративного судочинства України (далі-КАС України) кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що адміністративний позов задоволенню не підлягає.

Відповідно до ст. 139 КАС України судові витрати слід покласти на позивача

Керуючись ст.ст.14, 72-77, 241-247, 250-251, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

в и р і ш и в:

1. У задоволенні позову Галицької районної адміністрації Львівської міської ради (79000, м. Львів, вул. Ф. Ліста, 1; код ЄДРПОУ: 20847537) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Львівське комунальне підприємство «Старий Львів» (79007, м. Львів, вул. Сербська, 15), про зобов`язання вчинити дії - відмовити.

2. Судові витрати покласти на позивача.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення через Львівський окружний адміністративний суд до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Повний текст рішення складено та підписано 10.06.2019.

Суддя Качур Р.П.