Ухвала суду № 82209345, 05.06.2019, Галицький районний суд м. Львова

Дата ухвалення
05.06.2019
Номер справи
461/4036/19
Номер документу
82209345
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 461/4036/19

Провадження № 1-кс/461/4871/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.06.2019 м.Львів

Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова Радченко В.Є., при секретарі судових засідань Сидорак М.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Львові клопотання слідчого СУ ГУНП у Львівській області Канюки Н.В.про призначення експертизи,-

в с т а н о в и в :

До Галицького районного суду м. Львова поступило клопотання слідчого СУ ГУНП у Львівській області Канюки Н.В., в якому слідчий просить призначити судову інженерно-екологічну експертизу.

На вирішення експертизи поставити наступні запитання:

1.Чи правомірно проведено вибіркові санітарні рубки в кварталі 49 виділі 52 на площі 2.0 га, кварталі 49 виділі 53 на площі 0,6 га та кварталі 54 виділі 34 на площі 0.6 гаКоростівського лісництва Сколівського військового лісгоспу ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» згідно лісорубного квитка № 27 від 26.12.2018 серії ІФ ЛРК № 008428? Якщо ні, то які норми природоохоронного законодавства при цьому були порушені і яка шкода (збитки) нанесені державі.

2.Чи правомірно проведено вибіркові санітарні рубки в кварталі 79 виділі 24 на площі 1.6 га, кварталі 79 виділі 26 на площі 2.2 га, кварталі 79 виділі 28 на площі 3.7 га, кварталі 79 виділі 29 на площі 1.9 га та кварталі 80 виділі 61 на площі 2.5 га Коростівського лісництва Сколівського військового лісгоспу ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» згідно лісорубного квитка № 04 від 12.02.2019 серії ІФ ЛРК № 008431? Якщо ні, то які норми природоохоронного законодавства при цьому були порушені і яка шкода (збитки) нанесені державі.

3.Чи правомірно проведено вибіркові санітарні рубки в кварталі 35 виділі 18 на площі 7.6 га, кварталі 35 виділі 27 на площі 4.3 га та кварталі 36 виділі 16(3) на площі 2.6 га га Корчинського лісництва Сколівського військового лісгоспу ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» згідно лісорубного квитка № 02 від 31.01.2019 серії ІФ ЛРК № 008430? Якщо ні, то які норми природоохоронного законодавства при цьому були порушені і яка шкода (збитки) нанесені державі.

4. Чи правомірно проведено вибіркові санітарні рубки в кварталі 23 виділі 4 на площі 3.0 га, кварталі 23 виділі 24 на площі 3.0 га та кварталі 19 виділі 28(1) на площі 6.2 га Корчинського лісництва Сколівського військового лісгоспу ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» згідно лісорубного квитка № 01 від 28.01.2019 серії ІФ ЛРК № 008427? Якщо ні, то які норми природоохоронного законодавства при цьому були порушені і яка шкода (збитки) нанесені державі.

В обгрунтування поданого клопотання покликається на те, щослідчим управлінням ГУНП у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42018140410000227 відомості про яке 11.10.2018 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.246, ч.2 ст.364, КК України.

В клопотанні вказано, що в ході досудового розслідування встановлено, що в період з 12.03.2019 по 22.03.2019 року, державними інспекторами Державної екологічної інспекції у Львівській області проводилась перевірка Сколівського військового лісгоспу ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат». За результатами її проведення був складений акт проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання Сколівським військовим лісгоспом ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів № 230/06/252 від 22.03.2019.Так встановлено, що землі лісового фонду Сколівського військового лісгоспу ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» площею 10892 га (Корчинське та Коростівське лісництва) входять до складу Національного природного парку «Сколівські Бескиди», господарська діяльність підприємства на території природно-заповідного фонду повинна здійснюватися до вимог Закону України «Про природно-заповідний фонд України», програми розвитку НПП «Сколівські Бескиди» та інших нормативних документів.За результатами проведення планового заходу інспекторами Державної екологічної інспекції у Львівській області державного нагляду встановлено, що лісорубний квиток № 008428 від 26.12.2018 року на проведення вибіркових санітарних рубок у 2018 році в Коростівському лісництві, в межах господарської зони території природно-заповідного фонду НПП «Сколівські бескиди» видано без затверджених Міністерством екології та природних ресурсів України відповідних лімітів на використання природних ресурсів у межах територій та об`єктів природно-заповідного фонду, а також без відповідного дозволу що видається Львівською ОДА на площі 3.2 га, об`ємом 487 м.куб., а саме квартал 49 виділ 52 площа 2.0 га, квартал 49 виділ 53 площа 0,6 га, квартал 54 виділ 34 площа 0.6 га. Відповідно до актів освідчення заготовленої деревини і місць рубок, ділянки зрубані на всіх площах. Також, в ході проведення вказаної перевірки встановлено, що лісорубний квиток № 008428 від 26.12.2018 року виданий з порушенням чинного законодавства, то вирубка на вищезазначених ділянках проведена незаконно.

Крім цього, в клопотанні зазначено, що у 2019 році, постійним лісокористувачем - Сколівським військовим лісгоспом, з порушенням ст.91 Закону України «Про природно- заповідний фонд України» незаконно видано три лісорубні квитки на проведення вибіркових санітарних рубок в межах господарської зони території природно-заповідного фонду НПП «Сколівські бескиди» без затверджених Міністерством екології та природних ресурсів України відповідних лімітів на використання природних ресурсів у межах територій та об`єктів природно-заповідного фонду, а також без відповідного дозволу, що видається Львівською ОДА, а саме лісорубні квитки:

- № 008431 від 12.02.2019 на проведення рубок на площі 11.9 га об`ємом 1683 м.куб., а саме: кв. АДРЕСА_1 . АДРЕСА_2 пл. 1.6 га, кв. АДРЕСА_3 пл. 2.2 га, кв. АДРЕСА_4 пл. 3.7 га, кв. АДРЕСА_5 пл. 1.9 га, кв. АДРЕСА_6 пл. 2.5 га;

- № 008430 від 31.01.2019 року на проведення рубок на площі 18.6 га об`ємом 2068 м.куб., а саме: кв. АДРЕСА_7 . АДРЕСА_8 пл. 7.6 га, кв. АДРЕСА_9 пл. 4.3 га, кв. АДРЕСА_10 (3) пл. 2.6 га, кв. АДРЕСА_11 пл. 4.1 га;

- № 008427 від 28.01.2019 року на проведення рубок на площі 12.2 га об`ємом 1584 м.куб., а саме: кв. АДРЕСА_12 . АДРЕСА_13 пл.3.0 га, кв. АДРЕСА_14 пл. 3.0 га, кв. АДРЕСА_15 . АДРЕСА_16 (1) пл. 6.2 га.

Слідчий зазначає, що оскільки лісорубні квитки № 008431 від 12.02.2019, № 008430 від 31.01.2019 та № 008427 від 28.01.2019 видані з порушенням чинного законодавства, то вирубування дерев на вищезазначених ділянках проведено незаконно.

З метою забезпечення виконання завдань кримінального провадження, швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування, досягнення дієвості цього кримінального провадження, виникла необхідність у проведенні судової інженерно-екологічної експертизи, з метою визначення розміру матеріальних збитків, шкоди заподіяної державі незаконною вирубкою дерев в кварталах № № 49, 54, 79 та 80 Коростівського лісництва та кварталах № № 19, 23, 26, 35 та 36 Корчинського лісництва Сколівського військового лісгоспу ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат».

Слідчий зазначає, що отримання висновку експерта має істотне значення для встановлення обставин у вищевказаному кримінальному провадженні, а саме встановлення розміру завданої шкоди, надасть можливість отримати важливий речовий доказ, мати постійний доступ до нього з метою використання його під час доказування вчинення кримінального правопорушення.Слідчий просить клопотання задовольнити.

Слідчий в судове засідання не з`явився. Згідно ч.3 ст.244 КПК України, неприбуття особи, яка подала клопотання не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов`язковою.

Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до наступного висновку.

11.10.2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018140410000227внесено відомості про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.246, ч.2 ст.364, КК України.

Згідно ч.ч.1, 2 ст. 93 КПК України, збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Частиною 1 ст.242 КПК України передбачено, що експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Нормою частини 1 ст. 243 КПК України передбачено, що експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

У відповідності до положень ч.1 ст.244 КПК України, у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Слідчий довів слідчому судді, що у вказаному кримінальному провадженні виникла необхідність у проведенні судової інженерно-екологічної експертизи, з метою визначення розміру матеріальних збитків, шкоди заподіяної державі незаконною вирубкою дерев в кварталах № № 49, 54, 79 та 80 Коростівського лісництва та кварталах № № 19, 23, 26, 35 та 36 Корчинського лісництва Сколівського військового лісгоспу ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат».

Відтак, під час здійснення досудового розслідування даного кримінального провадження для з`ясування всіх важливих питань є необхідність у призначенні у даному кримінальному провадженні судової інженерно-екологічної експертизи, для чого необхідні спеціальні знання.

Відповідно до ч.6 ст. 244 КПК України, слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

Частинами 7 та 9 цієї ж статті визначено, що до ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням.

Висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі, за клопотанням якої він був залучений.

Враховуючи те, що для з`ясування важливих питань, що мають суттєве значення для встановлення обставин кримінального провадження необхідні спеціальні знання, приходжу до висновку про те, що клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.93, 242-244 КПК України, -

постановив:

Клопотання слідчого СУ ГУНП у Львівській області Канюки Н.В. про призначення експертизи- задовольнити.

Призначити у кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018140410000227судову інженерно-екологічну експертизу, на вирішення якої поставити наступні запитання:

1.Чи правомірно проведено вибіркові санітарні рубки в кварталі 49 виділі 52 на площі 2.0 га, кварталі 49 виділі 53 на площі 0,6 га та кварталі 54 виділі 34 на площі 0.6 га Коростівського лісництва Сколівського військового лісгоспу ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» згідно лісорубного квитка № 27 від 26.12.2018 серії ІФ ЛРК № 008428? Якщо ні, то які норми природоохоронного законодавства при цьому були порушені і яка шкода (збитки) нанесені державі.

2.Чи правомірно проведено вибіркові санітарні рубки в кварталі 79 виділі 24 на площі 1.6 га, кварталі 79 виділі 26 на площі 2.2 га, кварталі 79 виділі 28 на площі 3.7 га, кварталі 79 виділі 29 на площі 1.9 га та кварталі 80 виділі 61 на площі 2.5 га Коростівського лісництва Сколівського військового лісгоспу ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» згідно лісорубного квитка № 04 від 12.02.2019 серії ІФ ЛРК № 008431? Якщо ні, то які норми природоохоронного законодавства при цьому були порушені і яка шкода (збитки) нанесені державі.

3.Чи правомірно проведено вибіркові санітарні рубки в кварталі 35 виділі 18 на площі 7.6 га, кварталі 35 виділі 27 на площі 4.3 га та кварталі 36 виділі 16(3) на площі 2.6 га га ОСОБА_1 лісництва Сколівського військового лісгоспу ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» згідно лісорубного квитка № 02 від 31.01.2019 серії ІФ ЛРК № 008430? Якщо ні, то які норми природоохоронного законодавства при цьому були порушені і яка шкода (збитки) нанесені державі.

4. Чи правомірно проведено вибіркові санітарні рубки в кварталі 23 виділі 4 на площі 3.0 га, кварталі 23 виділі 24 на площі 3.0 га та кварталі 19 виділі 28(1) на площі 6.2 га Корчинського лісництва Сколівського військового лісгоспу ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» згідно лісорубного квитка № 01 від 28.01.2019 серії ІФ ЛРК № 008427? Якщо ні, то які норми природоохоронного законодавства при цьому були порушені і яка шкода (збитки) нанесені державі.

Проведення даної експертизи доручити експертам Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз, що за адресою: м. Львів, вул. Липинського, 54.

При необхідності надати експертам матеріали кримінального провадження.

Висновок за результатами проведення експертного дослідження надати слідчому СУ ГУНП у Львівській області Канюці Н.В.

Попередити експерта про кримінальну відповідальність, передбачену статтями 384, 385 КК України, за дачу завідомо неправдивого висновку та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: Радченко В.Є.