Рішення № 82259699, 06.06.2019, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
06.06.2019
Номер справи
640/20203/18
Номер документу
82259699
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

06 червня 2019 року № 640/20203/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Качура І.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу

за позовом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Квік Мані»

про стягнення заборгованості

В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась з позовом Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, у якому просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Квік Мані» до Державного бюджету України штраф у сумі 3400,00 грн з підстав не сплати відповідачем у визначені Законом України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" строки штрафу, застосованого постановою позивача від 14.09.2018 № 747/1070/15-2/9-П.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва суду від 11.12.2018 року відкрито провадження в адміністративній справі №640/20203/18, розгляд якої вирішено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи. Відповідачу запропоновано надати відзив на позовну та наявні у нього докази, що стосуються спору.

Відповідно до частини шостої статті 251 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що ухвала суду від 11.12.2018 року вручена відповідачу належним чином, проте останнім в установлений судом строк не подано відзиву на позовну заяву.

Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

23.08.2018 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг складено акт про правопорушення, вчинені Товариства з обмеженою відповідальністю «Квік Мані» на ринку фінансових послуг № 1070/15-2/9, яким зафіксовано порушення відповідачем порядку надання звітності фінансовими компаніями, фінансовими установами - юридичними особами публічного права, довірчими товариствами, а також юридичними особами - суб`єктами господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами. Але мають визначену законами та нормативно-правовими актами Держфінпослуг або Нацкомфінпослуг можливість надавати послуги з фінансового лізингу, затвердженого розпорядженням Нацкомфінпослуг від 26.09.2017 року №3840, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.10.2017 року за № 1294/31162, зокрема, Товариством не подано Додаток 12 «Довідка про укладені та виконані договори з надання коштів у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту», Додаток 14 «Інформація щодо структури основного капіталу фінансової установи» та Додаток 15 «Інформація щодо активів фінансової установи» станом на 30.06.2018 рік, що свідчить про порушення Товариством вимог чинного законодавства у сфері надання фінансових послуг, а саме: ст. 14 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг; підпункту 2 пункту 4 розділу 2 Порядку №3840.

На підставі вказаного акта 14.09.2018 року позивачем прийнято постанову № 747/1070/15-2/9-П, якою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Квік Мані» застосовано штрафну санкцію у розмірі 3400,00 грн.

Оцінивши надані позивачем докази, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини суд зазначає таке.

Відповідно до пункту 10 частини першої статті 28 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, у межах своєї компетенції: у разі порушення законодавства про фінансові послуги, нормативно-правових актів національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, застосовує заходи впливу та накладає адміністративні стягнення.

Положеннями частини першої статті 39 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" передбачено, що у разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, застосовує заходи впливу відповідно до закону.

Згідно пункту 3 частини першої статті 40 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, може застосовувати такі заходи впливу накладати штрафи в розмірах, передбачених статтями 41 і 43 цього Закону.

Відповідно до частини третьої статті 41 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" штрафи, накладені національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, стягуються у судовому порядку.

Враховуючи те, що відповідачем у встановлений строк не надано відзиву на позовну заяву, не спростовано доводів позивача та не надано доказів скасування/оскарження рішення позивача або сплати суми штрафу, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та законними, надані позивачем докази та повідомлені ним обставини є достатніми для прийняття рішення у справі.

Згідно вимог частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Керуючись статтями 9, 14, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (01001, м. Київ, вул. Б. Грінченка, 3, ідентифікаційний код 38062828) задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Кві Мані» (04053, м. Київ, вул. Обсерваторна, 13/15, код ЄДРПОУ 40849234) до Державного бюджету України (рахунок територіального управління Державної казначейської служби України за місцем знаходження платника на балансовий рахунок 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету", код бюджетної класифікації за доходами 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності 106) штраф у розмірі 3400,00 грн.

Рішення набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України. Рішення суду може бути оскаржено за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.А. Качур