
Справа № 310/506/19
2/310/1110/19
РІШЕННЯ
Іменем України
(заочне)
30 травня 2019 року м.Бердянськ
Бердянський міськрайонний суд Запорізької області в складі:
головуючого судді Стручкової Л.І.,
за участі секретаря судового засідання Мазняк О.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бердянську в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовною заявою акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» до ОСОБА_1 про стягнення вартості з донараховного (не облікованого) об`єму природного газу,
ВСТАНОВИВ:
ПАТ по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз», правонаступником якого є АТ «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз», звернулось з позовом до ОСОБА_1 про стягнення вартості донараховного (не облікованого) об`єму природного газу. Позов мотивує тим, що 22.02.2018 року працівниками ПАТ «Запоріжгаз» на об`єкті споживання відповідача, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , виявлено факт несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, а саме пошкодження засобу вимірювальної техніки. З урахуванням виявлених порушень представниками оператора ГРМ у присутності споживача складено акт про порушення №000369 від 22.02.2018 року. Акт у порядку визначеному Кодексом газорозподільних систем підписано працівниками ПАТ «Запоріжгаз» та споживачем, зауважень за фактом складення акту внесено не було. До акту про порушення внесено інформацію щодо місцезнаходження комісії з розгляду актів про порушення, дати та орієнтованого часу проведення засідання комісії, на якому буде розглядатися складений акт про порушення (02.03.2018 року з 10:00 до 15:00) контактний телефон особи Оператора ГРМ. Також, зважаючи на виявлення факту несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ, Оператором ГРМ ініційовано проведення експертизи ЗВТ у порядку визначеному розділом X Кодексу Газорозподільних систем. 22.02.2018 року лічильник демонтовано для проведення його експертизи, про що складено протокол №000122 від 22.02.2018 року про направлення засобу вимірювальної техніки на експертизу. Після зняття, ЗВТ запаковано в пакет з поліетилену, який опломбовано пломбою Оператора ГРМ з унікальним номером С41793865. При цьому представником Оператора ГРМ, в протоколі про направлення засобу вимірювальної техніки на експертизу №000122 від 22.02.2018 року, зазначено поштову адресу місця проведення експертизи, дату та орієнтовний час проведення експертизи (27.02.2018 року 10 год. 00 хв.), контактний телефон особи Оператора ГРМ, сторону, яка відповідає за доставку ЗВТ на експертизу визначено Оператора ГРМ, дату останньої повірки ЗВТ - 2013 рік. За результатами проведеної експертизи, комісією підтверджено факт несанкціонованого втручання у роботу засобу вимірювальної техніки, шляхом порушення цілісності скла лічильного механізму, внаслідок чого витрата природного газу комерційним вузлом обліку обліковується з порушенням законодавства. Жодним з членів комісії окремої думки щодо результатів експертизи не висловлено. Під час проведення експертизи застосовувалась фотозйомка. Результати експертизи викладені у акті експертизи лічильника газу №245 від 27.02.2018 року. З урахуванням виявленням факту несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ, шляхом порушення цілісності скла лічильного механізму, комісією ПАТ «Запоріжгаз» з розгляду актів про порушення, було прийнято рішення про задоволення повністю акту про порушення №000369 від 22.02.2018 року, що відображено у протоколі №575 від 02.03.2018 року. Відповідачу здійснено перерахунок (донарахування) об`ємів природного газу за граничними об`ємами споживання природного газу населенням з 14.10.2017 року по 21.02.2018 року з урахуванням усіх газових приладів (плита газова -2 шт., газовий котел - 1 шт.), зареєстрованих осіб (зареєстрована 1 особа ) та опалювальної площі 62,5 м2). Вартість донарахованого об`єму природного газу склала 21756,62 грн. 03.05.2018 року ПАТ «Запоріжгаз» відповідачу направлено акт розрахунок на оплату необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу та його вартості та рахунок на його оплату, але відповідачем борг до теперішнього часу не сплачено.
Представник позивача Малімон А.Я. (за довіреністю) у судове засідання не з`явився, подав заяву про проведення судового засідання за його відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі, не заперечує проти заочного розгляду справи (а.с.50, 51).
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про день, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином (а.с.29, 33, 35, 40, 45), заяву про розгляд справи за його відсутності не надав, причини неявки суду не повідомив, відзив не надав.
Суд на підставі ст.ст.223, 280-281 ЦПК України, за згодою позивача, вважає за можливе розглянути справу на підставі наявних у ній доказів в заочному порядку.
У зв`язку з неявкою сторін у судове засідання, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось, на підставі ст.ст.247, 279 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, докази у їх сукупності, суд вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Статтею 16 Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу», який був чинний до 01.10.2015 року, передбачено з 01.07.2015 року відокремлення функцій транспортування, розподілу та постачання природного газу.
Статтею 4 Закону України «Про ринок природного газу», який набрав чинності 01.11.2016 року, визначено, що державне регулювання ринку природного газу здійснює регулятор у межах повноважень, визначених цим Законом та іншими актами законодавства. До компетенції регулятора на ринку природного газу належить крім іншого затвердження кодексу газорозподільних систем; забезпечення дотримання операторами газотранспортних і газорозподільних систем, а також іншими суб`єктами ринку природного газу (крім споживачів) їхніх обов`язків згідно з цим Законом та іншими відповідними актами законодавства; затвердження та моніторинг виконання планів розвитку газотранспортних та газорозподільних систем; моніторинг виконання функцій та обов`язків суб`єктами ринку природного газу відповідно до положень цього Закону та інших актів законодавства щодо доступу до газотранспортних і газорозподільних систем. Регулятор має право: видавати обов`язкові для виконання суб`єктами ринку природного газу (крім споживачів) рішення; накладати санкції на суб`єктів ринку природного газу (крім споживачів), які порушили свої обов`язки відповідно до цього Закону та інших актів законодавства; розглядати скарги і вирішувати спори відповідно до ст.58 цього Закону.
За приписами п.1 ст.1 Закону України «Про ринок природного газу», ринок природного газу це - сукупність правовідносин, що виникають зокрема у процесі постачання природного газу, а також надання послуг з його розподілу (п.п.33). Розподіл природного газу це - господарська діяльність, що підлягає ліцензуванню і пов`язана з переміщенням природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки споживачам, але що не включає постачання природного газу (п.п.35). Оператор газорозподільної системи це - суб`єкт господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із розподілу природного газу газорозподільною системою на користь третіх осіб (замовників) (п.п.17).
Статтею 1 Закону України «Про ринок природного газу» визначено, що споживач це - фізична особа, фізична особа - підприємець або юридична особа, яка отримує природний газ на підставі договору постачання природного газу з метою використання для власних потреб, а не для перепродажу, або використання в якості сировини (пп.37). Побутовий споживач - фізична особа, яка придбаває природний газ з метою використання для власних побутових потреб, у тому числі для приготування їжі, підігріву води та опалення своїх жилих приміщень, що не включає професійну та комерційну діяльність (пп.23).
У відповідності до підпункту 32 п. 1 Закону України «Про ринок природного газу», регулятор це - національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Виходячи з викладеного з 01.07.2015 року Публічне акціонерне товариство по газопостачання та газифікації «Запоріжгаз», правонаступником якого є Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз», на підставі ліцензії з розподілу природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ газу серія АЕ № 642479 здійснює діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, яка знаходиться у його власності та користуванні, та здійснює щодо неї функції оперативно-технологічного управління.
Відповідно АТ «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» є оператором газорозподільної системи.
Права та обов`язки оператора ГРМ, визначаються Законом України «Про ринок природного газу», іншими нормативно-правовими актами, кодексом газотранспортної системи, кодексом газорозподільних систем, а також договором розподілу природного газу.
Згідно п.3 глави 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем його дія поширюється на операторів газорозподільних систем, замовників доступу та приєднання до газорозподільної системи, споживачів (у тому числі побутових споживачів), об`єкти яких підключені до газорозподільних систем, та на їх постачальників.
Статтею 11 ЦК України визначено, що підставами виникнення цивільних прав та обов`язків зокрема є договори та інші правочини. Цивільні права та обов`язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.
Абзацом 2 пункту 1 глави 3 розділу VІ Кодексу газорозподільних систем визначено, що споживачі, у тому числі побутові споживачі, для здійснення ними санкціонованого відбору природного газу з ГРМ та можливості забезпечення постачання їм природного газу їх постачальниками зобов`язані укласти договір розподілу природного газу з оператором ГРМ, до газорозподільної системи якого в установленому законодавством порядку підключений їх об`єкт. Здійснення відбору (споживання) природного газу споживачем за відсутності укладеного договору розподілу природного газу не допускається.
Відповідно до пункту 3 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем договір розподілу природного газу є публічним та укладається з урахуванням ст.ст.633, 634, 641, 642 ЦК України, за формою Типового договору розподілу природного газу.
Згідно п. 4 глави 3 розділу VI п.4 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем договір розподілу природного газу між оператором ГРМ та споживачем укладається шляхом підписання заяви-приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу, що відповідає Типовому договору розподілу природного газу, розміщеному на офіційному веб-сайті регулятора та оператора ГРМ та/або в друкованих виданнях, що публікуються на території його ліцензованої діяльності з розподілу газу, і не потребує двостороннього підписання сторонами письмової форми договору (п.4 глави 3 розділу VI Кодексу ГРМ).
Пунктом 5 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем визначено, що для забезпечення приєднання до договору розподілу природного газу всіх фактично підключених до/через ГРМ споживачів (у тому числі побутових споживачів) оператор ГРМ в установленому цією главою порядку направляє кожному споживачу супровідним листом за формою додатка 3 до типового договору розподілу природного газу сформовану заяву-приєднання до умов договору розподілу природного газу з персоніфікованими даними споживача та його об`єкта, що складається за формою додатка 1 (для побутових споживачів) до типового договору розподілу природного газу. Персоніфіковані дані мають бути достатніми для проведення розрахунків та визначення об`єму споживання природного газу, зокрема мають містити присвоєний споживачу персональний ЕІС-код як субітку ринку природного газу та за необхідності ЕІС-код його точки (точок) комерційного обліку, величину приєднаної потужності об`єкта споживача та перелік комерційних вузлів обліку (за їх наявності).
У разі незгоди споживача приєднуватися до умов договору розподілу природного газу споживач не має права використовувати природний газ із ГРМ та має подати до оператора ГРМ письмову заяву про припинення розподілу природного газу на його об`єкт.
Фактом приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір розподілу природного газу, зокрема повернення підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка оператора ГРМ та/або документально підтверджене споживання природного газу (п. 7 глави 3 розділу VI Кодексу ГРМ).
Відповідач проживає за адресою: АДРЕСА_1 , здійснює фактичне споживання природного газу за вказаною адресою та оплачує його на підставі наданих йому рахунків, що свідчить про приєднання відповідача до умов договору розподілу природного газу.
Відповідно до пункту 2.3 договору при вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим договором, сторони зобов`язуються керуватися Закону України «Про ринок природного газу», та Кодексом газорозподільних систем.
Згідно абзацу 2,3 п.1 Глави 4 Розділу ІХ Кодексу газорозподільних систем для визначення фактичного об`єму споживання (розподілу/постачання) природного газу приймаються дані лічильника газу оператора ГРМ. У разі відсутності лічильника газу в оператора ГРМ приймаються дані лічильника газу побутового споживача. При цьому оператор ГРМ має право протягом експлуатації лічильника газу та відповідно до вимог цього Кодексу здійснювати контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу) для контролю та перевірки його показань.
Судом встановлено, що об`єкт споживання відповідача забезпечений вузлом обліку газу споживача.
Зазначений лічильник встановлено та прийнято до експлуатації 11.07.2013 року, що підтверджується актом №200820 від 11.07.2013 року про встановлення побутового лічильника газу після виконання повірки, ремонту, який підписано представниками оператора ГРМ та ОСОБА_1 (а.с.9).
Відповідно до п.1 глави 5 розділу Х Кодексу газорозподільних систем, комерційний вузол обліку (ВОГ) та його складові мають бути опломбовані пломбами з тавром відповідного органу, уповноваженого на проведення метрологічних робіт, та пломбами заводу-виробника.
Місця пломбування та реквізити пломб заводу-виробника, а також місця пломбування пломбами органу, уповноваженого на проведення метрологічних робіт, вказуються в технічній документації (паспорті) на кожний ЗВТ або протоколі повірки, якщо така мала місце перед чи під час експлуатації ЗВТ.
У відповідності до вищевказаного акту №200820 від 11.07.2013 року про встановлення побутового лічильника газу після виконання повірки, ремонту, відповідач ОСОБА_1 взяв на себе обов`язок забезпечення експлуатації засобу вимірювальної техніки згідно настанов заводу виробника на даний ЗВТ.
Згідно п.4 глави 6 розділу Х Кодексу газорозподільних систем, за збереження і цілісність комерційних та дублюючих ВОГ та пломб (відбитків їх тавр) відповідає власник (користувач), на території або у приміщенні якого вони встановлені, що має бути зафіксовано у відповідному акті про пломбування.
У відповідності до п. 5 глави 5 розділу X Кодексу газорозподільних систем, власник комерційного ВОГ або сторона, відповідальна за збереження комерційного ВОГ, згідно з відповідним договором про відповідальне зберігання та/або актом про пломбування чи іншим документом, який був оформлений при встановленні пломб І магнітних індикаторів, відповідає за збереження і цілісність пломб (номерних, з відбитками тавр), пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломби (дріт, кордова нитка тощо), та гвинтів, на яких закріплено пломбувальний матеріал.
Протягом експлуатації комерційного ВОГ та його складових у відповідності пункту 2 Глави 6 розділу X Кодексу газорозподільних систем Оператор ГРМ та споживач (суміжний суб`єкт ринку природного газу) проводять такі спільні дії: контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу); перевірку комерційного ВОГ та його складових відповідно до вимог цього Кодексу, зокрема контрольний огляд вузла обліку; монтаж/демонтаж ЗВТ на повірку (періодичну, позачергову, експертну), експертизу та/або ремонт.
Споживач (суміжний суб`єкт ринку природного газу), у відповідності п.2 Глави 6 розділу X Кодексу газорозподільних систем, зобов`язаний допустити уповноважених представників Оператора ГРМ (разом з їх відповідними засобами) за пред`явленням ними службових посвідчень на власну територію (у приміщення), де встановлений комерційний ВОГ, та забезпечити їм доступ до елементів комерційного ВОГ для виконання зазначених заходів, у тому числі огляду газопроводу перед та після ВОГ. У випадку відмови в доступі чи незабезпечення допуску Оператор ГРМ має право здійснити заходи, передбачені цим Кодексом.
У відповідності до п.4 Глави 1 Розділу І Кодексу газорозподільних систем, контрольний огляд вузла обліку - виконання комплексу робіт з метою візуального обстеження цілісності ЗВТ (корпусу, скла, кріплення, з`єднання тощо), цілісності встановлених згідно з актом про пломбування пломб та наявності відбитків їх тавр, зняття показань ЗВТ, а також з метою виявлення без використання спеціальних технічних засобів та/або часткового демонтажу будівельних конструкцій чи оздоблювальних матеріалів несанкціонованого втручання в роботу ГРМ та/або ЗВТ/лічильника газу.
Несанкціоноване втручання в роботу газорозподільної системи це втручання в роботу газорозподільної системи, в тому числі шляхом несанкціонованого відновлення газоспоживання, несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ та/або під`єднання несанкціонованого газопроводу, внаслідок чого порушується нормальний режим роботи ГРМ та/або здійснюється необліковане (обліковане частково чи з порушенням законодавства) використання природного газу.
22.02.2018 року за адресою: АДРЕСА_1 , на об`єкті споживання ОСОБА_1 , виявлено факт несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ, а саме пошкодження засобу вимірювальної техніки.
Несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу - це втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема лічильника газу), у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача/коректора об`єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу (п.4 глави 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем).
Пошкодження ЗВТ/лічильника газу - це механічне пошкодження цілісності конструкції комерційного ВОГ та/або його складових, зокрема корпусу, скла, кріплення, захисних елементів, ліній з`єднання.
Відповідно до п.1 глави 2 розділу XI Кодексу газорозподільних систем, до порушень споживача, які кваліфікуються, як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об`ємів (обсягів) природного газу зокрема належить несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу).
У відповідності до п.1 глави 5 розділу XI Кодексу газорозподільних систем, у разі виявлення у споживача або несанкціонованого споживача порушень, визначених у главі 2 цього розділу, на місці їх виявлення представником Оператора ГРМ складається акт про порушення за Формою, наведеною в додатку 16 до цього Кодексу.
На підставі наведеного п. 1 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, працівниками ПАТ «Запоріжгаз» 22.02.2018 року було складено акт про порушення №000369 з якого вбачається, що 22.02.2018 року на об`єкті споживання відповідача, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , Запорізька АДРЕСА_3 , АДРЕСА_4 , виявлено факт несанкціонованого втручання в роботу ГРМ, а саме пошкодження засобу вимірювальної техніки (а.с.10).
Вказаний акт підписано працівниками ПАТ «Запоріжгаз» та споживачем, зауважень за фактом складення акту внесено не було.
До акту про порушення внесено інформацію щодо: місцезнаходження комісії з розгляду актів про порушення - м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, 52, каб. 202; дату та орієнтовний час проведення засідання комісії, на якому буде розглядатися складений акт про порушення - 02.03.2018 року з 10:00 до 15:00; контактний телефон особи Оператора ГРМ (для уточнення інформації щодо часу та місця засідання комісії) - 2399312.
Пунктом 7 глави 9 розділу X Кодексу Газорозподільних систем, передбачено право ініціювання експертизи при виявленні ознак пошкодження пломб (крім факту їх відсутності чи розірвання пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломбу) та/або несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, що має бути зазначено в акті про порушення.
Зважаючи на виявлення факту несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ Оператором ГРМ ініційовано проведення експертизи ЗВТ у порядку визначеному розділом X Кодексу газорозподільних систем.
22.02.2018 року лічильник демонтовано для проведення його експертизи, про що складено протокол №000122 від 22.02.2018 року про направлення засобу вимірювальної техніки на експертизу (а.с.11).
Після зняття ЗВТ запаковано в пакет з поліетилену, який опломбовано пломбою Оператора ГРМ з унікальним номером С41793865.
Оператора ГРМ, в протоколі про направлення засобу вимірювальної техніки на експертизу №000122 від 22.02.2018 року, на виконання п. 2 глави 10 розділу X Кодексу газорозподільних систем, зазначено: поштову адресу місця проведення експертизи - м. Бердянськ, вул. Підгорна, 201 каб. 1; дату та орієнтовний час проведення експертизи - 27.02.2018 року 10 год 00 хв.; контактний телефон особи Оператора ГРМ (для уточнення інформації щодо проведення експертизи) - (06153) 2-03-77; НОМЕР_1 ; сторону, яка відповідає за доставку ЗВТ на експертизу визначено Оператора ГРМ; дату останньої повірки ЗВТ - 2013 рік.
Результати експертизи викладені у акті експертизи лічильника газу №245 від 27.02.2018 року (а.с.12).
За результатами проведеної експертизи, комісією створеною у порядку глави 10 Розділу X Кодексу газорозподільних систем, підтверджено факт несанкціонованого втручання у роботу засобу вимірювальної техніки, шляхом порушення цілісності скла лічильного механізму, внаслідок чого витрата природного газу комерційним вузлом обліку обліковується з порушенням законодавства. Жодним з членів комісії окремої думки щодо результатів експертизи не висловлено. Під час проведення експертизи застосовувалась фотозйомка.
З урахуванням виявленням факту несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ, шляхом порушення цілісності скла лічильного механізму, комісією ПАТ «Запоріжгаз» з розгляду актів про порушення, було прийнято рішення про задоволення повністю акту про порушення №000369 від 22.02.2018 року, що відображено у протоколі №575 від 02.03.2018 року (а.с.13).
Відповідно п.1 глави 3 розділу XI Кодексу газорозподільних систем, у разі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу розрахунок об`єму необлікованого природного газу здійснюється за граничними об`ємами споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача (фізичної особи) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення.
Враховуючи зазначені положення Кодексу газорозподільних систем ПАТ «Запоріжгаз» здійснено перерахунок (донарахування) об`ємів природного газу за граничними об`ємами споживання природного газу населенням з 14.10.2017 року по 21.02.2018 року з урахуванням усіх газових приладів (газова плита - 2 шт., газовий котел - 1 шт.), зареєстрованих осіб (зареєстровано 1 особу) та опалювальної площі (62,5 м2).
Згідно п.11 Глави 5 Розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, розрахунок здійснено за цінами закупівлі природного газу протягом періоду не облікованого природного газу. Загальна вартість донарахованого об`єму природного газу склала 21756,62 грн. (а.с.14-15).
03.05.2018 року ПАТ «Запоріжгаз» на адресу ОСОБА_1 рекомендованим листом з повідомленням направлено акт-розрахунок та рахунок на оплату необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу (а.с.16-19).
Беручи до уваги, що відповідач отримавши вказані вище документи 12.05.2018 року в добровільному порядку не оплатив вартість необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу в розмірі 21756,62 грн., суд вважає можливим задовольнити позов та стягнути з відповідача зазначену суму.
Відповідно до ст.141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір в розмірі 1921 грн. (а.с.1).
Керуючись ст.ст. 10-13, 76-83, 141, 223, 258, 259, 263-265, 268, 280, 352, 354 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП: НОМЕР_2 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 ), на користь акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» (ЄДРПОУ 03345716, адреса: м. Запоріжжя, вул. Заводська, б.7), вартість донараховного (не облікованого) об`єму природного газу у розмірі 21756,62 грн. (двадцять одна тисяча сімсот п`ятдесят шість гривень 62 копійки), перерахувавши кошти на рахунок № НОМЕР_3 в АБ «Кліринговий Дім» м. Київ, МФО 300647, ЄДРПОУ 03345716.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП: НОМЕР_2 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 ), на користь акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» (ЄДРПОУ 03345716, адреса: м. Запоріжжя, вул. Заводська, б.7) судовий збір в сумі 1921 грн. (одну тисячу дев`ятсот двадцять одну гривню) перерахувавши кошти на рахунок № НОМЕР_3 в АБ «Кліринговий Дім» м. Київ, МФО 300647, ЄДРПОУ 03345716.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його підписання.
Рішення може бути оскаржене до Запорізького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом не подані заяви про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Суддя Бердянського міськрайонного суду
Запорізької області Л. І. Стручкова