Ухвала суду № 82311705, 11.06.2019, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.06.2019
Номер справи
160/801/19
Номер документу
82311705
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

11 червня 2019 року Справа № 160/801/19

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Лозицької І.О.

за участі секретаря судового засідання Черніженко К.Е.

за участю:

представника заявника Терещенко О.В.

представника позивача не прибув

представника третьої особи не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Дніпрі заяву Державного підприємства «Кривбасшахтозакриття» про відстрочення виконання рішення суду в адміністративній справі за позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області до Державного підприємства «Кривбасшахтозакриття», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Криворізька північна об`єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

06.06.2019 року Державне підприємство «Кривбасшахтозакриття» (далі – ДП «Кривбасшахтозакриття», заявник) звернулось до суду з заявою про відстрочення виконання рішення суду в порядку ст. 378 КАС України, в якій просить суд:

- відстрочити виконання Державним підприємством «Кривбасшахтозакриття» рішення у справі № 160/801/19 з погашення стягнутої заборгованості з плати за землю за податковий період з 30.11.2017 року по 30.04.2018 року, у розмірі 1428437,25 грн. на один рік з дня ухвалення рішення.

В обґрунтування заяви зазначено, що ДП «Кривбасшахтозакриття» є юридичною особою, яка заснована на державній власності та не спрямоване на отримання прибутку, внаслідок чого, є некомерційним. Майно підприємства є державною власністю і закріплюється за ним на праві господарського відання. Основними джерелами фінансування є кошти Державного бюджету України, визначені для закриття та реструктуризації гірничодобувних підприємств Криворізького басейну та кошти підприємств, які здійснюють видобуток залізорудної сировини, на фінансування заходів системи гідротехнічного захисту підземних виробок Криворізького залізорудного басейну.

При цьому, в 2018 році Східним офісом Державної аудиторської служби України було проведено державний фінансовий аудит ДП «Кривбасшахтозакриття», за результатами якого складено аудиторський звіт, в якому, зокрема, зазначено, що заборгованість перед бюджетом зі сплати податку на землю у розмірі 13648894,57 грн., що виникла впродовж 2015 – 2018 років, внаслідок виключно відсутності фінансування бюджетної програми та запропоновано звернутися до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Дніпропетровської ради, Дніпропетровської обласної адміністрації, Криворізької міської ради стосовно розгляду питання надання пільг по сплаті земельного податку. За результатами розгляду звернень підприємства та Держаудитслужби України щодо вирішення питання фінансування Міністерством економічного розвитку і торгівлі України було направлено до Антимонопольного комітету України повідомлення про нову державну допомогу ДП «Кривбасшахтозакриття» від 02.11.2018 року № 3243/48073-03. Розпорядженням Державного Уповноваженого Антимонопольного комітету України від 16.01.2019 року у справі № 500-26/15/5-19-ДД було розпочато розгляд справи про державну допомогу. Водночас, за поясненнями заявника, на теперішній час питання фінансування та надання державної допомоги не вирішено.

Тому, посилаючись на положення ст. 378 КАС України, ДП «Кривбасшахтозакриття» зазначає, що доказом відсутності можливості виконання рішення суду є відсутність грошових коштів на рахунках, що підтверджується відповідними довідками з банківської установи, які надані суду.

З урахуванням цього, просить суд відстрочити виконання рішення суду щодо стягнення заборгованості з плати за землю за податковий період з 30.11.2017 року по 30.04.2018 року, у розмірі 1428437,25 грн. на один рік з дня ухвалення рішення суду.

Ухвалою суду від 07.06.2019 року було призначено заяву до розгляду на 11.06.2019 року о 15:00 годині.

Згідно з ч. 2 ст. 378 КАС України, заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

У судове засідання з`явилась представник заявника, яка підтримала заяву та просила її задовольнити.

Представник відповідача та представник третьої особи не з`явились, хоча належним чином були повідомлені про дату, час та місце розгляду заяви.

Суд, заслухавши думку представника заявника, перевіривши матеріали справи, проаналізувавши положення КАС України, прийшов до висновку про наявність підстав для задоволення вимог заяви з наступних підстав.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 21.03.2019 року рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду адміністративний позов Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області до Державного підприємства «Кривбасшахтозакриття», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Криворізька північна об`єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про стягнення податкового боргу був задоволений, присуджений до стягнення податковий борг Державного підприємства «Кривбасшахтозакриття» (ЄДРПОУ 32975178) на користь бюджету у розмірі 1428437,25 грн., шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків.

06.06.2019 року від ДП «Кривбасшахтозакриття» надійшла заява про відстрочення виконання рішення суду, в порядку ст. 378 КАС України на один рік з дня ухвалення рішення суду.

Суд зазначає, що частиною 1 ст. 378 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції може відстрочити виконання рішення.

Відповідно до ч. 3 ст. 378 Кодексу адміністративного судочинства України, підставою для відстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.

У відповідності до вимог ч. 4 ст. 378 вказаного Кодексу, вирішуючи питання про відстрочення виконання судового рішення, суд, також враховує:

1) ступінь вини відповідача у виникненні спору;

2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім`ї, її матеріальне становище;

3) стихійне лихо, інші надзвичайні події, тощо.

Аналіз вищевикладених норм Кодексу адміністративного судочинства України вказує, що, вирішуючи питання про відстрочення виконання судового рішення, суд зобов`язаний встановити та перевірити наявність обставин, що істотно ускладнюють виконання рішення або обставин, що роблять його виконання неможливим, врахувати ступінь вини відповідача (у даному випадку - заявника), стихійне лихо, інші надзвичайні події, тощо.

Суд, розглядаючи заяву ДП «Кривбасшахтозакриття» про відстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі, досліджуючи надані заявником докази на підтвердження обставин, що істотно ускладнюють виконання рішення суду або роблять його неможливим, приходить до висновку, що посилання заявника на неможливість розрахунку з позивачем, у зв`язку з тим, що не вирішено питання про його фінансування та надання державної допомоги, є достатніми підставами, що ускладнюють або роблять неможливим виконання судового рішення в адміністративній справі, з урахуванням наступного.

Також, суд звертає увагу на те, що підставами для відстрочення виконання судового рішення, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим, можуть бути, зокрема, відсутність коштів на рахунках боржника, який є некомерційною юридичною особою та фінансується з Державного бюджету України, у зв`язку з не вирішенням питання про його фінансування та надання державної допомоги.

При цьому, заявником надані суду докази, якими підтверджуються викладені в заяві обставини, зокрема, які свідчать про те, що на банківських рахунках підприємства відсутні грошові кошти, достатні для погашення податкового боргу, а саме:

- оригінали листів філії АТ «Укрексімбанк» у м. Дніпрі від 10.06.2019 року №№ 0501301/13163-19, 0501301/13153-19;

- копії інкасових доручень (розпоряджень), засвідчених банком: № 13158 від 15.04.2019 року, № 13159 від 08.04.2019 року, № 13145 від 15.04.2019 року, № 13146 від 08.04.2019 року, № 13110 від 25.03.2019 року, № 13111 від 25.03.2019 року, № 13106 від 15.03.2019 року, № 13107 від 15.03.2019 року, № 13975 від 26.11.2018 року, № 13976 від 26.11.2019 року.

Враховуючи наведене вище, наявність доказів на підтвердження обставин, що істотно ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим, недопустимість невиконання судового рішення суду, що з урахуванням того, що контроль за своєчасним та повним виконанням судових рішень покладено саме на судові органи, суд вважає обґрунтованими доводи заявника, викладені в заяві про відстрочення виконання постанови суду у цій адміністративній справі, відповідно до ст. 378 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно з ч. 5 ст. 378 Кодексу адміністративного судочинства України, відстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, ухвали, постанови.

З огляду на викладене, суд вважає за необхідне задовольнити заяву ДП «Кривбасшахтозакриття» про відстрочення виконання судового рішення на один рік з дня ухвалення рішення суду, оскільки, відповідачем (заявником) доведено належними доказами існування об`єктивних обставин, які на даний час унеможливлюють виконання підприємством судового рішення у добровільному порядку.

Керуючись статтями 242 - 243, 248, 256, 294, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву Державного підприємства «Кривбасшахтозакриття» про відстрочення виконання рішення суду в адміністративній справі за позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області до Державного підприємства «Кривбасшахтозакриття», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Криворізька північна об`єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про стягнення податкового боргу – задовольнити.

Відстрочити виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 21.03.2019 року в адміністративній справі № 160/801/19 на один рік з дня ухвалення рішення суду, тобто до 21.03.2020 року.

Ухвала суду набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтями 295 та 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.О. Лозицька