
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 49089 м. Дніпро, вул. Академіка Янгеля, 4, (веб адреса сторінки на офіційному веб –порталі судової влади України в мережі Інтернет - http://adm.dp.court.gov.ua)
22 березня 2019 року Справа № 160/1980/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Жукової Є.О.,
при секретарі судового засідання Тонояні А.К.,
за участю:
представника позивача Авраменко Т.М.,
представника відповідача Башти В.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ВИРОБНИЧЕ ЖИТЛОВО-РЕМОНТНО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ ОБ`ЄДНАННЯ" ЖОВТОВОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (вул.Першотравнева 22, м.Жовті Води, Дніпропетровська обл., 52210) до Жовтоводської міської ради (бульвар Свободи 33, м.Жовті Води, Дніпропетровська обл., 52200) про визнання незаконним та скасування Рішення Жовтоводської міської ради від 30.01.2019 року №2515-49 (І)/VII "Про встановлення приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків", -
ВСТАНОВИВ:
28 лютого 2019 р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ВИРОБНИЧЕ ЖИТЛОВО-РЕМОНТНО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ ОБ`ЄДНАННЯ" ЖОВТОВОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (вул.Першотравнева 22, м.Жовті Води, Дніпропетровська обл., 52210) до Жовтоводської міської ради (бульвар Свободи 33, м.Жовті Води, Дніпропетровська обл., 52200), в якій позивач просить суд визнати незаконним та скасувати Рішення Жовтоводської міської ради від 30.01.2019 року №2515-49 (І)/VII "Про встановлення приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків".
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01.03.2019 р. провадження у справі було відкрито та справа призначена до розгляду в порядку підготовчого провадження в судовому засіданні, за правилами загального позовного провадження.
Позовні вимоги обґрунтовано наступним.
30.01.2019 р. Жовтоводська міська рада прийняла рішення за №2515-49 (І)/VII "Про встановлення приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків" відповідно до якого директора Комунального підприємства "Виробниче житлово-ремонтно-експлуатаційне об`єднання" Жовтоводської міської ради" Полякова А.П. зобов`язано, а саме: в строк до 08.02.2019 р. забезпечити закупівлю приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків; в строк до 11.02.2019 р. забезпечити прийняття на баланс КП ВЖРЕО придбаних лічильників по договорам купівлі продажу; в строк до 11.02.2019 р. отримати у ПрАТ «ПЕЕМ «ЦБК» технічне завдання щодо встановлення вузлів обліку електричної енергії по всім приєднанням до мережі ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК»; в строк до 26.02.2019 р. забезпечити встановлення приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків, у відповідності до технічного завдання оператора системи розподілу; в строк до 28.02.2019 р. забезпечити укладання договорів на розподіл та постачання електричної енергії у відповідності до пункту 2.1.2 розділу II ПРРЕЕ для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків, які приєднанні до мереж ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» та перебувають під управлінням КП ВЖРЕО.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначає, що оскаржуване рішення Жовтоводської міської ради від 30.01.2019р. за № 2515-49 (І)/VII «Про встановлення приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків» прийнято з порушеннями вимог чинного законодавства, а тому підлягає скасуванню.
Водночас позивач зазначає, що рішенням Жовтоводської міської ради від 30.01.2019 р. № 2515-49 (І)/VII «Про встановлення приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків» визначені проміжки часу протягом лютого місяця 2019 року, за які підприємство повинно провести значний обсяг робіт, а саме: забезпечити закупівлю приладів обліку, забезпечити прийняття на баланс придбаних приладів, отримати у ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» технічне завдання щодо їх встановлення, забезпечити встановлення приладів обліку, забезпечити укладання договорів на розподіл та постачання електричної енергії, однак саме рішення на адресу Комунального підприємства «Виробниче житлово-ремонтно-експлуатаційне об`єднання» Жовтоводської міської ради» було направлено лише 19.02.2019 року.
При цьому, позивач посилається на той факт, що відповідачем був порушений порядок оприлюднення проекту рішення, а саме: рішення було направлене на адресу позивача після спливу більшості термінів щодо граничних строків виконання більшості робіт, передбачених спірним рішенням, всі ці дії призвели до неможливості виконання даного рішення.
На підставі викладеного вище, апелюючи ст. ст. 62, 78 ГК України, ст. ст. 9, 13, 14 ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» позивач вважає оскаржуване Рішення Жовтоводської міської ради від 30.01.2019 року №2515-49 (І)/VII "Про встановлення приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків" незаконним та таким, що підлягає скасуванню.
В судове засідання, призначене на 22.03.2019 р., з`явились всі сторони у справі.
Повноважний представник позивача позовні вимоги підтримав, та просив суд останні задовольнити, з урахуванням позиції, викладеної як в позовній заяві від 28.02.2019 р., так і пояснень, наданих під час судового розгляду справи.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти позовної заяви та просив відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі, посилаючись на відзив від 15.03.2019 р., в якому зазначив наступне.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивачем зазначено, що оскаржуване рішення Жовтоводської міської ради від 30.01.2019 р. № 2515-49 (І)/VІІ «Про встановлення приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків» прийнято з порушення вимог ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
При цьому, представник відповідача у своєму відзиві на позовну заяву від 15.03.2019 р., зазначає, що твердження позивача в тексті позовної заяви на той факт, що оскаржуване рішення є регуляторним актом, є помилковим.
Визначення поняття «регуляторного акта» наведено у ст.1 ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», а саме: саме, регуляторний акт – це прийнятий уповноваженим регуляторним органом нормативно-правовий акт, який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб`єктами господарювання; прийнятий уповноваженим регуляторним органом інший офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, застосовується неодноразово та щодо невизначеного кола осіб і який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб`єктами господарювання, незалежно від того, чи вважається цей документ відповідно до закону, що регулює відносини у певній сфері, нормативно-правовим актом.
При цьому, у поданому відзиві від 15.03.2019 р. повноважним представником відповідача зазначено, що для визначення причетності проекту нормативно-правового акта, що розглядається, до регуляторного акта є доцільним користуватися тлумаченням понять, встановлених ГК України.
Представник відповідача також зазначає, що рішення Жовтоводської міської ради від 30.01.2019 р. № 2515-49(І)/VII «Про встановлення приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків» не є регуляторним актом у розумінні ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», оскільки воно не має ознак регуляторного акту, зокрема оскаржуване рішення стосується визначеного кола осіб; встановлює правила особистісного характеру; не розрахований на багаторазове використання для всіх передбачених ним випадків; йому не притаманна стабільність.
Відповідно до ст.59 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
Відповідно до п. 5.2 Статуту Підприємства, майно підприємства є спільною власністю територіальної громади міста Жовті Води і закріплюється за ним на праві повного господарського відання.
Відтак, Жовтоводська міська рада, як засновник КП «Виробниче житлово-ремонтно-експлуатаційне об`єднання» Жовтоводської міської ради» має право приймати рішення відносно комунального підприємства, що перебуває у власності територіальної громади м. Жовті Води.
З метою забезпечення безперебійного постачання енергоносіїв для забезпечення побутових потреб населення м. Жовті Води і врегулювання договірних відносин щодо розподілу і постачання електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків, на виконання ст.4 ЗУ «Про ринок електричної енергії» в редакції від 01.01.2019 р., постанови НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 312, рішення Жовтоводської міської ради від 26.12.2018 р. № 2490-48/VІІ, 30 січня 2019 року Жовтоводською міською радою було прийняло рішення № 2515-49(І) VІІ «Про встановлення приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків».
Рішенням від 30.01.2019 р. № 2515-49(І) VІІ Жовтоводська міська рада доручила директору комунального підприємства «Виробниче житлово-ремонтно-експлуатаційне об`єднання» Жовтоводської міської ради»: в строк до 08.02.2019 р. забезпечити закупівлю приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків без застосування процедура публічних закупівель РгоZоrrо; в строк до 11.02.2019 р. забезпечити прийняття на баланс КП ВЖРЕО придбаних лічильників по договорам купівлі продажу; в строк до 11.02.2019 р. отримати у ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» технічне завдання щодо встановлення вузлів обліку електричної енергії по всім приєднанням до мережі ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК»; в строк до 26.02.2019 р. забезпечити встановлення приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків, у відповідності до технічного завдання оператора системи розподілу. Для виконання робіт по встановленню лічильників дозволити КП ВЖРЕО укладати підрядні договори на виконання робіт без застосування процедури публічних закупівель РгоZоrrо; в строк до 28.02.2019 р. забезпечити укладання договорів на розподіл та постачання електричної енергії у відповідності до пункту 2.1.2 розділу ІІ ПРРЕЕ для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків, які приєднанні до мереж ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» та перебувають під управлінням КП ВЖРЕО.
Про прийняте Жовтоводською міською радою рішення № 2515-49(І)/ VІІ від 30.01.2019 р. КП ВЖРЕО було повідомлено листом від 08.02.2019 р. № 2/4-450-01-13.
Підтвердженням отримання КП ВЖРЕО листа виконкому від 08.02.2019 р. № 2/4-450-01-13 є лист комунального підприємства від 11.02.2019 р. № 01-07/286.
Повноважний представник відповідача, у поданому відзиві від 15.03.2018 р. також зазначає, що 18.12.2018 р. на адресу виконавчого комітету Жовтоводської міської ради надійшов лист Комунального підприємства «Виробниче житлово-ремонтно-експлуатаційне об`єднання» Жовтоводської міської ради» від 18.12.2018 р. № 01-07/2523, в тексті якого якому зазначено, що у зв`язку зі зміною у законодавстві у сфері розподілу та постачання електричної енергії є необхідність встановити прилади обліку електричної енергії у багатоквартирних будинках, та у першу чергу в будинках з ліфтами.
Крім того, у листі КП ВЖРЕО від 18.12.2018 р. зазначено, що «в деяких багатоповерхових будинках вже встановлені прилади обліку електроенергії на внутрішньо будинкові потреби, але вони не прийняті ДТЕК як розрахункові. Залишилось 22 багатоповерхових будинків, де необхідно встановити такі прилади обліку. Орієнтовна вартість встановлення одного приладу обліку, враховуючи виконання проектних робіт, складає 15,0 тис. грн. Прошу Вас вирішити питання виділення бюджетних асигнувань для скорішого встановлення приладів обліку електричної енергії на внутрішньо будинкові потреби для будинків з ліфтами на суму 330,0 тис. грн.».
20.12.2018 р. на адресу виконавчого комітету Жовтоводської міської ради надійшов лист КП ВЖРЕО від 20.12.2018 р. № 01-07/2550 в якому зазначено наступне.
Для підготовки на розгляд профільних депутатських комісій питання щодо надання підприємству кредиту із загального фонду бюджету міста на суму 272500,00 грн. повідомляємо, що даний кредит буде використано на придбання приладів обліку використаної електроенергії на внутрішньо будинкові потреби для будинків з ліфтами...».
26.12.2018 р. Жовтоводською міською радою було прийнято рішення № 2490-48/VII «Про надання довгострокового кредиту із загального фонду бюджету міста КП «Виробниче житлово-ремонтно-експлуатаційне об`єднання» Жовтоводської міської ради» відповідно до якого КП ВЖРЕО було надано довгостроковий кредит із загального фонду бюджету міста в сумі 272 500,00 грн. (двісті сімдесят дві тисячі п`ятсот грн., 00 коп.) на придбання приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місця загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків, на умовах відповідно до Порядку надання кредитів із загального фонду бюджету міста комунальним підприємствам, з терміном погашення до 31 січня 2020 року згідно графіку.
26 грудня 2018 р. між Управлінням житлово-комунального господарства, капітального будівництва, комунальної власності та регулювання земельних відносин Жовтоводської міської ради та КП ВЖРЕО було укладено договір №1 про надання довгострокового кредиту із загального фонду бюджету міста КП «Виробниче житлово-ремонтно-експлуатаційне об`єднання» Жовтоводської міської ради.
Відповідно до платіжного доручення № 1 від 26 грудня 2018 р. на банківський рахунок КП ВЖРЕО були перераховані кошті у сумі 272 500,00 грн. (двісті сімдесят дві тисячі п`ятсот грн. 00 коп.); призначення платежу: КПК 1218861:4112: надання довгострокового кредиту згідно договору № 1 від 26.12.2018 р.; рішення Жовтоводської міської ради № 2490-48/VІІ від 26.12.2018р.; без ПДВ.
Повноважний представник відповідача зазначає, шо на підставі викладеного вище, Жовтоводська міська рада виконала прохання КП ВЖРЕО про надання з міського бюджету кредиту на придбання приладів обліку електричної енергії для встановлення їх у багатоквартирних будинках.
29 грудня 2018 року відбулось позачергове засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з питання: загрози припинення постачання електроенергії підприємством ЖРЕМ ПрАТ ПЕЕМ ЦЕК промисловим споживачам, комунальним підприємствам, бюджетним організаціям, багатоквартирним будинкам та ОСББ у зв`язку з відсутністю договорів на постачання електроенергії. На цьому засіданні Комісією ТЕБ та НС було прийнято рішення: з метою попередження техногенно-екологічної катастрофи вважати дану ситуацію неприпустимою та заборонити Жовтоводським РЕМ ПрАТ ПЕЕМ ЦЕК відключення від постачання електричної енергії промисловим споживачам, комунальним підприємствам, бюджетним організаціям, багатоквартирним будинкам та ОСББ. (протокол позачергового засідання № 23 від 29.12.2018 р.)
08.01.2019 р. на адресу виконавчого комітету Жовтоводської міської ради надійшов лист Приватного акціонерного товариства «Підприємство з експлуатації електричних мереж «Центральна енергетична компанія» від 08.01.2019 № 7/010.01-03 «Про обмеження постачання електричної енергії для освітлення місць загального користування та ліфтів в багатоквартирних будинках м. Жовті Води» в якому зазначено, що станом на 08.01.2018 р. КП ВЖРЕО ЖМР не обрано постачальника електричної енергії та не укладено договір про надання послуг з розподілу електричної енергії та договір про постачання електричної енергії для освітлення місць загального користування та ліфтів в багатоквартирних будинках м. Жовті Води. На підставі п.7.5. Правил роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 р. №312, розподів електроенергії КП ВЖРЕО ЖМР для освітлення місць загального користування та ліфтів буде припинено повністю з 11.01.2019 р. з 10.00.).
10.01.2019 р. в облдержадміністрації (м.Дніпро) відбулось засідання обласної комісії з питань забезпечення постачання енергоносіїв в область і своєчасних розрахунків за їх споживання. По результатам зустрічі основною проблемою було визначено питання укладання договорів на постачання електричної енергії підприємствами життєзабезпечення м. Жовті Води на 2019 рік.
З метою прискореним укладання договорів на постачання та розподіл електричної енергії 11.01.2019 р. на адресу КП ВЖРЕО було направлено лист вих. № 2/4-123-01-13 про запит інформації.
На зазначений вище запит було отримано відповідь від 15.01.2019 р. № 01-07/76, в якій зазначено, що станом на 01.01.209 р. на обслуговувані КП ВЖРЕО знаходиться 349 житлових будинків та 4 будівлі гуртожитку; заяви на розподіл електричної енергії з ПрАТ «ПЕЕМ» ЦЕК направлені по житловим будинкам в кількості 14 будинків, де вже встановлені лічильники електричної енергії на внутрішньо будинкові потреби, але не прийняті в зв`язку з зауваженнями по Технічним вимогам: договори на укладення електричної енергії не укладено, виставлено на тендер системи «рrоzоrо».
15 січня 2019 р. у виконавчому комітеті Жовтоводської міської ради відбулась нарада з витань обмеження постачання енергоносіїв в м. Жовті Водн у зв`язку із вступом в дію ЗУ «Про ринок електричної енергії» та вимог постанови НКРЕКП від 14.03.2018 р. №312. По результатам зустрічі основною проблемою було визначено питання укладання договорів на постачання електричної енергії підприємствами життєзабезпечення м. Жовті Води на 2019 рік.
З метою розроблення заходів укладання договорів на постачання та розподіл електричної енергії 17.01.2019 р. на адресу КП ВЖРЕО (вих. № 2/4-182-01-13) та до АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі» (вих. № 1/1-107-01-12) були направлені листи з запитом інформації.
28 січня 2019 року відбулось позачергове засідання Комісії ТЕБ та НС з питання відключення від електроживлення об`єктів м. Жовті Води та недопущення виникнення надзвичайних ситуацій та соціального напруження у місті (протокол позачергового засідання № 2 від 28.01.2019 р.).
Причиною скликання позачергового засідання Комісії ТЕБ та НС стало те, що 28 січня 2019 р. було відключено внутрішньо будинкове освітлення та ліфти у буд. АДРЕСА_1 , відключено повністю від електроживлення житловий будинок АДРЕСА_2 .
Дана ситуація виникла у результаті відсутності укладеного договору на розподіл електричної енергії між КП ВЖРЕО та ЖРЕС ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК», також не підписана заява на приєднання до електромереж зі сторони КП ВЖРЕО, відсутні паспорти точок розподілу електричної енергії споживачів. КП ВЖРЕО не уклав договір на постачання електричної енергії з жодним постачальником електричної енергії, навіть з постачальником Державним підприємством «Укрінтеренерго». Все це унеможливлює надання послуг з боку ЖвРЕМ ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» на адресу КП ВЖРЕО на належному юридичному та технічному рівні.
Так, повноважний представник відповідача зазначає, що на позачерговому засіданні Комісією ТЕБ та НС 28.01.2019 р. було прийнято рішення: з метою недопущення порушення умов життєдіяльності населення м. Жовті Води, яке не має заборгованості по спожитій електричній енергії, попередження виникнення надзвичайних ситуацій та соціального напруження у громаді міста Жовті Води, вважати дану ситуацію неприпустимою та заборонити Жовтоводським РЕМ ПрАТ ПЕЕМ ЦЕК здійснювати протиправні відключення від постачання електричної енергії житлових будинків міста Жовті Води (протокол позачергового засідання № 2 від 28.01.2019 р.).
На підставі викладеного вище, відповідачем зазначено, що Жовтоводська міська рада та її виконавчий комітет намагались врегулювати питання з належного постачання енергетичної енергії на внутрішньо будинкове освітлення та ліфти.
З урахуванням вищезазначеного, Жовтоводська міська рада вважає вимоги позивача безпідставними, необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
В судовому засіданні судом було поставлено на розгляд питання щодо можливості переходу до розгляду справи по суті за доказами, які наявні у матеріалах справи.
Як повноважний представник позивача, так і повноважний представник відповідача не заперечували щодо переходу до розгляду справи по суті.
Таким чином, враховуючи зазначене вище, суд закрив підготовче провадження та перейшов до розгляду зазначеної справи по суті, застосувавши принцип процесуальної економії та у відповідності до ст.ст.192 – 211, 217, 224 – 228 КАС України безпосередньо 22.03.2019 року.
Дослідивши в судовому засіданні докази, наявні в матеріалах справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив наступне.
В матеріалах справи міститься копія статуту позивача - КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ВИРОБНИЧЕ ЖИТЛОВО-РЕМОНТНО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ ОБ`ЄДНАННЯ" ЖОВТОВОДСЬКОЇ ОСОБА_1 відповідно до ч.2.1 розділу 2 «Мета і предмет діяльності» якого зазначено, що підприємство створено для здійснення діяльності по наданню послуг з метою задоволення населення в якісному утриманні житлового фонду, об`єктів благоустрою міста, які знаходяться на його балансі, інших комунальних послуг, при високій культурі обслуговування і соціально-економічних інтересів членів трудового колективу і інтересів власників житла та квартиронаймачів.
При цьому, суд зазначає, що відповідно до п.2.2. розділу 2 «Мета і предмет діяльності» статуту КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ВИРОБНИЧЕ ЖИТЛОВО-РЕМОНТНО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ ОБ`ЄДНАННЯ" ЖОВТОВОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, основними напрямками діяльності підприємства є: експлуатація житлового фонду; утримання гуртожитків; виконання капітального та поточного ремонту житлового фонду; утримання домоволодінь і прилеглих територій в належному стані; надання населенню різного роду платних та готельних послуг, тощо.
Відповідно до Витягу з ЄДР юридичних осіб, фізичнихосіб-підприємців та громадських формувань місцезнаходженням юридичної особи - КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ВИРОБНИЧЕ ЖИТЛОВО-РЕМОНТНО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ ОБ`ЄДНАННЯ" ЖОВТОВОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ є: АДРЕСА_3 , Дніпропетровська АДРЕСА_4 місто Жовті Води, вулиця Першотравнева, буд. АДРЕСА_5 .
Відповідно до п.1.3 Статуту КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ВИРОБНИЧЕ ЖИТЛОВО-РЕМОНТНО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ ОБ`ЄДНАННЯ" ЖОВТОВОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, засновником підприємства є Жовтоводська міська рада.
20.12.2018 р. на адресу виконавчого комітету Жовтоводської міської ради надійшов лист КП ВЖРЕО від 20.12.2018 р. № 01-07/2550 в якому зазначено наступне.
Для підготовки на розгляд профільних депутатських комісій питання щодо надання підприємству кредиту із загального фонду бюджету міста на суму 272500,00 грн. позивач повідомляв, що даний кредит буде використано на придбання приладів обліку використаної електроенергії на внутрішньо будинкові потреби для будинків з ліфтами...».
26.12.2018 р. Жовтоводською міською радою було прийнято рішення № 2490-48/VII «Про надання довгострокового кредиту із загального фонду бюджету міста КП «Виробниче житлово-ремонтно-експлуатаційне об`єднання» Жовтоводської міської ради» відповідно до якого КП ВЖРЕО було надано довгостроковий кредит із загального фонду бюджету міста в сумі 272 500,00 грн. (двісті сімдесят дві тисячі п`ятсот грн., 00 коп.) на придбання приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місця загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків, на умовах відповідно до Порядку надання кредитів із загального фонду бюджету міста комунальним підприємствам, з терміном погашення до 31 січня 2020 року згідно графіку.
26 грудня 2018 р. між Управлінням житлово-комунального господарства, капітального будівництва, комунальної власності та регулювання земельних відносин Жовтоводської міської ради та КП ВЖРЕО було укладено договір №1 про надання довгострокового кредиту із загального фонду бюджету міста КП «Виробниче житлово-ремонтно-експлуатаційне об`єднання» Жовтоводської міської ради.
Відповідно до платіжного доручення № 1 від 26 грудня 2018 р. на банківський рахунок КП ВЖРЕО були перераховані кошті у сумі 272 500,00 грн. (двісті сімдесят дві тисячі п`ятсот грн. 00 коп.); призначення платежу: КПК 1218861:4112: надання довгострокового кредиту згідно договору № 1 від 26.12.2018 р.; рішення Жовтоводської міської ради № 2490-48/VІІ від 26.12.2018р.; без ПДВ.
Судом встановлено, що 29.12.2018 року відбулось позачергове засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з питання: загрози припинення постачання електроенергії підприємством ЖРЕМ ПрАТ ПЕЕМ ЦЕК промисловим споживачам, комунальним підприємствам, бюджетним організаціям, багатоквартирним будинкам та ОСББ у зв`язку з відсутністю договорів на постачання електроенергії. На цьому засіданні Комісією ТЕБ та НС було прийнято рішення: з метою попередження техногенно-екологічної катастрофи вважати дану ситуацію неприпустимою та заборонити Жовтоводським РЕМ ПрАТ ПЕЕМ ЦЕК відключення від постачання електричної енергії промисловим споживачам, комунальним підприємствам, бюджетним організаціям, багатоквартирним будинкам та ОСББ. (протокол позачергового засідання № 23 від 29.12.2018 р.)
08.01.2019 р. на адресу виконавчого комітету Жовтоводської міської ради надійшов лист Приватного акціонерного товариства «Підприємство з експлуатації електричних мереж «Центральна енергетична компанія» від 08.01.2019 № 7/010.01-03 «Про обмеження постачання електричної енергії для освітлення місць загального користування та ліфтів в багатоквартирних будинках м. Жовті Води» в якому зазначено, що станом на 08.01.2018 р. КП ВЖРЕО ЖМР не обрано постачальника електричної енергії та не укладено договір про надання послуг з розподілу електричної енергії та договір про постачання електричної енергії для освітлення місць загального користування та ліфтів в багатоквартирних будинках м. Жовті Води. На підставі п.7.5. Правил роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 р. №312, розподіл електроенергії КП ВЖРЕО ЖМР для освітлення місць загального користування та ліфтів буде припинено повністю з 11.01.2019 р. з 10.00.).
10.01.2019 р. в облдержадміністрації (м.Дніпро) відбулось засідання обласної комісії з питань забезпечення постачання енергоносіїв в область і своєчасних розрахунків за їх споживання. По результатам зустрічі основною проблемою було визначено питання укладання договорів на постачання електричної енергії підприємствами життєзабезпечення м. Жовті Води на 2019 рік.
З метою прискоренням укладання договорів на постачання та розподіл електричної енергії 11.01.2019 р. на адресу КП ВЖРЕО було направлено лист вих. № 2/4-123-01-13 про запит інформації.
На зазначений вище запит було отримано відповідь від 15.01.2019 р. № 01-07/76 в якій зазначено, що станом на 01.01.209 р. на обслуговувані КП ВЖРЕО знаходиться 349 житлових будинків та 4 будівлі гуртожитку; заяви на розподіл електричної енергії з ПрАТ «ПЕЕМ» ЦЕК направлені по житловим домам в кількості 14 домів де вже встановлені лічильники електричної енергії на внутрішньо будинкові потреби, але не прийняті в зв`язку з зауваженнями по Технічним вимогам: договори на укладення електричної енергії не укладено, виставлено на тендер системи «рrоzоrо».
15 січня 2019 р. у виконавчому комітеті Жовтоводської міської ради відбулась нарада з витань обмеження постачання енергоносіїв в м. Жовті Водн у зв`язку із вступом в дію ЗУ «Про ринок електричної енергії» та вимог постанови НКРЕКП від 14.03.2018 р. №312. По результатам зустрічі основною проблемою було визначено питання укладання договорів на постачання електричної енергії підприємствами життєзабезпечення м. Жовті Води на 2019 рік.
З метою розроблення заходів укладання договорів на постачання та розподіл електричної енергії 17.01.2019 р. на адресу КП ВЖРЕО (вих. № 2/4-182-01-13) та до АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі» (вих. № 1/1-107-01-12) були направлені листи з запитом інформації.
28 січня 2019 року відбулось позачергове засідання Комісії ТЕБ та НС з питання відключення від електроживлення об`єктів м. Жовті Води та недопущення виникнення надзвичайних ситуацій та соціального напруження у місті (протокол позачергового засідання № 2 від 28.01.2019 р.).
Причиною скликання позачергового засідання Комісії ТЕБ та НС стало те, що 28 січня 2019 р. було відключено внутрішньо будинкове освітлення та ліфти у буд. АДРЕСА_1 , відключено повністю від електроживлення житловий будинок АДРЕСА_2 .
30.01.2019 року Жовтоводською міською радою прийнято оскаржуване рішення від 30.01.2019 р. №2515-49 (І)/VII "Про встановлення приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків", з тексту якого судом встановлено, що директору комунального підприємства "Виробниче житлово - ремонтно експлуатаційне об`єднання" Жовтоводської міської ради" Полякова А.П. зобов`язано, а саме: в строк до 08.02.2019 р. забезпечити закупівлю приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків без застосування процедури публічних закупівель РroZorro; в строк до 11.02.2019 р. забезпечити прийняття на баланс КП ВЖРЕО придбаних
лічильників по договорам купівлі продажу; в строк до 11.02.2019 р. отримати у ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» технічне завдання щодо
встановлення вузлів обліку електричної енергії по всім приєднанням до мережі ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК»; в строк до 26.02.2019 р. забезпечити встановлення приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та
забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків, у відповідності до технічного завдання оператора системи розподілу. Для виконання робіт по встановленню лічильників дозволити КП ВЖРЕО укладати підрядні договори на виконання
робіт без застосування процедури публічних закупівель РroZorro; в строк до 28.02.2019 р. забезпечити укладання договорів на розподіл та постачання електричної енергії у відповідності до пункту 2.1.2 розділу II ПРРЕЕ для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків, які приєднанні до мереж ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» та перебувають під управлінням КП ВЖРЕО.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що Жовтоводською міською радою було направлено на адресу директора КП «ВЖРЕО» ОСОБА_2 лист від 08.02.2019 за №2/4-450-01-13 «Про надання інформації», з тексту якого судом встановлено наступне.
З метою забезпечення безперебійного постачання енергоносіїв для забезпечення побутових потреб населення м. Жовті Вода і врегулювання договірних відносин щодо розподілу і постачання електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків ЗО січня 2019 року на сорок дев`ятій сесії Жовтоводської міської ради було прийнято рішення «Про встановлення приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків».
Для відповідного звітування перед власниками квартир багатоквартирних будинків, що обслуговує КП ВЖРЕО, в листі від 08.02.2019 за №2/4-450-01-13 «Про надання інформації» Жовтоводська міська рада просила підприємство надати наступну інформацію, а саме: надати перелік приладів обліку електричної енергії із зазначенням кількості, які придбані на виконання рішення Жовтоводської міської ради; надати перелік будинків із зазначенням адрес, по яким отримано технічні завдання у ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК», щодо встановлення загальнобудинкових вузлів обліку електричної енергії; надати перелік будинків із зазначенням адрес де встановлені загальнобудинкові прилади обліку і укладено договори на розподіл електричної енергії у відповідності до пункту 2.1.2 розділу II ПРРЕЕ.
Зазначену вище інформацію просилось надати на адресу Виконавчого комітету Жовтоводської міської ради до 12.02.2019 р.
11.02.2019 р. КОМУНАЛЬНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ "ВИРОБНИЧЕ ЖИТЛОВО-РЕМОНТНО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ ОБ`ЄДНАННЯ" ЖОВТОВОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ було направлено на адресу міського голови Абрамова В.В. лист від 11.02.2019 р. №01-07/286, з тексту якого судом встановлено наступне.
КОМУНАЛЬНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ "ВИРОБНИЧЕ ЖИТЛОВО-РЕМОНТНО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ ОБ`ЄДНАННЯ" ЖОВТОВОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ на лист від 08.02.2019 р. вих.№2/4-450-01-13 повідомлено, що станом на 11.02.2019 р. КП ВЖРЕО придбано 20 лічільників електричної енергії та відповідні матеріали для їх втановлення в приміщенні ГРЩ будинку згідно технічних вимог ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК».
Технічні умови на встановлення лічильників електричної енергії місць загального використання, а саме роботу ліфтів та освітлення сходових клітин втримано. На отримання технічних умов на встановлення лічильників електричної енергії, які враховують витрати електричної енергії внутрішньо будинкові потреби за адресами, які перебувають на обслуговувані КП ВЖРЕО направлені листи до ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК». Перелік будинків подано окремо по наявності або відсутності розділу електричних мереж. Встановлення силами КП ВЖРЕО лічільників електричної енергії внутрішньо
будинкових потреб відбулось за адресами: б.Свободи, 49 (2шт), 54, 64; Гагарина,12; І.Богуна, 75; Заводська, 1, 7; Заключено договір з підрядником (Фізична особа - підприємець ОСОБА_3 ) для встановлення електролічильників та придбання належного матеріалу по 14 дев`яти поверхових будинках. Силами підрядника в завершальній стадії встановлення: АДРЕСА_2 . АДРЕСА_6 ; АДРЕСА_7 8, 9; Привокзальна, 6, 8.
Станом на 11.02.2019 р. жоден лічильник (точка обліку внутрішньо будинкових потреб) не узаконено. Після прийняття точок обліку буде складатися договір (заява-приєднання) на розподіл електричної енергії з ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» та отримано паспорт точки розподілу.
В матеріалах справи міститься лист від 18.02.2019 р. за №66/370-01 «Про порушення правил ПТЕЕС та ПБЕЕС з боку КП ВЖРЕО» направлений Приватним акціонерним товариством «ПІДПРИЄСМСТВО ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ «ЦЕНТРАЛЬНА ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ» на адресу міського голови м.Жовті Води, з тексту якого судом встановлено, що КП ВЖРЕО ЖМР порушуються «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів» та «Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів».
При цьому зазначено, що станом на 18.02.2019 р. КП ВЖРЕО не надало списків власних електротехнічних працівників, які мають право вести оперативні переговори і виконувати оперативні перемикання погодженим з Головним управлінням Держпраці України у Дніпропетровській області та не узгодила з ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» «Положення про взаємовідносини оперативних працівників споживача з працівниками електропередавальної організації (оператора системи розподілу)».
Водночас зазначено, станом на 18.02.2019 р. КП ВЖРЕО відсутні окремі вузли обліку електричної енергії, що використовуються для освітлення місць загального користування та роботи ліфтів, в якості комерційного обліку енергетичної енергії, окрім будинку по АДРЕСА_8 .
На підставі викладеного вище, в листі від 18.02.2019 р. за №66/370-01 Приватне акціонерне товариство «ПІДПРИЄМСТВО ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ «ЦЕНТРАЛЬНА ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ» просило міського голову м. Жовті Води вжити всіх заходів щодо порушення з боку КП ВЖРЕО законодавства України та правових актів.
22.02.2019 р. за №2/4-677-01-13 Жовтоводською міською радою було направлено на адресу начальника ЖвРЕМ ПраТ «ПЕЕМ «ЦЕК» ОСОБА_4 лист, в тексті якого зазначено наступне.
З метою забезпечення безперебійного постачання енергоносіїв для забезпечення побутових потреб населення м. Жовті Води і врегулювання договірних відносин щодо розподілу і постачання електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків 30 січня 2019 року на сорок дев`ятій сесії Жовтоводської міської ради було прийнято рішення № 2515/49 (І)/VII «Про встановлення приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місць загального користування, і живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна і багатоквартирних будинків».
В зазначеному вище листі від 22.02.2019 р. за №2/4-677-01-13 зазначено, що для продовження звітування перед власниками квартир багатоквартирних
будинків, що обслуговує КП ВЖРЕО та депутатами Жовтоводської міської ради, просилось, станом на 21.02.2019 р. надати наступну інформацію, а саме: 1) чи отримано комунальним підприємством «Виробниче житлово - ремонтно - експлуатаційне об`єднання» Жовтоводської міської ради» технічне завдання щодо встановлення вузлів обліку електричної енергії по всім приєднанням до ПрАТ «ПЕЕМ`ЦБК»?; скільки лічильників обліку електричної енергії і по яким адресам було
прийнято, як розрахункова точка обліку від комунального підприємства "Виробниче житлово - ремонтно - експлуатаційне об`єднання» Жовтоводської
міської ради» з 01.01.2019 р.? У разі наявних випадків неприйняття точок обліку просилось зазначити причини відмови у прийнятті.
В листі від 22.02.2019 р. за №2/4-677-01-13 зазначалось, що зазначену вище інформацію необхідно надати на адресу Виконавчого комітету Жовтоводської міської ради 25.02.2019 р.
18.02.2019 р. Жовтоводською міською радою було направлено на адресу директора КП «ВЖРЕО» ОСОБА_2 лист від 18.02.2019 р. за №2/4-571-01-13 «Про надання інформації», з тексту якого судом встановлено, що з метою забезпечення безперебійного постачання енергоносіїв для забезпечення побутових потреб населення м.Жовті Води і врегулювання договірних відносин щодо розподілу і постачання електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків 30 січня 2019 року на сорок дев`ятій сесії Жовтоводської міської ради було прийнято рішення № 2515/49 (І)/VII «Про встановлення приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна і багатоквартирних будинків».
В зазначеному вище листі від 18.02.2019 р. за №2/4-571-01-13 Жовтоводська міська рада просила для продовження звітування перед власниками квартир багатоквартирних будинків, що обслуговує КП ВЖРЕО та депутатами Жовтоводської міської ради, станом на 15.02.2019 р. надати наступну інформацію: надати перелік приладів обліку електричної енергії із зазначенням кількості, які придбані і поставлені на баланс підприємства для виконання рішення Жовтоводської міської ради; надати перелік будинків із зазначенням адрес де встановлені загальнобудинкові прилади обліку і укладено договори на розподіл електричної енергії у відповідності до пункту 2.1.2 розділу II ПРРЕЕ; надати перелік будинків, які списані з балансу КП ВЖРЕО із зазначенням кількості і дати підписання актів прийому-передачі представниками співвласників багатоквартирних будинків.
25.02.2019 р. Приватним акціонерним товариством «Підприємство з експлуатації електричних мереж «Центральна енергетична компанія» було направлено на адресу міського голови м.Жовті Води Абрамова В.В. лист «Про надання інформації», з тексту якого судом встановлено наступне.
Станом на 21.02.2019 року КП ВЖРЕО отримало технічне завдання на встановлення окремих вузлів обліку на технічні цілі будинку: освітлення місць загального користування та/або ліфтів па будинки Заводська 1, 4, 7, 8, 9, 19 вул, Богуна 2, пров. Привокзальний 6, 8, 10, 12, вул, Кропоткіна АДРЕСА_9 , бульвар АДРЕСА_10 , 54, 64, вул., Франка 13, вул, Грушевського, 26, пров. Запорізький 15, 17, 19.
На інші будинки були надіслані листи від КП ВЖРЕО з проханням надати ТЗ від 11.02.2019, але станом на 21.02.2019 ТЗ представники КП ВЖРЕО не отримали.
Станом на 21.02.2019 р. сплачені рахунки щодо прийняття вузлів обліку лише по будинкам бульвар Свободи 49 АДРЕСА_11 . вул. Маяковського 123, Шевченко 12А, Заводська 7.
В зазначеному вище листі вказано, що з вище перелічених будинків прийнятий без зауважень вузол обліку в будинку ОСОБА_5 12 ОСОБА_6 . По будинку Свободи 54 та Заводська 7, також прийняті вузли обліку, але
після виконання Акту не відповідності.
Видані Акти невідповідності по будинках: Свободи 49 (відкриті струмопровідні частини до облікових мереж в ГРЩ будинку); Маяковського 123 (будинок ОСББ Маяковського 121 підключений від мереж
1 будинку Маяковського 123, що унеможливлює складання балансу по будинках).
Станом на 25.02.2019 р. КП ВЖРЕО отримало договір та рахунки щодо прийняття вузлів обліку: 18.02.2019 по будинках Гагаріна 12, Богуна 75, Свободи 58, 64; 21.02.219 року по рудниках Богуна 2, Заводська 1,4, 8, 9, вул. Я. Мудрого 1, 3, 6, 7, 8, але рахунки не сплачені.
Правовідносини сторін, що виникають у сфері правових та організаційних засад реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, визначення системи та гарантій місцевого самоврядування в Україні, засад організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування, правових, економічних та організаційних засад функціонування ринку електричної енергії, регулювання відносини, пов`язаних з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачання електричної енергії для забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам з урахуванням інтересів споживачів, розвитку ринкових відносин, мінімізації витрат на постачання електричної енергії та мінімізації негативного впливу на навколишнє природне середовище регулюються нормами Конституції України, ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», ЗУ «Про ринок елекричної енергії», Постановою НКРЕКП від 14.03.2019 р. №312 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії» тощо.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
При цьому «на підставі» означає, що суб`єкт владних повноважень повинен бути утворений в порядку, визначеному Конституцією та законами України, та зобов`язаний діяти на виконання закону, за умов та обставин, визначених ним.
«У межах повноважень» означає, що суб`єкт владних повноважень повинен вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов`язків, встановлених відповідним законом.
«У спосіб» означає, що суб`єкт владних повноважень зобов`язаний дотримуватися встановленої законом процедури вчинення дій, і повинен обирати лише встановлені законом способи правомірної поведінки при реалізації своїх владних повноважень.
Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», регуляторний акт - це: прийнятий уповноваженим регуляторним органом нормативно-правовий акт, який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб`єктами господарювання; прийнятий уповноваженим регуляторним органом інший офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, застосовується неодноразово та щодо невизначеного кола осіб і який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб`єктами господарювання, незалежно від того, чи вважається цей документ відповідно до закону, що регулює відносини у певній сфері, нормативно-правовим актом; регуляторний орган - Верховна Рада України, Президент України, Кабінет Міністрів України, Національний банк України, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, інший державний орган, центральний орган виконавчої влади, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцевий орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, а також посадова особа будь-якого із зазначених органів, якщо відповідно до законодавства ця особа має повноваження одноособово приймати регуляторні акти. До регуляторних органів також належать територіальні органи центральних органів виконавчої влади, державні спеціалізовані установи та організації, некомерційні самоврядні організації, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування, якщо ці органи, установи та організації відповідно до своїх повноважень приймають регуляторні акти; регуляторна діяльність - діяльність, спрямована на підготовку, прийняття, відстеження результативності та перегляд регуляторних актів, яка здійснюється регуляторними органами, фізичними та юридичними особами, їх об`єднаннями, територіальними громадами в межах, у порядку та у спосіб, що встановлені Конституцією України, цим Законом та іншими нормативно-правовими актами; відстеження результативності регуляторного акта - заходи, спрямовані на оцінку стану впровадження регуляторного акта та досягнення цим актом цілей, задекларованих при його прийнятті; перегляд регуляторного акта - заходи, спрямовані на приведення регуляторним органом прийнятого ним регуляторного акта у відповідність з принципами державної регуляторної політики; показники результативності регуляторного акта - показники, на підставі яких при проведенні відстеження результативності регуляторного акта здійснюється оцінка стану впровадження цього регуляторного акта та досягнення ним цілей, задекларованих при його прийнятті; аналіз регуляторного впливу - документ, який містить обґрунтування необхідності державного регулювання шляхом прийняття регуляторного акта, аналіз впливу, який справлятиме регуляторний акт на ринкове середовище, забезпечення прав та інтересів суб`єктів господарювання, громадян та держави, а також обґрунтування відповідності проекту регуляторного акта принципам державної регуляторної політики; звіт про відстеження результативності регуляторного акта - документ, який містить дані про результати відстеження результативності регуляторного акта та про методи, за допомогою яких було здійснено таке відстеження; розробник проекту регуляторного акта - регуляторний орган або інший орган, установа, організація, особа чи група осіб, що уповноважені розроблювати або організовувати, спрямовувати та координувати діяльність з розроблення проекту регуляторного акта.
Відповідно до ст.10 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», Сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Обласні та районні ради є органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, у межах повноважень, визначених Конституцією України, цим та іншими законами, а також повноважень, переданих їм сільськими, селищними, міськими радами.
Представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами.
Порядок формування та організація діяльності рад визначаються Конституцією України, цим та іншими законами, а також статутами територіальних громад.
Чисельність працівників органів місцевого самоврядування встановлюється відповідною радою у межах загальної чисельності, визначеної типовими штатами, затвердженими Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст.17 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», Відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, будуються на засадах їх підпорядкованості, підзвітності та підконтрольності органам місцевого самоврядування.
Органи місцевого самоврядування при здійсненні повноважень у сфері контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення можуть проводити перевірки на підприємствах, в установах та організаціях, що перебувають у комунальній власності відповідної територіальної громади.
Відповідно до ст.59 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», Рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.
Рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім випадків, передбачених пунктами 4 і 16 статті 26, пунктами 1, 29 і 31 статті 43 та статтями 55, 56 цього Закону, в яких рішення приймаються таємним голосуванням. Результати поіменного голосування підлягають обов`язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації". На офіційному веб-сайті ради розміщуються в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку всі результати поіменних голосувань. Результати поіменного голосування є невід`ємною частиною протоколу сесії ради.
Рішення сільської, селищної, міської ради у п`ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено сільським, селищним, міським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради із обґрунтуванням зауважень. Рада зобов`язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення. Якщо рада відхилила зауваження сільського, селищного, міського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради, воно набирає чинності.
Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо органом чи посадовою особою не встановлено пізніший строк введення цих актів у дію.
Виконавчий комітет сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради в межах своїх повноважень приймає рішення. Рішення виконавчого комітету приймаються на його засіданні більшістю голосів від загального складу виконавчого комітету і підписуються сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті ради.
У разі незгоди сільського, селищного, міського голови (голови районної у місті ради) з рішенням виконавчого комітету ради він може зупинити дію цього рішення своїм розпорядженням та внести це питання на розгляд відповідної ради.
Сільський, селищний, міський голова, голова районної у місті, районної, обласної ради в межах своїх повноважень видає розпорядження.
Рішення виконавчого комітету ради з питань, віднесених до власної компетенції виконавчих органів ради, можуть бути скасовані відповідною радою.
Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.
Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов`язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації". Проекти актів органів місцевого самоврядування оприлюднюються в порядку, передбаченому Законом України "Про доступ до публічної інформації", крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, коли такі проекти актів оприлюднюються негайно після їх підготовки.
В актах та проектах актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування не може бути обмежено доступ до інформації про витрати чи інше розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним чи комунальним майном, у тому числі про умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримують ці кошти або майно, а також до іншої інформації, обмеження доступу до якої заборонено законом.
Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування, які відповідно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються у порядку, встановленому Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
Відповідно до ст.4 ЗУ «Про ринок електричної енергії», учасники ринку електричної енергії провадять свою діяльність на ринку електричної енергії на договірних засадах. Для забезпечення функціонування ринку електричної енергії укладаються такі види договорів: 1) двосторонній договір купівлі-продажу електричної енергії (двосторонній договір); 2) про участь у ринку "на добу наперед" та/або внутрішньодобовому ринку; 3) про купівлю-продаж електричної енергії на ринку "на добу наперед"; 4) про купівлю-продаж електричної енергії на внутрішньодобовому ринку; 5) про участь у балансуючому ринку; 6) про врегулювання небалансів; 7) про надання послуг з розподілу; 8) про надання послуг з передачі; 9) про надання допоміжних послуг; 10) про надання послуг з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління; 11) про приєднання до системи передачі; 12) про приєднання до системи розподілу; 13) про доступ до пропускної спроможності міждержавних перетинів; 14) про постачання електричної енергії споживачу; 15) про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг; 16) про постачання електричної енергії постачальником "останньої надії"; 17) про надання послуг комерційного обліку електричної енергії; 18) про купівлю-продаж електричної енергії за "зеленим" тарифом; 18-1) про купівлю-продаж електричної енергії між гарантованим покупцем та суб`єктом господарювання, який за результатами аукціону набув право на підтримку; 19) інші договори, передбачені відповідно до нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії.
Відповідно до ст.10 ЗУ «Про ринок електричної енергії», до повноважень місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у відносинах із суб`єктами електроенергетики належить: 1) погодження питань розміщення на підпорядкованій їм території об`єктів електроенергетики виходячи з інтересів територіальної громади; 2) участь у розробленні планів розвитку систем розподілу електричної енергії на підпорядкованій їм території; 3) участь у розробленні і реалізації системи заходів щодо роботи об`єктів електроенергетики у разі виникнення надзвичайної ситуації в ОЕС України; 4) сприяння розвитку електроенергетики в регіоні.
Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування не мають права втручатися в оперативне регулювання режимів споживання електричної енергії.
Відповідно до ст.3 ГК України, під господарською діяльністю у цьому Кодексі розуміється діяльність суб`єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.
Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб`єкти підприємництва - підприємцями. Господарська діяльність може здійснюватись і без мети одержання прибутку (некомерційна господарська діяльність).
Діяльність негосподарюючих суб`єктів, спрямована на створення і підтримання необхідних матеріально-технічних умов їх функціонування, що здійснюється за участі або без участі суб`єктів господарювання, є господарчим забезпеченням діяльності негосподарюючих суб`єктів.
Сферу господарських відносин становлять господарсько-виробничі, організаційно-господарські та внутрішньогосподарські відносини.
Господарсько-виробничими є майнові та інші відносини, що виникають між суб`єктами господарювання при безпосередньому здійсненні господарської діяльності.
Під організаційно-господарськими відносинами у цьому Кодексі розуміються відносини, що складаються між суб`єктами господарювання та суб`єктами організаційно-господарських повноважень у процесі управління господарською діяльністю.
Внутрішньогосподарськими є відносини, що складаються між структурними підрозділами суб`єкта господарювання, та відносини суб`єкта господарювання з його структурними підрозділами.
Відповідно до ст.7 ГК України, відносини у сфері господарювання регулюються Конституцією України, цим Кодексом, законами України, нормативно-правовими актами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також іншими нормативними актами.
Відповідно до п. 2.2 Порядку державної реєстрації нормативно-правових актів у Міністерстві юстиції України та включення їх до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 25.11.2002 № 102/5 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.11.2002 за № 915/7203: нормативно-правовий акт - це офіційний письмовий документ, прийнятий чи виданий уповноваженим на це суб`єктом нормотворення у визначеній законодавством формі та за встановленою законодавством процедурою, який спрямований на регулювання суспільних відносин, містить нормативні приписи (має неперсоніфікований характер, розрахований на багаторазове застосування і дія не вичерпується одноразовим виконанням).
Здійснивши системний аналіз ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» суд зазначає, що визначальними ознаки регуляторного акту є: владно-організаційний характер; приймається (видається) уповноваженим на це суб`єктом; встановлює загальні правила безособистісного характеру; застосовується щодо невизначеного кола осіб; розрахований на багаторазове використання для всіх передбаченими ним випадків; йому притаманна стабільність; його юридична сила зберігається незалежно від виконання приписів в часі.
Відповідно до постанови НКРЕКП від 14.03.2019 р. №312 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії» в редакції до 01.01.2019 р., між споживачами та учасниками роздрібного ринку електричної енергії мають бути укладені договори споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії та відповідні договори про постачання електричної енергії (постачальникомуніверсальної послуги або з постачальником електричної за вільними цінами чи постачальником «останньої надії»).
Постачальник універсальних послуг здійснює постачання електричної енергії побутовим та малим не побутовим споживачам (суб`єктам малого підприємництва, електроустановки яких приєднані до систем розподілу електричної енергії номінальною напругою не більше 1 кВ) за регульованими НКПЕКП цінами постачальника універсальних послуг. Інші споживачі повинні будуть купувати електричну енергію у обраного ними постачальника електричної енергії за умовами договорів про постачання електричної енергії за вільними цінами. Споживачі, які не уклали договори з постачальником електричної енергії за вільними цінами, укладають договори з постачальником “останньої надії”, який не має права відмовити споживачу і укладенні договору постачання електричної енергії та постачає електричну енергію споживачу протягом строку, який не може перевищувати 90 днів, за цінами постачальника “останньої надії”. Постачальник “останньої надії” здійснює постачання з моменту припинення постачання електричної енергії попереднім електропостачальником. Договір постачання електричної енергії між постачальником “останньої надії” і споживачем вважається укладеним з початку фактичного постачання електричної енергії такому споживачу.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. ч. 1, 4 ст. 73 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Згідно до ст. 76 Кодексу адміністративного судочинства України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Відповідно до п.п. 1, 3 ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Здійснивши системний аналіз зазначених вище норм чинного законодавства України, та оцінюючи усі докази, досліджені судом, у їх сукупності, суд зазначає наступне.
Доводи позивача – КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ВИРОБНИЧЕ ЖИТЛОВО-РЕМОНТНО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ ОБ`ЄДНАННЯ" ЖОВТОВОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ стосовно того, що оскаржуване рішення Жовтоводської міської ради від 30.01.2019 року №2515-49 (І)/VII "Про встановлення приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків" є незаконним та таким, що підлягає скасуванню, із зазначенням, що відповідачем був порушений порядок оприлюднення проекту рішення, а саме: оскаржуване рішення було направлено на адресу позивача після спливу більшості термінів та граничних строків виконання більшості робіт, передбачених спірним рішенням, позивач зазначає, що зазначені дії відповідача призвели до неможливості виконання рішення від 30.01.2019 р. №2515-49 (I) VII спростовується наступним.
Суд зазначає, що позивачем - КОМУНАЛЬНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ "ВИРОБНИЧЕ ЖИТЛОВО-РЕМОНТНО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ ОБ`ЄДНАННЯ" ЖОВТОВОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ окрім зазначених словосполучень, які останній вважає доводом, у відповідності до норм КАС України, а саме, що «рішення було направлено на адресу позивача після спливу більшості термінів, щодо граничних строків виконання більшості робіт» та, що «всі ці дії призвели до неможливості виконання даного рішення» будь-яких інших обґрунтувань в підтвердження протиправності прийнятого Жовтоводською міською радою рішення від 30.01.2019 року №2515-49 (І)/VII "Про встановлення приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків" позивачем зазначено не було.
При цьому, в матеріалах справи міститься довідка про розміщення інформації на офіційному сайті Жовтоводської міської ради, складена спеціалістом 1 кат. із забезпечення зв`язків із ЗМІ ОСОБА_7 М.Ю. Котовою, в тексті якої зазначено, що відповідно до ЗУ «Про доступ до публічної інформації», рішення, прийняті 30 січня 2019 року на І пленарному засіданні чергової 49-ї сесії Жовтоводської міської ради VII скликання (№25Г149(1)/УП-№2557-49(1)/ VII) у т.ч. і рішення від 30.01 2019 №2515-49(І) VII «Про встановлення приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків», були оприлюднені на офіційному сайті Жовтоводської міської ради у розділі «Нормативні акти» підрозділ «Рішення Жовтоводської міської ради» 05 лютого 2019 року об 11.39 адміністратором сайту під ніком «ІТ» ( ОСОБА_8 .Г, спеціаліст І кат. відділу інформаційних технологій та комп`ютерного забезпечення).
Водночас суд зазначає, що під час судового розгляду справи останнім встановлено, що позивач не звертався до Жовтоводської міської ради щодо перенесення строків виконання зобов`язань визначених за оскаржуваним рішенням від від 30.01 2019 №2515-49(І) VII.
Стосовно наданих повноважним представником позивача документів, у якості належних та допустимих доказів, відповідно до ст. ст. 72-77 КАС України, а саме: договір про купівлю-продаж товару №476 А від 27.12.2018 р., відповідно до умов якого ФОП ОСОБА_9 на умовах і в порядку, передбаченому цим договором, передає у власність КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ВИРОБНИЧЕ ЖИТЛОВО-РЕМОНТНО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ ОБ`ЄДНАННЯ" ЖОВТОВОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ прилади обліку використаної електричної енергії з комплектуючими на суму 272 500,00 грн. Начебто, в підтвердження виконання умов договору про купівлю-продаж товару №476 А від 27.12.2018 р. позивачем були надані відповідні первинні документи, а саме: видаткова накладна №Бар-000237 від 14.01.2019 р. на суму 9 224,00 грн.; видаткова накладна №Бар-000238 від 28.12.2018 р. на суму 34 262,00 грн.; видаткова накладна №Бар-000237 від 28.12.2018 р. на суму 36 049,00 грн.; видаткова накладна №Бар-000348 від 08.02.2018 р. на суму 179 768,00; рахунок-фактура №Бар-000116 від 21.02.2019 р. на суму 1 620,00 грн.; видаткова накладна №Бар-000373 від 11.03.2019 р.; видаткова накладна №Бар-000373 від 26.02.2019 р.; видаткова накладна №Бар-000415 від 12.03.2019 р. ; договір підряду №500 від 04.02.2019 р., відповідно до умов якого КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ВИРОБНИЧЕ ЖИТЛОВО-РЕМОНТНО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ ОБ`ЄДНАННЯ" ЖОВТОВОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОРУЧА доручало, а фізична особа – ОСОБА_3 зобов`язувався в порядку та на умовах, визначених цим договором, надати послуги з організації розрахункових точок обліку електроенергії на внутрішньо будинкові потреби у відповідності до технічного завдання ПрАТ «ПЕЕМ ЦЕК», а КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ВИРОБНИЧЕ ЖИТЛОВО-РЕМОНТНО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ ОБ`ЄДНАННЯ" ЖОВТОВОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОРУЧА зобов`язувалось прийняти та оплатити надані послуги. Начебто в підтвердження виконання умов договору підряду №500 від 04.02.2019 р. позивачем були надані відповідні первинні документи, а саме: акти приймання-виконання будівельних робіт за лютий 2019 р., та акти технічних перевірок засобів обліку електричної енергії.
Здійснивши системний аналіз зазначених вище документів, суд зазначає, що останні не підтверджують як виконання зобов`язань в строк, визначений оскаржуваним рішенням від 30.01.2019 року №2515-49 (І)/VII "Про встановлення приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків", так і протиправність винесеного відповідачем останнього, а лише підтверджують факт початку виконання оскаржуваного рішення, оскільки, як зазначив під час судового розгляду справи повноважний представник позивача: «в місті є проблема щодо освітлення місць загального користування», додавши до останнього, що відповідач фінансував дані роботи частково.
Щодо посилань позивача, на той факт, що оскаржуване рішення від 30.01.2019 року №2515-49 (І)/VIІ є регуляторним актом, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст.1 ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» визначено поняття регуляторного акта, а саме: регуляторний акт - це: прийнятий уповноваженим регуляторним органом нормативно-правовий акт, який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб`єктами господарювання; прийнятий уповноваженим регуляторним органом інший офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, застосовується неодноразово та щодо невизначеного кола осіб і який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб`єктами господарювання, незалежно від того, чи вважається цей документ відповідно до закону, що регулює відносини у певній сфері, нормативно-правовим актом.
Відтак суд зазначає, що визначальними ознаками регуляторного акту, відповідно до ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» є: владно-організаційний характер; приймається (видається) уповноваженим на це суб`єктом; встановлює загальні правила безособистісного характеру; застосовується щодо невизначеного кола осіб; розрахований на багаторазове використання для всіх передбаченими ним випадків; йому притаманна стабільність; його юридична сила зберігається незалежно від виконання приписів в часі.
Водночас суд зазначає, що відповідно до п.1.3 Статуту КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ВИРОБНИЧЕ ЖИТЛОВО-РЕМОНТНО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ ОБ`ЄДНАННЯ" ЖОВТОВОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, Засновником підприємства є Жовтоводська міська рада.
При цьому як п.1.4, так і п.5.2 Статуту підприємства визначено, що останнє здійснює свою діяльність відповідно до даного Статуту, законодавства України, нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування. Майно підприємства є спільною власністю територіальної громади міста Жовті Води і закріплюється за ним на праві повного господарського відання.
З урахуванням вищезазначеного, суд приходить до висновку, що Жовтоводська міська рада, як засновник КП «Виробниче житлово-ремонтно-експлуатаційне об`єднання» Жовтоводської міської ради» має право приймати рішення відносно комунального підприємства, що перебуває у власності територіальної громади м.Жовті Води.
Так, на підставі зазначеного вище, суд вважає, що відповідачем було правомірно, у відповідності до норм чинного законодавства України та з метою забезпечення безперебійного постачання енергоносіїв для забезпечення побутових потреб населення м. Жовті Води і врегулювання договірних відносин щодо розподілу і постачання електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будтнків, на виконання ст.4 ЗУ «Про ринок електричної енергії» в редакції від 01.01.2019 р., постанови НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 312, рішення Жовтоводської міської ради від 26.12.2018 р. № 2490-48/УІІ, 30 січня 2019 року Жовтоводською міською радою було прийнято рішення № 2515-49(І)/УТІ «Про встановлення приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків».
Системний аналіз наведених вище норм чинного законодавства України у сукупності з обставинами, встановленими судом в процесі розгляду даної справи на підставі доказів, наявних в матеріалах справи, дозволяє суду прийти до висновку про відсутність з боку позивача обґрунтування належними доказами в розумінні ст. ст. 73, 74 КАС України незаконного та необґрунтованого характеру оскаржуваного Рішення Жовтоводської міської ради від 30.01.2019 року №2515-49 (І)/VII "Про встановлення приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків".
А відтак, викладене вище має наслідком наступне. Оскаржуване рішення Жовтоводської міської ради від 30.01.2019 року №2515-49 (І)/VII "Про встановлення приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків" є прийняте відповідачем на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; своєчасно, що виключає як протиправний характер оскаржуваних податкових повідомлень-рішень, так і наявність у суду правових підстав для задоволення позовних вимог в межах правового поля в спосіб захисту права, обраний позивачем.
Відтак, суд вважає за необхідне у задоволенні позовної заяви КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ВИРОБНИЧЕ ЖИТЛОВО-РЕМОНТНО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ ОБ`ЄДНАННЯ" ЖОВТОВОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (вул.Першотравнева 22, м.Жовті Води, Дніпропетровська обл., 52210) до Жовтоводської міської ради (бульвар Свободи 33, м.Жовті Води, Дніпропетровська обл., 52200) про визнання незаконним та скасування Рішення Жовтоводської міської ради від 30.01.2019 року №2515-49 (І)/VII "Про встановлення приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків", - відмовити.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відповідно до квитанції від 19.02.2019 р. за № 0698165605 на суму 1 921, 00 грн. за подання позовної заяви позивачем був сплачений судовий збір у розмірі 1 921,00 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) грн. 00 коп., який у повному розмірі зараховано до Державного бюджету України.
Враховуючи відмову в задоволенні позовної заяви КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ВИРОБНИЧЕ ЖИТЛОВО-РЕМОНТНО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ ОБ`ЄДНАННЯ" ЖОВТОВОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (вул.Першотравнева 22, м.Жовті Води, Дніпропетровська обл., 52210) до Жовтоводської міської ради (бульвар Свободи 33, м.Жовті Води, Дніпропетровська обл., 52200) про визнання незаконним та скасування Рішення Жовтоводської міської ради від 30.01.2019 року №2515-49 (І)/VII "Про встановлення приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків", суд приходить до висновку про відсутність підстав для присудження і всіх здійснених позивачем документально підтверджених судових витрат з Державного бюджету України, а саме, судового збору у розмірі 1 921,00 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) грн. 00 коп.
Керуючись ст.ст.242-244, 246, 250, 254, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
У задоволенні позовної заяви КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ВИРОБНИЧЕ ЖИТЛОВО-РЕМОНТНО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ ОБ`ЄДНАННЯ" ЖОВТОВОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (вул.Першотравнева 22, м.Жовті Води, Дніпропетровська обл., 52210) до Жовтоводської міської ради (бульвар Свободи 33, м.Жовті Води, Дніпропетровська обл., 52200) про визнання незаконним та скасування Рішення Жовтоводської міської ради від 30.01.2019 року №2515-49 (І)/VII "Про встановлення приладів обліку використаної електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирних будинків", - відмовити.
Розподіл судових витрат не здійснювати.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст.255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено в порядку та у строки, встановлені ст.295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст рішення суду складений 22 березня 2019 року.
Суддя Є.О. Жукова