
Справа № 243/3839/19
Провадження № 3/243/1278/2019
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 червня 2019 року м. Слов`янськ
Суддя Слов`янського міськрайонного суду Донецької області Воронков Д.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянина України, який працює в КЛПЗ «Слов`янська центральна районна лікарня» на посаді юрисконсульта, мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
12 квітня 2019 року до Слов`янського міськрайонного суду Донецької області з Управління східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 05/109/2019/пр від 04 квітня 2019 року, з якого вбачається, що при проведенні перевірки процедури відкритих торгів при закупівлі природного газу за номером ID: UA-2018-10-05-001540-с, здійсненої \Комунальним лікувально-профілактичним закладом «Слов`янська центральна районна лікарня», 29.03.2019 року було виявлено порушення законодавства про закупівлі в частині укладення Комунальним лікувально-профілактичним закладом «Слов`янська центральна районна лікарня» з учасником, який став переможцем торгів, договору про закупівлю за цінами і обсягами, що не відповідають вимогам тендерної документації Замовника, а саме: за процедурою відкритих торгів на закупівлю природного газу за номером ID: UA-2018-10-05-001540-с Комунальним лікувально-профілактичним закладом «Слов`янська центральна районна лікарня» з учасником-переможцем торгів з ТОВ «УКР ГАЗ РЕСУРС» на підставі прийнятого рішення посадовими особами тендерного комітету Лікарні про намір укласти договір (протокол б/н від 25.10.2018 року, який підписано ОСОБА_1 . - юрисконсультом - членом тендерного комітету Комунального лікувально-профілактичного закладу «Слов`янська центральна районна лікарня»), укладено договір про закупівлю №100г від 19.11.2018 року, умови якого відрізняються від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі обсягу та ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі ТОВ «УКР ГАЗ РЕСУРС» та тендерної документації Замовника, чим останній порушив ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 року, та скоїв правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164-14 КУпАП.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164-14 КУпАП, не визнав, вказавши, що у його діях відсутній склад інкримінованого йому адміністративного правопорушення. Він, як член тендерного комітету, в період проведення процедури торгів підписав протокол щодо прийняття рішення укладання договору за ціною, зазначеною у тендерній пропозиції, а саме, 12,5 грн. за куб.м. В ході проведення даного тендеру був укладений договір на постачання природного газу № 100г від 19.11.2018 року на постачання 108,2851 тисячі м.куб. за ціною 12,5 грн. на загальну суму 1587500 грн. та додаткова угода № 1 від 19.11.2018 року до вказаного договору, якою був зменшений розмір закупівлі до 95 тисячі м.куб. за ціною 12,5 грн. на загальну суму 1353564 грн. Обсяги закупівлі по вказаним угодам зазначаються в додатках № 2 до вказаних угод. Розбіжність ціни газу, яка була встановлена в ході перевірки, є наслідком помилкового приєднання секретарем комітету в електронній базі «Прозоро» до договору № 100г від 19.11.2018 року додатку № 2, який є невідокремленою частиною додаткової угоди № 1 від 19.11.2018 року та який, містив обсяги закупівлі у зменшеному розмірі. У дійсності, ціна газу, що зазначена у тендерній пропозиції, договорі та додатковій угоді, є однаковою та складає 12,5 грн.
З досліджених у судовому засіданні письмових доказів встановлено, що на виконання пункту п.4.3 Тендерної документації, оформленої у межах процедури відкритих торгів при закупівлі природного газу за номером ID: UA-2018-10-05-001540-с, здійсненою Комунальним лікувально-профілактичним закладом «Слов`янська центральна районна лікарня», учасником ТОВ «УКР ГАЗ РЕССУРС» було надано тендерну пропозицію у формі, визначеної Додатком ОСОБА_2 до документації, якою учасник погоджується виконати умови замовника за піною 12.5 грн. за м3; кількість природного газу - 127 000 м3, загальна вартість - 1 587 500 гривень.
За результатами аукціону Замовником - Комунальним лікувально-профілактичним закладом «Слов`янська центральна районна лікарня» 19.11.2018 з переможцем ТОВ «УКР ГАЗ РЕСУРС» укладено договір на постачання природного газу № 100г, відповідно до якого, постачальник постачає природний газ споживачу без рахування тарифу на транспортування природного газу за ціною 12,5 грн. за 1 м.куб з ПДВ. Загальна сума договору складає 1587500 грн.
Договірні обсяги постачання газу Споживачу наведені в Додатку 2 до Договору та складають: листопад - 35 тис.м3, грудень - 73,2851 тис.м3.
Згідно додаткової угоди № 1 від 19.11.2018 року до договору на постачання природного газу № 100г від 19.11.2018 року:
- була зменшена сума договору до 1353 564,11 гр.;
- ціна, за якою постачальник постачає природний газ споживачу без рахування тарифу на транспортування природного газу у розмірі 12,5 грн. за 1 м. куб з ПДВ залишилася без змін;
- додаток № 2 було викладено в новій редакції, згідно якої обсяги постачання газу Споживачу склали: листопад - 30 тис.м3, грудень – 65 тис.м3.
Аналізом Акту № УГР00000750 прийому-передачі природного газу від 31.12.2018 року та платіжного доручення № 507 від 21.12.2018 року вбачається, що Комунальним лікувально-профілактичним закладом «Слов`янська центральна районна лікарня» було оплачено спожитий природний газ, що постачався на підстав договору № 100г від 19.11.2018 року, за ціною 12,5 грн. за 1 м. куб.
Отже, судом не встановлено факту укладання договору про закупівлю природного газу №100г від 19.11.2018 року за ціною за одиницю товару, яка відрізняється від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону переможця процедури закупівлі ТОВ «УКР ГАЗ РЕСУРС» та тендерної документації Замовника
Частина 1 ст. 164-14 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування визначених законодавством процедур закупівель.
Вказана стаття є бланкетною, такою, що відсилає до іншої норми закону, у тому числі і до Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 року.
Як вказувалося раніше, згідно додаткової угоди № 1 від 19.11.2018 року до договору на постачання природного газу № 100г від 19.11.2018 року, ціна за одиницю товару не змінювалася, а лише був зменшений обсягів закупівлі, що є допустимим у порозумінні п.1.ч.4 ст. 36 Закону «Про публічні закупівлі», яким передбачено, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов`язань сторонами в повному обсязі, крім випадку зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника;
Враховуючи наведене, судом не встановлено факту порушення ОСОБА_1 законодавства про закупівлю в ході проведення процедури прилюдних торгів при закупівлі природного газу за номером ID: UA-2018-10-05-001540-с, здійсненою Комунальним лікувально-профілактичним закладом «Слов`янська центральна районна лікарня»
Відповідно до п.1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, вважаю за необхідне провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити у зв`язку з відсутністю в діях останнього складу правопорушення, передбаченого 1 ст. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 126, 280, 283-284, 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
П О С Т А Н О В И В :
Закрити справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого 1 ст. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Донецького Апеляційного суду через Слов`янський міськрайонний суд, який виніс постанову.
Суддя
Слов`янського міськрайонного суду Д.В. Воронков