Ухвала суду № 82221566, 05.06.2019, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.06.2019
Номер справи
300/919/19
Номер документу
82221566
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

"05" червня 2019 р. справа № 300/919/19

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі

судді Могили А. Б.,

за участі:

секретаря судового засідання Маслій У.В.,

представника позивача Волосянка Р.О.,

представника відповідача Максиміва І.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, клопотання про залучення в якості третьої особи на стороні відповідача Департамент містобудування архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради, який не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору в справі за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про скасування п.4 рішення №395 від 04.04.2019,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд із позовною заявою до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про скасування п.4 рішення №395 від 04.04.2019.

Представник відповідача 16.05.2019 подав заяву, відповідно до якої просить здійснювати розгляд даної адміністративної справи за правилами загального позовного провадження, посилаючись на складність предмету позову.

Окрім того представником відповідача подано клопотання про залучення в якості третьої особи на стороні відповідача Департамент містобудування архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради, оскільки предметом даного позову є рішення виконавчого комітету міської ради від 04.04.2019 №395 в частині скасування будівельного паспорта забудови земельної ділянки, який виданий даним Департаментом, відповідно рішення по даній справі може вплинути на права та обов`язки такого.

Представник відповідача в судовому засідання подану заяву про розгляд справи за правилами загального позовного провадження та клопотання про залучення третьої особи підтримав.

Представник позивача з приводу розгляду справи за правилами загального позовного провадження заперечив, вказавши, що в даних правовідносинах спірним є акт індивідуальної дії, що не потребує переходу до розгляду даної справи за правилами загального провадження. Щодо залучення Департамент містобудування архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради не заперечив.

Розглянувши подану представником відповідача заяву про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, дослідивши матеріали позовної заяви, слід зазначити наступне.

Статтею 12 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Водночас, частинами 4 та 5 статті 12 Кодексу визначено, що виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах:

1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;

2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об`єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;

4) щодо оскарження рішення суб`єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

5) щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".

Умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.

Статтею 257 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено перелік справ, що розглядаються за правилами спрощеного позовного провадження. Так, частинами 1 та 2 даної статті визначено, що за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності, а також, будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Приписи частини 4 вказаної статті кореспондуються із приписами частини 4 статті 12 Кодексу, та знову ж таки визначають конкретний перелік адміністративних справ, що належить розглядати виключно за правилами загального позовного провадження.

Частиною 3 статті 257 Кодексу визначено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:

1) значення справи для сторін;

2) обраний позивачем спосіб захисту;

3) категорію та складність справи;

4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо;

5) кількість сторін та інших учасників справи;

6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;

7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Враховуючи вищенаведені критерії, дослідивши заяву представника відповідача, матеріали справи, предмет та підстави позову, враховуючи відсутність особливої складності справи, а також те, що для її розгляду пріоритетним є швидке вирішення, суд не вбачає обґрунтованих підстав для розгляду справи за правилами загального позовного провадження.

Щодо поданого клопотання про залучення в якості третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради, слід зазначити таке.

Відповідно до частини 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи.

Таким чином, необхідною умовою залучення третіх осіб є той факт, що судове рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов`язки осіб, які не є стороною у справі.

Пунктом 2.3.12 Положення Про Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради визначено, що Департамент з поміж іншого забезпечує надання власникам, користувачам земельних ділянок будівельних паспортів, містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки.

ОСОБА_1 оспорює в суді рішення виконавчого комітету міської ради від 04.04.2019 №395 в частині скасування будівельного паспорта забудови земельної ділянки, який виданий Департаментом містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради.

Таким чином, судове рішення у даній справі може безпосередньо вплинути на обов`язки Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради.

Враховуючи наведене суд вважає, що Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради слід залучити в якості третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору в даній справі.

Керуючись статтями 12,49, 241, 243, 248, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

Заяву Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про розгляд справи в порядку загального позовного провадження залишити без задоволення.

Залучити Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради в якості третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору в справі за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про скасування п.4 рішення №395 від 04.04.2019.

Третя особи має право подати до суду пояснення щодо позову та відзиву протягом десяти днів з дня отримання позову та відзиву відповідно.

Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення проти ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Суддя /підпис/ Могила А.Б.

Ухвала складена в повному обсязі 06.06.19.