
Дата документу 07.06.2019
Справа № 501/1542/19
3/501/516/19
ПОСТАНОВА
07 червня 2019 року суддя Іллічівського міського суду Одеської області Вергопуло К.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДФС в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Кременчуг Полтавської обл., громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , який працює директором СП ТОВ "Трансбалктермінал", проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , як посадова особа підприємства - директор СП ТОВ "Трансбалктермінал", за місцем розташування зазначеного підприємства: Одеська область, м.Чорноморськ, вул.Сухолиманська, 58, порушив порядок ведення податкового обліку, а саме: п.п.44.1, 44.2 ст.44, пп.134.1.1 п.134.1 ст.134, п.201.10 ст.201, ст.51, пп"б" п.176.2 ст.176, пп.163.1.1 п.163.1 ст.163, пп.168.1.1 п.168.1 ст.168, пп.170.7.3 п.170.7 ст.170, п.171.2 ст.171, пп."а" п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України, про що посадовою особою Головного управління ДФС в Одеській області 25 березня 2019 року складено акт №000180/15-32-14-04/24528065.
ОСОБА_1 , який був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи (а.с.19), в судове засідання не прибув, надав письмові пояснення, згідно яких вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, просив закрити провадження за відсутністю складу адміністративного правопорушення та розглянути справу у його відсутності (а.с.20-22).
Дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку про необхідність їх повернення до Головного управління ДФС в Одеській області для належного оформлення з таких підстав.
Відповідно до ст.278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) вирішує, в тому числі, чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.19 Конституції України посадові особи органів державної влади зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата та місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Однак посадовою особою Головного управління ДФС в Одеській області зазначена вимога закону не дотримана.
Так, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено суть та обставини вчиненого правопорушення, конкретні дії ОСОБА_1 , за вчинення яких він мав би бути притягнутий до адміністративної відповідальності.
Натомість посадова особа обмежилась посиланням на порушені ОСОБА_1 статті Податкового кодексу України та висновком про скоєння ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-1 ч.1 КУпАП.
Суд наголошує, що ст.163-1 ч.1 КУпАП передбачає відповідальність за порушення порядку ведення податкового обліку та не встановлює відповідальності за порушення податкового законодавства.
Крім того, особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, до пояснень надана копія протоколу про адміністративне правопорушення, яка відрізняється від оригіналу, надісланого до суду.
Суд зауважує, що протокол у справі про адміністративне правопорушення є основним джерелом доказів, на підставі якого суд встановлює наявність чи відсутність у діянні особи правопорушення. Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.
Враховуючи вищевикладене, оскільки протокол про адміністративне правопорушення вимогам КУпАП не відповідає, суд позбавлений можливості розглянути справу з дотриманням вимог чинного законодавства, у зв`язку із чим матеріали справи підлягають поверненню для доопрацювання та належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.256, 280, 283, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, повернути до Головного управління ДФС в Одеській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя