Ухвала суду № 821677, 26.07.2007, Господарський суд Донецької області

Дата ухвалення
26.07.2007
Номер справи
38/38-62
Номер документу
821677
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

26.07.07 р. № 38/38-62

Суддя господарського суду Донецької області Радіонова О.О. розглянув матеріали за позовом: Комунальної спеціалізованої аварійно-рятувальної служби м. Донецьк

до відповідача: Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька

про скасування в повному обсязі рішення Управління Пенсійного Фонду України Ворошиловському районі м. Донецька № 512/03-51/05456880 від 04.07.2007р. про стягнення штрафу та пені за несплату або несвоєчасну сплату Комунальною спеціалізованою аварійно-рятувальною службою страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Комунальна спеціалізована аварійно-рятувальна служба м. Донецьк, звернувся до господарського суду Донецької області з позовною заявою до Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька про скасування в повному обсязі рішення Управління Пенсійного Фонду України Ворошиловському районі м. Донецька № 512/03-51/05456880 від 04.07.2007р. про стягнення штрафу та пені за несплату або несвоєчасну сплату Комунальною спеціалізованою аварійно-рятувальною службою страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Як вбачається з представлених матеріалів, позовна заява Комунальної спеціалізованої аварійно-рятувальної служби м. Донецьк заявлена до відповідача - Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька, який відповідно до п.3 ст.50 КАС України є суб’єктом владних повноважень з наступного.

Відповідно до п.1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 1 березня 2001р. №121/2001, Пенсійний фонд України (далі - Фонд) є центральним органом виконавчої влади, що, зокрема, здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків.

Згідно з п.1.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002р. №8-2 (далі – Положення про Управління Фонду), управління фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.

Відповідно до підпункту шостого пункту 2.2 Положення про Управління Фонду воно відповідно до покладених на нього завдань, контролює надходження страхових внесків та інших платежів до Фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідно звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів Фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.

Відповідно до пункту 2 частини 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владний повноважень щодо оскарження його рішень ( нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

За змістом пункту 1 частини 1 статті 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції – переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб”єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

У спірних правовідносинах Управління Пенсійного Фонду України, виступає як суб’єкт владних повноважень у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування та відповідають вимогам, передбаченим ст. 3 КАС України.

Таким чином, суд вважає, що спір за участю відповідного управління Пенсійного фонду України та суб’єкта господарювання про скасування рішення Пенсійного фонду України має вирішуватися в порядку адміністративного судочинства.

За статтею 19 Закону України “Про судоустрій України” відповідно до Конституції України в системі судів загальної юрисдикції утворюються загальні та спеціалізовані суди окремих судових юрисдикцій. Спеціалізовані судами є господарські, адміністративні суди.

Під терміном “підвідомчість” у роз’ясненні Вищого арбітражного суду України від 8 лютого 1996 року № 02-5/62 “Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ в господарських судах” розуміється визначена законом сукупність повноважень господарських судів щодо розгляду справ, віднесених до їх компетенції Господарським процесуальним кодексом України.

Відповідно до статті 12 Господарського процесуального кодексу України 1991 року в редакції Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення підсудності справ з питань приватизації та з корпоративних спорів” № 483-V від 15 грудня 2006 року, який набрав чинності з дня опублікування в газеті “Урядовий кур’єр” № 247 від 29 грудня 2006 року господарським судам підвідомчі визначені в цій статті спори, крім спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів.

Господарський суд Донецької області відповідно до пункту 6 розділу VІІ Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України зі змінами внесеними Законом України "Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України" № 2953-ІУ від 6 жовтня 2005 року до початку діяльності окружного адміністративного суду розглядав та вирішував як перша інстанція спори за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Після початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні позови, подані до відповідних місцевих господарських судів у справах, що підсудні окружному адміністративному суду, передаються цими судами до окружного адміністративного суду, якщо провадження у справі ще не відкрито.

21 травня 2007 року почав роботу Донецький окружний адміністративний суд (83017, м. Донецьк, б-р Шевченка, 26), про що було розміщено оголошення в газеті Донецької обласної Ради „Життя” № 70 від 18 травня 2007 року.

Пунктом 1 частини 1 статті 62 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.

У зв’язку з вищевикладеним, господарський суд Донецької області відмовляє у прийнятті позовної заяви Комунальної спеціалізованої аварійно-рятувальної служби м. Донецьк до Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька про скасування в повному обсязі рішення Управління Пенсійного Фонду України Ворошиловському районі м. Донецька № 512/03-51/05456880 від 04.07.2007р. про стягнення штрафу та пені за несплату або несвоєчасну сплату Комунальною спеціалізованою аварійно-рятувальною службою страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

У зв'язку з викладеним, керуючись статтею 12, пунктом 1 частини 1 статті 62 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у прийнятті позовної заяви Комунальної спеціалізованої аварійно-рятувальної служби м. Донецьк до Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька про скасування в повному обсязі рішення Управління Пенсійного Фонду України Ворошиловському районі м. Донецька № 512/03-51/05456880 від 04.07.2007р. про стягнення штрафу та пені за несплату або несвоєчасну сплату Комунальною спеціалізованою аварійно-рятувальною службою страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Додаток для позивача:

– позовна заява з додатком усього на 95 арк.

Суддя

Надруковано 3 примірника:

1-господарському суду

2- сторонам