Постанова № 82183072, 04.06.2019, Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
04.06.2019
Номер справи
346/716/19
Номер документу
82183072
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 346/716/19

Провадження № 3/346/523/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 червня 2019 року м. Коломия

Коломийський міськрайонний суд

Івано-Франківської області

в складі:судді Беркещук Б.Б.,

за участю секретаря Матушевської Г.Д.,

захисника Ватуніна І. П.,

особи, яка притягається до

адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Коломия матеріали справи, які надійшли від Департаменту з питань запобігання політичній корупції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та жителя АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,

- за ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

У протоколі про адміністративне правопорушення № 50-25/175 від 01 лютого 2019 року зафіксовано, що ОСОБА_1 09.07.2018р. вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-15 КУпАП, а саме порушення порядку надання внеску на підтримку політичної партії. Зазначено, що за результатами аналізу Звіту про майно, доходи, витрати і зобов`язанняфінансового характеру, поданого політичною партією «Об`єднання «Самопоміч» (код ЄДРПОУ 38558365) за ІІІ квартал 2018 року встановлено, що на розрахунковий рахунок Івано-Франківської обласної організації Партії в ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» 09.07.2018 надано внесок від ОСОБА_1 у розмірі 1 200 грн..

На підтвердження інформації, зазначеної у Звіті Партії надано банківську виписку, згідно з якою 09.07.2018 р. від ОСОБА_1 на користь Партії надано внесок через АТ «Райффайзен банк Аваль» за розрахунковим документом № @N0SGC55143 у розмірі 1200.

У листі Державної фіскальної служби України від 23.11.2018 № 21858/5/99-99-17-02-16 повідомляється, що за даними інформаційної системи органів ДФС станом на 09.07.2018 у ОСОБА_1 обліковується податковий борг у розмірі 510 грн..

Пунктом 8 ч.1 ст. 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» передбачено, що не допускається здійснення внесків на підтримку політичної партії фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.

Вищезазначені порушення зафіксовано в Акті Звіту Партії від 26.12.2018 та Висновку про результати аналізу Звіту Партії від 28.12.2018 №821, затвердженого рішенням Національного агентства від 29.12.2018 № 3220.

Крім того у протоколі про адміністративне правопорушення № 50-25/176 від 01 лютого 2019 року зафіксовано, що ОСОБА_1 09.08.2018р. (дата здійснення внеску) вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-15 КУпАП, а саме порушення порядку надання внеску на підтримку політичної партії. Зазначено, що за результатами аналізу Звіту про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, поданого політичною партією «Об`єднання «Самопоміч» (код ЄДРПОУ 38558365) за ІІІ квартал 2018 року встановлено, що на розрахунковий рахунок Івано-Франківської обласної організації Партії в ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» 09.08.2018 надано внесок від ОСОБА_1 у розмірі 1 150 грн..

На підтвердження інформації, зазначеної у Звіті Партії надано банківську виписку, згідно з якою 09.08.2018 р. від ОСОБА_1 на користь Партії надано внесок через АТ «Райффайзен банк Аваль» за розрахунковим документом № @ N0SGC36613 у розмірі 1 150 грн.

У листі Державної фіскальної служби України від 23.11.2018 № 21858/5/99-99-17-02-16 повідомляється, що за даними інформаційної системи органів ДФС станом на 09.08.2018 у ОСОБА_1 обліковується податковий борг у розмірі 510 грн..

Пунктом 8 ч.1 ст. 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» передбачено, що не допускається здійснення внесків на підтримку політичної партії фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.

Вищезазначені порушення зафіксовано в Акті Звіту Партії від 26.12.2018 та Висновку про результати аналізу Звіту Партії від 28.12.2018 №821, затвердженого рішенням Національного агентства від 29.12.2018 № 3220.

З огляду на вищенаведене ОСОБА_2 обвинувачується у вчиненні порушення встановленого законом порядку надання внеску, відповідальність за яке передбачено ст.. 212-15 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчинених правопорушеннях не визнав та пояснив, що 13.01.2015 року платіжним дорученням ним оплачено 510 грн. за фінансові зобов`язання (податковий борг) . З того часу невиконаних зобов`язань у нього немає. Крім того захисник Ватунін пояснив, що борг ОСОБА_1 було погашено, що підтверджується платіжним дорученням № 2 від 13.01.2015р. про сплату грошового зобов язання від 13.10.14р. № 0010011701, банківською випискою по рахунку ФОП ОСОБА_1. про сплату 13.01.2015р. грошового зобов язання в сумі 510 грн. і на час складання вищезгаданих протоколів такого податкового боргу не існувало, а надані довідки до протоколів не є доказами, оскільки не перевірені. Крім того вказав, що витягом з Реєстру платників єдиного податку підтверджується перехід ОСОБА_1 на спрощену систему оподаткування з 01.07.2018р., що було б неможливим при наявності невиконаного грошового зобов язання (податкового боргу). Просить врахувати зазначені обставини та провадження в справі стосовно ОСОБА_1 закрити за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.. 212-15 КУпАП.

Врахувавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, його захисника, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Статтею 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновками експерта, речовими доказами тощо.

Згідно зі статтею 14 Закону України «Про політичні партії в Україні» держава гарантує політичним партіям право на кошти та інше майно для здійснення своїх статутних завдань.

При цьому, статтею 15 даного Закону передбачені обмеження у здійсненні внесків на підтримку політичних партій.

Так, пунктом 8 частини першої статті 15 Закону України «Про політичні парті в Україні» передбачено, що не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.

Статтею 212-15 КУпАП передбачено відповідальність за порушення встановленого законом порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії, порушення встановленого порядку надання або отримання державного фінансування статутної діяльності політичної партії, а так само порушення встановленого законом порядку надання або отримання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму.

Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення № 50-25/175 від 01 лютого 2019 року головним спеціалістом відділу роботи із політичними партіями, що отримують державне фінансування на статутну діяльність Департаменту з питань запобігання політичній корупції Вікторчук М.В. 26.12.2018р. виявлено порушення ОСОБА_1 09.07.2018р. встановленого п.8 ч. 1ст. 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» порядку надання внеску на підтримку політичної партії, який, маючи непогашений податковий борг в сумі 510 грн., 09 липня 2018 року вніс 1200 грн. на підтримку політичної партії (а.с.1-6).

Крім того згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 50-25/176 від 01 лютого 2019 року головним спеціалістом відділу роботи із політичними партіями, що отримують державне фінансування на статутну діяльність Департаменту з питань запобігання політичній корупції Вікторчук М.В.26.12.2018р. виявлено порушення ОСОБА_1 09.08.2018р., встановленого п.8 ч. 1ст. 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» порядку надання внеску на підтримку політичної партії, який, маючи непогашений податковий борг в сумі 510 грн., 09 серпня 2018 року вніс 1150 грн. на підтримку політичної партії (а.с.79-84).

Вказані порушення виявлено за результатами аналізу Звітів політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, з якого вбачається що 09 липня 2018 року та 09 серпня 2018 р. від ОСОБА_1 отримано внесок у сумі 1200 грн. та 1150 грн. через АТ «Райффайзен банк Аваль» за розрахунковими документами № N0SGC55143, № N0SGC36613.

Згідно листа Державної фіскальної служби України від 23 листопада 2018 року № 22858/5/99-99-17-02-16 за даними інтегрованих карток, інформаційної системи органів ДФС станом на 09 липня 2018 року та 09 серпня 2018 року за ОСОБА_1 обліковується податковий борг у сумі 510 грн..

Відповідно до ст. 266 Податкового кодексу України платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об`єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Згідно податкового повідомлення-рішення від 13.10.2014 р. № 0010011701 ОСОБА_1 нараховано суму грошового зобов`язання за платежем: податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати у розмірі 510 грн..

Як вбачається із поданих ОСОБА_1 та його захисником документів, а саме платіжного доручення №2 від 13 січня 2015 року ОСОБА_1 на користь ГУ ДКСУ в Івано-Франківській області сплачено суму грошовому зобов`язання від 13.10.2014 року № 0010011701 в розмірі 510 грн..

Факт оплати грошового зобов`язання підтверджується вище зазначеним платіжним дорученням, а також Випискою по особовому рахунку за кодом бюджетної класифікації ПДФО - 85 11010100 00, де відображено сплату від 13.01.2015 р. - в сумі 510 грн..

Вказані обставини свідчать про відсутність умислу ОСОБА_1 на вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП.

Відповідно до вимог ст. 252 КУпАП України орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

У відповідності до вимог ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала або свідомо припускала настання цих наслідків.

Суб"єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу, а відповідальність настає лише за умови, що особа усвідомлювала протиправний характер своїх дій і мала прямий умисел, вчинення цього діяння через необережність виключає притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Згідно п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю через відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутні подія та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП, тому провадження по справі слід закрити.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 212-15, 247, 252, 283-285, 287 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 212-15 КпАП України, за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд протягом десяти днів, з дня ухвалення постанови.

Суддя Беркещук Б. Б.