Рішення № 82287086, 10.06.2019, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
10.06.2019
Номер справи
826/10401/18
Номер документу
82287086
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

10 червня 2019 року № 826/10401/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Скочок Т.О., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу

за позовомПриватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські електромережі»доРегіонального сервісного центру МВС в м. Києві провизнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Приватне акціонерне товариство «ДТЕК Київські електромережі» з позовом до Регіонального сервісного центру МВС в м. Києві, в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення Регіонального сервісного центру МВС в м. Києві, оформлене листом від 01.06.2018 №31/26-8939зв;

- зобов`язати здійснити перереєстрацію транспортного засобу Камаз 43114 (реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 ) на Приватне акціонерне товариство «ДТЕК Київські електромережі».

В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що Регіональним сервісним центром МВС в м. Києві безпідставно відмовлено Приватному акціонерному товариству «ДТЕК Київські електромережі», як правонаступнику попереднього власника, у перереєстрації транспортного засобу, оскільки необхідний перелік документів для цього було надано у повному обсязі, а законодавчо мотивовані підстави для відмови у здійсненні перереєстрації були відсутні.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 10.07.2018 відкрито провадження у справі у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), встановлено сторонам строк для надання відзиву, відповіді на відзив та заперечення.

01.08.2018 від представника відповідача через канцелярію суду надійшов відзив, в якому зазначено, що позивачем не було надано доказів того, що Приватне акціонерне товариство «ДТЕК Київські електромережі» є правонаступником на автомобіль марки Камаз 43114, н.з. НОМЕР_1 , оскільки у силу п. 34 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 №1388 (надалі - Порядок №1388), перереєстрація транспортних засобів, які передаються у зв`язку з реорганізацією юридичних осіб, проводиться на підставі актів приймання-передачі транспортних засобів за формою згідно з додатком 2, свідоцтва про реєстрацію, а також засвідчених у встановленому порядку копій рішень власників про реорганізацію. При цьому, за твердженням представника відповідача, заявлена позовна вимога зобов`язального характеру є формою втручання у дискреційні повноваження Регіонального сервісного центру МВС в м. Києві та виходить за межі завдань адміністративного судочинства, з урахуванням того, що згідно з даними автоматизованої інформаційної системи, транспортний засіб марки Камаз 43114, н.з. НОМЕР_1 перебуває під арештом, накладеним постановою приватного виконавця Ващенко Ю.О. від 24.07.2018 ВП №56842318, що у силу п. 15 Порядку №1388, виключає здійснення реєстрації (перереєстрації) вказаного транспортного засобу.

16.08.2018 від представника позивача через канцелярію суду надійшла відповідь на відзив, у відповідності до якої, рішенням загальних зборів від 13.11.2017 (питання 3 порядку денного) прийнято рішення про реорганізацію Публічного акціонерного товариства «Київенерго» шляхом виділу з нього нового акціонерного товариства - Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські електромережі», - а рішенням загальних зборів від 22.12.2017 (питання 2 порядку денного) затверджено розподільчий баланс, відповідно до якого, Приватне акціонерне товариство «ДТЕК Київські електромережі» отримало частину майна, прав та обов`язків Публічного акціонерного товариства «Київенерго», внаслідок чого було підписано розподільчий баланс, докази чого було надано відповідачу. Крім того, з огляду на те, що позивач є правонаступником Публічного акціонерного товариства «Київенерго», наявність арешту відповідного транспортного засобу не є перешкодою у здійсненні перереєстрації останнього, згідно з положеннями п.п. 15 та 34 Порядку №1388.

02.10.2018 від представника відповідача через канцелярію суду надійшли пояснення, в яких зазначено, що у разі наявності відомостей про арешт або розшук транспортного засобу його реєстрація не проводиться. Натомість, у даних поясненнях зазначено, що твердження представника позивача про наявність підтверджуючих документів того, що позивач є правонаступником, а саме: рішення власника про реорганізацію, таким, не є таким, що відповідає реальним обставинам справи, оскільки рішення загальних зборів від 13.11.2017 було додано представником позивача лише до відповіді на відзив.

Розглянувши подані представниками сторін документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, відзив, відповідь на відзив та пояснення представника відповідача, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Як вбачається з наявних у матеріалах справи доказів, Приватне акціонерне товариство «ДТЕК Київські електромережі» звернулось до Регіонального сервісного центру МВС в м. Києві із заявою про перереєстрацію транспортних засобів від 03.05.2018 №01/2/06-953, в якій останній, як правонаступник Публічного акціонерного товариства «Київенерго», просив здійснити перереєстрацію транспортного засобу на підставі поданого пакету документів.

В якості додатків до даної заяви зазначено: заяву вставленого зразка, копію витягу зі статуту, копію рішення власника про реорганізацію, копію витягу з ЄДР Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські електромережі», копію наказу про створення автогосподарства та організацію перереєстрації транспортних засобів, копію акту приймання-передачі транспортного засобу за формою №2, копію розподільчого підсумкового балансу, оригінал довідки про перебування на військовому обліку, оригінали платіжних доручень про оплату платежів за проведення огляду транспортних засобів, державну перереєстрацію, відшкодування вартості банків реєстраційних документів, копію свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, копію довіреності представника Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські електромережі».

За результатами розгляду Регіональним сервісним центром МВС в м. Києві звернення Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські електромережі» щодо можливості перереєстрації транспортного засобу листом від 01.06.2018 №31/26-8939вх повідомлено позивача про те, що згідно з витягом з Державного реєстру обтяжень рухомого майна 55822739 від 25.05.2018, в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна знайдено чинний запис про публічне обтяження всього рухомого майна Публічного акціонерного товариства «Київенерго», який внесено відділом примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві на підставі постанови 53427364 від 20.04.2018. На підставі викладеного, у даному листі наголошено, що перереєстрація транспортного засобу можлива, у відповідності до п. 15 Порядку №1388, за відсутності відомостей про арешт або розшук транспортного засобу за Єдиним державним реєстром МВС, автоматизованою базою даних про розшукувані транспортні засоби, банком даних Генерального секретаріату Інтерполу та чинних обтяжень в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, а також при наявності документів, зазначених у п.п. 8 та 34 Порядку №1388.

Вважаючи таку відмову необґрунтованою, а свої права та охоронювані законом інтереси порушеними, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Розглядаючи справу по суті, суд виходить з наступного.

Нормативно-правовим актом, яким встановлюється єдина на території України процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі - транспортні засоби), оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків, є Порядок №1388 (тут і надалі у редакції, яка діяла станом на момент виникнення спірних правовідносин, тобто станом на момент звернення позивача з відповідною заявою про перереєстрацію транспортних засобів).

Відповідно до п. 8 Порядку №1388, державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Не допускаються до державної реєстрації транспортні засоби з правим розташуванням керма (за винятком транспортних засобів, які були зареєстровані в підрозділах Державтоінспекції до набрання чинності Законом України «Про дорожній рух»).

Документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є оформлені в установленому порядку: договори, укладені на товарних біржах на зареєстрованих в уповноваженому органі МВС бланках; укладені та оформлені безпосередньо в сервісних центрах МВС у присутності адміністраторів таких органів договори купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб; укладені та оформлені в центрах надання адміністративних послуг у присутності адміністраторів таких центрів договори купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб; нотаріально посвідчені договори купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб; договори купівлі-продажу транспортних засобів, що підлягають першій державній реєстрації в сервісних центрах МВС, за якими продавцями виступають суб`єкти господарювання, що здійснюють оптову та/або роздрібну торгівлю транспортними засобами, і які підписані від імені таких суб`єктів уповноваженою особою; договір комісії між власником транспортного засобу і суб`єктом господарювання, який за таким договором є комісіонером, та договір купівлі-продажу транспортного засобу, за яким продавцем є такий суб`єкт господарювання, які підписані від імені суб`єкта господарювання уповноваженою особою, - у разі продажу транспортних засобів суб`єктами господарювання, що здійснюють оптову та/або роздрібну торгівлю транспортними засобами на підставі договору комісії, укладеного з власником транспортного засобу; свідоцтва про право на спадщину, видані нотаріусом або консульською установою, чи їх дублікати; рішення про закріплення транспортних засобів на праві оперативного управління чи господарського відання, прийняті власниками транспортних засобів чи особами, уповноваженими управляти таким майном; рішення власників майна, уповноважених ними органів про передачу транспортних засобів з державної в комунальну власність чи з комунальної власності в державну власність; копія рішення суду, засвідчена в установленому порядку, із зазначенням юридичних чи фізичних осіб, які визнаються власниками транспортних засобів, марки, моделі, року випуску таких засобів, а також ідентифікаційних номерів їх складових частин; довідка органу соціального захисту населення або управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, що виділили автомобіль або мотоколяску; акт приймання-передачі транспортних засобів за формою згідно з додатком 6, виданий підприємством-виробником або підприємством, яке переобладнало чи встановило на транспортний засіб спеціальний пристрій згідно із свідоцтвом про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, із зазначенням ідентифікаційних номерів такого транспортного засобу та конкретного одержувача; митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа на паперовому носії або електронна митна декларація, або видане органом доходів і зборів посвідчення про реєстрацію в уповноважених органах МВС транспортних засобів чи їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери; договір фінансового лізингу; акт про проведені електронні торги або постанова та акт про передачу майна стягувачу в рахунок погашення боргу, видані органом державної виконавчої служби або приватним виконавцем.

У силу п. 15 Порядку №1388, під час проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортні засоби (крім випадків реєстрації нових транспортних засобів, перереєстрації транспортних засобів у зв`язку із зміною найменування та адреси юридичних осіб, прізвища, імені чи по батькові, місця проживання фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, вибракування їх у цілому) підлягають огляду фахівцями експертної служби МВС з метою звірення ідентифікаційних номерів їх складових частин з номерами, зазначеними в поданих власником для реєстрації документах. За результатами огляду в документах, які подаються для державної реєстрації, робиться відповідна відмітка або складається акт огляду. Експертне дослідження транспортного засобу і реєстраційних документів на транспортний засіб (інших документів, які є підставою для реєстрації транспортного засобу) проводиться за заявою власника з метою визначення справжності ідентифікаційних номерів транспортного засобу і реєстраційних документів. Експертне дослідження проводиться фахівцями експертної служби МВС або судовими експертами державних спеціалізованих установ, які мають присвоєну в установленому Законом України «Про судову експертизу» порядку кваліфікацію судового експерта з правом проведення досліджень за відповідними експертними спеціальностями. За результатами дослідження складається висновок експертного дослідження, який додається до документів, що подаються для державної реєстрації. Установлення відповідності конструкції, перевірка за Єдиним державним реєстром МВС, автоматизованою базою даних про розшукувані транспортні засоби, банком даних Генерального секретаріату Інтерполу, перевірка відомостей про обмеження відчуження за Державним реєстром обтяжень рухомого майна та відомостей про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, а також про реєстрацію місця проживання за Єдиним державним демографічним реєстром проводяться уповноваженими особами сервісного центру МВС.

Після проведення перевірок на заяві власника транспортного засобу робиться запис щодо наявності або відсутності відомостей про розшук, арешт, заборону на зняття з обліку та/або перереєстрацію, відомостей про обмеження відчуження в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, що засвідчується підписом уповноваженої особи сервісного центру МВС із зазначенням прізвища, імені, по батькові і дати.

У разі наявності відомостей про арешт або розшук транспортного засобу його реєстрація не проводиться. Реєстрація транспортного засобу, щодо якого в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна є відомості про обмеження відчуження, проводиться за наявності письмової згоди обтяжувача (заставодержателя), крім випадків переходу права власності на транспортний засіб у порядку спадкування, правонаступництва або виділення частки в спільному майні.

У той же час, приписами п. 33 Порядку №1388 визначено, що перереєстрація транспортних засобів проводиться у разі отримання свідоцтва про реєстрацію замість утраченого або не придатного для користування, зміни їх власників, місця стоянки, місцезнаходження або найменування власників - юридичних осіб, місця проживання або прізвища, імені чи по батькові фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, а також у разі зміни кольору, переобладнання транспортного засобу чи заміни кузова, інших складових частин, що мають ідентифікаційні номери.

Перереєстрація транспортних засобів, які передаються у зв`язку з реорганізацією юридичних осіб, проводиться на підставі актів приймання-передачі транспортних засобів за формою згідно з додатком 2, свідоцтва про реєстрацію, а також засвідчених у встановленому порядку копій рішень власників про реорганізацію (п. 34 Порядку №1388).

Згідно з п. 41 Порядку №1388, забороняється зняття з обліку та/або перереєстрація на нового власника транспортних засобів, які перебувають в розшуку або щодо яких у Єдиному державному реєстрі МВС є відомості про накладення арешту або заборону на зняття з обліку та/або перереєстрацію на підставі судового рішення чи постанови державного виконавця.

Зняття з обліку або перереєстрація на нового власника транспортного засобу, щодо якого в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна є відомості про обмеження відчуження, здійснюється за наявності письмової згоди обтяжувача (заставодержателя), крім випадків переходу права власності на транспортний засіб у порядку спадкування, правонаступництва або виділення частки в спільному майні.

З аналізу наведених законодавчих положень вбачається, що положеннями п. 15 Порядку №1388, якими відповідачем обґрунтовано відмову у здійсненні перереєстрації транспортного засобу, а також п. 41 Порядку №1388 передбачено заборону на перереєстрацію на нового власника транспортних засобів, які перебувають в розшуку або щодо яких у Єдиному державному реєстрі МВС є відомості про накладення арешту або заборону на зняття з обліку та/або перереєстрацію на підставі судового рішення чи постанови державного виконавця.

Разом з тим, приписами п.п. 15 та 41 Порядку №1388 визначено виключення з вказаної заборони - наявність письмової згоди обтяжувача (заставодержателя), крім випадків переходу права власності на транспортний засіб у порядку спадкування, правонаступництва або виділення частки в спільному майні.

Таким чином, вказана заборона щодо перереєстрації транспортного засобу виключається у разі наявності письмової згоди обтяжувача (заставодержателя). Водночас, така згода є необов`язковою у разі переходу права власності на транспортний засіб у порядку спадкування, правонаступництва або виділення частки в спільному майні.

Згідно з наявними у матеріалах справи доказами, Приватне акціонерне товариство «ДТЕК Київські електромережі» є правонаступником Публічного акціонерного товариства «Київенерго», що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру та копією витягу зі статуту Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські електромережі» (у редакції, затвердженої 22.12.2017 загальними зборами акціонерів та протоколом загальних зборів акціонерів від 22.12.2017 №1/2017). Наявними у матеріалах справи копіями акту приймання-передачі необоротних активів №КЕ000000420 від 28.02.2018, затвердженого Публічним акціонерним товариством «Київенерго» та Приватним акціонерним товариством «ДТЕК Київські електромережі», та актом приймання-передачі транспортного засобу від 10.04.2018 підтверджено факт здачі від Публічного акціонерного товариства «Київенерго» до Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські електромережі», зокрема, необоротного активу «Камаз-43114 автопідіймач держ. № НОМЕР_1 ».

З огляду на викладене, у межах спірних правовідносин передбачена положеннями п.п. 15 та 41 Порядку №1388 заборона щодо здійснення перереєстрації на нового власника транспортного засобу, який перебуває у розшуку або щодо яких у Єдиному державному реєстрі МВС є відомості про накладення арешту або заборону на зняття з обліку та/або перереєстрацію на підставі судового рішення чи постанови державного виконавця, не поширює свою дію, оскільки транспортний засіб Камаз 43114 (реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 ) перейшов до позивача у порядку правонаступництва, що підтверджується наявними у матеріалах справи доказами.

На підставі викладеного, оскільки саме наявність обтяження вказаного транспортного засобу слугувала підставою для відмови у здійсненні його перереєстрації, виходячи зі змісту листа відповідача від 01.06.2018 №31/26-8939вх, суд вказує про протиправність дій Регіонального сервісного центру МВС в м. Києві щодо відмови у здійсненні перереєстрації транспортного засобу Камаз 43114 (реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 ) на Приватне акціонерне товариство «ДТЕК Київські електромережі», як належним спосіб захисту прав та охоронюваних законом інтересів позивача, обраний виходячи з положень п. 10 ч. 2 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України. При цьому, суд звертає увагу, що оскаржуваний лист відповідача від 01.06.2018 №31/26-8939вх не є рішенням у розумінні положень Кодексу адміністративного судочинства України, а містить лише інформацію відносно вчинених суб`єктом владних повноважень дій, відтак, позовна вимога про визнання протиправним та скасування рішення Регіонального сервісного центру МВС в м. Києві, оформлене листом від 01.06.2018 №31/26-8939зв, є неналежним способом захисту.

У той же час, слід зазначити, що недоліки документів, поданих позивачем з метою перереєстрації спірного транспортного засобу, про які представником відповідача вказано у відзиві на позовну заяву, не були встановлені останнім під час їх безпосереднього розгляду та надання відповіді листом від 01.06.2018 №31/26-8939вх, а тому окремому дослідженню та оцінці у межах спірних правовідносин судом не підлягають.

На підставі викладеного, виходячи зі змісту спірних правовідносин, суд вказує на необхідність зобов`язання Регіонального сервісного центру МВС в м. Києві повторно розглянути заяву Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські електромережі» про перереєстрацію транспортного засобу Камаз 43114 (реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 ) на Приватне акціонерне товариство «ДТЕК Київські електромережі». Водночас, позовна вимога про зобов`язання здійснити перереєстрацію транспортного засобу Камаз 43114 (реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 ) на Приватне акціонерне товариство «ДТЕК Київські електромережі» наразі є передчасною та такою, що відповідно задоволенню не підлягає.

У силу ч.ч. 1 та 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Беручи до уваги викладене, суд дійшов до висновку про часткове задоволення позовних вимог.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору (ч. 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України).

Як вбачається з наявного у матеріалах справи платіжного доручення від 13.06.2018 №2653207, під час звернення з даним позовом до суду сплачено судовий збір у розмірі 3 524,00 грн. Відтак, виходячи з розміру задоволених позовних вимог, на користь позивача підлягає присудженню судовий збір у розмірі 1 762,00 грн.

Керуючись ст.ст. 12, 77, 139, 246, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Регіонального сервісного центру МВС в м. Києві щодо відмови у здійсненні перереєстрації транспортного засобу Камаз 43114 (реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 ) на Приватне акціонерне товариство «ДТЕК Київські електромережі».

Зобов`язати Регіональний сервісний центр МВС в м. Києві повторно розглянути заяву Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські електромережі» про перереєстрацію транспортного засобу Камаз 43114 (реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 ) на Приватне акціонерне товариство «ДТЕК Київські електромережі».

В іншій частині позову відмовити.

Присудити здійснені Приватним акціонерним товариством «ДТЕК Київські електромережі» (код ЄДРПОУ 41946011, адреса: 04080, м. Київ, вул. Новокостянтинівська, 20) документально підтверджені судові витрати у розмірі 1 762,00 грн. (однієї тисячі семисот шістдесяти двох грн. 00 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Регіонального сервісного центру МВС в м. Києві (код ЄДРПОУ 40112076, адреса: 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11).

Рішення набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Т.О. Скочок