
Справа № 420/6912/18
Провадження № 2-а/521/80/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 червня 2019 року Малиновський районний суд м. Одеси в складі:
головуючого судді - Мазун І.А.
при секретарі судового засідання - Кіліян О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про скасування протоколів та постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, стягнення сплаченого штрафу, -
В С Т А Н О В И В:
У вересні 2018 року ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом, в якому просила про визнання нечинною перевірки, проведену головним спеціалістом інспекційного відділу №2 Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради Пастернаком А.М. 14.08.2018р. на об`єкті, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 ; скасувати акт за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктами містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт №000908 від 14 серпня 2018 року; припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 14 серпня 2018 року; протоколів про адміністративне правопорушення від 14 серпня 2018 року відповідно ч.ч. 5,9 ст.96 КУпАП; постанови №555/18 від 28 серпня 2018 року та наказів №01-13/230ДАБК від 21 серпня 2018 року «Про скасування права на виконання будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1) №ОД061181720584», №01-13/231 ДАБК від 21 серпня 2018 року «Про скасування реєстрації декларації про готовність об`єкта до експлуатації №ОД 141182141795 від 02 серпня 2018 року», стягнення сплаченого штрафу.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначала, що перевіряючими Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради не було дотримано вимог постанови Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 року № 698 про затвердження «Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду», відповідно до якого позапланова перевірка проводиться у присутності керівника об`єкта нагляду. В порушення зазначених норм при складанні акту перевірки, протоколів та припису від 14 серпня 2018 року, позивач була відсутня та взагалі не була проінформована про проведення перевірки, оскільки під час проведення перевірки перебувала за адресою проживання.
Посилаючись на викладене, позивач вважає, що перевірка була проведена відповідачем після реєстрації за нею права власності на спірний об`єкт, відбулася вона з порушенням вимог діючого законодавства, а отже всі складені на підставі перевірки документи є незаконними.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 18 грудня 2018 року роз`єднано позовні вимоги у справі №521/16298/18 та виділено у самостійне провадження позовні вимоги до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про визнання нечинною перевірки; скасування акту за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктами містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт №000908 від 14 серпня 2018 року; припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 14 серпня 2018 року; наказів №01-13/230ДАБК від 21 серпня 2018 року «Про скасування права на виконання будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1) №ОД061181720584», №01-13/231 ДАБК від 21 серпня 2018 року «Про скасування реєстрації декларації про готовність об`єкта до експлуатації №ОД 141182141795 від 02 серпня 2018 року» та присвоєно номер справи №521/16298/18.
Вказаною ухвалою суд виділив у самостійне провадження позовні вимоги до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про скасування протоколів про адміністративне правопорушення від 14 серпня 2018 року відповідно ч. 5 ст.96 КУпАП та постанови №555/18 від 28 серпня 2018 року про притягнення до адміністративної відповідальності, стягнення сплаченого штрафу та передати до відділу надання судово-адміністративних послуг та аналітичної роботи (канцелярія) Одеського окружного адміністративного суду для присвоєння номеру справи.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 11 січня 2019 року справу за позовом ОСОБА_1 до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про скасування протоколів та постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, стягнення сплаченого штрафу передано до Малиновського районного суду м.Одеси.
Ухвалою Малиновського районного суду м.Одеси від 01 квітня 2019 року ОСОБА_1 поновлено строк на оскарження протоколів Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про адміністративне правопорушення від 14.08.2018 року та постанови Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про притягнення до адміністративної відповідальності від 28.08.2018р.
В судовому засіданні позивач та її представник підтримали заявлені позовні вимоги та просили їх задовольнити.
Представник відповідача заперечував проти задоволення позову посилаючись на те, що перевірка була проведена у відповідності до норм діючого законодавства.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення позивача, його представника та представника відповідача, суд прийшов до висновку про можливість часткового задоволення позовних вимог з наступних підстав.
Судом встановлено, 23.08.2016р. між позивачем та ТДВ «ВБМО Одесбуд» було укладено договір №566-6/ІІІ купівлі-продажу майнових прав, об`єктом якого було нежитлове приміщення (офіс) №11 секції 6, цоколь загальною площею 123,8кв.м. за адресою: АДРЕСА_2 (т.1 а.с.18-23)
21 червня 2018 року позивачем було подано повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об`єктом, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначним наслідками (СС1) / про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1) з реконструкції нежитлового приміщення під квартиру без зміни геометричних розмірів фундаменту у плану з улаштуванням додаткового входу, яке зареєстровано за №ОД061181720584.(т.1 а.с.24)
У повідомленні зазначено вид будівництва - реконструкція експертиза проекту будівництва проведена Філія ДП «Укрдержбудекспертиза» в Одеській області; містобудівні умов та обмеження забудови земельної ділянки видані Управлінням архітектури та містобудування Одеської міської ради від 20 лютого 2018 року № 01-07/174.
Також, позивачем подано декларацію про готовність до експлуатації об`єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належить до об`єктів з незначними наслідками (СС1) реконструкції нежитлового приміщення під квартиру без зміни геометричних розмірів фундаментів у плані з улаштуванням додаткового входу за відповідною адресою, яка зареєстрована Управлінням ДАБК Одеської міської ради 02 серпня 2018 року за №ОД 141182141795. (т.1 а.с.25)
Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 08 серпня 2018 року, право власності на реконструйовану квартиру на підставі договору купівлі-продажу №566-6/ІІІ майнових прав, акту-прийому-передачі від 09 січня 2018 року та зареєстрованої декларації про готовність до експлуатації серія та номер ОД 141182141795, виданої 02.08.2018р. Управлінням ДАБК ОМР, зареєстроване в реєстрі за позивачем. (т.1 а.с.13-14)
Матеріалами справи підтверджено, що 10 липня 2018 року на адресу Управління ДАБК надійшла заява від ОСОБА_2 , в якій заявник просив провести перевірку житлового приміщення, розташованого за відповідною адресою, яке належить позивачу та перевірити законність отримання декларації про початок будівельних робіт. (т.1 а.с.170-172)
На підставі наказу Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської області від 02 липня 2018 року № 01-13/162ДАБК «Про організацію проведення позапланових перевірок у ІІ півріччі 2018 року» та звернення фізичної особи, 19 липня 2018 року заступником начальника УДАБК ОМР видано направлення на проведення планового (позапланового) заходу №000308, відповідно до якого головний спеціаліст інспекційного відділу №2 УДАБК ОМР Постернак А.М. направляється на здійснення позапланової перевірки на об`єкт: реконструкція нежитлового приміщення під квартиру щодо дотримання суб`єктом містобудування (позивачем) вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів та правил, строком дії направлення з 07 серпня 2018 року по 14 серпня 2018 року. (т.1 а.с.169,173)
Також, УДАБК ОМР в межах компетенції на підставі звернення фізичної особи здійснювались заходи з метою проведення перевірки містобудівного законодавства та позивачу було направлено лист від 23 липня 2018 року вих. №91-10/179-35, в якому, відповідно до вимог статті 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», запропоновано надати відповідні документи на перевіряємий об`єкт та прибути до Управління у триденний термін з моменту отримання даного листа. Зазначений лист було надіслано 24 липня 2018 року, про що свідчить список рекомендованих поштових відправлень листів та фіскальний чек від 24 липня 2018 року та отримано позивачем 16 серпня 2018 року, про що свідчить підпис у повідомленні про вручення поштового відправлення. (т.1 а.с.174-176)
Заступником начальника управління ДАБК ОМР здійснено повідомлення у телефонному режимі голову Малиновської РДА ОМР, директора Департаменту комунальної власності ОМР, директора Департаменту муніципальної безпеки ОМР, начальника управління архітектури та містобудування ОМР про те, що 24 липня 2018 року о 14 годині 30 хвилин відбудеться збір з метою проведення перевірки дотримання правил законодавства в сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів та правил на об`єкті реконструкції із залученням їх представників відповідно до пункту 9 порядку виконання державного архітектурно-будівельного контролю. (т.1 а.с.178)
Матеріалами справи підтверджено, що Управлінням ДАБК ОМР складено акт обстеження об`єкта щодо дотримання законодавства, затвердженої містобудівельної документації при плануванні та забудов на території м. Одеса від 24 липня 2018 року, в якому зафіксовано, що за вказаною адресою ведуться роботи з розширення приямків цокольного поверху та влаштування навісу (козирків) над даними приямками. За інформацією Управління АМ ОМР містобудівні умови та обмеження на реконструкцію не видавалися. Комісія вирішила зупинити будівельні роботи до моменту надання власником документів на вказаний об`єкт. Власник об`єкту - ОСОБА_1 підписала акт без зауважень та зобов`язалася надати документи до 26 липня 2018 року. (т.1 а.с.179-180)
Також, з матеріалів справи вбачається, що Управлінням ДАБК ОМР складено акт за результатам проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктами містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт №000908, відповідно до якого перевірено дотримання суб`єктом містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил на об`єкті: реконструкція нежитлового приміщення під квартиру. (т.1 а.с.183-208)
В акті перевірки зазначено, що за результатам проведення позапланової перевірки встановлено, що позивачем наведено недостовірні дані в повідомленні про початок виконання будівельних робіт за №ОД 061181720584 від 21 червня 2018 року щодо наявних містобудівних умов та обмежень, чим порушено пп.5 п. 3 Розділу «Прикінцеві та Перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» та в декларації про готовність до експлуатації об`єкта №ОД 141182141795 від 02 серпня 2018 року щодо наявних містобудівних умов та обмежень та дати закінчення будівництва, чим порушено ч. 10 ст. 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та абз. 8 п. 22 «Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів», затвердженому постановою КМУ №461 від 13 квітня 2011 року.
Також, за результатами проведеної перевірки було складено припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 14 серпня 2018 року, а також накази №01-13/230ДАБК від 21 серпня 2018 року «Про скасування права на виконання будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1) №ОД061181720584» та №01-13/231 ДАБК від 21 серпня 2018 року «Про скасування реєстрації декларації про готовність об`єкта до експлуатації №ОД 141182141795 від 02 серпня 2018 року». (т.1 а.с.75-78, 222-229)
Також 14.08.2018р. Управлінням ДАБК ОМР складено два протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені ч.ч.5,9 ст 96 КУпАП, в яких встановлено, що позивачем виконуються будівельні робот из реконструкції нежитлового приміщення №11 по вул.Шота Руставелі, 9 в м.Одесі під квартиру №11а шляхом розширення приямків цокольного поверху та влаштування навісів (козирків) над даними приямками. Також позивачем ведуться будівельні роботи з влаштування додаткових виходів з приміщення №11 до приямків. (т.1 а.с.209-221)
Постановою Управління ДАБК ОМР №555/18 від 28 серпня 2018 року ОСОБА_1 визнано винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч.5,9 ст. 96 КУпАП та накладено на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10200 грн., які позивач сплатила, про що в матеріалах справи наявна квитанція. (т.1 а.с.87, 234-243)
Вказані обставини сторонами не заперечуються, а отже є встановленими.
Відповідно до частини 1 та 2 статті 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» державний архітектурно-будівельний контроль - сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно до пункту 1 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою КМУ від 23 травня 2011 року № 553 (далі Порядок) цей Порядок визначає процедуру здійснення заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями (далі - суб`єкти містобудування) вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.
Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом (пункт 5 Порядку).
Положеннями пункту 7 Порядку передбачено, що позаплановою перевіркою вважається перевірка, що не передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю.
Підставами для проведення позапланової перевірки є, зокрема, необхідність проведення перевірки достовірності даних, наведених у повідомленні про початок виконання підготовчих робіт, повідомленні про початок виконання будівельних робіт, декларації про готовність об`єкта до експлуатації, протягом трьох місяців з дня подання зазначених документів; звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення суб`єктом містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності.
Відповідно до пункту 12 Порядку посадові особи органу державного архітектурно-будівельного контролю під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю зобов`язані, зокрема, надсилати повідомлення про проведення планової перевірки суб`єкту містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, рекомендованим листом та/або за допомогою електронного поштового зв`язку або вручати особисто під розписку керівнику суб`єкта містобудування чи його уповноваженій особі із зазначенням дати початку та дати закінчення перевірки не пізніше ніж за десять днів до її початку.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 01.03.2019р. в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про визнання нечинною перевірки; скасування акту за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктами містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт №000908 від 14 серпня 2018 року; припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 14 серпня 2018 року; наказів №01-13/230ДАБК від 21 серпня 2018 року «Про скасування права на виконання будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1) №ОД061181720584», №01-13/231 ДАБК від 21 серпня 2018 року «Про скасування реєстрації декларації про готовність об`єкта до експлуатації №ОД 141182141795 від 02 серпня 2018 року» відмовлено. (т.2 а.с.70-84)
Постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 14.05.2019р. рішення Одеського окружного адміністративного суду від 01.03.2019р. скасовано та прийнято постанову, якою позовні вимоги задоволені частково. Суд постановив скасувати припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 14 серпня 2018 року; скасувати накази №01-13/230ДАБК від 21 серпня 2018 року «Про скасування права на виконання будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1) №ОД061181720584» та №01-13/231 ДАБК від 21 серпня 2018 року «Про скасування реєстрації декларації про готовність об`єкта до експлуатації №ОД 141182141795 від 02 серпня 2018 року». В решті позову відмовлено. Стягнуто з Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 882 грн. (т.2 а.с.65-68)
У відповідності до ч.4 ст.78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
При розгляді судом апеляційної інстанції було встановлено, що після реєстрації права власності на збудований об`єкт нерухомості на підставі зареєстрованої декларації про готовність об`єкту до експлуатації, остання вичерпує свою дію фактом виконання, та виключає можливість віднесення такого об`єкту до самочинного в силу його узаконення. А відтак, не можуть визнаватись законними акти, оформлені за результатами державного архітектурно-будівельного контролю об`єкта нерухомості, право власності якого вже зареєстровано.
З матеріалів справи вбачається, що 21 червня 2018 року позивачем було подано повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об`єктом, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначним наслідками (СС1) / про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт щодо об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1) з реконструкції нежитлового приміщення під квартиру без зміни геометричних розмірів фундаменту у плану з улаштуванням додаткового входу, яке зареєстровано за №ОД061181720584.
У повідомленні зазначено вид будівництва - реконструкція експертиза проекту будівництва проведена Філія ДП «Укрдержбудекспертиза» в Одеській області; містобудівні умов та обмеження забудови земельної ділянки видані Управлінням архітектури та містобудування Одеської міської ради від 20 лютого 2018 року № 01-07/174.
Також, позивачем подано декларацію про готовність до експлуатації об`єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належить до об`єктів з незначними наслідками (СС1) реконструкції нежитлового приміщення під квартиру без зміни геометричних розмірів фундаментів у плані з улаштуванням додаткового входу за адресою відповідною адресою, яка зареєстрована Управлінням ДАБК в Одеській області 02 серпня 2018 року за №ОД 141182141795.
Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 08 серпня 2018 року, право власності на реконструйовану квартиру на підставі зареєстрованої декларації про готовність до експлуатації, зареєстроване в реєстрі за позивачем.
З аналізу наведеного вбачається, що право власності позивача на об`єкт було зареєстровано до завершення перевірки, яка відбувалась в період з 07 серпня 2018 року по 14 серпня 2018 року, а отже складання протоколів від 14.08.2018р. про адміністративні правопорушення, передбачені ч.ч.5,9 ст.96 КУпАП, постанови від 28.08.2018р. №555/18 від 28 серпня 2018 року про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за ч.ч.5,9 ст. 96 КУпАП та накладення на неї адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10200 грн. свідчить про незаконність спірних матеріалів, оформлених за результатом перевірки, при наявності чинної реєстрації права власності на спірний об`єкт.
Наведені висновки також узгоджуються з правовою позицією Верховного Суду, викладеною в постанові від 02 жовтня 2018 року справа №465/1461/16-а.
Однак суд зазначає, що протоколи про адміністративні правопорушення є одним із видів доказів, в яких зафіксовані лише види порушень, а отже вимоги про їх скасування задоволенню не підлягають.
Таким чином позовні вимоги про скасування постанови про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за ч.ч.5,9 ст.96 КУпАП та накладення на неї адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 10200грн є законними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки суд прийшов до висновку про скасування постанови про притягнення позивача до адміністративної відповідальності, позовні вимоги щодо стягнення з відповідача сплаченого позивачем штрафу у розмірі 10200грн. також підлягають задоволенню
Посилаючись на вищевикладене, суд прийшов до висновку про те, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню а саме в частині скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності та стягнення грошових коштів, сплачених позивачем у розмірі 10200грн. В задоволенні іншої частини позову суд відмовляє за безпідставністю.
Керуючись ч.ч.5,9 ст.96 КУпАП, ст.ст. 36, 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п.п.7,18,19,26 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2015р. №698, ст.ст.72-79, 90, 94, 241-246, 250, 286 КАС України, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про скасування протоколів та постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, стягнення сплаченого штрафу - задовольнити частково.
Скасувати постанову Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради № 555/18 від 28 серпня 2018 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.ч.5,9 ст. 96 КУпАП та накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10200 грн.
Стягнути з Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 40199728, місце знаходження - 65009, м.Одеса, вул..Черняховського,6) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий 15.05.1998р. Малиновським РВ УМВС України в Одеській області, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 грошові кошти в розмірі 10 200 (десять тисяч двісті)грн..
В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності закрити.
Рішення суду може бути оскаржене протягом 10 днів з дня його проголошення.
ГОЛОВУЮЧИЙ І.А.МАЗУН