
Ічнянський районний суд Чернігівської області
Справа №733/585/19
№ 3/733/169/19
Постанова
Іменем України
"07" червня 2019 р. м. Ічня
Ічнянський районний суд Чернігівської області
в складі: судді – Овчарика В.М.,
за участю прокурора Лаєвського В.М.,
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності-
ОСОБА_1 та
секретаря Ткаченко В.М.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Чернігівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення корупційного правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Малахи Чорнухинського району Полтавської області, одруженого, мешканця АДРЕСА_1 , лісника Жадьківського лісництва ДП «Прилуцьке лісове господарство» Чернігівського обласного управління та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України, ІПН: НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
установив:
ОСОБА_1 перебуваючи на посаді майстра лісу Жадьківського лісництва ДП «Прилуцьке лісове господарство» Чернігівського обласного управління та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 року є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік за формою, що визначається Національним агентством, а саме подав таку декларацію 29.04.2018 року, хоча граничний термін подачі такої декларації був до 01.04.2018 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав частково та пояснив, що не подав декларацію до 01.04.2018 року, у зв`язку з тим, що був збій у системі.
Прокурор у судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки скоєння ним корупційного діяння знайшло своє підтвердження в ході судового розгляду та просив накласти на нього стягнення у виді 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, та дослідивши матеріали адміністративної справи, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до наказу Чернігівського облуправління лісового та мисливського господарства ДП «Прилуцький лісгосп» № 127-К від 29 грудня 2012 року ОСОБА_1 переведено на посаду майстра лісу обходу № 3 Жадьківського лісництва з 01.01.2013 року з оплатою праці згідно штатного розпису (а.с. 28).
Державне підприємство «Прилуцьке лісове господарство» засноване на державній власності, відповідно до наказу Міністерства лісового господарства України від 31 жовтня 1991 року № 133 «Про організаційну структуру управління лісовим господарством України» та належить до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України і координується Чернігівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, яке здійснює свою діяльність на комерційній основі відповідно до чинного законодавства України та статуту (а.с. 20-27).
Статтею 4 Статуту передбачено, що підприємство є державним комерційним підприємством - юридичною особою публічного права та суб`єктом господарювання державного сектору економіки.
Засновником ДП «Прилуцьке лісове господарство» є Державне агентство лісових ресурсів України.
Державне підприємство «Прилуцьке лісове господарство» створено розпорядчим актом органу державної влади, відповідно до статті 81 Цивільного кодексу України, є юридичною особою публічного права.
До структури ДП «Прилуцьке лісове господарство» входить 7 лісництв: Варвинське, Жадьківське, Кам`янське, Ладанське, Ічнянське, Прилуцьке та Сокиринське. (Вони розташовані на території чотирьох адміністративних районів — Прилуцького, Ічнянського, Варвинського та Срібнянського).
ОСОБА_1 14.05.2015 року під особистий підпис попереджений з обмеженнями, встановленими ЗУ «Про запобігання корупції» (Далі-Закон) (а.с. 29).
Опрацюванням відкритих джерел інформації, які містяться в загальному доступі в мережі Інтернет, зокрема на сайті: http://public.nazk.gov.ua встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік лише 29.04.2018 року (а.с. 6).
Згідно даних послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчиняв ОСОБА_1 у період з 01.01.2018 по 06.02.2019, останній подав декларацію лише 29.04.2018 (а.с. 13-18).
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією – діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-УІІ від 14.10.2014 року, посадові особи юридичної особи публічного права є суб`єктами на яких поширюється дія цього Закону.
Частиною 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Таким чином ОСОБА_1 , будучи особою на яку відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється дія цього Закону, в порушення ч. 1 ст. 45 Закону не своєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, оскільки граничний термін подачі такої декларації був до 01.04.2018 року включно, а декларація ним фактично подана 29.04.2018 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Суд критично відноситься на посилання ОСОБА_1 про те, що причиною не подання декларації до 01.04.2018 року був збій системи, оскільки будь-яких доказів цьому не надано.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який одружений, працює, ступінь його вини, відсутність відомостей про попередні притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин і вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу, але в мінімальному розмірі, передбаченого санкцією статті, за якою він притягається до адміністративної відповідальності, оскільки особі, що скоїла адміністративне правопорушення, необхідно призначити стягнення, необхідне і достатнє для її виправлення та попередження вчинення нових правопорушень.
Керуючись ст. 33, 34, 35, 40-1, 172-6 ч. 1, 221, 280, 283, 284 КУпАП, ст. 2, 3, 4, 12, 45, Закону України «Про запобігання корупції», суд
постановив:
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави в особі Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп (отримувач УК в Ічнянському районі/22030101, код ЄДРПОУ: 38030010, Банк отримувача: Казначейство України, код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: 31215206025133).
Особа, притягнута до адміністративної відповідальності, зобов`язана сплатити штраф не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення і повідомити про це суд шляхом представлення документа про його сплату.
У разі несплати штрафу у зазначений строк в добровільному порядку, його стягнення проводиться примусово і з особи, притягнутої до адміністративної відповідальності, стягується подвійний розмір штрафу відповідно до положень ч. 2 ст. 308 КУпАП, який становитиме 1 700 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Ічнянський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя В.М. Овчарик