Постанова № 82188699, 04.06.2019, Казанківський районний суд Миколаївської області

Дата ухвалення
04.06.2019
Номер справи
478/798/19
Номер документу
82188699
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №478/798/19 Провадження №3/478/255/2019

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 червня 2019 року. Казанківський районний суд Миколаївської області у складі: головуючого судді Томашевського О.О., за участю: секретаря судового засідання Григоренко Н.О., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Головного управління ДФС у Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, працюючої на посаді головного бухгалтера Державного підприємства «Володимирівський лісгосп», проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП,

В с т а н о в и в:

До Казанківського районного суду Миколаївської області від Головного управління ДФС у Миколаївській області надійшли адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.

З протоколу про адміністративне правопорушення №353 від 14.05.2019 року вбачається, що при проведенні документальної позапланової виїзної перевірки ДП «Володимирівський лісгосп» встановлено порушення порядку ведення податкового обліку, що призвело до заниження податку на додану вартість на загальну суму 14631 грн., в тому числі за: червень 2017 року на суму 117 грн., травень 2018 року на суму 562 грн., серпень 2018 року на суму 1827 грн., жовтень 2018 року на суму 2187 грн., листопад 2018 року на суму 1131 грн., грудень 2018 року на суму 3665 грн., січень 2019 року на суму 364 грн., лютий 2019 року на суму 4778 грн. ДП «Володимирівський лісгосп» не нараховано податкові зобов`язання та не виписано податкові накладні по попередній оплаті товарів, робіт (послуг) та/або реалізації ТМЦ, в зв`язку з чим виникло заниження податкових зобов`язань на вартість попередньої оплати, чим своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги п.185.1 ст.185, п.187.1 ст.187, п.201.1., п.201.10. ст.201 Податкового кодексу України, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.163-1 КУпАП.

Вказані порушення оформлено актом від 15.04.2019 року №523/14-29-14- 05/00152603 «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки Державного підприємства «Володимирівське лісове господарство» (код ЄДРПОУ 00152603) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2016 року по 01.04.2019 рік, валютного та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи, за період з 01.01.2016 року по 01.04.2019 рік, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2011 року по 01.04.2019 рік»

Дослідивши адміністративні матеріали, приходжу наступного висновку.

Статтею 1 КУпАП визначено, що завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.2 КУпАП, законодавство України про адміністративні правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України.

Закони України про адміністративні правопорушення до включення їх у встановленому порядку до цього Кодексу застосовуються безпосередньо.

Положеннями ст.7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно ч.1 ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Частиною 2 ст.251 КУпАП встановлено, що обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Об`єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, полягає у відсутності податкового обліку, порушенні керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.

Проте, головним державним ревізором-інспектором відділу перевірок з окремих питань управління аудиту Коновальчук Ю.О. при складані протоколу про адміністративне правопорушення, щодо головного бухгалтера ДП «Володимирівський лісгосп» ці вимоги закону виконано не було.

Натомість протокол про адміністративне правопорушення містить лише вказівку на вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП та результату – не нараховано податкові зобов`язання та не виписано податкові накладні по попередній оплаті товарів, робіт (послуг) та/або реалізації ТМЦ, в зв`язку з чим виникло заниження податкових зобов`язань на вартість попередньої оплати, без розкриття суті цих правопорушень.

Диспозиція ч.1 ст.163-1 КУпАП в частині визначення вказаних дій є бланкетною та відсилає до встановленого законом порядку ведення податкового обліку. Тому, при визначенні складу цього адміністративного правопорушення є необхідним посилання на конкретні дії та спосіб вчинення, які б свідчили про порушення встановленого порядку ведення податкового обліку.

В пунктах 2.4 та 2.6 Акту перевірки міститься посилання на довідку про загальну інформацію щодо ДП «Володимирівський лісгосп» та результати його діяльності за період, що підлягав перевірці, а також узагальнений перелік документів, які були використано при проведенні перевірки (додаток 3 до Акту перевірки), які додаються до нього та є невід`ємною його частиною. В той же час, вказана довідка та додаток 3 до Акту перевірки до адміністративних матеріалів не додані.

Крім того, в матеріалах які додані до протоколу про адміністративне правопорушення, відсутня будь-яка інформація щодо того, чи є визначене фіскальним органом грошове зобов`язання ДП «Володимирівський лісгосп» узгодженим.

Вказане унеможливлює визначитися з усіма обставинами, які підлягають з`ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення, що мають значення для правильного її вирішення на підставі належних доказів, а тому вважаю за необхідне, адміністративні матеріали повернути до Головного управління ДФС у Миколаївській області, для належного оформлення.

Керуючись ч.1 ст.256, ст.ст.245, 251, 252 КУпАП, суд,-

П о с т а н о в и в:

Адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП - повернути до Головного управління ДФС у Миколаївській області, для належного оформлення та виконання вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення з урахуванням строків, встановлених статтею 38 цього Кодексу

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Казанківського районного суду

Миколаївської області О.О. Томашевський