
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
31 травня 2019 року м. Київ № 640/6182/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Аверкової В.В., дослідивши матеріали адміністративної справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінпром"
до Одеської митниці Державної фіскальної служби України
про визнання протиправними та скасування рішення і відмови
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінпром" звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Одеської митниці Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішення і відмови.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 квітня 2019 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
До Окружного адміністративного суду міста Києва від позивача надійшла заява про розгляд справи з викликом сторін у судове засідання. В обґрунтування вказаної заяви позивачем зазначено, що ціна позову у даній справі складає 458 843,68 грн, що є дуже значною сумою для підприємства. Також позивач зазначив, що станом на 16 травня 2019 року відзиву від відповідача на адресу позивача не надходило.
23 травня 2019 року до суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, до вказаного відзиву долучено заяви про розгляд справи за правилами загального позовного провадження та розгляд справи з викликом сторін.
Також, у додатках до вказаного відзиву зазначено, що відповідач надає суду документи, що підтверджують надіслання відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд зазначає наступне.
Частиною третьою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до частини четвертої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах: щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; про примусове відчуження земельної ділянки, інших об`єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; щодо оскарження рішення суб`єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Відповідно до частини п`ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Пунктом 2 частини шостої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін, якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд не вбачає підстав про розгляд справи за загальними правилами позовного провадження в судовому засіданні, оскільки характер спірних правовідносин у даній справі незначної складності та не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Враховуючи викладене, заяви позивача та відповідача про розгляд справи за загальними правилами позовного провадження та розгляд справи з викликом сторін у судове засідання не підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 12, 243, 260 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
1. Відмовити у задоволенні заяв Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінпром" та Одеської митниці Державної фіскальної служби України про розгляд справи з викликом сторін у судове засідання.
2. Відмовити у задоволенні заяви Одеської митниці Державної фіскальної служби України про розгляд справи за загальними правилами позовного провадження.
3. Копію ухвали направити сторонам.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання в порядку, визначеному статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 294, частин другої та третьої статті 293 Кодексу адміністративного судочинства України оскарження даної ухвали окремо від рішення суду не допускається. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя В.В. Аверкова