
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
05 червня 2019 року ЛуцькСправа № 140/1774/19 Суддя Волинського окружного адміністративного суду Каленюк Ж.В., вивчивши позовну заяву Служби автомобільних доріг у Волинській області до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
Служба автомобільних доріг у Волинській області звернулася з позовом до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 05 квітня 2019 року №0090565512, №0090595512, №0090495512, №0090525512, №0090535512, №0090575512, №0090475512, №0090455512, №0090435512, №0090415512, №0090345512, №0090405512, №0090615512, №0090505512, №0090485512, №0090425512.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 161 КАС України, та місить такі недоліки.
Відповідно до частини четвертої статті 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно із частиною другою статті 79 КАС України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви.
З матеріалів позову вбачається, що позивач оскаржує податкові повідомлення-рішення від 05 квітня 2019 року №0090565512, №0090595512, №0090495512, №0090525512, №0090535512, №0090575512, №0090475512, №0090455512, №0090435512, №0090415512, №0090345512, №0090405512, №0090615512, №0090505512, №0090485512, №0090425512, які були прийняті на підставі акту перевірки податкової звітності з плати за землю від 15 березня 2019 року №4705/03-20-55-12. При цьому згідно з висновком вказаного акту, платник не подав податкову декларацію з плати за землю (річна) за 2017-2019 роки, чим допустив порушення пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України.
В позовній заяві позивач на спростування вказаного висновку, вказує на те, що податкова декларація була подана, однак не вказує дати подання та терміну, за який така декларація подавалася.
Разом з тим, в порушення вимог частини другої статті 79, частини четвертої статті 161 КАС України, позивач не додав до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме: податкові декларації та докази, їх подання.
Крім того, згідно із частинами другою, четвертою, п`ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Відповідно до пункту 5.27 Національного стандарту України «Вимоги до оформлювання документів. ДСТУ 4163-2003», затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 №555, відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту 23.
Проте в порушення вимог частин другої, четвертої, п`ятої статті 94 КАС України, до позовної заяви додані копії документів, які належним чином не засвідчені.
Також варто звернути увагу, що подана копія акта перевірки податкової звітності з плати за землю має неналежний вигляд, оскільки містить не зрозумілі написи та закреслення.
Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як установлено частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 зазначеного Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою – 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 01 січня 2019 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1921,00 грн.
З позовної заяви слідує, що позивач просить визнати протиправним та скасувати податкові повідомлення-рішення, якими до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за платежем земельний податок з юридичних осіб на загальну суму 11560,00 грн. Такі вимоги є майновими та повинні бути оплачені судовим збором у сумі 1921,00 грн. (1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
Проте в порушення вимог частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви не долучено документ про сплату судового збору.
Крім того, необхідно звернути увагу позивача на те, що з 15 грудня 2017 року набрав чинності КАС України в редакції Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII, а тому позивачу при оформленні, обґрунтуванні та поданні позовної заяви необхідно керуватися нормами чинного на момент звернення із позовом КАС України.
Згідно із частинами першою, другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Оскільки позовна заява не відповідає зазначеним вище вимогам, встановленим статтею 161 КАС України, її слід залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків – десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу у цей строк необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви, шляхом подання нової редакції позовної заяви, оформленої відповідно до вимог чинного КАС України, із чітким зазначенням фактичних обставин, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги разом; надати усі наявні докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (зокрема, належним чином засвідчені копії податкових декларацій з доказами їх подання до податкового органу); копії документів, доданих до позовної заяви, засвідчити належним чином. Усуваючи недоліки позовної заяви, позивачу слід виконати вимоги частини першої статті 161 КАС України щодо надання копії нової редакції позовної заяви разом з доданими до неї документами для відповідача.
Крім того, у вказаний строк позивач повинен сплатити судовий збір у сумі 1921,00 грн., надати суду оригінал платіжного документа.
Перерахування судового збору необхідно здійснювати за платіжними реквізитами Волинського окружного адміністративного суду, зазначеними на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 248 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Служби автомобільних доріг у Волинській області до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк позовна заява і додані до неї документи будуть повернуті позивачу без розгляду.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя Ж.В. Каленюк