
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
30 травня 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 360/1589/19
Луганський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Чернявської Т.І.,
за участю
секретаря судового засідання Шляхтун М.М.,
позивача - ОСОБА_1
та
представника відповідача - не прибув
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні справу
за позовом ОСОБА_1
до управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Луганського окружного адміністративного суду на розгляді перебуває справа за позовом ОСОБА_1 (далі - позивач) до управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області (далі - відповідач), в якому позивач просить:
- визнати протиправною бездіяльність управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області щодо нездійснення перерахунку пенсії відповідно до статті 44 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням пільгового стажу за Списком № 1 за періоди з 24 жовтня 1985 року по 31 жовтня 1985 року, з 01 лютого 1988 року по 29 червня 1991 року, з 30 серпня 1993 року по 18 січня 1995 року на шахті «ім. С.М. Кірова» виробничого об`єднання «Стахановвугілля» та з 23 січня 1995 року по 23 листопада 1998 року на шахті «Бежанівська» виробничого об`єднання «Стахановвугілля» з урахуванням наданих довідок та служби в Радянській армії у період з 16 листопада 1985 року по 03 грудня 1987 року;
- зобов`язати управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області провести перерахунок пенсії з урахуванням пільгового стажу за Списком № 1 за періоди з 24 жовтня 1985 року по 31 жовтня 1985 року, з 01 лютого 1988 року по 29 червня 1991 року, з 30 серпня 1993 року по 18 січня 1995 року на шахті «ім. С.М. Кірова» виробничого об`єднання «Стахановвугілля» та з 23 січня 1995 року по 23 листопада 1998 року на шахті «Бежанівська» виробничого об`єднання «Стахановвугілля» з урахуванням наданих довідок та служби в Радянській армії у період з 16 листопада 1985 року по 03 грудня 1987 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що з лютого 2018 року він отримує пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». При призначенні пенсії відповідач не зарахував пільговий стаж за періоди роботи позивача, про які є записи в трудовій книжці, та не надав йому жодних роз`яснень.
У зв`язку з викладеним позивач направив до відповідача заяву з вимогою здійснити перерахунок пенсії з урахуванням пільгового стажу та додав до неї необхідні документи. Проте відповідачем відмовлено у врахуванні наданих позивачем документів у зв`язку з тим, що вони видані в населеному пункті, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.
З посиланням на норми статті 46 Конституції України, статей 1, 3, 12, 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», статей 26, 44 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», пункту 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637, позивач вважає протиправною бездіяльність відповідача щодо не здійснення перерахунку пенсії та просить задовольнити позовні вимоги.
Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області позов не визнало, про що подало відзив на позовну заяву від 22 квітня 2019 року за № 4023/07-33, в якому у задоволенні позовних вимог просить відмовити (арк. спр. 69).
Заперечуючи проти позовних вимог, відповідач зазначив, що позивачу призначено пенсію згідно з частиною другою статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» як внутрішньо переміщеній особі з 07 лютого 2018 року.
Згідно з Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637, для підтвердження спеціального трудового стажу надаються уточнюючі довідки з підприємства. У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконуваної роботи, на підставі яких видана зазначена довідка. Згідно з пунктом 20 вказаного Порядку у разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованої території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування. До пільгового стажу за списком № 1 не зараховані періоди роботи: з 24 жовтня 1984 року по 31 жовтня 1985 року; з 01 лютого 1988 року по 29 червня 1991 року; з 30 березня 1993 року по 18 січня 1995 року на шахті «ім. С.М. Кірова» виробничого об`єднання «Стахановвугілля» та з 23 січня 1995 року по 23 листопада 1998 року на шахті «Бежанівська» виробничого об`єднання «Стахановвугілля».
Розглянути надані довідки про пільговий стаж та заробітну плату за вищевказані періоди не надається можливим у зв`язку з тим, що надані вони з населеного пункту, на території якого органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Так, місто Луганськ (довідки від 30 травня 2018 року № 402-403, № 406-407, № 413-414, № 183, № 187-188, № 911-912) розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 року № 1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення» віднесено до переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, до моменту виведення усіх незаконних збройних формувань.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2019 року відкрито провадження у справі та визначено, що справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (арк. спр. 1-2).
Ухвалою від 15 травня 2019 року справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні на 30 травня 2019 року о 13 год. 30 хв. та зобов`язано управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області надати суду письмові пояснення щодо підстав проведення донарахування пенсії з 07 лютого 2018 року на підставі додаткових документів, а саме, на підставі яких саме документів (архівних довідок) здійснено донарахування пенсії позивачу з лютого 2018 року; письмові пояснення щодо зарахування (не зарахування) військової строкової служби у період з 16 листопада 1985 року по 26 листопада 1987 року до страхового та пільгового стажу (арк. спр. 92-93).
На виконання вимог ухвали суду від 15 травня 2019 року управлінням Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області надані пояснення від 27 травня 2019 року № 4904/07-33 (арк. спр. 105).
В поясненнях від 27 травня 2019 року № 4904/07-33 відповідач вказав, що пенсія згідно з частиною другою статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» ОСОБА_1 призначена з 7 лютого 2018 року довічно в розмірі 3456,72 грн на підставі особистої заяви від 07 лютого 2018 року та наданих документів при загальному страховому стажі роботи 25 років 11 місяців 19 днів (стаж зараховано по 31 грудня 2017року), у тому числі за списком № 1 - 10 років 00 місяців 12 днів із середньомісячної заробітної плати за даними індивідуальних відомостей про застраховану особу, які містяться в базі даних персоніфікованого обліку, з 05 листопада 2001 року по 31 грудня 2017 року, який після обчислення склав 9624,18 грн (5377,90 х 1,78958), індивідуальний коефіцієнт для обчислення заробітку - 1,78958. Розмір пенсії з 07 лютого 2018 року склав 3456,72 грн. 19 лютого 2019 року ОСОБА_1 було проведено перерахунок пенсії з 07 лютого 2018 року згідно з абзацом другим пункту 4.3 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 відповідно Закону (...після надходження даних про сплату страхових внесків за останній місяць роботи, що передує місяцю подання заяви про призначення пенсії з урахуванням цього періоду з дати призначення пенсії) з урахуванням стажу та заробітної плати за період з 01 січня 2018 року по 31 січня 2018 року відповідно до індивідуальних відомостей про застраховану особу, які містяться в базі даних персоніфікованого обліку. Після перерахунку пенсії загальний страховий стаж роботи склав 26 років 00 місяців 19 днів (стаж зараховано по 31 січня 2018 року), у тому числі за списком № 1 - 10 років 01 місяць 12 днів із середньомісячної заробітної плати за даними індивідуальних відомостей про застраховану особу, які містяться в базі даних персоніфікованого обліку, з 05 листопада 2001 року по 31 січня 2018 року, який після обчислення склав 9626,33 грн (5377,90 х 1,78998), індивідуальний коефіцієнт для обчислення заробітку - 1,78998. Розмір пенсії з 07 лютого 2018 року склав 3480,00 грн. Згідно з особистою заявою ОСОБА_1 від 07 лютого 2018 року період роботи з 24 жовтня 1984 року по 31 жовтня 1985 року, з 01 лютого 1988 року по 29 червня 1991 року, з 30 серпня 1993 року по 18 січня 1995 року на шахті «ім. С.М. Кірова» виробничого об`єднання «Стахановвугілля» та з 23 січня 1995 року по 23 листопада 1998 року на шахті «Бежанівська» виробничого об`єднання «Стахановвугілля» зараховано до загального стажу, так як на момент призначення пенсії ОСОБА_1 не надав довідки відповідно до Порядку № 637. Згідно з Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637, для підтвердження спеціального трудового стажу надаються уточнюючі довідки з підприємства. У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконуваної роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.
Період проходження військової строкової служби з 16 листопада 1985 року по 26 листопада 1987 року зараховано до загального стажу на підставі ксерокопії військового квітка НОМЕР_2 від 16 листопада 1985 року з 07 лютого 2018 року. Відповідно частини першої статті 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів її сімей» час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призиву на строкову військову службу особа навчалася за фахам у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професію або займала посаду, що передбачала право на пенсію на пільгових умовах згідно Закону України «Про загальнообов`язкове пенсійне страхування». На підставі вищевикладеного, зарахувати строкову військову службу з 16 листопада 1985 року по 26 листопада 1987 року до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, не надається можливим у зв`язку тим, що на момент проходження строкової військової служби ОСОБА_1 не надав підтверджуючих довідок згідно з Постановою № 637 за період роботи з 24 жовтня 1985 року по 31 жовтня 1985 року зі шкідливими умовами праці, яка передувала строковій військовій службі.
У відповіді на відзив від 16 травня 2019 року позивач вказав, що не згодний з викладеним у відзиві відповідача на підставах, викладених в адміністративному позові (арк. спр. 96-99).
У судовому засіданні позивач позов підтримав, просив позовні вимог задовольнити повністю, надав пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві.
Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином (арк. спр. 102), у відзиві на позовну заяву просив розглянути справу за відсутності його представника (арк. спр. 69).
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), судом встановлено таке.
ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) звернувся до управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області із заявою від 07 лютого 2018 року зареєстрованою за № 341 про призначення йому пенсії за віком, додавши до заяви документи, зазначені в розписці-повідомленні (арк. спр. 75, 76).
Протоколом управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області від 09 лютого 2018 року № 341 ОСОБА_1 призначено пенсію за віком на пільгових умовах (робота за списком № 1) з 07 лютого 2018 року у розмірі 2423,49 грн (арк. спр. 70).
Відповідно до протоколу від 09 лютого 2018 року № 341 та розрахунку стажу загальний стаж по 31 грудня 2017 року складає 25 років 11 місяців 19 днів, до якого входить військова служба 2 роки 0 місяців 11 днів, а пільговий стаж роботи на підземних роботах за списком № 1 складає 10 років 0 місяців 12 днів (арк. спр. 70, 71-72).
Розмір пенсії обчислено із заробітної плати (доходу) за період страхового стажу з 05 листопада 2001 року по 31 грудня 2017 року, про що свідчить розрахунок заробітку для обчислення пенсії (арк. спр. 72-74).
Відповідно до абзацу другого пункту 4.3 розділу ІV «Приймання, оформлення і розгляд документів» Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07 липня 2014 року № 13-1) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846, яким передбачено, що після надходження даних про сплату страхових внесків за останній місяць роботи, що передує місяцю подання заяви про призначення пенсії, протягом місяця проводиться перерахунок пенсії з урахуванням цього періоду з дати призначення пенсії, рішенням управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області від 19 лютого 2019 року № 909240857104 здійснено перерахунок розміру пенсії, розмір пенсії обчислено із заробітної плати (доходу) за період страхового стажу з 05 листопада 2001 року по 31 січня 2018 року. Внаслідок проведеного перерахунку загальний стаж по 31 січня 2018 року склав 26 років 00 місяців 19 днів, до якого входить військова служба 2 роки 0 місяців 11 днів, а пільговий стаж роботи на підземних роботах за списком № 1 склав 10 років 1 місяць 13 днів. Розмір призначеної пенсії з 07 лютого 2018 року становить 3480,00 грн щомісячно, про що свідчать відомості з ІКІС ПФУ: Підсистема призначення та виплати пенсії (арк. спр. 80-81, 82-85, 86-89).
21 лютого 2019 року за вхідним реєстраційним № 70/Г-7 ОСОБА_1 звернувся до управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області із заявою від 20 лютого 2019 року, в якій вказав, що ним отримані довідки з архівів щодо періоду роботи з серпня 1984 року по червень 1991 року, з серпня 1993 року по січень 1995 року на шахті «ім. С.М. Кірова» виробничого об`єднання «Стахановвугілля» та з січня 1995 року по листопад 1998 року на шахті «Бежанівська» виробничого об`єднання «Стахановвугілля», які він просить взяти до уваги для перерахунку пенсії, та відповідно до Закону України «Про звернення громадян» просить надати письмову відповідь у встановлені законом строки (арк. спр. 34, 77).
Листом від 28 лютого 2019 року за № 70/Г-7 управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області надало ОСОБА_1 відповідь на його заяву, в якій вказало, що розглянути надані довідки про пільговий стаж та заробітну плату за періоди роботи з 24 жовтня 1984 року по 31 жовтня 1985 року, з 01 лютого 1988 року по 29 червня 1991 року, з 30 березня 1993 року по 18 січня 1995 року на шахті «ім. С.М. Кірова» виробничого об`єднання «Стахановвугілля» та з 23 січня 1995 року по 23 листопада 1998 року на шахті «Бежанівська» виробничого об`єднання «Стахановвугілля» не надається можливим у зв`язку з тим, що надані вони з населеного пункту, на території якого органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Так, місто Луганськ (довідки від 30 травня 2018 року № 402-403, № 406-407, № 413-414, № 183, № 187-188, № 911-912) розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 року № 1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення» віднесено до переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, до моменту виведення усіх незаконних збройних формувань (арк. спр. 35-36, 78-79).
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Закон України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-IV), розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Згідно з частиною першою статті 44 Закону № 1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії (частина п`ята статті 45 Закону № 1058-IV).
Постановою Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846, затверджений Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Згідно з абзацом першим пункту 1.5 розділу I «Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії» Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07 липня 2014 року № 13-1) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846 (далі - Порядок № 22-1), заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії, про виплату пенсії у зв`язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, поновлення виплати пенсії, про припинення перерахування пенсії на банківський рахунок та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, про виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім`ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більше одного року, через кожний рік дії такої довіреності, подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, а пенсіонерами, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і не отримують пенсії від уповноважених органів Російської Федерації, - до органу, що призначає пенсію, визначеного Пенсійним фондом України. При цьому у заяві про виплату частини пенсії непрацездатним членам сім`ї особи, яка знаходиться на повному державному утриманні, вказується адреса одержувача цієї частини пенсії.
Днем звернення за перерахунком пенсії, переведенням з одного виду пенсії на інший, поновленням виплати пенсії, виплатою недоотриманої пенсії у зв`язку зі смертю вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами (абзац п`ятий пункту 1.7 розділу I «Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії» Порядку 22-1).
Абзацом першим пункту 2.7 розділу II «Документи, необхідні для призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший» Порядку № 22-1 встановлено, що до заяви про перерахунок пенсії у зв`язку з урахуванням страхового стажу (заробітної плати) після призначення пенсії, у зв`язку зі зміною кількості членів сім`ї, а також в інших випадках, які спричиняють збільшення чи зменшення розміру пенсії, надаються документи, передбачені підпунктами 2-4 пункту 2.1, пунктом 2.6 цього розділу.
Відповідно до абзацу першого пункту 4.1 розділу ІV «Приймання, оформлення і розгляд документів» Порядку № 22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 3).
Заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії й поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів. Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі (абзаци другий, третій пункту 4.1 розділу ІV «Приймання, оформлення і розгляд документів» Порядку № 22-1).
Згідно з абзацами першим, другим пункту 4.3 розділу ІV «Приймання, оформлення і розгляд документів» Порядку № 22-1 не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України. Після надходження даних про сплату страхових внесків за останній місяць роботи, що передує місяцю подання заяви про призначення пенсії, протягом місяця проводиться перерахунок пенсії з урахуванням цього періоду з дати призначення пенсії. При цьому, якщо у разі проведення перерахунку пенсії її розмір зменшився, виплата пенсії в новому розмірі проводиться з місяця, наступного за місяцем проведення перерахунку.
Рішення органу про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший візується спеціалістом, який його підготував, та спеціалістом, який його перевірив. Рішення підписується начальником управління (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу начальника управління щодо розподілу обов`язків) та завіряється печаткою управління (абзац шостий пункту 4.3 розділу ІV «Приймання, оформлення і розгляд документів» Порядку № 22-1).
Відповідно до пункту 4.7 розділу ІV «Приймання, оформлення і розгляд документів» Порядку № 22-1 право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об`єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію. Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації підприємства, установи, організації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження.
У разі звернення пенсіонера видається виписка з розпорядження про призначення (перерахунок) пенсії з інформацією про періоди страхового стажу та заробітної плати (доходу), яка врахована при розрахунку пенсії (абзац другий пункту 4.9 розділу ІV «Приймання, оформлення і розгляд документів» Порядку № 22-1).
Аналіз наведених норм права дозволяє дійти висновку, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок пенсії за віком, є відповідна заява особи та додані до неї необхідні документи, подані до уповноваженого органу Пенсійного фонду України в установленому порядку.
При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду (частина п`ята статті 242 КАС України).
При розгляді даної справи суд враховує висновки щодо застосування норм матеріального права у подібних відносинах, пов`язаних зі зверненням до адміністративного суду пенсіонерів за перерахунком пенсії, викладені у постанові Верховного Суду від 18 липня 2018 року у справі № 461/4328/16-а (№ рішення в ЄДРСР 75382730).
Оскільки позивач в порядку, встановленому Законом № 1058-IV та Порядком № 22-1, до органу Пенсійного фонду України з заявою встановленого зразка про проведення перерахунку пенсії по стажу та заробітку не звертався, а звернувся відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян» і на подану ним у довільній формі заяву відповідач надав відповідь листом, відповідно, відповідачем не приймалось рішення про відмову у здійсненні перерахунку пенсії по стажу та заробітку, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав вважати протиправною бездіяльність управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області щодо нездійснення позивачу перерахунку пенсії відповідно до статті 44 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та відсутність підстав для зобов`язання відповідача провести перерахунок пенсії.
За встановлених в цій справі обставин та з урахуванням правового регулювання спірних правовідносин суд дійшов висновку, що позовні вимоги необґрунтовані і у задоволенні позову слід відмовити повністю.
Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов`язаний оцінити, виконуючи свої зобов`язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
За правилами статті 139 КАС України понесені позивачем витрати у виді судового збору за подання даного позову покладаються на позивача та відшкодуванню не підлягають.
Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 72, 77, 90, 94, 132, 139, 241-246, 250, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області (ідентифікаційний код 21792407, місцезнаходження: 93113, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. ім. В. Сосюри, буд. 347) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Згідно з частиною третьою статті 243 КАС України повне рішення суду складено 04 червня 2019 року.
Суддя Т.І. Чернявська