
Справа №460/2033/19
Провадження №1-кс/460/463/19
УХВАЛА
24.05.2019 року м.Яворів
Слідчий суддя Яворівського районного суду Львівської області Карпин І.М., з участю секретаря судового засідання Мельник Є.Є., заявника ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Яворові скаргу ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_3 про визнання бездіяльності посадових осіб Яворівського ВП ГУ НП у Львівській області незаконною щодо невнесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Яворівського районного суду Львівської області зі скаргою, в якій просить визнати бездіяльність посадових осіб Яворівського ВП ГУНП у Львівській області щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення, передбачене ст.ст. 364, 365 КК України, вчинене службовими особами відділу з питань призначення та перерахунку пенсій №27 (м.Яворів) управління застосування пенсійного законодавства до Єдиного реєстру досудових розслідувань, зобов`язати начальника слідчого відділу Яворівського ВП ГУНП у Львівській області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості щодо вчинення кримінальних правопорушень, викладених у заяві від 19.03.2019 . В обґрунтування скарги покликається на те, що 19.03.2019 в інтересах ОСОБА_5 та ОСОБА_3 подав до Західного офісу Держаудитслужби заяву про проведення позапланової виїзної перевірки щодо дотримання законодавства посадовими особами відділу з питань призначення та перерахунків пенсії №27 (м.Яворів) управління застосування пенсійного законодавства. Західний офіс Держаудитслужби вбачаючи у діях посадових осіб ознаки кримінальних правопорушень, скерував зазначену заяву до ГУ НП у Львівській області, яке в свою чергу скерувало дану заяву до Яворівського ВП ГУНП у Львівській області для перевірки інформації викладеної у заяві. Однак посадові особи Яворівського ВП ГУНП у Львівській області вступили в корупційну змову з посадовими особами відділу з питань призначення та перерахунку пенсій №27 (м.Яворів) і, зловживаючи службовим становищем, приховали злочини вказані у заяві та надали йому формальну відписку замість витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань. В поданій заяві йдеться про те, що посадові особи відділу з питань призначення та перерахунку пенсії №27, знаючи, що ОСОБА_5 та ОСОБА_3 працювали разом на ЗАТ «Золотодобувна компанія «Полюс», та те, що вищезазначене рішення суду набрало законної сили, і що зобов`язано ГУ ПФ України у Львівській області зарахувати до стажу роботи ОСОБА_5 період роботи, по яких було відмовлено в зарахуванні до стажу, надали правову оцінку рішенню суду та документам, у відмові у призначенні пенсії ОСОБА_3 пенсії за віком за Списком №2 у віці 55 років, про що зазначили в листі від 07.02.2019 №127/03.28 Відділу з питань призначення та перерахунку пенсії №27. Крім того, посадові особи відділу з питань призначення та перерахунку пенсії №27, зловживаючи службовим становищем, безпідставно не взяли до уваги період роботи ОСОБА_3 з 01.01.2005 по 08.11.2008 в якості електрозварника ручної зварки механічної служби кар`єра «Восточний», глибина нижче 150 метрів, Олімпіадінського гірничо-збагачувального комбінату (Северо-Єнисейський район Красноярського краю), що передбачено Списком №1 розділу 1 «Гірничі роботи», код позиції 10104000-17541, оскільки, зарахувавши зазначений період до стажу роботи, виникла б безперечна підстава у призначенні ОСОБА_3 пенсії за віком на пільгових умовах. Просить скаргу задовольнити.
Заявник ОСОБА_1 в судовому засіданні, скаргу підтримав, дав пояснення аналогічні доводам, викладеним у скарзі. Просить скаргу задовольнити.
Слідчий та прокурор в судове засідання не з`явилися, про причини неявки не повідомили, хоча належним чином були повідомлені про час та місце розгляду скарги.
Відповідно до ч.3 ст.306 КПК України, їх відсутність не є перешкодою для розгляду скарги, відтак, слідчий суддя вважає за можливе проводити розгляд справи у відсутності слідчого та прокурора, на підставі наявних у справі матеріалів.
Вивчивши скаргу, заслухавши думку заявника ОСОБА_1 , дослідивши матеріали, надані Яворівським ВП ГУНП у Львівській області за зверненням ОСОБА_1 , слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.
Згідно з ч. 4 ст. 214 КПК України слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.
19.03.2019 ОСОБА_1., в інтересах ОСОБА_5 та ОСОБА_3 подав до Західного офісу Держаудитслужби заяву про проведення позапланової виїзної перевірки щодо дотримання законодавства посадовими особами відділу з питань призначення та перерахунків пенсії №27 (м.Яворів) управління застосування пенсійного законодавства ГУ ПФУ у Львівській області.
21.03.2019 Західний офіс Держаудитслужби звернення ОСОБА_1 скерував до Головного управління Національної поліції у Львівській області, для розгляду в порядку ЗУ «Про звернення громадян» оскільки наведені факти у заяві ОСОБА_1 , можуть свідчити про кримінальне правопорушення (зловживання службовим становищем, вимагання неправомірної вигоди та ін.). Крім того, питання включення до стажу роботи певного періоду роботи чи невиконання працівниками ГУ ПФУ у Львівській області рішень судових органів не відноситься до компентенції Західного офісу Держаудитслужби. За умов організації підрозділами поліції перевірки наведеної у заяві інформації, фахівці Західного офісу Держаудитслужби можуть бути залучені до її проведення як спеціалісти, в межах компетенції та за відповідними зверненнями правоохоронного органу.
З письмових пояснень ОСОБА_5 вбачається, що на даний час він перебуває на пенсії, ОСОБА_1 , представляв його інтереси щодо нарахування пенсійного забезпечення. ОСОБА_5 повністю заперечує інформацію, яка викладена в заяві ОСОБА_1 по факту, що нібито посадові особи відділу з питань призначення та перерахунку пенсій №27 (м.Яворів) управління застосування пенсійного законодавства створили умови та обстановку, що зумовили одержання хабара. Він звертався у даний відділ з питаннями, які виникли при нарахуванні йому пенсії, однак претензій до посадових осіб відділу з питань призначення та перерахунку пенсій №27 (м.Яворів) управління застосування пенсійного законодавства не має. Також зазначає, що він не просив ОСОБА_1 звертатись до Західного офісу Держаудитслужби для проведення позапланових перевірок, оскільки з ним давно не співпрацює, так як питання по яким він звертався до нього вже давно вирішились.
З письмових пояснень ОСОБА_3 вбачається, що він звертався до ОСОБА_1 для надання йому допомоги по призначенні пенсії, чим на даний час він і займається.
З матеріалів перевірки за зверненням ОСОБА_1 встановлено, що ОСОБА_3 не звертався в поліцію з заявою про вчинення посадовими особами відділу з питань призначення та перерахунку пенсій №27 (м.Яворів) управління застосування пенсійного законодавства відносно нього неправомірних дій.
19.03.2019 ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_5 та ОСОБА_3 звертався до Західного офісу Держаудитслужби з заявою про проведення позапланової виїзної перевірки щодо дотримання законодавства посадовими особами відділу з питань призначення та перерахунків пенсії №27 (м.Яворів) управління застосування пенсійного законодавства.
21.03.2019 Західний офіс Держаудитслужби повідомив, що планова виїзна ревізія проводиться відповідно до щоквартального плану проведення заходів державного фінансового контролю відповідного органу Держаудитслужби, затвердженого в установленому законом порядку. Позапланові виїзні ревізії можуть здійснюватсь лише за наявності підстав для їх проведення на підставі рішення суду. Такий контрольний захід як позапланова виїзна перевірка чинним законодавством не передбачено. Планом проведення заходів державного фінансового контролю Західного офісу Держаудитслужби на I та II квартал 2019 року не передбачено проведення контрольних заходів у ГУ ПФУ у Львівській області та його підрозділах. За умов організації підрозділами поліції перевірки наведеної у заяві інформації, фахівці Західного офісу Держаудитслужби можуть бути залучені до її проведення як спеціалісти, в межах компетенції та за відповідними зверненнями правоохоронного органу.
З повідомлення Яворівського ВП ГУ НП, вбачається, що заяву ОСОБА_1 , щодо можливих неправомірних дій посадових осіб відділу з питань призначення та перерахунку пенсій №27 (м.Яворів) управління застосування пенсійного законодавства розглянуто. В результаті проведення перевірки встновлено, що факти викладені у зверненні, які відносяться до компетенції Національної поліції України, не знайшли свого підтвердження, тому прийнято рішення про припинення подальшої перевірки.
Виходячи зі змісту ст.214 КПК України, слідчий, прокурор, зобов`язаний внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань з повідомлення про вчинення кримінального праворушення.
Як вбачається з вищенаведеного, ОСОБА_1 звертаючись в інтересах ОСОБА_5 та ОСОБА_3 із заявою від 19.03.2019 вказує, що посадовими особами відділу з питань призначення та перерахунку пенсій №27 (м.Яворів) управління застосування пенсійного законодавства створено обстановку й умови ОСОБА_5 та ОСОБА_3 , що зумовлюють одержання хабара. Однак в письмових поясненнях ОСОБА_5 та ОСОБА_3 вказаних обставин не наводять.
ОСОБА_1 із заявою про вчинення кримінального правопорушення в поліцію не звертався, будь-яких відомостей, за яких би вбачався формальний склад кримінального правопорушення, в заяві від 19.03.2019 не зазначає. Західний офіс Дежаудитслужби не маючи повноважень на проведення позапланової перевірки скерував заяву ОСОБА_1 в органи поліції з метою проведення перевірки в межах Закону України «Про звернення громадян», під час проведення якої ні ОСОБА_5 , ні ОСОБА_3 не повідомили про обставини, які б свідчили про вчинення щодо них будь-якого злочину.
Враховуючи наведене, слідчий суддя дійшов висновку, що у задоволені скарги ОСОБА_1 слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 306, 307, 318-380 КПК України, слідчий суддя
постановив:
В задоволенні скарги ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_3 про визнання бездіяльності посадових осіб Яворівського ВП ГУ НП у Львівській області незаконною щодо невнесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відмовити.
Ухвала остаточна та відповідно до вимог ст. 309 КПК України оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя І.М.Карпин