Постанова № 82184599, 27.05.2019, Вовчанський районний суд Харківської області

Дата ухвалення
27.05.2019
Номер справи
617/797/19
Номер документу
82184599
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 617/797/19

Провадження № 3/617/237/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 травня 2019 року Вовчанський районний суд Харківської області у складі:

судді Глоби М.М.,

за участю секретаря судового засідання – Борщ Л.В.,

прокурора – Шестакової К.М.,

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Вовчанську Харківської області матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Мала Вовча Вовчанського району Харківської області, громадянина України, освіта вища,працюючого головою ФГ «Цвіт», депутата Вовчанської районної ради Харківської області, одруженого, маючого на утриманні чотирьох неповнолітніх дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ін. НОМЕР_1 , ІПН – НОМЕР_1 , раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, -

до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , будучи депутатом Вовчанської районної ради Харківської області VІІ скликання, розташованої за адресою: Харківська область, м.Вовчанськ, вул. Соборна, буд. 73 та суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» (далі – ЗУ «Про запобігання корупції») згідно п. п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», а також суб`єктом декларування, неповідомив без поважних причин про суттєві зміни в майновому стані Національне агентство з питань запобігання корупції при наступних обставинах.

Так, 06 грудня 2018 року ОСОБА_1 на підставі договору міни земельних ділянок № 1453 від 06 грудня 2018 року набув право власності на земельну ділянку, площею 5,8063 га, кадастровий номер НОМЕР_2 , нормативною грошовою оцінкою 180 300 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року. Не повідомив Національне агентство запобігання корупції у десятиденний строк з моменту придбання вказаної земельної ділянки про суттєві зміни в майновому стані, а саме не пізніше 16 грудня 2018 року, чим порушив вимоги ч. 2 ст. 52 ЗУ «Про запобігання корупції».

Крім того, 10 грудня 2018 року ОСОБА_1 на підставі договору міни земельних ділянок № 1463 від 10 грудня 2018 року набув право власності на земельну ділянку, площею 5, 5347 га, кадастровий номер НОМЕР_3 , нормативною грошовою оцінкою 171 850 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року. Не повідомив Національне агентство запобігання корупції у десятиденний строк з моменту придбання вказаної земельної ділянки про суттєві зміни в майновому стані, а саме не пізніше 20 грудня 2018 року, чим порушив вимоги ч. 2 ст. 52 ЗУ «Про запобігання корупції».

Крім того, 13 грудня 2018 року ОСОБА_1 на підставі договору міни земельних ділянок № 1478 від 13 грудня 2018 року набув право власності на земельну ділянку, площею 5,3389 га, кадастровий номер НОМЕР_4 , нормативною грошовою оцінкою 165 800 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року. Не повідомив Національне агентство запобігання корупції у десятиденний строк з моменту придбання вказаної земельної ділянки про суттєві зміни в майновому стані, а саме не пізніше 23 грудня 2018 року, чим порушив вимоги ч. 2 ст. 52 ЗУ «Про запобігання корупції».

Крім того, 18 грудня 2018 року ОСОБА_1 на підставі договору міни земельних ділянок № 1502 від 18 грудня 2018 року набув право власності на земельну ділянку, площею 5,5347га, кадастровий номер НОМЕР_5 , нормативною грошовою оцінкою 171 850 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року. Не повідомив Національне агентство запобігання корупції у десятиденний строк з моменту придбання вказаної земельної ділянки про суттєві зміни в майновому стані, а саме не пізніше 28 грудня 2018 року, чим порушив вимоги ч. 2 ст. 52 ЗУ «Про запобігання корупції».

Крім того, 18 грудня 2018 року ОСОБА_1 на підставі договору міни земельних ділянок № 1504 від 18 грудня 2018 року набув право власності на земельну ділянку, площею 5,5276 га, кадастровий номер НОМЕР_6 , нормативною грошовою оцінкою 171 600 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року. Не повідомив Національне агентство запобігання корупції у десятиденний строк з моменту придбання вказаної земельної ділянки про суттєві зміни в майновому стані, а саме не пізніше 28 грудня 2018 року, чим порушив вимоги ч. 2 ст. 52 ЗУ «Про запобігання корупції».

Крім того, 21 грудня 2018 року ОСОБА_1 на підставі договору міни земельних ділянок № 1518 від 21 грудня 2018 року набув право власності на земельну ділянку, площею 5,5347 га, кадастровий номер НОМЕР_7 , нормативною грошовою оцінкою 171 850 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року. Не повідомив Національне агентство запобігання корупції у десятиденний строк з моменту придбання вказаної земельної ділянки про суттєві зміни в майновому стані, а саме не пізніше 31 грудня 2018 року, чим порушив вимоги ч. 2 ст. 52 ЗУ «Про запобігання корупції».

Крім того, 26 грудня 2018 року ОСОБА_1 на підставі договору міни земельних ділянок № 1527 від 26 грудня 2018 року набув право власності на земельну ділянку, площею 5,5347 га, кадастровий номер НОМЕР_8 , нормативною грошовою оцінкою 171 850 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року. Не повідомив Національне агентство запобігання корупції у десятиденний строк з моменту придбання вказаної земельної ділянки про суттєві зміни в майновому стані, а саме не пізніше 05 січня 2019 року, чим порушив вимоги ч. 2 ст. 52 ЗУ «Про запобігання корупції».

Крім того, 27 грудня 2018 року ОСОБА_1 на підставі договору міни земельних ділянок № 1536 від 27 грудня 2018 року набув право власності на земельну ділянку, площею 6,1739 га, кадастровий номер НОМЕР_9 , нормативною грошовою оцінкою 191 700 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року. Не повідомив Національне агентство запобігання корупції у десятиденний строк з моменту придбання вказаної земельної ділянки про суттєві зміни в майновому стані, а саме не пізніше 06 січня 2019 року, чим порушив вимоги ч. 2 ст. 52 ЗУ «Про запобігання корупції».

Крім того, 27 грудня 2018 року ОСОБА_1 на підставі договору міни земельних ділянок № 1533 від 27 грудня 2018 року набув право власності на земельну ділянку, площею 11,4589 га, кадастровий номер НОМЕР_10 , нормативною грошовою оцінкою 355 800 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року. Не повідомив Національне агентство запобігання корупції у десятиденний строк з моменту придбання вказаної земельної ділянки про суттєві зміни в майновому стані, а саме не пізніше 06 січня 2019 року, чим порушив вимоги ч. 2 ст. 52 ЗУ «Про запобігання корупції».

Крім того, 28 грудня 2018 року ОСОБА_1 на підставі договору міни земельних ділянок № 1539 від 28 грудня 2018 року набув право власності на земельну ділянку, площею 5,5332 га, кадастровий номер НОМЕР_11 , нормативною грошовою оцінкою 171 800 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року. Не повідомив Національне агентство запобігання корупції у десятиденний строк з моменту придбання вказаної земельної ділянки про суттєві зміни в майновому стані, а саме не пізніше 07 січня 2019 року, чим порушив вимоги ч. 2 ст. 52 ЗУ «Про запобігання корупції».

Суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, як неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. ст. 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об`єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з`ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Під час розгляду справи в суді ОСОБА_1 свою провину у порушенні вимог ЗУ «Про запобігання корупції» визнав у повному обсязі, щиро розкаявся, пояснивши, що він є депутатом Вовчанської районної ради Харківської області VІІ скликання з жовтня 2015 року. 21 грудня 2018 року він придбав земельну ділянку, площею 5,5347 га, кадастровий номер НОМЕР_7 , нормативною грошовою оцінкою 171 850 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року, однак не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані. 18 грудня 2018 року він придбав земельну ділянку, площею 5,5347 га, кадастровий номер НОМЕР_5 , нормативною грошовою оцінкою 171 850 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року, однак не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані. 18 грудня 2018 року він предбав земельну ділянку, площею 5,5276 га, кадастровий номер НОМЕР_6 , нормативною грошовою оцінкою 171 600 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року, однак не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані. 13 грудня 2018 року він предбав земельну ділянку, площею 5,3389 га, кадастровий номер НОМЕР_4 , нормативною грошовою оцінкою 165 800 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року, однак не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані. 10 грудня 2018 року він предбав земельну ділянку, площею 5, 5347 га, кадастровий номер НОМЕР_3 , нормативною грошовою оцінкою 171 850 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року, однак не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані. 06 грудня 2018 року він предбав земельну ділянку, площею 5,8063 га, кадастровий номер НОМЕР_2 , нормативною грошовою оцінкою 180 300 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року, однак не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані. 27 грудня 2018 року він придбав земельну ділянку, площею 6,1739 га, кадастровий номер НОМЕР_9 , нормативною грошовою оцінкою 191 700 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року, однак не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані. 28 грудня 2018 року він придбав земельну ділянку, площею 5,5332 га, кадастровий номер НОМЕР_11 , нормативною грошовою оцінкою 171 800 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року, однак не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані. 27 грудня 2018 року він придбав земельну ділянку, площею 11,4589 га, кадастровий номер НОМЕР_10 , нормативною грошовою оцінкою 355 800 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року, однак не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані. 26 грудня 2018 року він придбав земельну ділянку, площею 5,5347 га, кадастровий номер НОМЕР_8 , нормативною грошовою оцінкою 171 850 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року, однак не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані. Про необхідність повідомлення про суттєві зміни у майновому стані у районній раді його не повідомляли.

Крім повного визнання ОСОБА_1 своєї провини у вказаних правопорушеннях, фактичне підтверджується наступним.

По епізоду неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані, щодо придбання право власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_7 .

Даними протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією за № 346 від 10 травня 2019 року.

Даними договору міни земельних ділянок від 21 грудня 2018 року, та відомостей з державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 06 травня 2019 року, відповідно до якого ОСОБА_1 придбав земельну ділянку площею 5, 5347 га, кадастровий номер НОМЕР_7 .

Даними роздруківки відомостей з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції щодо неповідомлення ОСОБА_1 про суттєві зміни в майновому стані та щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.

По епізоду неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані, щодо придбання право власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_5 .

Даними протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією за № 347 від 10 травня 2019 року.

Даними договору міни земельних ділянок від 18 грудня 2018 року, та відомостей з державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 06 травня 2019 року, відповідно до якого ОСОБА_1 придбав земельну ділянку площею 5.5347 га, кадастровий номер НОМЕР_12 .

Даними роздруківки відомостей з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції щодо неповідомлення ОСОБА_1 про суттєві зміни в майновому стані та щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.

По епізоду неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані, щодо придбання право власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_6 .

Даними протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією за № 348 від 10 травня 2019 року.

Даними договору міни земельних ділянок від 18 грудня 2018 року, та відомостей з державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 06 травня 2019 року, відповідно до якого ОСОБА_1 придбав земельну ділянку площею 5,5276 га, кадастровий номер НОМЕР_13 .

Даними роздруківки відомостей з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції щодо неповідомлення ОСОБА_1 про суттєві зміни в майновому стані та щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.

По епізоду неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані, щодо придбання право власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_4 .

Даними протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією за № 349 від 10 травня 2019 року.

Даними договору міни земельних ділянок від 13 грудня 2018 року, та відомостей з державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 06 травня 2019 року, відповідно до якого ОСОБА_1 придбав земельну ділянку площею 5,3389 га, кадастровий номер НОМЕР_4 .

Даними роздруківки відомостей з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції щодо неповідомлення ОСОБА_1 про суттєві зміни в майновому стані та щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.

По епізоду неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані, щодо придбання право власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_3 .

Даними протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією за № 350 від 10 травня 2019 року.

Даними договору міни земельних ділянок від 10 грудня 2018 року, та відомостей з державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 06 травня 2019 року, відповідно до якого ОСОБА_1 придбав земельну ділянку площею 5,5347 га, кадастровий номер НОМЕР_3 .

Даними роздруківки відомостей з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції щодо неповідомлення ОСОБА_1 про суттєві зміни в майновому стані та щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.

По епізоду неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані, щодо придбання право власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_2 .

Даними протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією за № 351 від 10 травня 2019 року.

Даними договору міни земельних ділянок від 06 грудня 2018 року, та відомостей з державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 06 травня 2019 року, відповідно до якого ОСОБА_1 придбав земельну ділянку площею 5,8063 га, кадастровий номер НОМЕР_2 .

Даними роздруківки відомостей з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції щодо неповідомлення ОСОБА_1 про суттєві зміни в майновому стані та щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.

По епізоду неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані, щодо придбання право власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_9 .

Даними протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією за № 355 від 10 травня 2019 року.

Даними договору міни земельних ділянок від 27 грудня 2018 року, та відомостей з державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 06 травня 2019 року, відповідно до якого ОСОБА_1 придбав земельну ділянку площею 6,1739 га, кадастровий номер НОМЕР_9 .

Даними роздруківки відомостей з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції щодо неповідомлення ОСОБА_1 про суттєві зміни в майновому стані та щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.

По епізоду несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, щодо придбання право власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_11 .

Даними протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією за № 352 від 10 травня 2019 року.

Даними договору міни земельних ділянок від 28 грудня 2018 року, та відомостей з державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 06 травня 2019 року, відповідно до якого ОСОБА_1 придбав земельну ділянку площею 5.5332 га, кадастровий номер НОМЕР_11 .

Даними роздруківки відомостей з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції щодо неповідомлення ОСОБА_1 про суттєві зміни в майновому стані та щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.

По епізоду несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, щодо придбання право власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_10 .

Даними протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією за № 354 від 10 травня 2019 року.

Даними договору міни земельних ділянок від 27 грудня 2018 року, та відомостей з державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 06 травня 2019 року, відповідно до якого ОСОБА_1 придбав земельну ділянку площею 11,4589 га, кадастровий номер НОМЕР_10 .

Даними роздруківки відомостей з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції щодо неповідомлення ОСОБА_1 про суттєві зміни в майновому стані та щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.

По епізоду несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, щодо придбання право власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_8 .

Даними протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією за № 353 від 10 травня 2019 року.

Даними договору міни земельних ділянок від 26 грудня 2018 року, та відомостей з державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 06 травня 2019 року, відповідно до якого ОСОБА_1 придбав земельну ділянку площею 5,5347 га, кадастровий номер НОМЕР_8 .

Даними роздруківки відомостей з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції щодо неповідомлення ОСОБА_1 про суттєві зміни в майновому стані та щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.

Окрім цього, з роздруковки з офіційного веб-сайту Вовчанської районної ради Харківської області вбачається, що ОСОБА_1 є депутатом Вовчанської районної ради Харківської області.

Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про запобігання корупції» визначено поняття суб`єкта декларування, це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

В свою чергу, п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 вищезазначеного Закону визначено, що суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Таким чином, ОСОБА_1 , виконуючи повноваження депутата Вовчанської районної ради Харківської області є особою, на яку поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції» та суб`єктом декларування.

Відповідно до ч. 2 ст. 52 ЗУ «Про запобігання корупції», у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агенство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агенства.

Виходячи з аналізу зазначених правових норм, ОСОБА_1 зобов`язаний у десятиденний строк з моменту придбання майна (земельних ділянок) письмово повідомити про це Національне агенство.

Як встановлено судом та не заперечувалось ОСОБА_1 , останній 21 грудня 2018 року придбав земельну ділянку, площею 5,5347 га, кадастровий номер НОМЕР_7 , нормативною грошовою оцінкою 171 850 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року, однак не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані. 18 грудня 2018 року придбав земельну ділянку, площею 5,5347 га, кадастровий номер НОМЕР_5 , нормативною грошовою оцінкою 171 850 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року, однак не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані. 18 грудня 2018 року предбав земельну ділянку, площею 5,5276 га, кадастровий номер НОМЕР_6 , нормативною грошовою оцінкою 171 600 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року, однак не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані. 13 грудня 2018 року предбав земельну ділянку, площею 5,3389 га, кадастровий номер НОМЕР_4 , нормативною грошовою оцінкою 165 800 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року, однак не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані. 10 грудня 2018 року предбав земельну ділянку, площею 5, 5347 га, кадастровий номер НОМЕР_3 , нормативною грошовою оцінкою 171 850 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року, однак не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані. 06 грудня 2018 року предбав земельну ділянку, площею 5,8063 га, кадастровий номер НОМЕР_2 , нормативною грошовою оцінкою 180 300 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року, однак не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані. 27 грудня 2018 року придбав земельну ділянку, площею 6,1739 га, кадастровий номер НОМЕР_9 , нормативною грошовою оцінкою 191 700 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року, однак не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані. 28 грудня 2018 року придбав земельну ділянку, площею 5,5332 га, кадастровий номер НОМЕР_11 , нормативною грошовою оцінкою 171 800 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року, однак не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані. 27 грудня 2018 року придбав земельну ділянку, площею 11,4589 га, кадастровий номер НОМЕР_10 , нормативною грошовою оцінкою 355 800 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року, однак не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані. 26 грудня 2018 року придбав земельну ділянку, площею 5,5347 га, кадастровий номер НОМЕР_8 , нормативною грошовою оцінкою 171 850 грн. 00 коп., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року, однак не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані.

Відповідно до ч. 2 ст. 172-6 КУпАП України адміністративна відповідальність передбачена за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

В примітці до зазначеної статті визначено, що суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Враховуючи практику Європейського суду з прав людини, яка вказує на необхідність оцінювати докази керуючись критерієм доведення «поза розумним сумнівом» (рішення ЄСзПЛ «Авшар проти Туреччини»), суд враховує наявність узгоджених між собою, належних та допустимих доказів, які вказують, що ОСОБА_6 є суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, оскільки є депутатом Вовчанської ради Харківської області, в зв`язку з чим, відповідно до ч. 2 ст. 52 ЗУ «Про запобігання корупції» як особа, зазначена в п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», зобов`язаний у разі суттєвої зміни у майновому стані, а саме придбання на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, у десятиденний строк з моменту придбання майна, письмово повідомити про це Національне агенство.

Обставини, на які посилається ОСОБА_1 , як на причини неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані - незнання про необхідність вчинення вказаних дій та не повідомлення про це йому Вовчанською районною радою, не є поважними, та таким, що об`єктивно могли завадити йому своєчасно повідомити про суттєві зміни у майновому стані.

Згідно зі статтею 68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Таким чином, суд приходить до висновку про наявність правових підстав до визнання ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, кожне з яких передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП – неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 відповідно до ст. 34 КУпАП – визнається щире розкаяння виного.

Обставин, що обтяжують його відповідальність, відповідно до ст. 35 КУпАП - не встановлено.

Згідно ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, який має на утриманні чотирьох неповнолітніх дітей, працює головою ФГ (Цвіт), має постійне джерело доходу та є депутатом Вовчанської районної ради Харківської області, ступень його вини, майновий стан, наявність обставини, що пом`якшує відповідальність та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність.

Статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року передбачено, що «при розгляді справ суди застосовують Конвенцію та практику Суду як джерело права».

Європейський суд з прав людини поширює стандарти, які встановлює Конвенція для кримінального провадження, на провадження у справах про адміністративні правопорушення (справа «Надточий проти України від 15 травня 2008 року»). ЄСПЛ зазначив, що український уряд визнав кримінально-правовий характер Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У справі «Ізмайлов проти Росії» (п. 38 рішення від 16 жовтня 2008 року), Європейський Суд вказав, що при призначенні покарання «для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити «особистий надмірний тягар для особи»». Також, як у справі «Бакланов проти Росії» (рішення від 9 червня 2005 року), так і в справі «Фрізен проти Росії» (рішення від 24 березня 2005 року) Європейський Суд з прав людини зазначив, що «досягнення справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та вимогами захисту основоположних прав особи лише тоді стає значним, якщо встановлено, що під час відповідного втручання було дотримано принципу законності і воно не було свавільним».

Таким чином, з огляду на характер скоєного, особу правопорушника, ступінь його вини, з урахуванням вимог ч. 1 ст. 36 КУпАП, суд приходить до висновку про необхідність накладення на ОСОБА_1 стягнення за кожне з дисяти правопорушень окремо, в межах санкції, передбаченої ч. 2 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу на користь держави.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Враховуючи, що кожне з десяти адміністративних правопорушень, за які ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності, кваліфікуються за однією й тією ж нормою – ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, остаточне стягнення застосовується в межах даної статті.

Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який на 1 січня 2019 року становить 1921 грн. 00 коп.

Таким чином з ОСОБА_1 підлягає стягненню 384 грн. 20 коп. судового збору на користь держави.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7-10, ст. 40-1, ч. 2 ст. 172-6, 245, 247, 252, 280, 294 КУпАП, суд –

П О С Т А Н О В И В:

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення:

- за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП по епізоду неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані, щодо придбання право власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_7 – у виді штрафу в дохід держави в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп.;

- за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП по епізоду неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані, щодо придбання право власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_5 – у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп.;

- за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП по епізоду неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані, щодо придбання право власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_6 – у виді штрафу в дохід держави в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп.;

- за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП по епізоду неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані, щодо придбання право власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_4 – у виді штрафу в дохід держави в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп.;

- за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП по епізоду неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані, щодо придбання право власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_3 – у виді штрафу в дохід держави в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп.;

- за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП по епізоду неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані, щодо придбання право власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_2 – у виді штрафу в дохід держави в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп.;

- за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП по епізоду неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані, щодо придбання право власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_9 – у виді штрафу в дохід держави в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп.;

- за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП по епізоду неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані, щодо придбання право власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_11 – у виді штрафу в дохід держави в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп.;

- за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП по епізоду неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані, щодо придбання право власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_10 – у виді штрафу в дохід держави в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп.;

- за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП по епізоду неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані, щодо придбання право власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_8 – у виді штрафу в дохід держави в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп.;

На підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП накласти на ОСОБА_1 остаточне стягнення за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу в дохід держави (рахунок отримувача 31411542020157, МФО 899998, ЄДРПОУ 37345943, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), отримувач коштів УДКСУ у Вовчанському районі) в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. судового збору на користь держави (отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ, 22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги, через Вовчанський районний суд Харківської області.

Суддя -