
Провадження №2/760/257/19
Справа №760/21206/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
/ заочне /
12 квітня 2019 року Солом`янський районний суд м. Києва в складі:
головуючого- судді - Шереметьєвої Л.А.
за участю секретаря - Гак Г.М.
представників позивача- Влодек О.А., Дідурик Л.І.
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Перший український експертний центр» про зобов`язання провести перерахунок розміру плати за централізоване опалення, зменшення розміру плати за житлово-комунальні послуги, звільнення від плати за комунальні послуги централізованого опалення місць загального користування та зобов`язання вносити відповідні відомості до квитанції на житлово-комунальні послуги, суд
В С Т А Н О В И В:
В серпні 2018 року ТОВ «Перший український експертний центр» звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення 11 933, 44 гр. заборгованості за житлово-комунальні послуги, 1 377, 88 гр. - інфляційних витрат, 385, 30 гр. - 3% річних.
Ухвалою суду від 16 січня 2019 року до розгляду був прийнятий зустрічний позов ОСОБА_1 до ТОВ «Перший український експертний центр» про зобов`язання провести перерахунок розміру плати за централізоване опалення, зменшення розміру плати за житлово-комунальні послуги, звільнення від плати за комунальні послуги централізованого опалення місць загального користування та зобов`язання вносити відповідні відомості до квитанції на житлово-комунальні послуги до спільного розгляду з первісним позовом.
Ухвалою суду від 12 квітня 2019 року первісний позов ТОВ «Перший український експертний центр» був залишений без розгляду.
Звертаючись до суду з зустрічним позовом позивачка просить:
-зобов`язати відповідача провести перерахунок розміру плати за централізоване опалення в будинку АДРЕСА_1 за період з грудня 2016 року по червень 2018 року, з якого виключити оплату з надання житлово-комунальних послуг з опалення місць загального користування;
-зобов`язати відповідача зменшити їй на суму 11 933, 44 гр. розмір плати за житлово-комунальні послуги, що становить ненадані послуги з опалення місць загального користування в будинку АДРЕСА_1 за період з грудня 2016 року по червень 2018 року;
-звільнити її від плати за комунальні послуги централізованого опалення місць загального користування в будинку АДРЕСА_1 у зв`язку з їх ненаданням;
-зобов`язати відповідача у платіжному документі на сплату житлово-комунальних послуг в перелік житлово-комунальних послуг, що надаються їй в кв. АДРЕСА_2 в АДРЕСА_1 , включити два види платежу: централізоване опалення та опалення місць загального користування; включити графу для зазначення поточних і попередніх показань засобів обліку теплової енергії централізованого опалення та опалення місць загального користування; включити графи різниці цих показань, об`єм споживання теплової енергії, тариф на даний вид послуг і суми, які належать до сплати за надані послуги.
Посилається на те, що їй відповідно до Договору дарування від 08 вересня 2010 року належить на праві власності квартира АДРЕСА_2 .
Згідно розрахунку заборгованості від 19 липня 2018 року по особовому рахунку № НОМЕР_1 станом на 30 червня 2018 року існує заборгованість за оплату житлово-комунальних послуг у сумі 11 933, 44 гр.
Вона не визнає даної заборгвоаності, оскільки вона утворилася за комунальні послуги, які їй не надавалися, опалення місць загального користування було фактично відсутнє.
З розрахунку заборгованості від 19 липня 2018 року вбачається, що за комунальні послуги за період з грудня 2016 року до червня 2018 року нараховано 33 67, 83 гр., з цієї суми централізоване опалення складає 14 526, 92 гр., в яку входить оплата за опалення належної їй квартири та місць загального користування.
З загальної суми, яка нарахована до сплати, вона сплатила 21 061, 92 гр., борг склав 11 933, 44 гр., тобто сума заборгованості становить плату за опалення місць загального користування, яке в зазначений період не надавалося.
Відповідач не вживає та не здійснює заходів до утеплення місць загального користування в будинку, не утримує у належному технічному стані внутрішньобудинкові мережі з теплопостачання місць загального користування, не здійснює їх технічне обслуговування та ремонт.
Відповідно до п. 20 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 плата за надані послуги вноситься споживачем відповідно до показань засобів обліку води і теплової енергії або затверджених нормативів (норм) споживання на підставі платіжного документа (розрахункової книжки, платіжної квитанції тощо) або відповідно до умов договору на встановлення засобів обліку.
У платіжному документі передбачаються графи для зазначення поточних і попередніх показань засобів обліку води, теплової енергії, різниці цих показань або затверджених (норм) споживання, тарифу на даний вид послуг і суми, яка належить до сплати за надану послугу.
Зазначених граф у платіжних документах, які їй надходять на оплату за житлово-комунальні послуги за централізоване опалення по її квартирі та опалення місць загального користування, немає.
Виходячи з цього, просить задовольнити позов.
Представники позивачки в судовому засіданні позов підтримали.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суд до відома не поставив.
Згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення судова повістка 12 квітня 2019 року, направлена на адресу відповідача та його представника, отримана ними 04 березня 2019 року.
20 грудня 2018 року було постановлено ухвалу про перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
Згідно зі ст. 178 ЦПК України відповідачу був наданий строк для надання відзиву на позовну заяву.
Станом на день ухвалення рішення у справі відповідач своїм правом не скористався, відзив на позову заяву не подав.
Згідно ч.1 ст.280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов:
1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання;
2) відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин;
3) відповідач не подав відзив;
4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Виходячи з цього, враховуючи думку представників позивачки,суд вважає за можливе провести заочний розгляд справи.
Заслухавши пояснення представників позивачки, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про часткове задоволення вимог позивачки, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" / в редакції на момент виникнення спірних правовідносин/житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил.
Згідно з ч.1 ст.13 Закону від функціонального призначення житлово-комунальні послуги поділяються на: 1) комунальні послуги (централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо); 2) послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо); 3) послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків (балансоутримання, укладання договорів на виконання послуг, контроль виконання умов договору тощо); 4) послуги з ремонту приміщень, будинків, споруд (заміна та підсилення елементів конструкцій та мереж, їх реконструкція, відновлення несучої спроможності несучих елементів конструкцій тощо).
Відповідно до ч.2 ст.13 Закону примірні переліки житлово-комунальних послуг та їх склад, залежно від функціонального призначення, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.
За змістом ч. 3 ст. 16 Закону комунальні послуги надаються споживачам безперебійно.
Таким чином, позивачка є споживачем житлово-комунальних послуг.
Судом встановлено, що відповідно до Договору дарування від 08 вересня 2010 року позивачка є власником квартири АДРЕСА_2 .
Відповідно до рішення Правління ПАТ «ХК «Київміськбуд» житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 передано на експлуатацію та обслуговування ТОВ «Перший український експертний центр».
Згідно розрахунку заборгованості від 19 липня 2018 року, наданого відповідачем, по особовому рахунку № НОМЕР_1 , який обліковується за позивачкою, станом на 30 червня 2018 року існує заборгованість за надані житлово-комунальні послуги в розмірі 11 933, 44 гр.
/ а.с. 8; 10 - 15 /
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник.
Споживачі зобов`язані вносити плату за житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними.
Статтею 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та пунктами 29, 30 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630, визначено права та обов`язки споживача.
Зокрема, споживач має право: одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно з законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг; одержувати в установленому законодавством порядку необхідну інформацію про перелік житлово-комунальних послуг, їх вартість, загальну вартість місячного платежу, структуру ціни/тарифу, норми споживання, порядок надання житлово-комунальних послуг, їх споживчі властивості тощо; на зменшення розміру плати за надані послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості в порядку, визначеному договором або законодавством; звільнення від плати за послуги в разі їх ненадання та отримання компенсації за перевищення строків проведення аварійно-відбудовних робіт.
Представниками позивачки в судовому засіданні зазначали, що в період з грудня 2016 року по червень 2018 року послуги з опалення місць загального користування не надавалися, місця загального користування в будинку не опалювалися, заборгованості за фактично надані житлово-комунальні послуги позивачка не має.
Нарахована відповідачем сума заборгованості становить нарахування за цей період часу за опалення місць загального користування.
З матеріалів справи вбачається, що мешканці будинку АДРЕСА_1 , починаючи з листопада 2016 року зверталися до відповідача зі скаргами про ненадання послуг з опалення місць загального користування та не зазначення в платіжних документах фактично понесених витрат на опалення житлових приміщень та місць загального користування.
Крім того, 02 грудня 2016 року були проведені збори мешканців будинку, на яких було вирішено вимагати перекрити опалення місць загального користування та надавати в платіжних документах показники за опалення квартир та місць загального користування окремими пунктами, а також забезпечити збереження тепла в місцях загального користування шляхом облаштування дверей пружинними механізмами.
/ т.1, а. с. 178 - 184 /
З висновку експерта № 02/11/18 від 02 листопада 2018 року за результатами проведення будівельно-технічної експертизи вбачається, що ступінь фізичного зношення елементів центрального опалення у приміщеннях загального користування по проспекту В. Лобановського, 6-Б становить 23%.
Технічний стан - непридатний, оскільки у елементів центрального опалення відсутня запірна арматура, що призводить до втрати герметичності приладів опалення.
/ т.1, а.с. 238 - 250, т.2, а.с. 1 - 4 /
Відповідно до п. 3 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 та ст. 16 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» надання комунальних послуг та надання послуги з управління багатоквартирним будинком здійснюються безперервно, крім часу перерв на: проведення ремонтних і профілактичних робіт згідно з будівельними нормами і правилами, правилами технічної експлуатації і користування, положеннями про проведення поточного і капітального ремонтів та іншими нормативно-правовими актами; міжопалювальний період для систем опалення виходячи з кліматичних умов згідно з нормативно-правовими актами; ліквідацію наслідків аварії.
Якість комунальної послуги повинна відповідати вимогам, встановленим цим Законом, іншими актами законодавства та договором. Обов`язок забезпечення відповідності якості комунальної послуги встановленим вимогам покладається на виконавця такої послуги.
Обов`язок забезпечення відповідності якості послуги з управління встановленим вимогам та договору покладається на управителя багатоквартирного будинку.
У разі настання перерв, визначених цією статтею, плата за відповідні житлово-комунальні послуги за час таких перерв не нараховується.
Згідно з п. 6 зазначених Правил послуги з централізованого опалення повинні відповідати нормативні температурі повітря у приміщеннях квартири (будинку садибного типу) за умови їх утеплення споживачами та вжиття власником (балансоутримувачем) будинку та/або виконавцем заходів до утеплення місць загального користування будинку.
Пунктом 12 Правил передбачено, що у разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії споживач оплачує послуги згідно з їх показаннями пропорційно опалювальній площі (об`єму) квартири (будинку садибного типу) за умови здійснення власником, балансоутримувачем будинку та/або виконавцем заходів з утеплення місць загального користування будинку.
У разі нездійснення таких заходів споживач не оплачує за опалення місць загального користування будинку.
Механізм проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості врегульовано Порядком проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2010 року №151.
Згідно з даним Порядком у разі ненадання послуг або надання їх не в повному обсязі, зниження якості, зокрема відхилення їх кількісних і якісних показників від нормативних, виконавець проводить перерахунок розміру плати за фактично надані послуги шляхом зменшення розміру плати за надання послуг з урахуванням вимог, наведених у додатку.
Як вбачається з наданих представниками позивачки документів, послуги з опалення місць загального користування не надаються, що стало причиною звернення мешканців будинку до керівництва відповідача.
Представники позивачки в судовому засіданні зазначили, що їх звернення залишені відповідачем без реагування.
Відповідно до ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.
Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом.
Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
За змістом ст.ст. 76, 77 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
В п. 27 постанови №2 Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 2009 року «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» роз`яснено, що виходячи з принципу процесуального рівноправ`я сторін та враховуючи обов`язок кожної сторони довести ті обставини, на які вона посилається, необхідно в судовому засіданні дослідити кожний доказ, наданий сторонами на підтвердження своїх вимог або заперечень, який відповідає вимогам належності та допустимості доказів.
Так, позивачкою при звернення до суду та її представниками в судовому засіданні не заперечувалося, що послуги з опалення місць загального користування позивачкою не сплачувалися в зв`язку з ненаданням такої послуги.
На виконання вимог закону позивачкою суду наданні докази ненадання цих послуг.
Представник відповідача, не з`явившись в судове засідання, зазначених обставин не спростував, доказів протилежного не надав.
З наданих позивачкою до матеріалів справи копій платіжних документів вбачається, що до сплати позивачці нараховувалися послуги з утримання будинку та прибудинкової території та послуги з гарячого водопостачання.
В той же час, окремої графи про розмір нарахованої плати за опалення житлового приміщення та місць загального користування в платіжних документах, які виставлялися відповідачем на оплату, не передбачено.
/ т.1, а.с.185 - 233 /
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» комерційний облік комунальних послуг з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання здійснюється вузлами обліку відповідних комунальних послуг, що забезпечують загальний облік їх споживання в будівлі, її частині (під`їзді), обладнаній окремим інженерним вводом, згідно з показаннями його (їх) засобів вимірювальної техніки.
Розподіл обсягів спожитих у будівлі послуг з постачання теплової енергії, гарячої та холодної води між споживачами здійснюється відповідно до законодавства.
Внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку комунальних послуг з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання включаються до плати виконавцю відповідної комунальної послуги і в рахунку відображаються окремо.
Звертаючись до суду, позивачка просить:
- зобов`язати відповідача провести перерахунок розміру плати за централізоване опалення квартири, виключивши з нього плату за опалення місць загального користування;
-зменшити розмір плати за житлово-комунальні послуги на суму ненаданих послуг, які є предметом спору.
Крім того, просить:
- звільнити її від оплати послуг з централізованого опалення місць загального користування;
-зобов`язати відповідача у платіжних документах на сплату житлово-комунальних послуг в перелік житлово-комунальних послуг включити два види платежу: централізоване опалення та опалення місць загального користування; включити графу для зазначення поточних і попередніх показань засобів обліку теплової енергії централізованого опалення та опалення місць загального користування; включити графи різниці цих показань, об`єм споживання теплової енергії, тариф на даний вид послуг і суми, які належать до сплати за надані послуги.
Відповідно до встановленого ст. 13 ЦПК принципу диспозитивності цивільного судочинства суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
З точки зору цивільного процесуального законодавства підстава позову - це виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Відповідно до ч.1 ст.5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Тобто, при розгляді справи суд застосовує той закон, який регулює спірні правовідносини.
Способи захисту цивільних прав та інтересів визначені ч.2 ст. 16 ЦК України.
Пунктом 3 ч.2 ст. 16 ЦК України визначено такий спосіб захисту порушеного права, як припинення дії, яка порушує право.
Суд вважає, що вимоги позивачки про зобов`язання відповідача провести перерахунок розміру плати за централізоване опалення квартири шляхом виключення з нього плати за опалення місць загального користування, а також зменшення розміру плати за житлово-комунальні послуги на суму ненаданих послуг, є втручанням у господарську діяльність відповідача по веденню ним обліку відповідно до чинного законодавства.
Виходячи зі змісту позовних вимог, наданих позивачкою доказів у його обґрунтування, з урахуванням визначених законом способів захисту порушених прав, суд приходить до висновку про захист прав позивачки шляхом зобов`язання відповідача припинити дії, пов`язані із вказівкою у квитанціях,які виставляються на оплату житлово-комунальних послуг, заборгованості по квартирі АДРЕСА_3 за централізоване опалення місць загального користування.
Крім того, суд також вважає за можливе задоволення вимог у частині зобов`язання відповідача зобов`язати відповідача у платіжних документах на сплату житлово-комунальних послуг в перелік житлово-комунальних послуг включити два види платежу: централізоване опалення та опалення місць загального користування; включити графу для зазначення поточних і попередніх показань засобів обліку теплової енергії централізованого опалення та опалення місць загального користування; включити графи різниці цих показань, об`єм споживання теплової енергії, тариф на даний вид послуг і суми, які належать до сплати за надані послуги.
Щодо решти вимог позивачки, суд зазначає наступне.
Пунктом 5 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.
За змістом ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Позивачка, звертаючись до суду, не заперечує наявності обладнання в будинку з опалення місць загального користування.
Суд вище прийшов до висновку про задоволення вимог позивачки в зв`язку з наданими нею доказами про ненадання послуг, про звільнення від сплати яких вона висувала вимоги до відповідача.
В той же час, з яких критеріїв виходить позивачка, вимагаючи звільнити її від сплати послуг з централізованого опалення місць загального користування в зв`язку з їх ненаданням на майбутнє, не зазначає, як і не обґрунтовує передбачені законом можливості такого звільнення.
За таких обставин, суд не знаходить підстав для задоволення позову в цій частині.
Керуючись ст.ст.15, 16 ЦК України, ст. ст.13 ч.1, ч.ч.1,3 ст.16, 18, 20, 21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Правилами надання послуг з центрального опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630, Порядком проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2010 року №151, ст.ст. 4-5, 12-13, 76-80, 141, 259, 263-265, 268, 273 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити частково.
Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Перший український експертний центр» припинити дії, пов`язані із вказівкою у квитанціях,які виставляються на оплату житлово-комунальних послуг, заборгованості по квартирі АДРЕСА_3 , яка належить на праві власності ОСОБА_1 , за централізоване опалення місць загального користування.
Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Перший український експертний центр» у платіжному документі на сплату житлово-комунальних послуг в переліку житлово-комунальних послуг, які надаються ОСОБА_1 по квартирі АДРЕСА_3 , зазначати окремо: поточні та попередні показання засобів обліку теплової енергії централізованого опалення по квартирі та опалення місць загального користування, різницю цих показань, об`єм споживання теплової енергії, тариф та суму до сплати.
В решті позову відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного суду через суд першої інстанції.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, який його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 30 днів з дня його отримання.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Повний текст рішення складено 05 червня 2019 року.
Суддя Л .А. Шереметьєва