Ухвала суду № 82150704, 27.05.2019, Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська

Дата ухвалення
27.05.2019
Номер справи
202/3420/19
Номер документу
82150704
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 202/3420/19

Провадження № 1-кс/202/5750/2019

ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2019 року м. Дніпро

слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Кухтін Г.О.

за участю секретаря судового засідання Кишковар Н.А.,

розглянувши клопотання прокурора відділу прокуратури Дніпропетровської області Сакоренко І.О., про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 42019040000000271 від 26.04.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

У провадженні слідчого відділу СУ ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали досудового розслідування № 42019040000000271 від 26.04.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України, процесуальне керівництво якого здійснюється прокуратурою Дніпропетровської області.

24 травня 2019 року слідчому судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська подано клопотання прокурора відділу прокуратури Дніпропетровської області Сакоренко І.О., про тимчасовий доступ до речей документів у кримінальному провадженні № 42019040000000271.

Згідно матеріалів клопотання, під час досудового розслідування встановлено наступне: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН НОМЕР_1 ), ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (ІПН НОМЕР_2 ), ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (ІПН НОМЕР_3 ), ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (ІПН НОМЕР_4 ), ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (ІПН НОМЕР_5 ), ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 (ІПН НОМЕР_6 ), ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_7 (ІПН НОМЕР_7 ) у період часу з 01.01.2016 по 01.01.2019 р.р. працювали на різних посадах у Державній фіскальній службі у Дніпропетровській області, відповідно до підпункту е пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», останні являлися особами, уповноваженими на виконання функцій держави.

Відповідно до підпункту е пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є у тому числі посадові та службові особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної податкової політики та державної політики у сфері державної митної справи. Вимогами частин 1, 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпункті а і в пункті 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Особи, зазначені у пункті 1, підпункті а і в пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах а і в пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно із роз`ясненнями, щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженим рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 року №3, декларація суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний період (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, у якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

У відповідності до статті 68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватись Конституції України та Законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Так, у період часу з 01.01.2017 по 01.01.2019 р.р., ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН НОМЕР_1 ), ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (ІПН НОМЕР_2 ), ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (ІПН НОМЕР_3 ), ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (ІПН НОМЕР_4 ), ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (ІПН НОМЕР_5 ), ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 (ІПН НОМЕР_6 ), ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_7 (ІПН НОМЕР_7 ) були звільнені з ГУ ДФС у Дніпропетровській області. Останнім було роз`яснено вимоги чинного антикорупційного законодавства та доведено положення ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» стосовно подання суб`єктами декларування, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов`язану з використанням функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію про доходи, майно, витрати і зобов`язання фінансового характеру, за період неохоплений раніше поданими деклараціями, шляхом заповнення форми на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Відповідно до підпункту е пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН НОМЕР_1 ), ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (ІПН НОМЕР_2 ), ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (ІПН НОМЕР_3 ), ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (ІПН НОМЕР_4 ), ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (ІПН НОМЕР_5 ), ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 (ІПН НОМЕР_6 ), ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_7 (ІПН НОМЕР_7 ), будучи службовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави та суб`єктами декларування, зобов`язані були у порядку та строки визначені частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» подати до Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію у зв`язку з припиненням діяльності пов`язаної з виконанням функцій держави за 2017 рік, у період часу з 01.01.2018 р. по 00.00 год. 01.04.2018 року та 2018 рік з 01.01.2019 р. по 00.00 год. 01.04.2019 року.

Нехтуючи встановленим законодавством порядком функціонування системи запобігання корупції в Україні, в порушення частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», достовірно знаючи в силу неодноразових як усних так і письмових попереджень, що вони зобов`язані подавати наступного року після припинення діяльності в установленому ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017, 2018р., шляхом заповнення декларації на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своєї бездіяльності, передбачаючи та свідомо допускаючи настання в наслідок такої бездіяльності суспільно-небезпечної шкоди інтересам держави у вигляді їх дискредитації перед громадянами України та громадянами іноземних держав як установ, здатних здолати корупцію та вжити превентивних заходів до з`явлення та прояву корупційних ризиків і дій, до підриву авторитету державної влади та керівництва держави перед іноземними партнерами та власними громадянами, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , маючи достатньо часу і технічну можливість здійснити на офіційному та загальнодоступному сайті Національного агентства із запобігання корупції, подання декларації у відповідності до вимог чинного антикорупційного законодавства, діючи свідомо та всупереч чітко визначеному законом обов`язку, проявили безпідставну злочинну бездіяльність та умисно і протиправно, таку декларацію до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави, не подали, що свідчить про умисне неподання суб`єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції».

З метою встановлення об`єктивних обставин вчиненого кримінального правопорушення, доказування чи спростування викладених фактів, виникла нагальна потреба у отриманні тимчасового доступу до документів з можливістю вилучення їх завірених належним чином копій, а саме документів, які стали підставою для призначення на посади та звільнення з посад ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН НОМЕР_1 ), ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (ІПН НОМЕР_2 ), ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (ІПН НОМЕР_3 ), ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (ІПН НОМЕР_4 ), ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (ІПН НОМЕР_5 ), ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 (ІПН НОМЕР_6 ), ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_7 (ІПН НОМЕР_7 ), а також документів, що підтверджують ознайомлення останніх з положеннями Закону України «Про запобігання корупції» та ознайомлення з порядком електронного декларування, відомостей щодо отримання електронного ключа доступу (коли було отримано електронний ключ, яким чином-централізовано разом з іншими працівниками або особисто, чи звертались вказані особи з питань некоректної роботи електронного ключа або його заміни), отримання інформації про знаходження на роботі, лікарняному, відрядженні чи відпустці останніх, у період часу з 01.01.2016 року по теперішній час, копії трудових книжок та журналу обліку трудових книжок з інформацією про дату отримання особами трудових книжок (після звільнення), відомостей про особу, відповідальну за дотримання вимог антикорупційного законодавства співробітниками Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області, які знаходяться у володінні Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області (код 39394856), за адресою: Дніпропетровська область, місто Дніпро, Соборний район, вулиця Сімферопольська, будинок 17-А.

Прокурор у судове засідання не з`явився, просив розглянути клопотання за його відсутності.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, вважаю за можливе розглянути клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи.

Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалося.

Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, приходжу до наступного висновку.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя в ухвалі про тимчасовий доступ до речей і документів може дати розпорядження про можливість вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей і документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Враховуючи викладене, вважаю, що клопотання прокурора відділу прокуратури Дніпропетровської області Сакоренко І.О., про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 42019040000000271 від 26.04.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України, є обґрунтованим, законним та підлягає задоволенню.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 110, 131, 132, 159-166, 309, 369-372, 395 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора відділу прокуратури Дніпропетровської області Сакоренко І.О., про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 42019040000000271 від 26.04.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України, - задовольнити.

Головному управлінню Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області (код 39394856), розташованому за адресою: Дніпропетровська область, місто Дніпро, Соборний район, вулиця Сімферопольська, будинок 17-А, надати прокурорам відділу прокуратури Дніпропетровської області Сакоренку І.О., Францішку С.Л., іншим прокурорам групи прокурорів, слідчому Гончаруку А.О. і слідчим групи, яким доручено розслідування кримінального провадження, відповідно до відомостей Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019040000000271 та оперуповноваженому УЗЕ в Дніпропетровській області ДЗЕ Національної поліції України старшому лейтенанту поліції Сисоєву Артему Юрійовичу і іншим співробітникам УЗЕ за дорученням, у порядку ст. ст. 36, 40, 41 та ч.6 ст. 218 КПК України, тимчасовий доступ до речей та документів та можливість вилучення належним чином завірених їх копій, які стали підставою для призначення на посаду та звільнення з посади ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН НОМЕР_1 ), ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (ІПН НОМЕР_2 ), ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (ІПН НОМЕР_3 ), ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (ІПН НОМЕР_4 ), ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (ІПН НОМЕР_5 ), ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 (ІПН НОМЕР_6 ), ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_7 (ІПН НОМЕР_7 ), а також документів, що підтверджують ознайомлення останніх з положеннями Закону України «Про запобігання корупції» та ознайомлення з порядком електронного декларування, відомостей щодо отримання електронного ключа доступу (коли було отримано електронний ключ, яким чином-централізовано разом з іншими працівниками або особисто, чи звертались вказані особи з питань некоректної роботи електронного ключа або його заміни), отримання інформації про знаходження на роботі, лікарняному, відрядженні чи відпустці останніх, у період часу з 01.01.2016 по теперішній час, копії трудових книжок та журналу обліку трудових книжок з інформацією про дату отримання особами трудових книжок (після звільнення), відомостей про особу, відповідальну за дотримання вимог антикорупційного законодавства співробітниками Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів, відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України.

Визначити строк виконання ухвали до 30 червня 2019 року включно.

Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: Г.О. Кухтін