Рішення № 82192595, 05.06.2019, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.06.2019
Номер справи
520/4470/19
Номер документу
82192595
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

05 червня 2019 р. № 520/4470/19

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Бадюкова Ю.В., розглянувши в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради (далі по тексту - відповідач, УПСЗН), в якому просить суд:

- визнати незаконними та протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради щодо припинення ОСОБА_1 дії пільги з 01.01.2019 року на житлово - комунальні послуги - права на 25% знижку при сплаті за газ, електроенергію, воду, тепло в межах середніх норм споживання;

- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради поновити ОСОБА_1 надання пільг з правом на 25% знижку при сплаті житлово - комунальних послуг за газ, електроенергію, воду, тепло в межах середніх норм споживання з 01.01.2019 року і подалі.

В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що позивач відповідно до ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» № 2195-IV від 18 листопада 2004 року є дитиною війни.

Згідно зі ст. 5 зазначено Закону позивачу з січня 2006 року повинні надаватися пільги на житлово-комунальні послуги - 25% знижки при сплаті за газ, електроенергію, воду і тепло в межах середніх норм споживання.

З повідомлення Управління праці та соціального захисту населення Адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради №221 від 29.03.2019 року позивачу стало відомо про припинення з 01.01.2019 року дії пільг на житлово-комунальні послуги, так як дохід перевищує податкову соціальну пільгу.

Не погоджуючись з вказаним повідомлення, позивачем 16 квітня 2019 року було надіслано письмову заяву до відповідача з проханням поновити дію пільг на житлово-комунальні послуги як дитині війни.

Листом від 23.04.2019 року №Ш-1-419/0/309-19.02-39 позивачу стало відомо, що відповідно до п.10 Постанови КМУ №389 від 04.06.2015 року він не має права на отримання 25-ти відсоткової знижки з плати за користування комунальними послугами у межах норм, встановлених законодавством, про що надіслано відповідне повідомлення та для поновлення надання пільг з 01.01.2019 року не має законних підстав.

У зв`язку з чим просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 10.05.2019 року відкрито спрощене провадження по даній справі в порядку, передбаченому ст. 263 КАС України.

Копія вказаної ухвали була надіслана та вручена відповідачу, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому він просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог в повному обсязі та зазначив, що позивач має пільговий статус «Дитина війни» та знаходиться на обліку у Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги з 01.01.2006 року, у тому числі 25-відсоткову знижку при платі за користування комунальними послугами (газом, електроенергією тощо) в межах середніх норм споживання за умови, якщо розмір середньомісячного доходу сім`ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.

Правовий статус дітей війни, основи їх соціального визначає Закон України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 р. № 2195-ІV (далі - Закон).

Згідно ч. 7 ст. 5 Закону (в редакції, що діяла до 01.07.2015 року) дітям війни надавалося право на 25-відсоткову знижку при платі за користування комунальними послугами (газом, електроенергією тощо) у межах середніх норм споживання.

З 2006 року по 01.07.2015 року користувався даними пільгами відповідно до вищезазначеної норми Закону.

28 грудня 2014 р. за № 76-VІІІ було прийнято Закон України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" (далі - Закон № 76-VІІІ), а саме:

І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

34. У Законі України "Про соціальний захист дітей війни"

1) у статті 5:

в абзаці сьомому після слів "у межах середніх норм споживання" доповнити словами "за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім`ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України";

Згідно р. III. Прикінцеві положення Закону № 76-VІІІ встановлено, що норми цього Закону в частині врахування середньомісячного сукупного доходу сім`ї при наданні пільг набувають чинності з 1 липня 2015 року.

Таким чином, з 01.07.2015 р. абз. 7 ст. 5 Закону діє в новій редакції.

На виконання цієї статті Закону був прийнятий Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім`ї, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 389 далі - Порядок).

Відповідно до п. 10 Порядку у разі коли середньомісячний дохід сім`ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, пільговик має право на отримання пільг протягом дванадцяти місяців з місяця визначення відповідного права.

Згідно п. 11 Порядку підприємства надають у встановленому порядку протягом дванадцяти місяців пільги пільговикам, зазначеним у списках.

Після закінчення дванадцяти місяців структурний підрозділ з питань соціального захисту населення визначає право пільговика на отримання пільг на наступний період відповідно до пункту 9 цього Порядку.

За період з 01.07.2015 р. по 01.05.2016 р. Позивач користувався пільгами відповідно до Порядку з урахуванням доходів.

Крім цього Позивач з 01.01.2006 по 30.04.2016 року користувався вищезазначеною пільгою та одночасно у складі домогосподарства одержував субсидію на відшкодування житлово-комунальних послуг за адресою: АДРЕСА_1 ; уповноважений власник - ОСОБА_2 (дружина позивача).

Умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату управління багатоквартирним будинком, користування житлом або його утримання, послуг з транспортування та розподілу природного газу та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергії, вивезення побутового сміття та рідких нечистот) визначаються Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (далі - Положення), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р. № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 року № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесено зміни до Положення, - доповнено пункт 4: "У разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (Фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються.

Інформація про зазначених осіб подається підприємствам виробникам/виконавцям житлово-комунальних послуг та вноситься до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги."

Зазначені зміни набрали чинності 30.04.2016 року.

Оскільки станом на 30.04.2016 року Позивач у складі домогосподарства одержував субсидію, нарахування пільги позивачу, а саме 25-відсоткової знижки при платі за користування комунальними послугами, було припинено з 01.05.2016 року.

З 01.05.2016 року по теперішній час Позивачу пільга не застосовується, а виплачується субсидія.

У 2019 року величина доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, що розраховується відповідно до п. 169.4.1 ст. 169 розділу IV Податкового кодексу України, встановлена на рівні 2690,00 грн.

Відповідно до п. 6 Порядку структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення) одержують від територіальних органів Пенсійного фонду України за результатами обміну електронними базами даних відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2002 р. № 497 "Про забезпечення виконання функцій з призначення і виплати пенсій органами Пенсійного фонду" (Офіційний вісник України, 2002 р., № 15, ст. 814) інформацію про суми пенсійних виплат і факт працевлаштування пільговиків та членів їх сімей, відомості про яких містяться в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги.

За даними автоматичного обміну електронними базами з управлінням Пенсійного фонду встановлено, що середньомісячний розмір пенсії Позивача за період з липня по грудень 2018 року, є більшим від встановленої величини.

На виконання вимог п. 11 Порядку, відповідно до якого органи соціального захисту після закінчення дванадцяти місяців визначають право пільговика на отримання пільг на наступний період, Управлінням складено та направлено позивачу повідомлення про припинення з 01.01.2019 року дії пільги позивача на оплату житлово-комунальних послуг у вигляді 25-відсоткової знижки, оскільки дохід позивача перевищив податкову соціальну пільгу, хоча фактично пільга була припинена з 01.05.2016 року, оскільки позивач отримував субсидію.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно з вимогами ст. 229 КАС України.

Так, з огляду на те, що згідно положень ст. 258 КАС України передбачено, що даний предмет спору віднесено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, враховуючи, що відповідача повідомлено належним чином про наявність позову щодо оскарження його рішення.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 263 КАСУ справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши матеріали адміністративної справи, судом встановлено наступне.

Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, позивач - ОСОБА_1 , є пенсіонером за віком, що підтверджується копією посвідченням серії НОМЕР_1 від 17.09.1998 (а.с.9) та має статус «Дитина війни».

Позивач отримав від Шевченківського УПСЗН повідомлення про припинення дії пільги з 01.01.2019 року у зв`язку з тим, що дохід перевищує податкову соціальну пільгу (а.с.8).

Позивач, 16.04.2019 року звернувся до відповідача з заявою про поновлення дії пільги на житлово комунальні послуги як дитині війни (а.с.12).

Листом від 23.04.2019 № Ш-1-419/0/309-19.02-39 УПСЗ Адміністрації Шевченківського району повідомило позивача про відсутність законних підстав для поновлення дії пільги з 01.01.2019 року (а.с.13).

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд вказує наступне.

Умови призначення та порядок надання громадянам щомісячних житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг визначається Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р. № 848 (далі - Положення № 848 в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Пунктом 1 Положення № 848 встановлено, що це Положення визначає умови призначення та порядок надання громадянам таких житлових субсидій:

щомісячної житлової субсидії на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, а також житлово-комунальних послуг, а саме:

- житлової послуги - послуги з управління багатоквартирним будинком;

- комунальних послуг - послуг з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами;

щомісячної житлової субсидії на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, а також витрат на управління багатоквартирним будинком, в якому створено об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний (житловий) кооператив (далі - об`єднання), а саме:

- витрат на утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт; обслуговування внутрішньо-будинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, відповідно до яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів;

- витрат на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку;

- поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку;

житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива один раз на рік.

Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою громадянам - мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком.

Згідно п.2 Положення № 848 право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).

Відповідно до п.3 Положення № 848 призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення).

За отриманням інформації з будь-яких питань, пов`язаних з призначенням житлової субсидії, одержувачі субсидії звертаються до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення (абз. 11 п. 18 Положення № 848)

Таким чином, Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради є органом, що уповноважений призначати житлові субсидії, здійснювати контроль за їх цільовим використанням, а також надавати одержувачам субсидії роз`яснення щодо питань, пов`язаних з призначенням субсидій.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18 листопада 2004 року № 2195-IV дитина війни особа, яка є громадянином України та якій, на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни, було менше 18 років.

Згідно зі статтею 5 даного Закону дітям війни надається ряд пільг, зокрема, пільга на 25-відсоткову знижку при платі за користування комунальними послугами (газом, електроенергією тощо) у межах середніх норм споживання за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім`ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

04 червня 2015 року Кабінетом Міністрів України затверджено Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім`ї за №389 (далі Порядок №389).

Відповідно до пункту 2 Порядку №389 його дія поширюється на осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою, зокрема, згідно із Законом України «Про соціальний захист дітей війни».

Аналіз викладених норм законодавства та фактичних обставин справи свідчить про те, що у цьому спорі позивач не позбавлений пільг «дитини війни», встановлених відповідним Законом, однак може користуватися ними при дотриманні певних умов, зокрема, у випадку неперевищення середньомісячного сукупного доходу сім`ї, в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, який, станом на 2019 рік, складає 2690,00 грн., відповідно до пп.169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу України, про що зазначено відповідачем у поданому відзиві на позов.

Згідно з п.10 Порядку №389 у разі коли середньомісячний дохід сім`ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, пільговик має право на отримання пільг протягом дванадцяти місяців з місяця визначення відповідного права.

Відповідно до п.11 Порядку №389 підприємства надають у встановленому порядку протягом дванадцяти місяців пільги пільговикам, зазначеним у списках.

Після закінчення дванадцяти місяців структурний підрозділ з питань соціального захисту населення визначає право пільговика на отримання пільг на наступний період відповідно до пункту 9 цього Порядку.

Пункт 12 Порядку №389 у разі коли середньомісячний дохід сім`ї пільговика в розрахунку на одну особу перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення письмово інформує пільговиків про те, що вони не мають права на отримання пільг і можуть звернутися за житловою субсидією.

Так, відповідно до пункту 9 Порядку №389 середньомісячний сукупний дохід сім`ї в розрахунку на одну особу визначається шляхом ділення загальної суми грошових доходів кожного члена сім`ї пільговика за попередні шість місяців на 6 і на кількість членів сім`ї.

Згідно довідки про доходи членів сім`ї судом встановлено, що пенсія ОСОБА_2 (дружини) складає 1577,90 грн. та пенсія позивача складає 3614,30 грн.

Згідно пункту 9 Порядку №389 середньомісячний сукупний дохід сім`ї складає: 5195,20х6/6/2 = 2596,10 грн., що є меншою за величину доходу, яка дає право на податкову соціальну пільгу у 2019 році. Зазначена сума також визначена у п.3 при розрахунку субсидії на ЖКП до особової справи № 12613 (а.с.25).

Крім того, відповідач у наданому відзиві на позов, свою відмову обґрунтовує приписами пункту 4 Положення № 848 у наступній редакції: " у разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються. Інформацію про зазначених осіб подається підприємствам - виробника / виконавцям житлово-комунальних послуг та вноситься до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги."

Проте, суд зауважує, пункт 4 Положення № 848 (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) містить приписи іншого змісту, а саме: «житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та/або скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, внеску/платежу об`єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, витрат на управління багатоквартирним будинком (далі - соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування) і розміром обов`язкового відсотка платежу, визначеного в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.».

Крім того, суд звертає увагу відповідача, що приписи пункту 4 Положення № 848, на які посилається відповідач у відзиві на позов, втратили чинність з 01 жовтня 2018 р. у зв`язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України № 841 від 17.10.2018 року "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України", якою пункт 4 Положення № 848 викладено у новій редакції.

Тобто позивач, окрім отримання субсидії у складі домогосподарства також має право на отримання 25-відсоткової знижки при платі за користування комунальними послугами (газом, електроенергією тощо) у межах середніх норм споживання.

Щодо заявлених позивачем вимог суд зазначає наступне.

Порядок №389 чітко регламентує, яким чином структурні підрозділи з питань соціального захисту населення повинні забезпечити права пільговика на отримання знижки на оплату комунальних послуг.

Так, згідно з абзацом 2 п.10 Порядку №389 структурний підрозділ з питань соціального захисту населення подає щомісяця до 25 числа житлово-експлуатаційним організаціям, житлово-будівельним (житловим) кооперативам, об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку, організаціям, що надають житлово-комунальні послуги, операторам (провайдерам) телекомунікацій, газо- та електропостачальникам, постачальникам твердого палива (далі - підприємства) списки пільговиків, які мають право на отримання пільг, надає в установленому порядку пільги готівкою для придбання твердого палива і скрапленого газу, а також видає пільговикам довідки для отримання інших видів пільг, які надаються з урахуванням доходу (безоплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів, виробів медичного призначення, зубопротезування тощо), відповідно до законодавства.

Відповідно до п.11 Порядку №389 підприємства надають у встановленому порядку протягом дванадцяти місяців пільги пільговикам, зазначеним у списках.

Після закінчення дванадцяти місяців структурний підрозділ з питань соціального захисту населення визначає право пільговика на отримання пільг на наступний період відповідно до пункту 9 цього Порядку.

Керуючись ч. 2 ст. 9 КАС України суд з метою ефективного захисту прав позивача вважає за необхідне відновити порушене відповідачем право позивача на отримання відповідної знижки при оплаті житлово-комунальних послуг, а саме в даному випадку належним способом захисту прав позивача є визнання дій Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради щодо ненадання організаціям, що надають житлово-комунальні послуги відомості про ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_2 ) як такого, що має право на отримання пільг з оплати комунальних послуг відповідно до ст. 5 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18 листопада 2004 року № 2195-IV протиправними та зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради надати організаціям, що надають житлово-комунальні послуги відомості про те, що ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_2 ) має право на отримання пільг з оплати комунальних послуг відповідно до ст. 5 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18 листопада 2004 року № 2195-IV з 01 січня 2019 року, у зв`язку з чим у задоволенні вимог позивача слід відмовити.

Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб`єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб`єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно з частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Таким чином, вимоги позивача є обґрунтованими, а отже, такими, що підлягають частковому задоволенню.

Розподіл судових витрат здійснюється з урахуванням норм ст. 139 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295, 296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради (код ЄДРПОУ 03196593, проспект Науки, 17-А, м. Харків, 61166) щодо ненадання організаціям, що надають житлово-комунальні послуги відомості про ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_2 ) як такого, що має право на отримання пільг з оплати комунальних послуг відповідно до ст. 5 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18 листопада 2004 року № 2195-IV - протиправними.

Зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради (код ЄДРПОУ 03196593, проспект Науки, 17-А, м. Харків, 61166) надати організаціям, що надають житлово-комунальні послуги відомості про те, що ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_2 ) має право на отримання пільг з оплати комунальних послуг відповідно до ст. 5 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18 листопада 2004 року № 2195-IV з 01 січня 2019 року.

У задоволенні інших позовних вимог - відмовити.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку, передбаченому п.п. 15.5. п. 15 ч. 1 Розділу VII Перехідних положень КАС України до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів, з дня його проголошення .

В разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне рішення складено 05 червня 2019 року.

Суддя Бадюков Ю.В.