Постанова № 82200700, 29.05.2019, Петриківський районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
29.05.2019
Номер справи
187/647/19
Номер документу
82200700
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 187/647/19

3/0187/182/19

П О С Т А Н О В А

іменем України

29 травня 2019 року смт Петриківка

Суддя Петриківського районного суду Дніпропетровської області Говоруха В.О., розглянувши матеріали, що надійшли із головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: м. Бікін Хабаровського краю, фізична особа-підприємець, місце проживання: АДРЕСА_1 , ІН НОМЕР_1 , за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

26.03.2019 о 12-20 годині фізична особа - підприємець ОСОБА_1 в магазині по вул. Центральна АДРЕСА_2 / АДРЕСА_3 , провела розрахункових операцій з продажу товару без застосування реєстратора розрахункових операцій та без видачі відповідного розрахункового документу, допущено невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків та не забезпечено своєчасне зняття фіскальних звітів. Вищевказаними діями ФОП ОСОБА_1 порушила вимоги п.п. 1, 2, 9, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

В судове засідання ОСОБА_1 не з`явилася, але надіслала до суду письмові пояснення, в яких просить закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно неї за порушення ч. 1 ст. 155-1 КУпАП. В своїх поясненнях ОСОБА_1 посилається на те, що за нормами п. 80.2 ст. 80 ПКУ обов`язковою вимогою для проведення фактичної перевірки є надання платнику податків під розписку до початку перевірки відповідного наказу, хоча такий наказ ОСОБА_1 не вручався, підстав для проведення перевірки не повідомлено, внаслідок чого вона вважає, що перевірку проведено із порушенням діючого законодавства. Відповідно до Акту фактичної перевірки 26.03.2019 в магазині по АДРЕСА_3 , контрольну розрахункову операцію проведено о 12-40 годині, а у протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що інкриміноване їй правопорушення вчинено нею о 12-20 год., що суперечить одне одному. Крім того, жодних документів, які б свідчили про повернення належного їй товару після проведення контрольної розрахункової операції, а так само документів про повернення грошових коштів співробітникам контролюючого органу, не має, що ставить під сумнів факт проведення контрольної розрахункової операції. З огляду на викладене ОСОБА_1 вважає, що відсутність законних підстав в розумінні ч. 2 ст. 80 ПКУ проведення співробітниками ДФС у Дніпропетровській області на належному їй об`єкті торгівлі в період 26.03.2019 свідчить про недопустимість вказаного Акту фактичної перевірки № 0154/04/36/14/РРО/1834324521 від 26.03.2019 в якості доказу.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що вина ОСОБА_1 доказана повністю та підтверджується зібраними по справі доказами:

Так, згідно протоколу № 317 про адміністративне правопорушення від 26.03.2019, того ж дня, о 12-20 годині фізична особа - підприємець ОСОБА_1 в магазині по АДРЕСА_3 , провела розрахункових операцій з продажу товару без застосування реєстратора розрахункових операцій та без видачі відповідного розрахункового документу, допущено невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків та не забезпечено своєчасне стяння фіскальних звітів. Вищевказаними діями ФОП ОСОБА_1 порушила вимоги п.п. 1, 2, 9, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Згідно акту (довідки) за результатами фактичної перевірки від 26.03.2019, реєстраційний № 0154/04/36/14/РРО/1834324521 від 27.03.2019. При проведенні фактичної перевірки 26.03.2019 фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 . головним державним ревізором – інспектором відділу ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ягольником Д.О. в магазині по вул. Центральна, 124/В в смт Миколаївка Петриківського району Дніпропетровської області, було виявлено наступні порушення: проведення о 12-40 годині розрахункових операцій з продажу товару без застосування реєстратора розрахункових операцій та без видачі відповідного розрахункового документу на суму 90,00 грн.; невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, яка зазначена у денному звіті РРО, сума невідповідності - 3197,00 грн.; незабезпечення щоденного друкування звітів, ? №1189 за 05.02.2018 фактично роздруковано 06.02.2018 на суму готівки 655,70 грн., ? № 1210 за 26.02.2018 фактично роздруковано 28.02.2018 на суму готівки 304,60 грн. (в розділах Ш та ІУ КОРО № 3000386685 Р/1 від 12.12.2017 записи відсутні); ? № 1431 за 21.10.2018 фактично роздруковано 22.10.2018 на суму готівки 63,58 грн. (в розділах Ш та ІУ КОРО № 3000386685 Р/2 від 15.08.2018 записи відсутні); несвоєчасне оприбуткування готівкових коштів на загальну суму 1023,88 грн., а саме: на підставі ? №1189 за 05.02.2018 на суму 655,70 грн. фактично роздруковано 06.02.2018; ? №1210 за 26.02.2018 на суму 304,60 грн. фактично роздруковано 28.02.2018; ? №1431 за 21.10.2018 на суму 63,58 фактично роздруковано 22.10.2018; реалізація алкогольних напоїв за цінами нижче мінімальних встановлених оптово-відпускних та роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв, а саме: в реалізації знаходиться горілка «Улюблена люкс» 0,5 л. 40% по ціні 60,00 грн. за пляшку, горілка «Білий налив» 0,5 л 40% по ціні 60,00 грн. за пляшку, горілка «Прозора» 0,5 40% по ціні 68,00 грн. за пляшку. Вищевказаними діями ФОП ОСОБА_1 порушила вимоги п.п. 1, 2, 9, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та ст. 10 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Таким чином в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП - порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: порушення вимог п. 1, 2, 9, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», якими визначено, що суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов`язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов`язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; 9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій; 13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

При цьому до пояснень ОСОБА_1 , щодо проведення перевірки, з порушенням порядку, визначеного п. 80.2 ст. 80 ПКУ, а відтак і недопустимість Акту фактичної перевірки № 0154/04/36/14/РРО/1834324521 від 26.03.2019 як доказу, суд відноситься критично, оскільки контролюючі органи мають право на проведення таких перевірок відповідно до ст. 20 ПКУ. Дану перевірку проведено в присутності ОСОБА_1 на підставі направлення від 01.03.2019 № 1552 та жодних зауважень до проведено перевірки, в тому числі щодо повноважень посадових осіб на проведення перевірки чи підстав для її проведення, у останньої не було, копію акту перевірки їй вручено про що свідчить підпис ОСОБА_1 .

Крім того, твердження ОСОБА_1 про те, що в Акті фактичної перевірки 26.03.2019 зазначено, що контрольну розрахункову операцію проведено о 12-40 годині, а у протоколі про адміністративне правопорушення, що о 12-20 год. не спростовують факт вчинення правопорушення та не тягнуть за собою визнання таких обставин, невстановленими.

За таких же підстав суд не відхиляє твердження ОСОБА_1 про відсутність документів, які б свідчили про повернення належного їй товару після проведення контрольної розрахункової операції, а так само документів про повернення грошових коштів співробітникам контролюючого органу. Вказані твердження не спростовують факт правопорушення та фіксування його Аактом фактичної перевірки 26.03.2019.

В письмових поясненнях ОСОБА_1 жодним чином не спростовує факт вчинення правопорушення, зокрема здійснення проведення розрахункових операцій з продажу товару без застосування реєстратора розрахункових операцій та без видачі відповідного розрахункового документу, допущення невідповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків та не забезпечення своєчасного зняття фіскальних звітів.

Враховуючи особу правопорушника, обставини правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності і призначити їй адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в мінімальному розмірі, визначеному санкцією ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.

На підставі викладеного та керуючись ч. 1 ст. 155-1, ст. 221 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В :

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення вимог ч. 1 ст. 155-1 КУпАП та призначити їй адміністративне стягнення у виді штрафу розміром п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 грн. (вісімдесят п`ять грн. 00 коп.) на користь держави (реквізити: отримувач УК у Петриківському районі 21081100, р/р 31114106004225, ОКПО 37320300, МФО 899998, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, код класифікації доходів бюджету 21081100).

Штраф повинен бути сплачений добровільно протягом 15 діб.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір по справі в розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири грн. 20 коп.) на користь Державної судової адміністрації України (місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795), реквізити: отримувач коштів - ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) – 899998, р/р 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу – судовий збір по справі про адміністративне правопорушення).

Термін пред`явлення виконавчого документа становить три місяці з наступного дня після набрання постанови про накладення адміністративного стягнення законної сили.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня її винесення апеляційної скарги.

Суддя: В. О. Говоруха