
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 червня 2019 року Справа № 160/3198/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Голобутовського Р.З.
розглянувши в порядку в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
09 квітня 2019 року ОСОБА_1 (далі – позивач) звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (далі – відповідач), в якій просить:
- визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови у зарахуванні ОСОБА_1 до пільгового стажу в кратному обчисленні час проходження військової служби в особливий період з 29.08.2014 року по 18.10.2014 року, з 21.11.2014 року по 03.03.2015 року, з 12.05.2015 року по 27.07.2015 року, з 31.07.2015 року по 01.09.2015 року;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати ОСОБА_1 період участі у антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі проведення антитерористичної операції з 29.08.2014 року по 18.10.2014 року, з 21.11.2014 року по 03.03.2015 року, з 12.05.2015 року по 27.07.2015 року, з 31.07.2015 року по 01.09.2015 року – один місяць служби за три до стажу роботу, що дає право на пільгову пенсію відповідно до ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», з дня звернення, тобто з 26 березня 2019 року.
Обґрунтовуючи позовні вимоги в позові позивач зазначив, що в період з 31.07.2014 року по 29.09.2015 року був призваний на військову службу у Збройні сили України, при цьому з 29.08.2014 року по 18.10.2014 року, з 21.11.2014 року по 03.03.2015 року, з 12.05.2015 року по 27.07.2015 року, з 31.07.2015 року по 01.09.2015 року безпосередньо брав участь в антитерористичній операції. Проте, зазначені періоди не були враховані відповідачем у кратному обрахунку – один місяці за три, - під час здійснення розрахунку стажу роботи для призначення пенсії відповідно до ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», а розраховані в одинарному. Позивач вважає такі дії відповідача протиправними, додатково повинно бути зараховано 1 рік 5 місяців 4 дні, ним до заяви про призначення пенсії були долучені усі необхідні документи, що підтверджують його право на зарахування стажу у кратному розмірі.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10 квітня 2019 р. відкрито провадження у адміністративній справі; справу №160/3198/19 призначено до розгляду за правилами спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін; відповідача зобов`язано надати відзив на позов.
Сторони належним чином повідомлені про розгляд справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом, що підтверджується матеріалами справи.
03 травня 2019 року відповідач надав відзив на позовну заяву. Відповідач позовні вимоги не визнав, просив в задоволенні позову відмовити. В обґрунтування своєї позиції зазначив, що на підставі наданих позивачем довідки з Павлоградського об`єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки та з Військової частини А 1035 періоди проходження військової служби зараховані до пільгового стажу роботи згідно статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Так, загальний стаж роботи позивача складає 22 роки 5 місяців 11 днів, пільговий стаж по статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» - 23 роки 10 місяців 29 днів, чого недостатньо для призначення пенсії на пільгових умовах.
Згідно з ч.ч. 5, 8 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, відзив відповідача, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України та учасником бойових дій, згідно із посвідченням серії НОМЕР_1 .
Відповідно до довідки Павлоградського об`єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 06.03.2018 р. №4/97 ОСОБА_1 , 1974 р.н., проходив військову службу при частковій мобілізації з 91.07.2014 р. по 29.09.2015 р.
Згідно з довідкою командира військової частини А 1035 від 03.07.2018 р. №3064 молодший сержант ОСОБА_1 брав безпосередню участь в антитерористичній операції в Донецькій області в період з 29.08.2014 року по 18.10.2014 року, з 21.11.2014 року по 03.03.2015 року, з 12.05.2015 року по 27.07.2015 року, з 31.07.2015 року по 01.09.2015 року.
26 березня 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Відділу з питань призначення та перерахунку пенсій №18 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно частини 3 статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», надавши при цьому наступні документи: трудову книжку; довідку про пільговий стаж роботи ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» ВСП «Шахтоуправління Тернівське» від 25.02.2019 року №146; довідку про пільговий стаж роботи ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» ВСП «Шахтоуправління ім. Героїв Космосу» від 26.03.2019 року №229; довідки з УКК «ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» №2587 від 16.12.2016 року та №115 від 21.01.2019 року; військовий квиток; довідку про прийняття участі в антитерористичній операції; посвідчення учасника бойових дій.
Листом від 01 квітня 2019 року за вих. №69/03.22-19 Відділу з питань призначення та перерахунку пенсій №18 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області позивачу було відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах згідно зі ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
В обґрунтування підстав відмови у призначенні пенсії в листі від 01.04.2019 р. за вих. №69/03.22-19 зазначено, що період проходження військової служби по частковій мобілізації з 31.07.2014 року по 29.09.2015 року, участь у бойових діях в зоні АТО з 29.08.2014 року по 18.10.2014 року, з 21.11.2014 року по 03.03.2015 року, з 12.05.2015 року по 27.07.2015 року, з 31.07.2015 року по 01.09.2015 року зараховані до пільгового стажу роботи згідно статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Загальний стаж роботи ОСОБА_1 складає 22 роки 5 місяців 11 днів, пільговий стаж по статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» - 23 роки 10 місяців 29 днів, чого недостатньо для призначення пенсії на пільгових умовах.
Не погодившись із відмовою у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах згідно із ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», позивач звернувся до суду з даним позовом.
Предметом спору у даній справі є встановлення обставин, що підтверджують наявність або відсутність правових підстав для відмови позивачу у зарахуванні до пільгового стажу, що надає право на пенсію за віком на пільгових умовах, періоди проходження військової служби в особливий період у кратному розмірі – один місяць служби за три.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За правилами частини 1 статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, з яким кореспондується обов`язок держави щодо його забезпечення. Реалізація цього обов`язку здійснюється органами державної влади відповідно до їх повноважень.
Надане вищевказаною статтею право деталізоване у Законах України від 05.11.1991 року № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення» (далі - Закон №1788) та від 09.07.2003 року № 1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058), зокрема, у статтях 1 і 8 відповідно.
За змістом ч. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на таких роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, що вони були зайняті на таких роботах не менше 20 років. Такий самий порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) на шахтах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або перебувають у стадії ліквідації, але не більше двох років.
Аналогічна норма міститься у ч.1 ст.14 Закону № 1788, а саме, працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на цих роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 20 років
Статтею 57 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що військова служба у складі діючої армії у період бойових дій, у тому числі при виконанні інтернаціонального обов`язку, а також перебування в партизанських загонах і з`єднаннях зараховується до стажу роботи на пільгових умовах у порядку, встановленому для обчислення строків цієї служби при призначенні пенсій за вислугу років військовослужбовцям.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв`язку з виконанням ними конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також визначення загальних засад проходження в Україні військової служби здійснюється Законом України "Про військовий обов`язок і військову службу".
Відповідно до ч. 1 ст. 1 цього закону захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов`язком громадян України.
Статтею 2 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" визначено, що військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров`я і віком громадян України, пов`язаній із захистом Вітчизни. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Частиною 6 вказаної статті Закону передбачено види військової служби, до яких, зокрема, віднесено й військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період.
Процедуру надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, та категорії таких осіб визначає Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 №413 (далі - Порядок №413).
Відповідно до пункту 2 Порядку №413 статус учасника бойових дій надається військовослужбовцям (резервістам, військовозобов`язаним) та працівникам Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовцям військових прокуратур, особам рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції ДФС, поліцейським, особам рядового, начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, Управління державної охорони, Держспецзв`язку, ДСНС, ДПтС, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення;
Пунктом 4 Порядку №413 визначено підставу надання особі статусу учасника бойових дій: документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення, направлення (прибуття) у відрядження до районів проведення антитерористичної операції, їх перебування в таких районах з метою виконання завдань із захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України шляхом безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення (витяги з наказів керівника Антитерористичного центру при СБУ про залучення до проведення антитерористичної операції, директив, розпоряджень, посвідчень про відрядження, оперативних завдань, журналів бойових дій, бойових донесень, дислокацій, книг нарядів, графіків несення служби, звітів, зведень, донесень, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, а також інші офіційні документи, видані державними органами, що містять достатні докази про безпосередню участь особи у виконанні завдань антитерористичної операції у районах її проведення).
При цьому, основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей визначено Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", який також встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.
Відповідно до статті 1-2 цього Закону, військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими в Конституції України та законах України, з урахуванням особливостей, встановлених цим та іншими законами.
У зв`язку з особливим характером військової служби, яка пов`язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.
Відповідно до статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" до учасників бойових дій належать, зокрема військовослужбовці (резервісти, військовозобов`язані), які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення.
Абзацом другим пункту 1 статті 8 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" визначено, що час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Час проходження строкової військової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Час навчання в професійно-технічному навчальному закладі, час проходження строкової військової служби, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", які зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, не повинні перевищувати наявного стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах. Час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", зараховується до їх вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби на пільгових умовах у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.
Так, Наказом Міністерства оборони України №530 від 14.08.2014 року "Про положення про організацію роботи з обчислення вислуги років", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.10.2014 за № 1294/2607 відповідно до Законів України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 №975 "Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві" та з метою приведення нормативно-правових актів Міністерства оборони України у відповідність до чинного законодавства, затверджено Положення про організацію в Міністерстві оборони України з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям в соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби та членів їх сімей.
Пунктом 2.3 розділу 2 даного Положення передбачено, що час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції зараховується на пільгових умовах - один місяць служби за три.
Також, Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей", встановлено, що нарахування страхового пенсійного стажу для військовослужбовців учасників антитерористичних операцій за час їх безпосередньої участі в антитерористичній операції має здійснюватися у потрійному розмірі.
Аналіз наведених норм права дає підстави для висновку, що час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції, підлягає зарахуванню до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах - один місяць служби за три місяці.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 05.06.2018 по справі №348/347/17.
Частиною 5 статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Згідно з п.1-3 ч.2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Оцінюючи усі докази, досліджені судом, у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Законодавець чітко визначив, що час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції, підлягає зарахуванню до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах - один місяць служби за три місяці.
В ході судового розгляду судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, про що також відсутній спір між сторонами, позивач у період з 31.07.2014 року по 29.09.2015 року проходив військову службу при частковій мобілізації (довідка Павлоградського об`єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки №4/97 від 06.03.2019 року).
Згідно із записами у військовому квитку УН №0823326 (п.18) ОСОБА_1 брав безпосередню участь в АТО в період з 29.08.2014 року по 18.10.2014 року, з 21.11.2014 року по 03.03.2015 року, з 12.05.2015 року по 27.07.2015 року, з 31.07.2015 року по 01.09.2015 року в складі в/ч п/п В 0136.
Відповідно до Довідки військової частини А 1035 від 03.07.2018 р. №3064 про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України молодший сержант ОСОБА_1 в період з 29.08.2014 року по 18.10.2014 року, з 21.11.2014 року по 03.03.2015 року, з 12.05.2015 року по 27.07.2015 року, з 31.07.2015 року по 01.09.2015 року брав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції.
Згідно з протоколом призначення пенсії станом на 27.03.2019 р. загальний стаж роботи ОСОБА_1 складає 22 роки 4 місяців 15 днів.
Згідно з листом відповідача від 01.04.2019 №69/03.22-19 про відмову позивачу у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, пільговий стаж по ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» становить 23 роки 10 місяців 29 днів.
Відповідно до розрахунку страхового стажу з урахуванням перетину періодів, період проходження позивачем військової служби в особливий період з 31.07.2014 р. по 29.09.2015 р. зарахований до стажу та становить 1 рік 1 місяць 29 днів.
Втім, весь період військової служби в особливий період з 31.07.2014 р. по 29.09.2015 р. зарахований в одинарному розмірі.
Суд вважає, що відповідач протиправно не зарахував до пільгового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах в кратному розмірі (із розрахунку один місяць служби за три місяці) періоди проходження позивачем військової служби в зоні антитерористичній операції.
З урахуванням норм п. 2.3 розділу ІІ Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей затвердженого Наказом Міністерства оборони України 14.08.2014 р. №530, ст. 57 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та записів у військовому квитку ОСОБА_1 , серії НОМЕР_2 , періоди участі позивача в антитерористичній операції підлягають зарахуванню до його трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах у кратному розмірі, виходячи із розрахунку один місяць служби за три місяці.
За таких обставин, суд приходить до висновку, дії відповідача щодо відмови у зарахуванні до пільгового стажу в кратному обчисленні час проходження військової служби позивачем в особливий період з 29.08.2014 року по 18.10.2014 року, з 21.11.2014 року по 03.03.2015 року, з 12.05.2015 року по 27.07.2015 року, з 31.07.2015 року по 01.09.2015 року є протиправними, а тому відповідача слід зобов`язати зарахувати період участі позивача у антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі проведення антитерористичної операції з 29.08.2014 року по 18.10.2014 року, з 21.11.2014 року по 03.03.2015 року, з 12.05.2015 року по 27.07.2015 року, з 31.07.2015 року по 01.09.2015 року – один місяць служби за три до стажу роботу, що дає право на пільгову пенсію відповідно до ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», з дня звернення, тобто з 26 березня 2019 року.
Таким чином, суд дійшов висновку, що станом на дату звернення із заявою про призначення пенсії від 26.03.2019 року ОСОБА_1 , має достатній пільговий стаж за ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до вимог ч. 1ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
В силу вимог ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 73 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Згідно ч. 2 ст. 73 Кодексу адміністративного судочинства України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Частиною 1ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
З урахуванням викладеного, позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з положень ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, тому судові витрати в розмірі 768,40 грн. підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.
Керуючись ст.ст. 9, 72-77, 242-246, 250, 255, 262, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити в повному обсязі.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови у зарахуванні до пільгового стажу в кратному обчисленні час проходження ОСОБА_1 військової служби в особливий період з 29.08.2014 року по 18.10.2014 року, з 21.11.2014 року по 03.03.2015 року, з 12.05.2015 року по 27.07.2015 року, з 31.07.2015 року по 01.09.2015 року.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати ОСОБА_1 період участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі проведення антитерористичної операції з 29.08.2014 року по 18.10.2014 року, з 21.11.2014 року по 03.03.2015 року, з 12.05.2015 року по 27.07.2015 року, з 31.07.2015 року по 01.09.2015 року – один місяць служби за три до стажу роботу, що дає право на пільгову пенсію відповідно до ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», з дня звернення, тобто з 26 березня 2019 року.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_3 ) судові витрати з оплати судового збору у сумі 768,40 грн. відповідно до квитанції від 08.04.2019 р. № 0.0.1318698082.1.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Р.З. Голобутовський