
Справа № 175/1674/19
Провадження № 3/175/687/19
Постанова
Іменем України
24 травня 2019 року Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді Бойка О.М.,
за участю секретаря Сотник Г.В.,
за участю прокурора Поліщука Є.Б.,
розглянувши матеріали, що надійшли із Управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Підгородне Дніпровського району Дніпропетровської області, громадянки України, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 , зареєстрована та проживаюча за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої землевпорядником Олександрівської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області,
за ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
Згідно протоколу про вчинення адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП №1109 від 25 травня 2019 року, ОСОБА_1 будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, 11 липня 2017 року набула права власності (придбала) на автомобіль марки «Toyota land cruiser» 1998 року випуску вартістю 385706,88 грн., що перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня 2017 року для працездатних осіб, тобто 80000 грн., та в порушенні ч.2 ст.52 Закону №1700-VII не надала повідомлення на офіційний сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, про суттєві зміни в майновому стані, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилася, причини неявки суду не повідомила, тому вважаю за можливе провести розгляд справи без її участі на підставі доказів наявних в матеріалах справи.
Прокурор в судовому засіданні вважав вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч.2 КУпАП доведеною, та вважає, що на останню необхідно накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Так, відповідно до ст. 1 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», корупційне правопорушення - умисне діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій ст. 4 цього Закону, за яке законом установлено кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність.
Згідно ст. 10 КУпАП, адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Заслухавши прокурора вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що провина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП повністю доведена.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 65 Закону за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті З цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Частиною другою ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» (в редакції на 21.09.2016), передбачено, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» встановлено у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня -1600 гривень. Отже, 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня 2017 року, становить грошову суму у розмірі 80 000 грн.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 12 Закону передбачено, що Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до Його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону.
Рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 961/29091) затверджено Форму повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування та правила заповнення форми повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування. Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування подається ним особисто шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб`єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
Перший етап - з 00 годин 00 хвилин 15 серпня 2016 року, в тому числі і для таких типів декларацій (повідомлень) та суб`єктів декларування:
щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 15 серпня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону № 1700-VII відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів;
декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону № 1700-VII (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 15 серпня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону № 1700-VII відповідальне та особливо відповідальне становище;
- повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб`єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону, службових осіб, які станом на 15 серпня 2016 року чи пізніше цієї дати займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.
Рішенням Національного агентства від 18.08.2016 № 1 «Про внесення змін до деяких рішень Національного агентства з питань запобігання корупції щодо функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», внесені зміни у підпункт 1 пункту 1 рішення Національного агентства від 10.06.2016 року № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за №958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», а саме: слова та цифри «15 серпня 2016 року» змінити словами та цифрами «01 вересня 2016 року». Таким чином, система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, а перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року.
Згідно примітки до ст. 50 Закону до осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище не віднесено депутатів місцевих рад.
Тобто ОСОБА_1 , будучи депутатом землевпорядником Олександрівської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області, набула обов`язку електронного декларування з 01.01.2017 року.
11 липня 2017 року ОСОБА_1 , будучи землевпорядником Олександрівської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області, придбала автомобіль марки «Toyota land cruiser» 1998 року випуску згідно із наданим договором купівлі-продажу транспортного засобу між Торгівельною фірмою «Автолюбитель» та ОСОБА_1 . Відповідно до змісту вказаного договору, а також акту огляду реалізованого транспортного засобу від 11.07.2017 року право власності на автомобіль у ОСОБА_1 виникло 11.07.2017 року.
Проте встановлено, що ОСОБА_1 не подала повідомлення на офіційний сайт НАЗК про суттєві зміни в майновому стані про набуття 11.07.2017 року права власності (придбання) на автомобіль, вартість якого на момент набуття права власності склала 385706,88 грн., а лише у щорічній декларації за 2017 рік вказала наявність в неї у власності автомобіля марки «Toyota land cruiser» 1998 року випуску.
Таким чином, ОСОБА_1 будучи землевпорядником Олександрівської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області, згідно п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року №1700-УІІ суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, будучи не пізніше 21.02.2017 року обізнаною про вартість автомобіля в сумі 385706,88 грн., в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», пункту 1 та 6 розділу II рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 №2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №958/29088, перебуваючи за місцем роботи Олександрівська сільська рада Дніпровського району Дніпропетровської області, розташованої за адресою: Дніпропетровська область, Дніпровський район, с. Олександрівка вул. Центральна, буд. 1, не подала відповідно встановленого Законом десятиденного терміну з моменту отримання майна відомості, а тільки в щорічній декларації подала відповідне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування.
Вказаними діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.
Враховуючи обставини та характер вчиненого правопорушення, а також особу порушника, який у судовому засіданні провину визнав, у скоєному покаялася, вважаю за необхідне піддати ОСОБА_1 мірі адміністративного стягнення у вигляді мінімального штрафу у дохід держави.
Згідно ст. 283 КУпАП постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
Судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом (ст. 40-1 КУпАП).
Згідно Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Згідно статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 1 січня 2019 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1921 гривень.
Ставка судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Керуючись ст.ст. 13, 23, 30, 33, 36, 401, 172-6, 268, 276, 277, 278, 279, 280, 283, 284, 285 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 , визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення і піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 1700,00 (одна тисяча сімсот) грн.
З урахуванням частини другої статті 308 КУпАП у разі несплати ОСОБА_1 штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП та примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби, стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу в розмірі 3400,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) на користь Держави (рахунок отримувача: 31211256026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106/, код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача МФО: 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 384,20 грн.
Копію постанови для виконання направити ОСОБА_1 та для відома Управлінню захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, а також вручити прокурору.
Крім того, копію постанови для виконання в частині сплати штрафу та судового збору, у разі добровільної несплати, направити для виконання відповідному відділу ДВС у Дніпропетровській області.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до апеляційного суду через місцевий суд.
Суддя О ОСОБА_2 М.Бойко
Строк пред`явлення до виконання – три місяці.
Постанова набрала чинності ______року.