
415/3740/19
3/415/634/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 червня 2019 року місто Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Березін А.Г., розглянувши адміністративний матеріал, наданий Головним управлінням ДФС у Луганській області Державної фіскальної служби України , про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Стаханов Луганської області, ідентифікаційний код НОМЕР_1 , працюючої головним бухгалтером ВП «шахта ім.. Г.Г. Капустіна» ПАТ «Лисичанськвугілля», проживаючої за адресою АДРЕСА_1 ,
за скоєння правопорушення, передбаченого ст. 163-4 ч.1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
З протоколу про адміністративне правопорушення № 8/12-32-13-05-15 від 26.04.2019 року вбачається, що заступником начальника відділу контрольно-перевірочної роботи юридичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Луганській області Зьомою Наталією Іванівною за результатами документальної планової невиїзної перевірки відокремленого підрозділу «Шахтта імені Г.Г.Капустіна» Публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» код ЄДРПОУ 26349214, місцезнаходження: 93191, Луганська область, м. Лисичанськ, м. Привілля за період з 01.01.2016 по 31.12.2018 встановлено порушення, які узагальнено в акті перевірки від 27.03.2019 р. №154/12-32-13-05/26349214 встановлено, що посадова особа головний бухгалтер ВП «Шахта ім.. Г.Г.Капустіна» ПАТ «Лисичанськвугілля» – Корощукова Вікторія Євгенівна вчинила правопорушення, а саме:
-Неутримання, неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб чим порушено вимоги пп. 164.1.1, 164.1.2 п. 164.1 ст. 164, п. 167.4 ст. 164, п.п. 168.1.2 ст. 168.1 ст. 168, абзацу а) п. 176.2 ст. 176 та пп. 38.9 п. 38 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідних положень» Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ в редакції Закону України від 21.12.2016 року №1797- VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» встановлено заниження податку на доходи фізичних осіб на загальну суму 54488,91 грн.;
-Неутримання, неперерахування до бюджету сум військового збору чим порушено вимоги п.п. 164.1.1., 164.1.2 п. 164.1 ст. 164, п. 167.4 ст. 164, п.п. 168.1.2, п. 168.1 ст. 168, абз. А) п. 176.2 ст. 176 та п.п. 38.9 п. 38 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідних положень», п.п. 1.6 п. 16-1 розділу ХХ перехідних положень Податкового кодексу України від 02.12.200 №2755-VI (із змінами та доповненнями), встановлено заниження військового збору на загальну суму 4540,75 грн.;
-Відображення з недостовірними відомостями та/або з помилками у податкових розрахунках сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) за І,ІІ, ІІІ квартали 2016, ІV квартал 2017 року та ІІІ квартал 2018 року з кодами помилок «77», «98» та «99» чим порушень вимоги п. 51.1 та абз. Б) п. 176,2 ст. 176 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ (зі змінами ат доповненнями) та п. 3.1, п. 3.2, п. 3.3 розділу ІІІ «Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку», затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 13 січня 2015 року №4, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 січня 2015 р. за №111/26556.
Відповідно до вимог ст.38 КУпАП – адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення, при триваючому правопорушенні – не пізніше трьох місяців з дня його виявлення (ст.38 ч.2 КУпАП), при цьому, у випадку відмови в порушенні кримінальної справи або закриття кримінальної справи, але за наявності в діях правопорушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через один місяць з дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи або її закриття (ст.38 ч.4 КУпАП).
У судовому засіданні встановлено, що неутримання або неперерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи – з боку правопорушниці ОСОБА_1 – мало місце з 01.01.2016 по 31.12.2018, відповідно, – термін притягнення правопорушниці ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння інкримінованого останньому адміністративного правопорушення, слід відраховувати з дня вчинення зазначеного правопорушення, в даному випадку – з 01.01.2016 року по 31.12.2018 року.
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 надійшов до суду 06.05.2019 року, до розгляду був призначений на 20.05.2019 року, у зв`язку з чим суд не мав можливості розглянути справу по суті до перебігу строку притягнення до адміністративної відповідальності, у зв`язку з чим, провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-4 ч.1 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 , підлягає закриттю, на підставі ст.247 п.7 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.38, ст. 163-4 ч.1, ст.221, ст.247 п.7, ст.284, ст.289, ст.294 КУпАП, –
П О С Т А Н О В И В :
Провадження у справі відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП закрити, у зв`язку із перебігом строку притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд.
Суддя: