Рішення № 82311920, 03.06.2019, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.06.2019
Номер справи
240/4653/19
Номер документу
82311920
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 червня 2019 року м. Житомир справа № 240/4653/19

категорія 108010200

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Капинос О.В.,

секретар судового засідання Недашківська Н.В. ,

за участю: представника позивача Михальчук К.О. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної екологічної інспекції Поліського округу до Приватного акціонерного товариства "Каштан" про застосування заходів реагування,

встановив:

Державна екологічна інспекція Поліського округу звернулася до суду з позовом, в якому просить застосувати заходи реагування до Приватного акціонерного товариства "Каштан" шляхом часткової зупинки діяльності, а саме:

- заборонити здійснення робіт з видобування габро-лабрадориту на Північній ділянці (блок №1) Буківського родовища площею 2,5 га розташованого за межами с. Буки Малинського району Житомирської області до відновлення Державною службою геології та надр України дії спеціального дозволу на користування надрами № 2711 від 06.06.2002;

- заборонити скидання у водний об`єкт - р.Добринка (права притока р.Ірша) зворотних (кар`єрних) вод внаслідок збору води із зумпфу вибою Північної ділянки (блок №1) Буківського родовища габро-лабродориту до отримання дозволу на спеціальне водокористування.

В обґрунтування позову зазначає, що за результатами проведеної перевірки відповідача, встановлено порушення вимог природоохоронного законодавства. За результатами планового заходу складено акт та видано припис № 87/02.2 від 11.02.2019 щодо усунення виявлених порушень природоохоронного законодавства зафіксованих актом перевірки від 08.02.2019. У зв`язку з тим, що раніше прийняті заходи адміністративного впливу не призвели до усунення порушень вимог чинного законодавства, тому здійснення діяльності відповідача з видобування габро-лабрадориту на Північній ділянці обмежується законом.

Ухвалою від 08.04.2019 відкрито спрощене позовне провадження у справі та призначено судове засідання на 08.05.2019.

08.05.2019 та 20.05.2019 розгляд справи відкладався , у зв"язку з неявкою сторін.

03.06.2019 представник позивача з"явився, позов підтримав, просив задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з"явився, надіслав клопотання про зупинення провадження у справі до вирішення справи №240/4599/19 за позовом Приватного акціонерного товариства "Каштан" до Державної служби геології та надр України про визнання протиправними дій, зобов"язання вчинити дії. В обґрунтування клопотання зазначив, що у вказаній справі оскаржується наказ Державної служби геології та надр України від 11.01.2017 №5 в частині зупинення дії спеціального дозволу №2711 від 06 червня 2002 року Буківське родовище північна ділянка (блок №1) до 01.11.2017 та надання терміну 30 календарних днів для усунення порушень та п.1 додатку №1 до наказу Державної служби геології та надр України від 14.03.2017 №126 в частині відтермінування зупинення дії спеціального дозволу №2711 від 06 червня 2002 року Буківське родовище північна ділянка (блок №1) до 01.11.2017. Про необхідність зупинення робіт на підставі вказаних наказів підприємство дізналося після отримання припису.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.236 КАСУ суд зупиняє провадження у справі до об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Дослідивши доводи клопотання, суд не вбачає підстав для зупинення провадження у справі, оскільки оскарження наказу про зупинення дії спеціального дозволу та відтермінування зупинення дії спеціального дозволу не зупиняє дію припису, на підставі якого Державна екологічна інспекція Поліського округу звернулася до суду з вказаним позовом про застосування заходів реагування, а отже рішення у справі №240/4599/19 не буде мати преюдиційного значення для вирішення даної справи.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі задоволенню не підлягає.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.

З матеріалів справи вбачається, що на підставі направлення №92 від 01.02.2019, у період з 06.02.2019 по 08.02.2019 посадовими особами Державної екологічної інспекції Поліського округу проведено планову перевірку дотримання ПрАТ "Каштан" вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

За результатами перевірки складено акт №87 від 08.02.2019, в якому встановлено наступні порушення:

- ПрАТ "Каштан" здійснює свою діяльність за відсутності спеціального дозволу на користування надрами, а саме: ПрАТ "Каштан" не призупинило з 01.11.2017 роботу з видобування габро - лабрадориту на Північній ділянці (блок № 1 ) Буківського родовища площею 2,5 га розташованого за межами с. Буки Малинського району, Житомирської області, що є порушенням ч. 8 сг. 16 Кодексу України про надра, п. п. 1 п.22 "Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами" затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 615 від 30.05.2011 року, п. 25 "Положення про порядок проведення державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин" затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 865 від 22.12.1994 .

- здійснює скидання у водний об`єкт - р. Добринка (права притока р. Ірша) зворотних (кар`єрних) вод внаслідок збору води із зумпфу вибою Північної ділянки (блок № 1 ) Буківського родовища габро - лабродориту, за відсутності дозволу на спеціальне водокористування , що є порушенням п. 9 ст. 44, ст. ст. 48, 49 Водного кодексу України, п.70 додатку до Закону України "Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарського характеру у сфері господарської діяльності", п. 15 "Правил охорони поверхневих вод від забруднення зворотними водами" затверджені постановою Кабінету Міністрів України № 465 від 25.03.1999, "Порядок видачі дозволів на спеціальне водокористування", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 № 321. (а.с.16-29)

11.02.2019 за результатами проведеної перевірки відповідачу видано припис №87/02.2 про усунення виявлених порушень, зокрема: зупинення робіт з видобування габро - лабрадориту на Північній ділянці (блок № 1 ) Буківського родовища площею 2,5 га розташованого за межами с. Буки Малинського району, Житомирської області та скидання у водний об`єкт - р. Добринка (права притока р. Ірша) зворотних (кар`єрних) вод внаслідок збору води із зумпфу вибою Північної ділянки (блок №1) Буківського родовища габро - лабродориту, до отримання спецдозволу.

12.02.2019, за результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення державним інспектором з охорони навколишнього середовища Поліського округу Іванюком Е.А. винесено постанову №384-2.2, якою відповідальну особу відповідача притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу за ст.48 КУпАП та ст.110 Водного Кодексу України. (а.с.9-10)

Оскільки відповідачем господарська діяльність здійснюється за відсутності спеціальних дозволів, позивач звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 34 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" від 25.06.1991 № 1264-XII (далі - Закон № 1264-XII) завдання контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища полягають у забезпеченні додержання вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища всіма державними органами, підприємствами, установами та організаціями, незалежно від форм власності і підпорядкування, а також громадянами.

Згідно із ч. 1 ст. 35 Закону № 1264-XII державний контроль у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Відповідно до п. 2 р. ІІ Положення про державну екологічну інспекцію в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, яке затверджено наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 11.08.2017 №312, Держекоінспекція здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог законодавства.

За змістом пп.14 п.2, п.4 розділу IIІ вище вказаного Положення Держекоінспекція для виконання покладених на неї завдань має право безперешкодно обстежувати в установленому законодавством порядку підприємства, установи та організації під час здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, охорони земель, надр.

Інспекція у межах своїх повноважень, на основі і на виконання Конституції та законів України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства екології та природних ресурсів України, наказів та доручень Держекоінспекції видає накази організаційно-розпорядчого характеру, складає акти, приписи та розпорядження.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності №877-V від 05.04.2007 (далі - Закон №877).

За приписами ч.5 ст.4 Закону №877 встановлено, що виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.

Відповідно до ч. 7 ст. 7 Закону №877 на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Відповідно до ч.1 ст.8 Закону №877 орган державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, під час здійснення державного нагляду (контролю) має право: вимагати від суб`єкта господарювання усунення виявлених порушень вимог законодавства; вимагати припинення дій, які перешкоджають здійсненню державного нагляду (контролю); надавати (надсилати) суб`єктам господарювання обов`язкові для виконання приписи про усунення порушень і недоліків; застосовувати санкції до суб`єктів господарювання, їх посадових осіб та вживати інших заходів у межах та порядку, визначених законом.

Із наведеного вбачається, що контроль за охороною навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів покладено на Державну екологічну інспекцію України та її територіальні органи. З цією метою вони в межах своїх повноважень та у визначеному законодавством порядку проводять перевірки, з-поміж іншого, суб`єктів господарювання на предмет дотримання вимог природоохоронного законодавства. На підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.

При цьому, застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) є необхідним оперативним та превентивним способом впливу на порушника з метою усунення існування загрози забруднення навколишнього середовища.

Підставою для звернення до суду з вказаним позовом стало встановлення за результатами перевірки дотримання ПрАТ "Каштан" вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів наступних порушень:

- ПрАТ "Каштан" здійснює свою діяльність за відсутності спеціального дозволу на користування надрами, а саме: не призупинило з 01.11.2017 роботу з видобування габро - лабрадориту на Північній ділянці (блок № 1 ) Буківського родовища площею 2,5 га розташованого за межами с. Буки Малинського району, Житомирської області, що є порушенням ч. 8 ст. 16 Кодексу України про надра, п. п. 1 п.22 "Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами" затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 615 від 30.05.2011 року, п. 25 "Положення про порядок проведення державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин" затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 865 від 22.12.1994 .

- здійснює скидання у водний об`єкт - р. Добринка (права притока р. Ірша) зворотних (кар`єрних) вод внаслідок збору води із зумпфу вибою Північної ділянки (блок №1) Буківського родовища габро - лабродориту, за відсутності дозволу на спеціальне водокористування , що є порушенням п. 9 ст. 44, ст. ст. 48, 49 Водного кодексу України, п.70 додатку до Закону України "Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарського характеру у сфері господарської діяльності", п. 15 "Правил охорони поверхневих вод від забруднення зворотними водами" затверджені постановою Кабінету Міністрів України № 465 від 25.03.1999, "Порядок видачі дозволів на спеціальне водокористування", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 № 321. (а.с.16-29)

На підставі акту перевірки відповідачу видано припис з вимогою зупинення робіт з видобування габро - лабрадориту на Північній ділянці (блок № 1 ) Буківського родовища площею 2,5 га розташованого за межами с. Буки Малинського району, Житомирської області та скидання у водний об`єкт - р. Добринка (права притока р. Ірша) зворотних (кар`єрних) вод внаслідок збору води із зумпфу вибою Північної ділянки (блок №1) Буківського родовища габро - лабродориту, до отримання спецдозволу.

Вирішуючи питання щодо наявності підстав для застосування заходів реагування до ПрАТ "Каштан", суд виходить з наступного.

Так, в ході розгляду справи встановлено, що Державною службою геології та надр України видано ПрАТ "Каштан" спеціальний дозвіл на користування надрами № 2711 від 06.06.2002 року (наказ від 30.12.2015 року № 452) строком дії до 06.06.2020 року, на видобування габро - лабрадориту на Північній ділянці (блок № 1) Буківського родовища площею 2,5 га розташованого 0,6 км на південний захід від с. Буки Малинського району Житомирської області.

Відповідно до п.п. 1.1 п. 1 наказу Державної служби геології та надр України № 126 від 14.03.2017, відтерміновано до 01.11.2017 дату зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами № 2711 від 06.06.2002 ПрАТ "Каштан" на видобування лабродориту на ділянці Північній (блок № 1) Букинського родовища на території Житомирської області.

Дію спеціального дозволу на користування надрами № 2711 від 06.06.2002 ПрАТ "Каштан" зупинено Державною службою геології та надр України на підставі п.п. 1 п. 22 "Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 року № 615, у зв`язку із порушенням п. 25 "Положення про порядок проведення державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.1994 року № 865.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 19 Кодексу України про надра, надра надаються у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам лише за наявності у них спеціального дозволу на користування ділянкою надр. Право на користування надрами засвідчується актом про надання гірничого відводу.

Згідно з ч. 1 ст. 24 Кодексу України про надра, користувачі надр мають право, зокрема: здійснювати на наданій їм ділянці надр геологічне вивчення, комплексну розробку родовищ корисних копалин та інші роботи згідно з умовами спеціального дозволу або угоди про розподіл продукції; користуватися додатковими правами, передбаченими угодою про розподіл продукції.

Права та обов`язки користувача надр виникають з моменту отримання спеціального дозволу на користування надрами, а в разі надання права користування надрами на умовах угод про розподіл продукції - з моменту набрання чинності такою угодою, якщо інше не передбачено цією угодою.

Частиною 8 ст. 16 Кодексу України про надра передбачено, що переоформлення спеціальних дозволів на користування надрами, внесення до них змін, видача дублікатів, продовження терміну дії спеціальних дозволів на користування надрами, зупинення їх дії або анулювання, поновлення їх дії у разі зупинення здійснюються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр у встановленому законодавством порядку.

Відповідно до ст. 4-1 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" порядок видачі документів дозвільного характеру або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання центральними органами виконавчої влади, їх територіальними органами встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Процедура надання спеціальних дозволів на користування надрами у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони, а також процедура продовження строку дії, переоформлення, видачі дубліката, зупинення дії чи анулювання дозволу та внесення до нього змін, визначені Порядком №615 .

Підпунктами 1, 4 п. 22 Порядку №615 визначено, що дія дозволу може бути зупинена органом з питань надання дозволу безпосередньо або за поданням центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері здійснення державного гірничого нагляду, епідеміологічного нагляду (спостереження), державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, органів місцевого самоврядування, органів ДФС у разі: порушення надрокористувачем умов користування надрами, передбачених дозволом або угодою про умови користування ділянкою надр; невиконання в установлений строк приписів уповноважених органів щодо усунення порушень законодавства у сфері надрокористування або охорони навколишнього природного середовища.

Після зупинення дії дозволу надрокористувач зобов`язаний зупинити проведення на наданій йому в користування ділянці надр робіт, передбачених дозволом.

Зупинення дії дозволу не звільняє надрокористувача від обов`язку проводити на ділянці надр роботи, пов`язані із запобіганням виникненню аварійної ситуації або усуненням її наслідків. Зупинення дії дозволу не є підставою для переривання строку його дії.

Дія дозволу поновлюється органом з питань надання дозволу після усунення надрокористувачем причин, що призвели до зупинення його дії.

Отже, відсутність у підприємств, установ, організацій і громадян спеціального дозволу на користування надрами та належним чином оформлених усіх дозвільних документів не дає права здійснювати видобуток корисних копалин, які є виключною власністю народу України і надаються тільки у користування. При цьому, після зупинення дії дозволу надрокористувач зобов`язаний зупинити проведення на наданій йому в користування ділянці надр робіт, передбачених дозволом.

Разом з тим, в ході перевірки підприємства встановлено та не спростовано відповідачем, що з 01.11.2017 (після зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами) підприємством не зупинено роботи з видобування габро - лабрадориту на Північній ділянці (блок № 1 ) Буківського родовища площею 2,5 га розташованого за межами с. Буки Малинського району, Житомирської області, а отже такі роботи фактично виконувалися без спеціального дозволу, що є порушенням вимог Кодексу України про надра та Порядку №615.

На час розгляду даної справи відповідачем не надано до суду належних доказів відновлення спеціального дозволу на користування надрами.

Крім того, перевіркою встановлено, що ПрАТ "Каштан" здійснює скидання у водний об`єкт - р. Добринка (права притока р. Ірша) зворотних (кар`єрних) вод внаслідок збору води із зумпфу вибою Північної ділянки (блок №1) Буківського родовища габро - лабродориту, за відсутності дозволу на спеціальне водокористування

Відповідно до ст. 44 Водного кодексу України, водокористувачі зобов`язані здійснювати спеціальне водокористування лише за наявністю дозволу.

У відповідності до п.7 та 9 ч.1ст. 44 Водного кодексу України водокористувачі зобов`язані: здійснювати засобами вимірювальної техніки, у тому числі автоматизованими, облік забору та використання вод, контроль за якістю і кількістю скинутих у водні об`єкти зворотних вод і забруднюючих речовин та за якістю води водних об`єктів у контрольних створах, а також подавати відповідним органам звіти в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законодавчими актами; здійснювати спеціальне водокористування лише за наявності дозволу.

Відповідно до ст. 48 Водного кодексу України, спеціальне водокористування - це забір води з водних об`єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об`єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів. Спеціальне водокористування здійснюється юридичними і фізичними особами насамперед для задоволення питних потреб населення, а також для гоподарсько- побутових лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських та інших державних і громадських потреб.

Відповідно до ст. 49 Водного кодексу України спеціальне водокористування є платним і здійснюється на підставі дозволу.

Виходячи із наведених норм чинного законодавства України, обов`язковою умовою для спецводокористування є наявність спеціального дозволу. Отже, відповідач повинен був отримати дозвіл на спеціальне водокористування.

Відповідачем не було надано суду будь-яких належних доказів щодо оскарження ним припису позивача або визнання цього припису протипрпвним або таким, що не підлягає виконанню у встановлений чинним законодавством спосіб, як не надано і доказів його виконання.

Таким чином, суд дійшов висновку, що в зв`язку з тим, що подальше здійснення робіт з видобування габро-лабрадориту на Північній ділянці (блок №1) Буківського родовища площею 2,5 га розташованого за межами с. Буки Малинського району Житомирської області та скидання у водний об`єкт - р.Добринка (права притока р.Ірша) зворотних (кар`єрних) вод внаслідок збору води із зумпфу вибою Північної ділянки (блок №1) Буківського родовища габро-лабродориту створює загрозу навколишньому природному середовищу, виконання таких робіт необхідно заборонити до усунення порушень природоохоронного законодавства, зокрема, відновлення дії дозволу на користування надрами та отримання дозволу на спеціальне водокористування.

Враховуючи викладене, позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Керуючись статтями 9,77,90,242-246,371 Кодексу адміністративного судочинства України,

вирішив:

Позов Державної екологічної інспекції Поліського округу (вул. Л.Качинського, 12- А,м. Житомир,10014, код ЄДРПОУ 42163803) задовольнити.

Застосувати заходи реагування до Приватного акціонерного товариства "Каштан" (вул. Червоних Партизанів, 31, м. Коростишів, Житомирська обл., код ЄДРПОУ02969774) шляхом часткової зупинки діяльності, а саме:

- заборонити здійснення робіт з видобування габро-лабрадориту на Північній ділянці (блок №1) Буківського родовища площею 2,5 га розташованого за межами с. Буки Малинського району Житомирської області до відновлення Державною службою геології та надр України дії спеціального дозволу на користування надрами № 2711 від 06.06.2002;

- заборонити скидання у водний об`єкт - р.Добринка (права притока р.Ірша) зворотних (кар`єрних) вод внаслідок збору води із зумпфу вибою Північної ділянки (блок №1) Буківського родовища габро-лабродориту до отримання дозволу на спеціальне водокористування.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В. Капинос

Повне судове рішення складене 10 червня 2019 року