
Дата документу 07.06.2019
Справа № 501/1777/19
3/501/594/19
ПОСТАНОВА
07 червня 2019 року суддя Іллічівського міського суду Одеської області Вергопуло К.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДФС в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , яка працює керівником ТОВ "ПАСИФИК", проживає за адресою: АДРЕСА_1
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.163-2 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , як посадова особа підприємства - керівник ТОВ "ПАСИФИК", за місцем розташування зазначеного товариства: Одеська обл., м.Чорноморськ, вул.1-го Травня, буд.3, в порушення п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, несвоєчасно подала платіжне доручення на сплату податку на прибуток до установи банку згідно декларації з податку на прибуток за 2018 рік по терміну сплати 11.03.19 року (фактично сплачено 29.03.19р.), про що посадовою особою Головного управління ДФС в Одеській області 19 квітня 2019 року складено акт камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток №1715/15-32-53-06/32333980.
Дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку про необхідність їх повернення до Головного управління ДФС в Одеській області для належного оформлення з таких підстав.
Відповідно до ст.278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) вирішує, в тому числі, чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Вимогами ч.ч.1-3 ст.256 КУпАП встановлено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата та місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Однак посадовою особою Головного управління ДФС в Одеській області зазначена вимога закону не дотримана.
Так в протоколі про адміністративне правопорушення відсутній підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також відсутній запис про відмову ОСОБА_1 від підписання, натомість до протоколу доданий акт щодо її неявки для складання та підписання протоколу про адміністративне правопорушення від 28 травня 2019 року.
Між тим, КУпАП не містить обов`язку особи з`являтися до органу фіскальної служби для підписання протоколу та отримання його копії, оскільки вручення копії протоколу про адміністративне правопорушення особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, є прямим та безпосереднім обов`язком посадової особи, яка його склала.
Будь-які докази направлення або вручення в установленому порядку ОСОБА_1 копії протоколу про адміністративне правопорушення в матеріалах справи відсутні.
Крім того, всупереч ст.256 КУпАП у протоколі не зазначені повні дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, – не зазначено число, місяць, рік та місце народження.
Суд зауважує, що протокол у справі про адміністративне правопорушення є основним джерелом доказів, на підставі якого суд встановлює наявність чи відсутність у діянні особи правопорушення. Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.
Враховуючи вищевикладене, оскільки протокол про адміністративне правопорушення вимогам КУпАП не відповідає, суд позбавлений можливості розглянути справу з дотриманням вимог чинного законодавства, у зв`язку із чим матеріали справи підлягають поверненню для доопрацювання та належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.256, 280, 283, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-2 КУпАП, повернути до Головного управління ДФС в Одеській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя