Рішення № 82138012, 03.06.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.06.2019
Номер справи
815/1155/18
Номер документу
82138012
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 815/1155/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 червня 2019 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого судді Бойко О.Я.,

розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності щодо відмови у перерахунку та виплаті пенсії та зобов`язання виплатити різницю недоплаченої суми пенсії,-

І. Суть спору:

ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому з урахуванням збільшення позовних вимог просив:

1. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови від негайного здійснення перерахунку та виплати з 01.01.2016 р. ОСОБА_1 пенсії з урахуванням усіх складових грошового забезпечення, з виплатою різниці недоплаченої суми пенсії.

2.Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести ОСОБА_1 , як пенсіонеру органів внутрішніх справ з 01.01.2016 р. перерахунок та виплату пенсії (70%), з зазначенням таких складових грошового забезпечення:

посадовий оклад - 6550 грн.;

оклад за спец звання - 1410 грн.;

надбавка за вислугу років - (50%) - 3980 грн.;

надбавка за виконання особливо важливих завдань - 47% - 5611,80 грн.

підвищення Діти війни -66,43 грн.,

премія - 23% - 4036,91 грн.

Всього: 21655,14 грн. без обмеження максимального розміру та виплатити різницю недоплаченої суми пенсії.

ІІ. Аргументи сторін.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що проходив службу в ОВС з березня 1956 р. по листопад 1985. З листопада 1985 р. був звільнений зі служби в органах внутрішніх справ України та з цього часу отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Пенсія становить 4027,02 грн. - 77%.

Підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Позивач зазначив, що з моменту нарахування пенсії неодноразово було змінено розмір грошового забезпечення для працівників органів внутрішніх справ, що є безумовною підставою для перерахунку пенсії.

Відтак, позивач вважає, що збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичне складовим грошового забезпечення колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку його пенсії як колишнього працівника міліції.

15.05.2018 р. позивач отримав у відповідача два розрахунки пенсії: 21.04.2018 р. від 15.05.2018 р., при цьому в розрахунку відповідача від 15.05.2018 р. премія та надбавки за виконання особливо важливих завдань визначені 0%, хоча в розрахунку від 21.04.2018 р. вона зазначена - 23%.

Проходження служби, призначення пенсії та наявність підстав для її перерахунку шляхом збільшення сторонами не заперечується.

Отже на думку позивача, що встановлення нового меншого розміру премії відповідачем порушує його права та законні інтереси. Тобто відповідач зобов`язаний розрахувати в розмір його пенсії наявний об`єктивний розмір премії - 23%.

Позивач вважає, що ґрунтований розмір пенсії складає 70% від 21 655,14 грн. =15 158,60 грн.

Позивач зазначив, що державні органи не можуть посилатися на відсутність коштів як на підставу невиконання зобов`язань.

Позивач у судове засідання не з`явився надав клопотання про розгляд справи без його участі у порядку письмового провадження..

12.04.2018 р. ухвалою Одеський окружний адміністративний суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

11.05.2018 р. ухвалою Одеський окружний адміністративний суд під час дослідження матеріалів справи встановив необхідність з`ясування додаткових обставин по справі у зв`язку з чим призначив судове засідання.

21.06.2018 р. ухвалою занесеною до протоколу судового засідання здійснено перехід зі спрощеного позовного провадження в загальне позовне провадження.

18.07.2018 р. ухвалою занесеною до протоколу судового засідання закрито підготовче провадження та в цьому судовому засіданні продовжено розгляд справи по суті в порядку письмового провадження.

06.08.2018 р. ухвалою суду зупинено провадження по справі до набрання законної сили рішенням Верховного Суду по справі №802/2196/17-а.

23.05.2019 р. ухвалою суду занесеною до протоколу судового засідання поновлено провадження по справі та продовжено розгляд справи у порядку письмового провадження.

Представник відповідача в судове засідання не з`явився через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження.

Від відповідача через канцелярію суду надійшов відзив та додаткові пояснення в яких він просив у задоволенні позову відмовити з підстави викладених у відзиві та додаткових поясненнях (а.с.29-31, 115-117).

Відповідач в обґрунтування додаткових пояснень зазначив, що пенсію позивачу за вислугу років призначено ФПО УВС Одеського облвиконкома.

Розрахунок вислуги років та визначення розміру грошового забезпечення військовослужбовців чи окремих його складових для обчислення пенсії до компетенції до органів Пенсійного фонду не належить: призначення та перерахунок пенсій органами Фонду здійснюються на підставі відомостей відповідних міністерств та відомств, які оформленні належним чином.

Позивач перебуває на обліку та отримує пенсію за вислугу в Головному управлінні лише з 01.01.2007 р. Пенсійну справу №93/9976 ОСОБА_1 . Головному управлінню Фонду було передано з Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області.

Головне управління Фонду при розрахунку та виплаті пенсії позивачу керувалось виключно чинним законодавством України.

Визначення розміру грошового забезпечення військовослужбовців чи окремих його складових для обчислення пенсії до компетенції органів ПФ не належить.

Таким чином, перерахунок пенсії проводиться ГУ ПФУ лише на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, яка надається уповноваженим структурним підрозділом, в порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.

Кабінетом Міністрів України 18.05.2016 р. прийнято постанову №348 «Про ліквідацію територіальних органів управління Державної пенітенціарної служби та утворення територіальних органів Міністерства юстиції» відповідно до п.2 якої утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства юстиції - міжрегіональні управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації. Зазначена постанова набрала чинності 07.06.2016 р.

Таким чином , починаючи з 07.06.2016 р. посада з якої звільнився позивач перед виходом на пенсію, вже не підпадала під юрисдикцію Міністерства юстиції України.

Також представник відповідача зазначив, що 21.02.2018 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" № 103, яка набрала чинності 24.02.2018 (далі - Постанова №103), пунктом 3 якої, відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" Кабінет Міністрів України, постановив: перерахувати з 01 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції".

На виконання вищевказаної Постанови №103 Південним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції надано «Довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії» від 05.03.2018 р. №3.3/2270 Ярм.

На підставі зазначеної довідки від 05.03.2018 №3.3/2270/Ярм ГУ ПФУ 17.04.2018 р. здійснено відповідний перерахунок пенсії позивачу, розмір якої з 01.01.2018 р. становить 6225,73 грн.

Відповідно до ч.9 ст.205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З`ясувавши обставини на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та дослідивши письмові докази, якими вони обґрунтовуються, суд дійшов висновку, що адміністративний позов не належить задоволення.

ІІІ. Обставини, встановлені судом.

Так, суд встанови, що позивач проходив службу в ОВС з березня 1956 р. по листопад 1985 р.

З листопада 1985 р. звільнений зі служби в органах внутрішніх справ України з посади заступника начальника по режиму Виправничо - трудової колонії № 74 УВС Одеського облвиконкому.

Позивач перебуває на обліку та отримує пенсію за вислугу в Головному УПФУ в Одеській області з 01.01.2007 р. Пенсійну справу №93/9976 ОСОБА_1 . Головному управлінню передано з ГУ МВС в Одеській області.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. №988 затверджено нові показники грошового забезпечення поліцейських Національної поліції, які в основній мірі мають більший розмір, порівняно з попереднім - на підставі якого здійснювалось нарахування пенсії позивачу при звільненні на пенсію.

Кабінетом Міністрів України 18.05.2016 р. прийнято постанову №348 «Про ліквідацію територіальних органів управління Державної пенітенціарної служби та утворення територіальних органів Міністерства юстиції» відповідно до п.2 якої утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства юстиції - міжрегіональні управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації. Зазначена постанова набрала чинності 07.06.2016 р.

Таким чином , починаючи з 07.06.2016 р. посада з якої звільнився позивач перед виходом на пенсію, вже не підпадала під юрисдикцію Міністерства юстиції України.

Південне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції надало до ГУ ПФУ в Одеській області «Довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 » від 05.03.2018 р. № 3.3/2270/Ярм (а.с.137).

Суд встановив, що відповідач на підставі зазначеної довідки 17.04.2018 р. здійснив відповідний перерахунок пенсії позивачу, розмір якої з 01.01.2018 р. становить 6225,73 грн. Однак виплата суми недоплаченої частини основного розміру пенсії з 01.01.2016 р. не здійснена.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

IV Джерела права та висновки суду.

Статтею 19 Конституції України закріплено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 3, 4 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у редакції, чинній на момент виникнення права на перерахунок пенсії) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії належать перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до абзацу другого розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Згідно з статтею 102 Закону України "Про Національну поліцію" пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Кабінет Міністрів України постановою від 11.11.2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (далі - Постанова № 988) та постановою від 18.11.2015 року № 947 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268" встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Постанова № 988 набрала чинності 02 грудня 2015 року, тому перерахунок пенсії повинен здійснюватись з 01.01.2016 року з урахуванням розмірів грошового забезпечення, що виплачувались поліцейським за прирівняними посадами у грудні 2015 року.

Наведене в сукупності свідчить, що правовідносини між сторонами виникли саме з 01.01.2016 року.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 (далі - Порядок № 45; в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Пунктами 1, 2, 3 Порядку № 45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв`язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п`ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у п`ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки). Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до абзацу 7 пункту 5 Порядку № 45 додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Щодо розрахунків відповідача в яких від 21.04.2016 р. та від 15.05.2018 р. премія та надбавка за виконання особливо важливих завдань визначені 0% та премія 0 суд зазначає наступне.

Розрахунок вислугу років та визначення розміру грошового забезпечення військовослужбовців чи окремих його складових для обчислення пенсії до компетенції до органів Пенсійного фонду не належить, призначення та перерахунок пенсій органами Фонду здійснюються на підставі відомостей відповідних міністерств та відомств, які оформлені належним чином.

Відповідач зазначив, що ним зроблено перерахунок у відповідності до довідки, яку надало Південе міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції від 05.03.2018 р. №3.3/2270/Ярм, в якій вказано розмір грошового забезпечення за посадою позивача.

Відповідно до абзацу 5 пункту 5 Порядку № 45 перерахунку пенсій інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Таким чином, суд вважає необґрунтованою вимогу позивача щодо визнання протиправними дії відповідача в частині розміру премії, оскільки відповідачу надана довідка відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" використовував середні розміри надбавок та премії.

Суд зазначає, що питання щодо правомірності неврахування у довідці про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ певних видів грошового забезпечення було розглянуто Верховним Судом у зразковій справі.

Так, постановою Верховний Суд у складі Касаційного адміністративного суду від 12.03.2018 року у зразковій справі Пз/9901/1/18 №802/2196/17-а, яка залишена в силі постановою Великої палати Верховного Суду від 12 грудня 2018 року у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено повністю.

При вирішенні спору Верховний Суд зробив висновок про те, що якщо у цій категорії справ буде встановлено, що надбавка за виконання особливо важливих завдань, яку отримував позивач, на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії не виплачувалась, то цю надбавку не належить вказувати у довідці про розмір грошового забезпечення. Такий висновок ґрунтується на положеннях абзацу сьомого пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, відповідно до якого додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються. Розмір премії для перерахунку пенсій враховується у середньому розмірі, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою. Такий висновок ґрунтується на положеннях абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, відповідно до якого для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

При цьому Верховний Суд визначив ознаки типової справи:

1) позивач - пенсіонер органів внутрішніх справ; фізична особа, якому призначено пенсію згідно з Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб";

2) відповідач - Ліквідаційна комісія Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області;

3) третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області;

4) предмет спору: зобов`язання відповідача виготовити на направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення.

Висновки Верховного Суду в цій зразковій справі належить застосовувати в адміністративних справах щодо звернення пенсіонерів органів внутрішніх справ, яким призначено пенсію згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ", до суду з адміністративними позовами щодо виготовлення та направити до органів Пенсійного фонду України нової довідки про розмір грошового забезпечення із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до ч. 3 ст. 291 КАС України, при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Оцінюючи правомірність дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у ст.2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури.

Відповідно до ч. 1. ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 1 ст.77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Частиною 2 ст.77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Враховуючи правовий висновок Верховного Суду у рішенні за результатами розгляду зразкової справи №802/2196/17-а, суд робить висновок, що позовні вимоги не належать до задоволення.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 72, 77, 90, 255, 293, 295, КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

1. У задоволенні адміністративного позову відмовити.

2. Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Згідно з частиною першою статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо справу розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.

Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до П`ятого апеляційного адміністративного суду.

3. Позивач - ОСОБА_1 , адреса АДРЕСА_3 реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 .

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, адреса 65107, м. Одеса, вул. Канатна,83 ЄДРПОУ 20987385.

Суддя О.Я. Бойко

.