
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
05 червня 2019 року справа № 580/1756/19
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Руденко А.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Звенигородської міської ради Черкаської області про визнання незаконними рішень сесії міської ради, -
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до Звенигородської міської ради Черкаської області, в якій просить:
- визнати незаконним та скасувати рішення 34 сесії 7 скликання Звенигородської міської ради Черкаської області №34-19/VІІ від 23.11.2018;
- визнати незаконним та скасувати рішення 34 сесії 7 скликання Звенигородської міської ради Черкаської області №34-18/VІІ від 23.11.2018.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.
У прийнятті позовної заяви слід відмовити з таких підстав.
Згідно частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб?єктів владних повноважень.
Згідно пункту 3 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративним судом є суд, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративною справою є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір.
Згідно пункту 2 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України публічно-правовим спором є спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв?язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій.
Пунктом 1 частини 1 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах фізичних чи юридичних осіб із суб?єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Публічно-правовий спір, на який поширюється юрисдикція адміністративних судів, є спором між учасниками публічно-правових відносин і стосується саме цих відносин. При цьому публічно-правовий спір виникає у разі порушення суб`єктом владних повноважень прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у публічно-правових відносинах.
Підставою для звернення позивача з позовом до суду стало прийняття Звенигородською міською радою Черкаської області рішення №34-19/VІІ від 23.11.2018, яким ОСОБА_2 передано в приватну власність земельну ділянку площею 0,1000 га кадастровий номер НОМЕР_1 із земель житлової та громадської забудови для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд за адресою АДРЕСА_1 , та рішення №34-18/VІІ від 23.11.2018, яким схвалено та затверджено відповіді на клопотання гр. ОСОБА_3 за вх. №Г-300/02-11 від 19.11.2018 та вх. №Г-305/02-11 від 23.11.2018.
Отже, відносини публічно-правового характеру, пов`язані із виконанням суб`єктом владних повноважень публічно-владних управлінських функцій при прийнятті рішень Звенигородської міської ради Черкаської області №34-19/VІІ від 23.11.2018 та №34-18/VІІ від 23.11.2018 виникли між Звенигородською міською радою Черкаської області та ОСОБА_2 і ОСОБА_3 .
Таким чином, оскаржувані рішення не впливають на права, свободи та інтереси позивача, що свідчить про відсутність публічно-правового спору між позивачем і Звенигородською міською радою Черкаської області та виключає можливість звернення до суду.
При цьому поняття “спір, який не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства” слід тлумачити в більш широкому значенні, тобто як поняття, що стосується тих спорів, які не підлягають розгляду як в порядку адміністративного судочинства, так і тих, які взагалі не підлягають судовому розгляду.
Таким чином, заявлені позовні вимоги не підлягають розгляду як в порядку адміністративного судочинства, так і взагалі не підлягають судовому розгляду.
З огляду на зазначене суддя дійшов висновку про відсутність підстав для відкриття провадження в адміністративній справі.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 170, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
У відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Звенигородської міської ради Черкаської області про визнання незаконними рішень сесії міської ради відмовити.
Копію ухвали разом із позовною заявою, доданими до неї матеріалами повернути позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд.
Суддя А.В. Руденко