
Справа № 175/4079/18
Провадження № 1-кс/175/996/19
У Х В А Л А
Іменем України
30 травня 2019 року смт. Слобожанське
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області у складі:
слідчого судді – Новік Л.М.,
при секретарі – Сапай О.Г.
розглянувши клопотання прокурора відділу прокуратури Дніпропетровської області Верещаки Д.П. про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, а також перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження №42017040000001502 від 17.11.2017 за ч.2 ст. 364 КК України, у рамках якого було подано клопотання, –
В С Т А Н О В И В:
В обґрунтування свого клопотання прокурор посилається на те, що СВ Дніпровського районного відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42017040000001502 від 17.11.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.364 КК України.
Під час досудового розслідування встановлено, що службові особи департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпропетровської міської ради, з метою привласнення бюджетних грошових коштів налагодили злочинну схему з підконтрольними групами підприємств, а саме з метою завищення вартості виконаних робіт департаментом визначаються вимоги до матеріалів та вказані вимоги вносяться до дефектних актів, які будуть використовуватись під час здійснення робіт з капітальних та поточних ремонтів, в подальшому реалізуючи свій намір дефектні акти з вказаними «завищеними» вимогами передаються до підконтрольних проектних організацій, якими в свою чергу складається проектно-кошторисна документація з вимогами та цінами, які не відовідають поточним цінам на матеріали у регіоні.
Далі, достовірно знаючі, що фактично під час робіт будуть використовуватись матеріали нижчої якості та вартості, вказані дефектні акти передаються для включення їх до визначення вимог об`єму робіт під час здійснення публічних закупівель, таким чином Департамент та підконтрольні учасники (переможці) надають нижчі (неконкурентні) цінові пропозиції знаючі, що на об`єктах будуть використовуватись матеріали гіршої якості та вартість яких дешевша. Вказана комбінація виключає участь інших учасників торгів, які найчастіше є афілійованими до підприємств-переможців процедури тендерних закупівель.
Поряд з цим, для ухилення від відповідальності службові особи департаменту погодили зміни до штатного розкладу та скоротили відділ технічного нагляду (в стадії ліквідації) з метою залучення технічного нагляду з групи підконтрольних підприємств, які не звертають уваги на невідповідність робіт та матеріалів, які використовуються під час виконання робіт та в подальшому підписуються акти виконаних робіт до, яких внесено недостовірні відомості.
На разі службовими особами департаментів під час планування закупівлі робіт залучаються пов`язані з останніми групи підприємств до яких входять проектна організація, виконавець робіт, фізична особа підприємець або підприємство для здійснення технічного нагляду.
Таким чином, службові особи Департамент благоустрою та інфраструктури ДМР спільно з підконтрольними афілійованими підприємствами здійснюють розкрадання коштів Дніпровської міської ради шляхом внесення не достовірних відомостей до актів приймання виконаних робіт щодо вартості використаних матеріалів, неправильно використаних розцінок та включення робіт, які фактично не виконані чи не відповідають проектно-кошторисній документації та договірній ціні.
Так, досудовим розслідуванням встановлено що між Департаментом благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради та ТОВ «ІНТЕРБУД ТРАНС 1» (ЄДРПОУ 39785532) укладено договір №31/07-1 від 31.07.2018 на придбання «Послуг з технічного обліку та паспортизації вулиць м. Дніпро», на суму 19 960 219,04 грн. та договір №18/12-1 від 18.12.2018 на придбання «Послуг з технічного обліку та паспортизації вулиць м. Дніпро», на суму 4 137 506,46 грн.
Встановлено, що протягом 2018 року ТОВ «ІНТЕРБУД ТРАНС 1» (ЄДРПОУ 39785532) отримало від замовника 14 960 000 грн., при цьому роботи визначені договором виконало не у повному обсязі. Відомості зазначені в актах виконаних робіт не відповідають об`єму фактично виконаних робіт. Після проведеного Департаментом благоустрою та інфраструктури ДМР розрахунку, грошові кошти посадовими особами Товариства відправлені на підприємства з ознаками фіктивності.
25.02.2019 слідчим суддею Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області задоволено частково клопотання процесуального керівника та надано прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні та співробітникам оперативного підрозділу, що користуються повноваженнями слідчого або прокурора за його дорученням у порядку ст. ст. 36, 40, 41 КПК України, дозвіл на тимчасовий доступ із можливістю вилучення у ТОВ «ІНТЕРБУД ТРАНС 1» (ЄДРПОУ 39785532), за адресою: вул. Саранська, б.59, офіс 21, м. Дніпро, належним чином завіреної копії договору №31/07-1 від 31.07.2018 укладеного з Департаментом благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради, а також усіх документів, які мають відношення до його укладання та виконання (тендерної документації, додаткових угод, договорів субпідряду, специфікацій, проектів, проектно-кошторисної документації, актів прийому-передачі виконаних робіт форми КБ 2В, накладних, товарно-транспортних накладних, реєстрів авансових звітів, платіжних документів, довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрат, дефектних актів, актів скритих робіт, тощо).
Вказану ухвалу не було можливим виконати оскільки Товариство за адресою зазначеною у договорі №31/07-1 від 31.07.2018 не знаходиться. Контактні телефони не активні.
11.03.2019 Товариство змінило свою юридичну адресу, нова адреса: Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Другетів, буд. 60 оф. 5.
З метою отримання завірених належних копій документів щодо договірних взаємовідносин у 2018 році між Департаментом благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради та ТОВ «ІНТЕРБУД ТРАНС 1» (ЄДРПОУ 39785532) процесуальним керівником направлено відповідний запит на адресу директора Департаменту. Листом №3/5-327 від 24.05.2019 у задоволенні вимоги прокурора відмовлено.
Для повноти та об`єктивності розслідування кримінального провадження, а також з метою використання при проведенні судової економічної та почеркознавчих судових експертиз необхідно отримати тимчасовий доступ та вилучити оригінали договорів №31/07-1 від 31.07.2018 та №18/12-1 від 18.12.2018 укладених Департаментом благоустрою та інфраструктури ДМР з ТОВ «ІНТЕРБУД ТРАНС 1» (ЄДРПОУ 39785532) на придбання послуг з технічного обліку та паспортизації вулиць м. Дніпро, та тендерної документації.
Фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється, у зв`язку з неприбуттям в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, що відповідає вимогам ч.4 ст. 107 КПК України.
Слідчий суддя, розглянувши клопотання та дослідивши додані до нього документи, вважає, що клопотання підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Згідно п.7 ч.1 ст. 160 КПК України у клопотанні зазначаються: обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Клопотання прокурора, яке надійшло до суду, відповідає вимогам КПК України.
Суд вважає, що прокурором доведено, що було вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 364 КК України, документи перебувають або можуть перебувати у володінні – Департаменті благоустрою та інфраструктури Дніпропетровської міської ради, за адресою: м. Дніпро, вул. Виконкомівська, б. 6, та мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні - можуть сприяти розкриттю кримінального правопорушення та встановленню осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення.
Вилучення документів необхідне для досягнення мети отримання доступу до документів.
За таких обставин з урахуванням викладеного та забезпечуючи виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування, з метою досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, а саме: час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення, а також неможливість отримати відомості в інший спосіб та враховуючи, що в матеріалах клопотання вбачається достатність підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, і існує можливість використання як доказів відомостей, що містяться саме в цій інформації, та неможливо іншими способами довести вказані обставини, які передбачається довести за допомогою цієї інформації, суд вважає за необхідне клопотання прокурора задовольнити частково, та надати дозвіл на тимчасовий доступ до інформації, що перебуває у володінні Департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпропетровської міської ради, за адресою: м. Дніпро, вул. Виконкомівська, б. 6 з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів.
Керуючись ст. ст. 107, 159-164, 162, 163, 166 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання прокурора відділу прокуратури Дніпропетровської області Верещаки Д.П. про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю – задовольнити частково.
Надати прокурору відділу прокуратури Дніпропетровської області Верещаці Денису Петровичу, дозвіл на тимчасовий доступ з можливістю вилучення в Департаменті благоустрою та інфраструктури Дніпропетровської міської ради, за адресою: м. Дніпро, вул. Виконкомівська, б. 6 належним чином завірених копій договорів №31/07-1 від 31.07.2018 та №18/12-1 від 18.12.2018 укладених з ТОВ «ІНТЕРБУД ТРАНС 1» (ЄДРПОУ 39785532), а також усіх документів, які мають відношення до їх укладання та виконання (тендерної документації, додаткових угод, договорів субпідряду, специфікацій, проектів, проектно-кошторисної документації, актів прийому-передачі виконаних робіт форми КБ – 2В, накладних, товарно-транспортних накладних, реєстрів авансових звітів, платіжних документів, довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрат, дефектних актів, актів скритих робіт, тощо).
В задоволенні іншої частини клопотання відмовити.
Строк дії ухвали - один місяць з дня постановлення ухвали.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: Л.М. Новік