
Справа № 420/1108/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 травня 2019 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд під головуванням судді Андрухіва В.В., за участю секретаря судового засідання Рижук В.І., позивач - не з`явився, представника відповідача - Дубчака Д.В. (за довіреністю), третя особа - не з`явилася, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки про визнання дій протиправними, скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Міністерства оборони України, третя особа на стороні відповідача - Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, в якому просить:
- визнати протиправними дії Міністерства оборони України щодо ОСОБА_1 ;
- скасувати рішення Міністерства оборони України про відмову йому в призначенні одноразової грошової допомоги у зв`язку із встановленням інвалідності ІІ групи з 22 серпня 2018 року;
- зобов`язати Міністерство оборони України призначити та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу у зв`язку із встановленням інвалідності ІІ групи з 22 серпня 2018 року, внаслідок травми, пов`язаної із захистом Батьківщини, у розмірі 300-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, з урахуванням виплаченої раніше суми одноразової грошової допомоги.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він, прапорщик військової частини А3516, брав безпосередню участь в антитерористичній операції з 15 грудня 2014 року по 10 лютого 2015 року, що підтверджується довідкою про безпосередню участь в антитерористичній операції від 01.09.2015 року №1063. 10 лютого 2015 року під час виконання службових обов`язків на заправному пункті штабу АТО, в службовий час, прапорщик в/ч А3516 ОСОБА_1 , внаслідок обстрілу аеродрому Краматорськ з систем реактивного залпового вогню, отримав мінно-вибухову травму, струс головного мозку, вогнепальне поранення м`яких тканин у верхній третині лівого плеча, закритий перелом верхнього правого наколінника без зміщення уламків. Після отриманих поранень та травм неодноразово перебував на обстежені та лікуванні: ВМКЦ Північного регіону з 10.02.2015 року по 13.02.2015 року, в/ч 3114 м. Полтава з 13.02.2015 року по 17.02.2015 року, ВМКЦ Південного регіону з 03.06.2015 року по 24.06.2015 року.
Позивач вказав, що 13 липня 2015 року він пройшов Обласну медико-соціальну експертну комісію в м. Одеса. Згідно довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією серія 10ААВ №773963, позивач під час первинного огляду отримав 3-ю групу інвалідності, травма пов`язана із виконанням обов`язків військової служби.
Позивач зазначив, що допомога у зв`язку з встановленням 3-ї групи інвалідності виплачена йому в сумі 182700,00 грн.
Позивач вказав, що 22 серпня 2018 року, під час повторного проходження огляду Обласною медико-соціальною експертною комісією в м. Одеса, його визнано особою з інвалідністю 2-ї групи внаслідок травми, пов`язаної із захистом Батьківщини.
Після чого позивач звернувся із заявою про отримання доплати одноразової грошової допомоги. Дану заяву 24.09.2018 року за вих. №6789 Одеським ОВК, правонаступником якого є Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, було направлено до комісії МОУ з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум.
Позивач зазначив, що 14 лютого 2019 року на його адресу надійшов лист-відмова з копією витягу з протоколу засідання комісії МОУ з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум від 28 грудня 2018 року №139.
Позивач вказав, що розглянувши подані документи, комісія дійшла висновку про відмову в призначенні одноразової грошової допомоги.
Позивач зазначив, що з довідки до акту огляду МСЕК серії 12 ААБ №033422 вбачається, що 2-гу групу інвалідності йому встановлено з 22 серпня 2018 року за наслідками повторного огляду, в той час, 3-ю групу інвалідності встановлено з 13.07.2015 року, тобто зі спливом передбаченого дворічного строку.
Позивач вказав, що в силу ст.58 Конституції України, норма Закону України від 6 грудня 2016 року №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яка набрала чинності 01 січня 2017 року, не може розповсюджуватись на спірні правовідносини, а саме: зміни групи інвалідності за часовий проміжок з 2015 по 2018 роки, оскільки це фактично означатиме застосування зворотної дії закону в часі. Застосування даної норми можливе лише у разі повторного встановлення інвалідності для позивача, починаючи з 22.08.2018 року і саме з цього моменту слід відраховувати дворічний строк.
Ухвалою від 04.03.2019 року відкрито загальне позовне провадження в адміністративній справі та призначено підготовче засідання на 25 березня 2019 року о 10:00 год.
У підготовчому засіданні 25.03.2019 року оголошено перерву до 16.04.2019 року до 10:00 год. у зв`язку з тим, що строк подання відзиву на позов ще не сплинув, та неможливістю вирішення усіх питань, передбачених ст.181 КАС України.
Ухвалою від 17.04.2019 року продовжено строк підготовчого провадження у справі на 30 днів. Закрито підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду по суті на 15 травня 2019 року о 10 год. 00 хв.
У судовому засіданні 15.05.2019 року оголошено перерву до 28.05.2019 року до 10:00 год. у зв`язку з неможливістю вирішення справи в даному засіданні через необхідність розгляду судом іншої справи, призначеної на 11:00 год., розгляд якої проводиться в режимі відеоконференції.
У судове засідання, призначене на 28.05.2019 року на 10:00 год., з`явився представник відповідача.
16.05.2019 року та 21.05.2019 року через канцелярію суду від представника позивача надійшли заяви про розгляд справи за його відсутності.
Третя особа про причини неявки суд не повідомила.
Під час судового розгляду справи представник відповідача проти задоволення позову заперечував та вважав його необґрунтованим. 02.04.2019 року представник відповідача надав письмовий відзив, в якому зазначив, що під час вирішення питання щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 , слід застосовувати порядок, що діяв на день виникнення права, та станом на дату, що зазначена у довідці медико-соціальної експертної комісії. У довідці обласної медико-соціальної експертної комісії серії 10 ААВ за № 773863 про встановлення ОСОБА_1 інвалідності 3-ї групи, пов`язаної з виконанням обов`язків військової служби, зазначено дату - 10.07.2015 року. А довідкою МСЕК серії 12ААВ №033422 від 14.08.2018 року ОСОБА_1 було встановлено 2-гу групу інвалідності, пов`язаної із захистом Батьківщини.
Представник відповідача вказав, що відносно позивача 10.07.2015 року є днем виникнення права на отримання одноразової грошової допомоги.
Представник відповідача вважав посилання позивача в позовній заяві на судові рішення (правові висновки) Верховного Суду України та Верховного Суду недоречними, оскільки вони були зроблені в правовідносинах, які виникли до набрання чинності Законом №1774-VIII від 06.12.2016 року, яким пункт 4 статті 16-3 було доповнено абзацом другим такого змісту: «У разі зміни групи інвалідності, її причини або ступеня втрати працездатності понад дворічний термін після первинного встановлення інвалідності виплата одноразової грошової допомоги у зв`язку із змінами, що відбулися, не здійснюється».
При цьому, у відповідності до приписів частини першої розділу II «Прикінцеві та перехідні положення», цей Закон набрав чинності з 1 січня 2017 року.
Представник відповідача зазначив, що на момент виникнення спірних правовідносин у даній справі, законодавство, яке аналізувалося Верховним Судом України, було змінене, та правові висновки не могли врахувати (аналізувати) і не враховували норму пункт 4 статті 16-3 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" в редакції Закону №1774-VIII від 06.12.2016 року.
Представник відповідача вказав, що починаючи з 01.01.2017 року законодавцем встановлено імперативну заборону (якої до цього не було) на виплату одноразової грошової допомоги у разі зміни групи інвалідності, її причини або ступеня втрати працездатності понад дворічний термін після первинного встановлення інвалідності.
Первинний огляд та встановлення третьої групи інвалідності позивачу було здійснено 10.07.2015 року - в день видачі довідки МСЕК серія 10 ААВ №773863. Натомість, зміна групи інвалідності (з III групи на II групу) відбулася довідкою МСЕК серії 12ААВ №033422 від 14.08.2018 року, якою ОСОБА_1 було встановлено II групу інвалідності, пов`язаної із захистом Батьківщини, тобто понад дворічний термін після первинного встановлення інвалідності.
Представник відповідача вважав, що Міністерство оборони України діяло у відповідності до вимог чинного законодавства.
17.04.2019 року через канцелярію суду третя особа надала письмові пояснення, відповідно до яких позов не визнає та вважає його необґрунтованим. В письмових поясненнях третя особа зазначила, що вперше інвалідність ОСОБА_1 було встановлено 10.07.2015 року, про що свідчить копія довідки МСЕК серії 10ААВ від 10.07.2015 року №773963 про встановлення ОСОБА_1 третьої групи інвалідності. В свою чергу, у заяві від 18.09.2018 року ОСОБА_1 порушував питання виплати одноразової грошової допомоги у зв`язку із встановленням йому другої групи інвалідності. До цієї вимоги було додано копію довідки МСЕК серії 12ААБ від 14.08.2018 року №033422 про встановлення ОСОБА_1 другої групи інвалідності.
Третя особа вказала, що з наведеного вбачається те, що у ОСОБА_1 зміна групи інвалідності відбулась понад дворічний строк після первинного встановлення інвалідності, отже права на здійснення виплати одноразової грошової допомоги він не має.
Заслухавши вступне слово представника відповідача, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд встановив наступні обставини.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , прапорщик військової частини А3516, брав безпосередню участь в антитерористичній операції з 15 грудня 2014 року по 10 лютого 2015 року, що підтверджується довідкою про безпосередню участь в антитерористичній операції від 01.09.2015 року №1063 (а.с. 10).
10 лютого 2015 року під час виконання службових обов`язків на заправному пункті штабу АТО, в службовий час, прапорщик в/ч А3516 ОСОБА_1 , внаслідок обстрілу аеродрому Краматорськ з систем реактивного залпового вогню, отримав вибухову травму, струс головного мозку, вогнепальне поранення м`яких тканин у верхній третині лівого плеча, закритий перелом верхнього правого наколінника без зміщення уламків, що підтверджується довідкою про обставини травми від 03.04.2015 року №350/1751247139/509/кс (а.с. 10 зворотній бік).
Відповідно до довідки Обласної медико-соціальної експертної комісії серії 10 ААВ №773963 від 13.07.2015 року, зазначено, що позивачу встановлено третю групу інвалідності, та вказано, що травма пов`язана із виконанням обов`язків військової служби (а.с. 13).
Згідно довідки Обласної медико-соціальної експертної комісії серії 10 ААА №125647 від 13.07.2015 року, ступінь втрати професійної працездатності ОСОБА_1 складає 60% (а.с. 13 зворотній бік).
Допомога позивачу у зв`язку з встановленням 3-ї групи інвалідності виплачена в сумі 182700,00 грн., що сторонами не оспорювалося.
Відповідно до довідки Обласної медико-соціальної експертної комісії серії 12 ААБ №033422 від 22.08.2018 року, зазначено, що позивачу при повторному огляді встановлено другу групу інвалідності, та вказано, що травма пов`язана із захистом Батьківщини (а.с. 16).
Судом встановлено, що 18.09.2018 року позивач звернувся до Військового комісару Одеського обласного військового комісаріату з заявою про виплату одноразової грошової допомоги у зв`язку із встановленням другої групи інвалідності внаслідок травми, пов`язаної із захистом Батьківщини. До заяви позивачем було додано: копії довідок Обласної медико-соціальної експертної комісії серії 10 ААВ №773963 від 13.07.2015 року, серії 10 ААА №125647 від 13.07.2015 року, серії 12 ААБ №033422 від 22.08.2018 року; копії паспорта та ідентифікаційного коду; копію свідоцтва про хворобу від 24.06.2016 року №927; копію довідки про обставини травми від 03.04.2015 року; копію довідки про участь в АТО від 01.09.2015 року №263 (а.с. 63).
24.09.2018 року за вих. №6789 Одеський обласний військовий комісаріат надіслав подану позивачем заяву з додатками до Департаменту фінансів Міністерства оборони України (а.с. 64-65).
Відповідно до витягу з протоколу засідання комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум від 28.12.2018 року №139, розглянувши подані документи, комісія дійшла висновку про відмову в призначенні одноразової грошової допомоги ОСОБА_2 , у зв`язку з тим, що групу інвалідності змінено понад дворічний термін після встановлення первинної. Зазначено, що допомога у зв`язку з встановленням ІІІ групи інвалідності виплачена в сумі 182700 грн. (а.с. 68).
Частиною п`ятою статті 17 Конституції України передбачено, що держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.
Відповідно ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.
Згідно статті 41 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу", виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та резервістів під час виконання ними обов`язків служби у військовому резерві здійснюється в порядку і на умовах, встановлених Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Відповідно до частин першої, другої статті 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання.
Одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі, зокрема, встановлення військовослужбовцю інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого ним під час виконання обов`язків військової служби або внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням ним обов`язків військової служби, чи встановлення інвалідності особі після її звільнення з військової служби внаслідок причин, зазначених у цьому підпункті (п.4 ч.2 ст.16 Закону).
Згідно ч.4 статті 163 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (в редакції, чинній на момент встановлення позивачу вищої групи інвалідності), якщо протягом двох років військовослужбовцю, військовозобов`язаному або резервісту після первинного встановлення інвалідності або ступеня втрати працездатності без встановлення інвалідності під час повторного огляду буде встановлено вищу групу інвалідності або більший відсоток втрати працездатності, що дає їм право на отримання одноразової грошової допомоги в більшому розмірі, виплата провадиться з урахуванням раніше виплаченої суми.
У разі зміни групи інвалідності, її причини або ступеня втрати працездатності понад дворічний термін після первинного встановлення інвалідності виплата одноразової грошової допомоги у зв`язку із змінами, що відбулися, не здійснюється.
Відповідно до ч.9 статті 163 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги визначається Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України №975 від 25.12.2013 року затверджено Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - Порядок №975).
Згідно п.3 Порядку №975, днем виникнення права на отримання одноразової грошової допомоги є: у разі встановлення інвалідності або ступеня втрати працездатності без встановлення інвалідності - дата, що зазначена у довідці медико-соціальної експертної комісії.
Пунктом 8 Порядку №975 (в редакції, чинній на момент встановлення позивачу вищої групи інвалідності (22.08.2018 року)) встановлено, якщо протягом двох років військовослужбовцю, військовозобов`язаному та резервісту після первинного встановлення інвалідності або ступеня втрати працездатності без встановлення інвалідності під час повторного огляду буде встановлено згідно з рішенням медико-соціальної експертної комісії вищу групу чи іншу причину інвалідності або більший відсоток втрати працездатності, що дає їм право на отримання одноразової грошової допомоги в більшому розмірі, виплата провадиться з урахуванням раніше виплаченої суми.
У разі повторного встановлення (зміни) групи інвалідності, причин її виникнення або ступеня втрати працездатності понад дворічний строк після первинного встановлення інвалідності виплата одноразової грошової допомоги не здійснюється.
Відповідно до пункту 12 Порядку №975, призначення і виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, військовозобов`язаним та резервістам, яких призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, здійснюється Міноборони, іншими центральними органами виконавчої влади, що здійснюють керівництво військовими формуваннями та правоохоронними органами, та іншими органами державної влади, військовими формуваннями та правоохоронними органами, в яких передбачено проходження військової служби військовослужбовцями, навчальних (або перевірочних) та спеціальних зборів - військовозобов`язаними, проходження служби у військовому резерві - резервістами (далі - розпорядник бюджетних коштів).
Як встановлено судом вище, у довідці Обласної медико-соціальної експертної комісії серії 10 ААВ за №773863 про встановлення ОСОБА_1 інвалідності ІІІ групи, пов`язаної з виконанням обов`язків військової служби, зазначено дату видачі - 13.07.2015 року (а.с. 13). А довідкою МСЕК серії 12ААВ №033422 від 22.08.2018 року ОСОБА_1 було встановлено ІІ групу інвалідності, пов`язаної із захистом Батьківщини (а.с. 16).
Отже, зміна групи інвалідності з ІІІ на ІІ відбулася після спливу дворічного терміну.
Суд вважає безпідставними посилання позивача на правову позицію, викладену в постановах Верховного Суду України від 18.11.2014 року по справі №21-446а14, від 21.04.2015 року по справі №21-135а15, від 10.03.2015 по справі №21-563а14 та позицію, викладену Верховним Судом в постанові від 20.03.2018 року по справі №295/3091/17, оскільки висновки у вказаних рішеннях були зроблені в правовідносинах, які виникли до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» №1774-VIII від 06.12.2016 року, яким пункт 4 статті 163 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" було доповнено абзацом другим, відповідно до якого у разі зміни групи інвалідності, її причини або ступеня втрати працездатності понад дворічний термін після первинного встановлення інвалідності виплата одноразової грошової допомоги у зв`язку із змінами, що відбулися, не здійснюється.
При цьому, у відповідності до приписів частини першої розділу II «Прикінцеві та перехідні положення», цей Закон набрав чинності з 1 січня 2017 року.
Тобто, на момент виникнення спірних правовідносин, законодавство, яке аналізувалося Верховним Судом України та Верховним Судом у вищенаведених рішеннях, було змінене, та правові висновки не могли врахувати і не враховували норму пункт 4 статті 163 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", в редакції Закону №1774-VIII від 06.12.2016 року.
Таким чином, починаючи з 01.01.2017 року законодавцем встановлено імперативну заборону на виплату одноразової грошової допомоги у разі зміни групи інвалідності, її причини або ступеня втрати працездатності понад дворічний термін після первинного встановлення інвалідності.
Отже, оскільки зміна групи інвалідності позивача відбулась понад дворічний строк після первинного встановлення інвалідності , права на здійснення виплати одноразової грошової допомоги, з урахуванням раніше виплаченої суми, позивач не має.
Суд вважає, що до спірних правовідносин підлягають застосуванню норми ч.4 статті 163 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та пункт 8 Порядку №975 в редакціях, що були чинними на момент встановлення позивачу вищої групи інвалідності, а не первинного встановлення інвалідності у 2015 році, оскільки саме з фактом зміни групи інвалідності пов`язане виникнення права на виплату одноразової грошової допомоги, і зміни в законодавстві шляхом доповнення вказаних норм права абзацом другим, яким встановлено пряму заборону виплати вказаної допомоги, якщо після первинного встановлення інвалідності сплинув дворічний термін, відбулося до встановлення позивачу ІІ групи інвалідності.
Тому доводи позивача щодо неправильного застосування відповідачем ст.58 Конституції України щодо дії закону в часі - суд до уваги не бере як безпідставні.
Крім цього, слід зауважити, що навіть до внесення змін до ч.4 ст.163 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та п.8 Порядку №975, станом на момент первинного встановлення інвалідності позивачу, законодавство передбачало право на отримання одноразової грошової допомоги в більшому розмірі, з урахуванням раніше виплачених сум, за умови, якщо протягом двох років військовослужбовцю, військовозобов`язаному або резервісту після первинного встановлення інвалідності під час повторного огляду буде встановлено вищу групу інвалідності. Тобто обмеження дворічним терміном періоду після первинного встановлення інвалідності та встановлення вищої групи інвалідності існувало і станом на 13.07.2015 року.
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що Міністерство оборони України діяло у відповідності до вимог чинного законодавства, а вимоги позивача є безпідставними, не ґрунтуються на Законі та суперечать нормам матеріального права.
Також суд зазначає, що оскаржуване рішення відповідає критеріям, визначеним ч.2 ст.2 КАС України.
Згідно з ч.1 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є безпідставними та не підлягають задоволенню, а тому в їх задоволенні належить відмовити.
Керуючись ст.ст. 2, 5-6, 9, 72, 77, 90, ст.ст. 241-246, п.15.5 ч.1 розділу VII КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1, р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) до Міністерства оборони України (адреса: просп. Повітрофлотський, 6, м. Київ, 03168, код ЄДРПОУ 00034022), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (адреса: вул. Пироговська, 6, м. Одеса, 65044, код ЄДРПОУ 08402040), про визнання протиправними дій Міністерства оборони України щодо ОСОБА_1 ; скасування рішення Міністерства оборони України про відмову ОСОБА_1 в призначенні одноразової грошової допомоги у зв`язку із встановленням інвалідності ІІ групи з 22 серпня 2018 року; зобов`язання Міністерство оборони України призначити та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу у зв`язку із встановленням інвалідності ІІ групи з 22 серпня 2018 року, внаслідок травми, пов`язаної із захистом Батьківщини, у розмірі 300-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, з урахуванням виплаченої раніше суми одноразової грошової допомоги - відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд з одночасною подачею копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено 07 червня 2019 року.
Суддя В.В. Андрухів
.