
Справа 350/880/19
Номер провадження 3/350/264/2019
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 червня 2019 року селище Рожнятів
Суддя Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області Калиній Г.В. розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Рожнятівського ВП Калуського ВП ГУ НП України у Івано-Франківській, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 АДРЕСА_2 , не працюючого, громадянина України, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП,
В С Т А Н О В И Л А :
17 квітня 2019 року приблизно о 14 годині 05 хвилин, у селищі Перегінське по вул. Січових Стрільців, ОСОБА_1 , керуючи автомобілем марки «AUDI А6» , реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 , порушив пункти 12.1, 2.3б Правил дорожнього руху України: не вибрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожню обстановку, внаслідок чого не справився із керуванням та допустив наїзд на огорожу житлового будинку № АДРЕСА_3 , що АДРЕСА_4 пошкодження майна та транспортного засобу.
Крім того, ОСОБА_1 керував зазначеним транспортним засобом, перебуваючи у стані алкогольного сп`яніння, внаслідок чого порушив п. 2.9 «а» ПДР.
У судове засідання ОСОБА_1 не прибув, про час та місце розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку шляхом направлення судової повістки по зареєстрованому місцю проживання.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року, суди застосовують рішення Європейського суду з прав людини, як джерело права.
У рішенні Європейського суду з прав людини від 03 квітня 2008 року у справі «Пономарьов проти України» наголошено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
У протоколі про адміністративне правопорушення чітко зазначено, що розгляд справи про адміністративне правопорушення буде відбуватись в Рожнятівському районному суді Івано-Франківської області.
Зважаючи на такі обставини, з урахуванням скорочених термінів притягнення до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, практики Європейського суду з прав людини, вважаю, що ОСОБА_1 , який отримав судову повістку , ознайомився зі змістом складеного відносно нього протоколу, у розумні інтервали часу повинен був цікавитися та мав можливість дізнатися про час розгляду даної справи, тому приходжу до висновку про необхідність справу розглянути у його відсутності.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених статтями 130 ч. 1 та 124 КУпАП, виходячи з наступного.
Згідно зі ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП наступає за керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння.
Статтею 124 встановлено відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна
Вина правопорушника у керуванні транспортним засобом, перебуваючи у стані алкогольного сп`яніння, а також у порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження автомомбля та майна, повністю доказана даними протоколів про адміністративні правопорушення серії ДПР 18 № 053956 № 053957 від 17 квітня 2019 року, висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, роздруківкою газоаналізатора «Алкотест 6810», письмовими поясненнями свідків і правопорушника та іншими, зібраними матеріалами справи.
Застосовуючи стягнення, враховую характер вчиненого правопорушення та особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що обтяжують та пом`якшують відповідальність.
У відповідності до ст. 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
З урахуванням обставин справи та положень ст. 36 КУпАП, вважаю, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавлення права керувати транспортними засобами.
Керуючись статтями 279, 283 КУпАП,
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушень, передбачених статтями 130 ч. 1, 124, КУпАП та застосувати до нього адміністративні стягнення :
за ст. 124 КУпАП – штраф у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок ) гривень;
за ст. 130 КУпАП – штраф у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень, з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на один рік.
Відповідно до ст. 36 КУпАП, остаточне стягнення визначити в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених та застосувати до нього стягнення - штраф у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень, з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на один рік..
Штраф сплатити на рахунок № 31118149009001, отримувач коштів ГУК в Івано-Франківській області, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37951998, банк отримувача ГУДКСУ Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача МФО ГУДКСУ 899998, код класифікації доходів бюджету 21081300 (адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_1 АДРЕСА_2 , в доход держави 384 гривні 20 копійок судового збору.
Судовий збір сплатити на рахунок отримувача № 31215256700001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783 Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Код банку отримувача (МФО) 899998 Код класифікації доходів бюджету 22030106.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови через Рожнятівський районний суд.
Суддя Калиній Г.В.