
МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Д.Ростовського, 35, смт. Макарів, Київська область, 08000, тел/факс (04578)5-13-39, e-mail inbox@mk.ko.court.gov.ua
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" квітня 2019 р. Справа № 370/1056/19
Суддя Макарівського районного суду Київської області Тандир О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Ірпінського управління ГУ ДФС у Київській області про притягнення про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , директор ТОВ «Лакур» код ЄДРПОУ 42135844, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 163-4 КУпАП,
в с т а н о в и в:
До суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення №233/10-36-56-06/3124811850 від 03 квітня 2019 року в якому вказано, що ОСОБА_1 , директор ТОВ «Лакур», код ЄДРПОУ 42135844, вчинив правопорушення: несвоєчасне подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за 3 квартал 2018 року, граничний термін подання 09.11.2018 року, фактично подано 10.02.2019 року, чим порушено п. 119.2 ст. 119 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VІ (зі змінами та доповненнями), за що відповідальність передбачена ст. 163-4 КУпАП.
Згідно зі ст. 129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в надані ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Виходячи зі змісту ст.7, 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.
У відповідності статті 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Обов`язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст. 251 КУпАП є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол та не може бути перекладено на суд.
Дослідивши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 суд встановив, що протокол про адміністративне правопорушення складено з порушенням ст.256 КУпАП та вимог Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України 02.07.2016 року № 566 (далі - Інструкція) та вважається недійсним.
Згідно п. п. 3, 4, 5 Розділу ІІ Інструкції, посадові особи органів доходів і зборів при виявленні адміністративного правопорушення складають протокол про адміністративне правопорушення (далі – Протокол) на бланку за формою згідно з додатком 1 до цієї Інструкції. Зміст Протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП. Усі реквізити Протоколу заповнюються розбірливим почерком державною мовою. Не допускаються закреслювання або виправлення відомостей, що заносяться до Протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як Протокол підписаний особою, відносно якої він складений.
Проте в порушення Інструкції та ст. 256 КУпАП, в протоколі №233/10-36-56-06/3124811850 від 03 квітня 2019 року не вказано за якою частиною ст. 163-4 КУпАП ОСОБА_1 , притягується до адміністративної відповідальності, а також не зазначено обставин, за яких установлено порушення.
Оскільки протокол про адміністративне правопорушення є основним доказом вчинення правопорушення, а він складені з порушенням вимог Інструкції та ст. 256 КУпАП, адже в ньому не вказано не зазначено обставин, за яких установлено порушення, не вказано за якою частиною ст. 163-4 КУпАП особа притягується до відповідальності, оскільки ст. 163-4 КУпАП має відповідні частини, які відображають різний склад правопорушення, що у свою чергу виключає можливість притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за зазначеним протоколом.
Відповідно до вимог ст. 247 п. 1 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, суд, тлумачачи всі сумніви на користь особи, яка притягується до відповідальності, вважає вину ОСОБА_1 у вчинені правопорушення, передбаченого ст. 163-4 КУпАП не доведеною належними і допустимими доказами.
На підставі викладеного та керуючись статтями 247, 251, 256, 278 КУпАП,
п о с т а н о в и в:
Провадження у адміністративній справі відносно ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 КУпАП - закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.В.Тандир